Logo SP2 w Jaśle

Młodzież i Przedsiębiorczość - rok szkolny 2019/2020

PROJEKT "MŁODZIEŻ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ" W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Młodzież w trakcie wyjazdu do Rzeszowa odwiedziła Narodowy Bank Polski - Oddział Okręgowy, gdzie poznała zasady funkcjonowania banku centralnego - misję i cele NBP. Uczniowie dowiedzieli się czym jest pieniądz i jak funkcjonuje - przeszli kurs rozpoznawania znaków pieniężnych. W trakcie zwiedzania minimuzeum NBP młodzież zobaczyła m.in. zabytkowe maszyny do liczenia banknotów.

Fotorelacja

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Jaśle we wtorek, 05.11 w ramach projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość" wzięli udział w wizycie studyjnej, którą zorganizował TEKPUD Sp. z o.o. Firma jest wiodącym w regionie podkarpackim producentem opakowań tekturowych. Młodzież w trakcie wizyty miała okazję poznać zakład produkcyjny stawiający na nowoczesne rozwiązania techniczne oraz wysoką jakość wyrobów. Uczestnicy wyjazdu mieli szansę porozmawiać z kadrą zarządzającą na temat prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej w naszym regionie.

Fotogaleria

Młodzież i Przedsiębiorczość to projekt edukacyjny Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Miastem Jasłem, w ramach programu edukacji ekonomicznej, w jasielskich szkołach podstawowych. W projekcie uczestniczy 23 uczniów klas VII i VIII z naszej szkoły. Pierwsze spotkanie uczestników projektu odbyło się w auli naszej szkoły, w dniu 2 października 2019 r. Kolejne zajęcia miały miejsce 15 października. W czasie tych zajęć uczniowie poprzez aktywny udział w symulacji sesji giełdowej zgłębiali zawiłości ekonomii.

Kolejne spotkania odbywać się będą co dwa tygodnie. Planowane są również wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa i do Warszawy.


Podobnie, jak w roku ubiegłym, Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle przystąpiła do projektu "Młodzież i Przedsiębiorczość", realizowanego przez Jasielkie Stowarzyszenie Przedsiębiorcow we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Czas trwania projektu - październik 2019 - czerwiec 2020.

W ramach projektu odbędą się:

  1. warsztaty ekonomii, prawa w biznesie, przedsiębiorczości i public relations dla uczniów,
  2. wizyty studyjne w jasielskich przedsiębiorstwach dla uczniów wraz z opiekunami,
  3. wyjazdy edukacyjne do Rzeszowa,
  4. wyjazdy edukacyjne do Warszawy,
  5. konkurs dla uczniów „Mój pomysł na lokalny biznes”,
  6. warsztaty przygotowujące debaty oxfordzkie dla uczniów,
  7. przedstawienie debat oxfordzkich lokalnym społecznościom i ich nagranie w formie materiału edukacyjnego,
  8. szkolenie praktycznej edukacji przedsiębiorczości dla nauczycieli prowadzących zajęcia w zakresie przedsiębiorczości i pobudzania działalności gospodarczej wśród uczniów lub zainteresowanych takim działaniem ze wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu jasielskiego,
  9. gala podsumowująca z udziałem uczestników projektu i partnerów,
  10. kampania medialna będąca całorocznym działaniem, mającym na celu podnoszenie w mediach tematu edukacji przedsiębiorczości.