ERASMUS+ W SP2

ERASMUS-WIZYTA.jpg - 20,82 kBW dniach od 1 do 5 października 2018r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wzięli udział w Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym dotyczącym merytorycznych aspektów realizowanego w placówce projektu "Let's be eco-friendly" - bądźmy proekologiczni. Projekt ten realizowany jest w ramach unijnego programu Erasmus+. Szkołę reprezentował koordynator projektu, pan Piotr Nosal oraz panie Edyta Gogola i Aleksandra Wypasek. Gospodarzami spotkania była rumuńska Szkoła Podstawowa z Lupeni, która gościła reprezentantów szkół partnerskich z Polski i Turcji.
Podczas pobytu nauczyciele odwiedzili rumuńską szkołę, gdzie przyjęto ich bardzo uroczyście. Podczas spotkania obecni byli senator urzędujący w regionie, inspektor z Wydziału Edukacji, dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne wraz z uczniami. Nauczyciele ze szkół partnerskich obserwowali ciekawe lekcje przyrody, muzyki, zajęć technicznych oraz podziwiali tańce regionalne. Specjalnie dla uczestników spotkania gospodarze przygotowali poczęstunek składający się z regionalnych potraw. Po części oficjalnej partnerzy omówili działania zrealizowane w pierwszym roku projektu i przeanalizowali działania planowane na kolejny rok.
Goście uczestniczący w spotkaniu odwiedzili również zakład oczyszczania ścieków w Iscroni, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób filtrowana jest i uzdatniana woda, która zaopatruje okoliczne miejscowości. Piękno rumuńskiej natury podziwiali zwiedzając jaskinię Pestera Bolii i Rezerwat Bizonów w Hateg. Mieli również okazję zobaczyć zamek Hunedoara oraz fortecę Deva, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę. Bardzo ważnym momentem spotkania była wizyta w Inspektoracie Edukacji w Hunedoara, w którym przedstawiono organizację systemu edukacji w Rumunii.
Ostatniego dnia pobytu w Lupeni odbyła się uroczysta kolacja, podczas której Dyrekcja Szkoły wraz z rumuńskim koordynatorem wręczyli certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w spotkaniu projektowym.
Gospodarze zapewnili wszystkim wspaniałe warunki gwarantujące efektywny przebieg spotkania i przyjazną atmosferę.

FOTOGALERIA