Logo SP2 w Jaśle
Powróć do: strona główna

Szkoła

Dlaczego warto wybrać Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle?

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ - TO MY!

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle dba o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, ukierunkowuje uzdolnienia, wspiera w nauce, zapewnia bezpieczeństwo. To w naszej szkole dzieci zdobędą gruntowną edukację, zostaną przygotowane do życia we współczesnym świecie z zachowaniem szacunku do tradycji, nawiążą przyjaźnie, które z pewnością przetrwają długie lata.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - SĄ NASZYMI SUKCESAMI!
Szczycimy się dużą liczbą laureatów i finalistów konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. W ubiegłym roku szkolnym było to aż 11 laureatów i 7 finalistów, dzięki czemu zajęliśmy zaszczytne czwarte miejsce w województwie wśród wszystkich szkół podstawowych i otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom".

Wśród licznych naszych osiągnięć wymienić należy:

  • III miejsce w Polsce w konkursie "Nasz projekt eTwinning 2020" oraz 23 miejsce w kraju w konkursie "The Big Challenge"
  • II miejsce w Mistrzostwach Polski w grach matematycznych i logicznych, organizowanych przez Politechnikę Wrocławską
  • sukcesy uczniów w Ogólnopolskich Konkursach Twórczości Dzieci i Młodzieży
  • Nagrody Burmistrza Miasta Jasła za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe rokrocznie wręczane licznej grupie naszych wychowanków
  • wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych
  • udział w międzynarodowej wymianie młodzieży Erasmus+

OTACZAMY SZCZEGÓLNĄ OPIEKĄ NAJMŁODSZYCH
Działamy w "MEGAMISJI" - elitarnym gronie 150 szkół korzystających z programu pomagającego najmłodszym odkryć dobre i bezpieczne strony technologii.
To u nas ma siedzibę filia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego, w ramach którego dzieci w wieku od 7 do 12 lat uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez naukowców, wykładowców i popularyzatorów nauki z całej Polski.
Każdego roku organizujemy cykl ciekawych zajęć adaptacyjnych dla dzieci sześcioletnich w ramach "Akademii Przedszkolaka".
Oferujemy naukę języka niemieckiego w ramach zajęć dla uczniów już od klasy piątej.
Prowadzimy zajęcia innowacyjne z przedmiotów ścisłych, Doceniamy integrację - organizujemy wycieczki edukacyjne, wyjazdy na "zieloną szkołę", kuligi, wyjazdy na narty, wyjścia na lodowisko.
Dzieci mogą korzystać z opieki logopedy, pedagoga, psychologa.
Ściśle współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle - uczniowie uczestniczą w spotkaniach autorskich i warsztatach organizowanych dla najmłodszych czytelników.
W bieżącym roku doposażyliśmy bibliotekę szkolną w lektury, nowości wydawnicze, audiobooki, wykorzystując fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a pracownie w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

TO NAS WYRÓŻNIA!
Jako jedyna placówka w Jaśle tworzymy oddziały dwujęzyczne dla klas VII i VIII, ze zwiększoną liczbą godzin z języka angielskiego, tj. 5 lekcji w tygodniu. Dzięki temu uczniowie mogą uzyskać poziom znajomości językowej B1 wg klasyfikacji ustalonej przez Radę Europy. Ponadto na dodatkowych lekcjach biologii i chemii wprowadzane jest słownictwo specjalistyczne w języku angielskim.
Posiadamy oddziały sportowe realizujące program lekkoatletyki.
Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne zgodnie z zainteresowaniami uczniów - koła przedmiotowe, plastyczne, teatralne, muzyczne, misyjne, SKS-y, wolontariat.
Organizujemy prestiżowe konkursy i projekty" Jasielski Konkurs Matematyczne im. H. Steinhausa, Eko-Jaślaki, "Science Around Us","Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego", Koncert "Dla Niepodległej" z udziałem całej społeczności szkolnej, projekt angażujący młodych na płaszczyźnie społecznej i gospodarczej we współpracy z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Narodowym Bankiem Polskim -"Młodzież i Przedsiębiorczość" i wiele innych.
Stawiając na wszechstronny rozwój, przygotowujemy naszych uczniów do licznych konkursów, zawodów i olimpiad.

"DWÓJKA" - ŚRODOWISKO PRZYJAZNE DZIECIOM
Nowoczesny budynek szkoły znajduje się przy ulicy Czackiego 2, a obok niego usytuowano bezpieczny, duży parking, plac zabaw dla najmłodszych, pole do minigolfa.
Posiadamy: świetnie wyposażone pracownie językowe i przedmiotowe (tablice multimedialne, projektory, laptopy), największą w mieście halę sportową, nowoczesną bibliotekę, aulę, stołówkę oraz piękną i całkowicie odnowioną świetlicę umilającą czas oczekiwania dzieci na rodziców. Nasi wychowankowie mają zapewnioną stałą opiekę medyczną.

Pliki do pobrania:

Ulotka informacyjna o szkole
Format: doc, 1.14 MB