Logo SP2 w Jaśle

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Ocena 0/5

    23 i 24 lutego 2023 z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców p. Żanety Kuźnar gościliśmy w naszej szkole strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Przygotowali oni i przeprowadzili zajęcia z ratownictwa przedmedycznego. Dzięki temu uczniowie klas IV, V i VI mogli zdobyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie miało formę warsztatów polegających na ćwiczeniach praktycznych z wykorzystaniem fantomów do nauki resuscytacji. Uczniowie poznali również zasady działania automatycznego defibrylatora umożliwiającego natychmiastową pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.
    Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich ćwiczeniach , zadali mnóstwo pytań, jesteśmy więc przekonani, że doskonale wiedzą, kiedy i jak wezwać pomoc oraz mają świadomość konieczności udzielenia pierwszej pomocy, jeśli będzie tego wymagała sytuacja.
    Panom Strażakom serdecznie dziękujemy za niezwykle interesujące i pożyteczne zajęcia.

Fotogaleria

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności