Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 16 lipca 2024
Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
słonecznie
33°C

XII edycja Narodowego Czytania Lektur- za nami!

Ocena 0/5

W miniony piątek  8 września  dworek w Żarnowcu, w którym żyła nasza patronka- Maria Konopnicka,
a obecnie znajduje się poświęcone jej muzeum- wypełnił się gośćmi Kolejna odsłona Narodowego Czytania była także okazją do uczczenia jubileuszu 120.rocznicy ufundowania Daru Narodowego(8 IX 1903) dla Konopnickiej, czyli ofiarowania jej przez społeczeństwo polskie dworu wraz z parkiem.

Tekst tegorocznej lektury przeczytali pracownicy Muzeum oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół noszących imię  Marii Konopnickiej z terenu województwa podkarpackiego. 

Naszą placówkę pięknie reprezentowały utalentowana młoda  recytatorka Weronika Brożyna z klasy 6b oraz wicedyrektor szkoły-Elżbieta Dubiel.

W pięknych wnętrzach żarnowieckiej siedziby autorki „Roty” słowa powieści „Nad Niemnem” brzmiały niezwykle prawdziwie i wzruszająco, tym bardziej, że czytanie wybitnego dzieła pozytywizmu poprzedził wykład dyrektora Pawła Bukowskiego na temat literackich związków Marii Konopnickiej z twórczością jej przyjaciółki –Elizy Orzeszkowej.

Uczestnicy Narodowego Czytania w Żarnowcu otrzymali pamiątkowe dyplomy i egzemplarze „Nad Niemnem” z okolicznościową pieczęcią edycji.

Galeria zdjęć

IMG-20230910-WA0003 IMG-20230910-WA0014 IMG-20230910-WA0015 IMG-20230910-WA0016 IMG-20230910-WA0018 IMG-20230910-WA0020 dyplom
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.