Logo SP2 w Jaśle
Powróć do: Świetlica szkolna

Wydarzenia w świetlicy 2022/2023


ZAJĘCIA KULINARNE W NASZEJ ŚWIETLICY

W szkolnej pracowni do zajęć praktycznych odbywają się zajęcia kulinarne, na których dzieci samodzielnie przygotowują ulubione smakołyki. Wspólna praca sprawia im wiele radości i daje dużo satysfakcji.

Fotorelacja


WITAMY WIOSNĘ- ŻEGNAMY ZIMĘ! 

 Zgodnie z naszą szkolną tradycją najmłodsze dzieci ze świetlicy przygotowały słomianą kukłę marzanny - symbol odchodzącej zimy . Pierwszego dnia wiosny wesoła gromada, zaniosła ją nad rzekę i wrzuciła do wody, żegnając w ten sposób zimę. W drodze powrotnej uczniowie obserwowali i podziwiali budzącą się do życia przyrodę.

Fotorelacja


,,Uczymy najmłodszych nieść pierwszą pomoc"

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze Szkolnego Koła PCK odwiedzili w świetlicy najmłodszych kolegów i koleżanki. Przeprowadzili dla nich pokaz prawidłowego i fachowego sposobu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci, ponieważ każdy mógł samodzielnie przećwiczyć na fantomie czynności ratunkowe.

Fotorelacja

 


Z wizytą w Generatorze Nauki

W środę 14 grudnia dzieci uczęszczające do świetlicy odwiedziły nowo otwarty Generator Nauki .Wzięły udział w świątecznych zajęciach artystycznych w strefie kreatywności. W strefie mediatyki miały możliwość zapoznania się z nowoczesnymi grami komputerowymi i planszowymi.

Fotorelacja


Mikołajkowe spotkanie...

Jak co roku dzieci w świetlicy odwiedził długo oczekiwany gość. Dzieci przywitały Go radosnym śpiewem pastorałek, a Mikołaj odwdzięczył się workiem pełnym prezentów.

Mikołaj spełnił dziecięce marzenia i wesołym zabawom nie było końca.

Fotorelacja 


Andrzejkowe wróżby

Jak co roku najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach i wróżbach andrzejkowych.Przygotowania zaczęły się już wcześniej poprzez wykonanie przez dzieci dekoracji sali Zabawa rozpoczęła się ciekawymi wróżbami, a największą radość i uśmiech sprawiło lanie wosku przez ponad 100-letni klucz do drzwi naszej szkoły. Wróżki, które w tym dniu przybyły do nas na zabawę pomogły w tradycyjnych wróżbach. Były także konkursy z nagrodami.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiadana przyszłość kiedyś może się przecież sprawdzić.

Fotorelacja


,,Mój Przyjaciel Miś"
W ramach obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia” dzieci czytały wraz z paniami książki, których bohaterami były misie. Uczniowie przedstawiali swoich pluszowych przyjaciół przyniesionych z domu i opowiadali o przygodach z nimi związanych. Wykonali również prace plastyczne na konkurs „Mój przyjaciel – pluszowy miś”.
Dzieciom wyróżnionym w konkursie dyplomy i nagrody wręczyła pani dyrektor Elżbieta Dubiel.
Fotorelacja

Pamiętamy o Święcie Niepodległości 

9 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami udały się do Parku Miejskiego, gdzie złożyły piękne biało-czerwone kwiaty oraz zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Ten skromny gest był wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli za naszą wolność. Przygotowując się do Święta Niepodległości uczniowie wykonali również okolicznościową gazetkę,biało-czerwone kotyliony oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

 Fotogaleria

„Pamiętamy o Tych, którzy odeszli ”…

Jak co roku nasi uczniowie pamiętali o Święcie Zmarłych.

Podczas wycieczki na stary jasielski cmentarz dzieci złożyły piękne, przygotowane przez siebie wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze na grobach żołnierzy i zasłużonych pracowników szkoły.

Fotogaleria


„Uczymy się ,bawimy i wypoczywamy z jesienią”

Wyjątkowo ciepła, jesienna aura pozwala naszym uczniom uczęszczającym do świetlicy wypoczywać , uczyć się i wesoło bawić na świeżym powietrzu.

Fotogaleria