MegaMisja

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła znalazła się w elitarnym gronie 150 szkół z całej Polski, które wezmą udział w programie Fundacji Orange: ,,MegaMisja”.

Warunkiem dostania się do programu było stworzenie opowieści cyfrowej w formie prezentacji/kolażu lub filmu. Praca naszych podopiecznych zyskała uznanie jury i bardzo  cieszymy się z faktu, że Mega Misja zawita w nasze szkolne progi w bieżącym roku szkolnym.

,,MegaMisja” to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko to w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym uczniowie pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Podczas cotygodniowych lekcji świetlicowych dzieci będą zdobywały kompetencje z 10 obszarów tematycznych:

• Jak szukać informacji w różnych źródłach
  • Jak bezpiecznie prezentować się w sieci
  • Czym różni się przekaz audio od przekazu video
  • Jakie prawa przysługują autorowi
  • Jak edytować proste grafiki
  • Jak bezpiecznie komunikować się przez media
  • Czym różni się reklama od informacji
  • Jak nagrać i odtworzyć plik video
  • Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku

W ramach programu za wykonanie kolejnych zadań dzieci będą zdobywały nagrody dla świetlicy szkolnej m. in.: artykuły plastyczne i kreatywne, multimedia, zabawki edukacyjne, książki i gry planszowe.

MegaMisja zawitała w nasze szkolne progi.

Zadanie 1.

Dzieci już nie mogły się doczekać pierwszych zajęć i od razu po ich rozpoczęciu z uśmiechami na twarzy oraz nie mniejszym zainteresowaniem przystąpiły do wykonywania zadań. Po emisji pierwszego filmu i bliższemu poznaniu bohaterów historii bez chwili zawahania postanowiły podjąć wyzwanie i pomóc im w usunięciu tytułowego ,,bałaganu w laboratorium”, realizując tym samym kolejne etapy MegaMisji. Pomoc Kubie w zdobyciu informacji na temat posiadania żółwia, czy wykonanie kolażu to tylko część zadań, które przed nami postawiono.

Po zakończonych zajęciach uczniowie nie będą już mieli żadnych problemów z wybraniem odpowiedniego źródła informacji oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące je pytania. Praca w grupach pozwoliła jeszcze bardziej zintegrować i tak już świetnie dopasowany zespół.

Już nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań!