Logo SP2 w Jaśle
Powróć do: Świetlica szkolna

Wydarzenia w świetlicy 2023/2024

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

Niecodzienną wycieczkę odbyli najmłodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej do Jasielskiego Domu Kultury - a mianowicie oglądali tam niezwykłą i piękną wystawę prac malarskich Pauliny i Macieja Gryglaszewskich pt. "Dwa pokoje".
Z wielkim zainteresowaniem podziwiali prace, których głównym motywem były twarze dzieci, bo to właśnie one zainteresowały malarzy prezentujących swoje dzieła.

FOTORELACJA


Życzenia

Życzenia 2

Dzieci ze świetlicy przygotowują się do Świąt Wielkanocnych i składają życzenia - FOTORELACJA


WIZYTA W GENERATORZE NAUKI

W dniu 1 marca br. dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach rekreacyjnych w pobliskim Generatorze Nauki.
Podczas wizyty w Mobilnym Laboratorium zgłębiały wiedzę na temat zjawisk i zagadnień dotyczących wielu dziedzin nauki, a to za sprawą fascynujących naukowych eksponatów.
Natomiast w dziale "strefa kreatywności" wykorzystywały różnorodne manualne i artystyczne prace według swoich upodobań, które miały na celu rozwój indywidualny każdego dziecka.

FOTORELACJA


WALENTYNKI

Jak co roku najmłodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej świętowali "Walentynki". Pod opieką starszych uczennic ze Szkolnego Koła Misyjnego wykonały ozdobne laurki, które ofiarowały najbliższym i nauczycielom. Tego dnia uczennice z klasy IV c zaprezentowały najmłodszym przedstawienie kukiełkowe pt. "Pięć ziarenek grochu" J. H. Andersena.
Na zakończenie walentynkowego święta uczennice z kółka plastycznego upiekły dla wszystkich kolorowe, ozdobne ciasteczka - serduszka.

FOTORELACJA


BEZPIECZNE FERIE

Dzieci ze świetlicy szkolnej zażywały radosnych zimowych atrakcji w pięknym styczniowym słońcu - dbając o bezpieczeństwo.
Pamiętajmy:
Ferie zimowe są okresem wyczekiwanego przez każde dziecko relaksu i wypoczynku. Jedna pamiętajmy, że gwarancją udanego wypoczynku jest dbanie o bezpieczeństwo i unikanie zagrożeń. Dlatego korzystajmy z atrakcji zimowych tylko pod opieką dorosłych.

FOTORELACJA


419679040_381577304556817_3126338438987662473_n 

FOTORELACJA


393171042_390466849995988_1119022396893506838_n 

ŚWIĘTA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - FOTORELACJA


MIKOŁAJ

6 grudnia to był jeden z najradośniejszych dni dla dzieci ze świetlicy, ponieważ w w tym dniu odwiedził ich święty Mikołaj. 
Przed jego przybyciem dzieci ubrały pięknie choinkę  oraz nauczyły się wesołych pastorałek, które zaśpiewały na jego powitanie. Ich długo wyczekiwany gość przyniósł najmłodszym dużo atrakcyjnych i przydatnych prezentów, które na długo posłużą wspólnej zabawie w świetlicy szkolnej.

FOTORELACJA


ANDRZEJKI - ZACZAROWANY ŚWIAT MAGII I WRÓŻB

Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych w świetlicy dla klas I-III. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne kolory i nazwy zawodów, sprawdzał co czeka go w najbliższej przyszłości podczas lania wosku.
Tego dnia nie mogło zabraknąć również zabawy w auli naszej szkoły podczas andrzejkowej dyskoteki.
Dziewczynki z koła plastycznego przygotowały także poczęstunek w postaci smacznych koktajli i przekładanych wafli. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane, a miłym wspomnieniem będą pamiątkowe fotografie.

FOTORELACJA


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada z okazji "Światowego Dnia Pluszowego Misia" dzieci zorganizowały wystawkę swoich milusińskich przytulanek i opowiadały ich ciekawe historie. Zostały zaproszone do wysłuchania historii ich święta i miały okazję brać udział w czytaniu bajek z udziałem misiów przez panią bibliotekarkę.  Wykonały galerię ilustracji o misiach, a za najciekawsze opowieści otrzymały drobne nagrody. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Czy to wczoraj, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś".

FOTORELACJA


DBAMY O ZDROWIE

W listopadzie naszych najmłodszych ze świetlicy odwiedzili nauczyciele i słuchacze Policealnej Szkoły Medycznej w Jaśle.
Pierwsze zajęcia pt. "Zdrowie na wesoło" poświęcone były prawidłowemu, zdrowemu i racjonalnemu odżywianiu w wieku szkolnym.
Natomiast drugie spotkanie pt. "Lepsze nawyki - czyste zęby" dotyczyło profilaktyki stomatologicznej. Dzieci uczyły się, jak właściwie dbać o zęby, zapobiegać ich chorobom i poznały, jak umiejętnie je szczotkować. Dowiedziały się też, jaka żywność wpływa korzystnie, a jaka jest szkodliwa dla zdrowia zębów.

FOTORELACJA


POLSKA JEST MOIM DOMEM

Jak co roku, uczniowie ze świetlicy szkolnej uczcili kolejną rocznicę Odzyskania rzez Polskę Niepodległości.
Dzieci na zajęciach przyswoiły sobie historię tego wydarzenia, zaprojektowały patriotyczne dekoracje, słuchały oraz nauczyły się pieśni patriotycznych, które śpiewały z wielkim entuzjazmem.
Na zajęciach plastycznych wykonały piękną, biało-czerwoną wiązankę kwiatów, którą zaniosły do miejskiego parku i wraz z zapalonymi zniczami złożyły na pomniku Nieznanego Żołnierza.

FOTORELACJA


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Była to okazja, by celebrować i świętować ulubione postacie z bajek, filmów i książek dla dzieci.
Dzieci ze świetlicy z klas II i III przebrały się w bajkowe stroje oraz uczestniczyły w konkursach i quizach, wysłuchały fragmentów znanych bajek w bibliotece szkolnej, układały puzzle i wykonywały plakaty z bajkowymi postaciami.
Na zakończenie uczniowie dostali nagrody za piękne bajkowe ilustracje, a pani bibliotekarka wykonała galerię najpiękniejszych prac. 
Ten wyjątkowy dzień był także okazją do zaprezentowania swoich strojów przed młodszymi kolegami z klas pierwszych.

FOTORELACJA


PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Jak co roku nasi najmłodsi uczniowie ze świetlicy szkolnej pamiętali o święcie "Wszystkich Świętych".
Tradycyjnie wykonali wcześniej piękne wiązanki kwiatów, które zanieśli na stary jasielski cmentarz, złożyli i zapalili znicze na gromach poległych żołnierzy oraz zasłużonych pracowników szkoły.
Takie małe wielkie czyny naszych najmłodszych są lekcją historii i pielęgnowania pamięci o zmarłych.

FOTORELACJA


KOŁO PLASTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH W ŚWIETLICY

"Sztuka dla niektórych dzieci może być terapią, dla innych realizowaniem siebie i rozwijaniem talentów,
ale dla wszystkich dzieci powinna być znakomitą zabawą"

                                                                     Anna Kalbarczyk

FOTORELACJA


WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle. Witamy serdecznie wszystkich uczniów, a szczególnie najmłodszych - z klas pierwszych. 
Nasza świetlica została nowocześnie wyposażona, tak, aby uczniowie mogli atrakcyjnie spędzać czas wolny i rozwijać swoje zainteresowania.
Zapraszamy do wspólnej całorocznej zabawy i nauki.

FOTORELACJA