Ustawienia

pochmurno

NASI LIGOWICZE NA PODIUM

Ocena 0/5

Miło nam poinformować społeczność szkolną, że w Jasielskiej Lidze Naukowo - Badawczej z Orlenem uczennice i uczniowie Dwójki zdobyli najwyższe lokaty, potwierdzając w ten sposób, że potrafią wspaniale pracować pod kierunkiem swoich opiekunów.

W uroczystej gali podsumowującej pracę zespołów badawczych w dniu 6 czerwca 2024r. udział wzięli przedstawiciele władz miasta, na czele z burmistrzem, panem Adamem Kostrząbem oraz uczniowie, opiekunowie projektów, rodzice i zaproszeni goście. Nasi uczniowie podjęli się realizacji 5 projektów, dzięki którym w innowacyjny sposób rozwiązywali problemy z zakresu humanistyki, edukacji społecznej i przyrody. Wszystkie projekty miały również charakter interdyscyplinarny i przyczyniły się do poszerzenia wiedzy i umiejętności uczniów, kreatywności, poszukiwania rozwiązań postawionych problemów w twórczy sposób. Zakończeniem pracy naukowo - badawczej, która trwała 8 miesięcy, było przygotowanie wystąpienia publicznego i zaprezentowanie przed komisja konkursową osiągniętych efektów i wypracowanych rozwiązań. Uczniowie Dwójki, dzięki swojej ciężkiej pracy i systematyczności, wypadli znakomicie we wszystkich podjętych działaniach. Oto nagrodzone projekty:

I miejsce w obszarze humanistycznym klasy VII-VIII- "Zgoda buduje - niezgoda rujnuje". Jak pomóc jasielskim nastolatkom określić przyczyny konfliktów w grupie rówieśniczej? - Olivia Marek, Urszula Giera i Amelia Sojka - opiekun Bożena Dziadzio

II miejsce w obszarze humanistycznym klasy VII-VIII- „Kochajmy się, ale tak - z osobna?”. W jaki sposób porozumiewają się jasielscy nastolatkowie? - Nadia Czech, Liliana Kolici i Wiktoria Ulaszek - opiekun Bożena Dziadzio

Wyróżnienie w obszarze matematyczno - przyrodniczym klas IV-VI"Zielone lekcje - w jaki sposób zachęcić jasielską młodzież do rozwijania pasji przyrodniczych?" - Anna Gądek, Martyna Zborowska, Weronika Pastwa - opiekun Olga Szudy-Seredyńska

I miejsce w obszarze wczesnoszkolnym - ,,Jak mobilizować całą społeczność szkolną i mieszkańców Jasła do odpowiedzialnego dbania o środowisko naturalne?" - Kacper Goleń, Tomasz Jędrysik, Tomasz Kalita - opiekun Maria Nawrocka

II miejsce w obszarze wczesnoszkolnym - „W jaki sposób nasi "bracia mniejsi" - zwierzęta - pomagają jaślanom stawać się lepszymi ludźmi?" - Aleksandra  Byczek, Karolina Ulaszek, Maja Węgrzyn - opiekun Maria Nawrocka

Serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć