Logo SP2 w Jaśle

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 przez uczniów klas 8

Ocena 0/5

‘’Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem’’
(Księga Koheleta)

   22 czerwca br. dobiegł czas edukacji uczniów klas ósmych w Szkole Podstawowej nr2 w Jaśle, w tym dniu odbyło się ich uroczyste pożegnanie. Na akademię przybyli zaproszeni goście, Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy oraz dumni Rodzice. 

   Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz przemówienia pani dyrektor Jolanty Myśliwiec. Pani dyrektor podkreśliła, iż zakończył się ważny etap życia naszych podopiecznych i czekają na nich nowe wyzwania w szkole średniej. Wyraziła nadzieję, że uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności oraz będą podążali za marzeniami , zdobywali nowe cele, nawet jeśli nie będzie to łatwe.

   Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców – pani Żaneta Kuźnar, która podziękowała za rok owocnej współpracy w atmosferze szacunku i zrozumienia. Z kolei przemówiła pani Krystyna Długosz – kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Jaśle, dziękując uczniom i nauczycielom za aktywny udział we wszystkich projektach organizowanych przez Oddział.

    Po tej części akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru – symbolu naszej szkoły i tradycji – klasom siódmym.

  Pani dyrektor Elżbieta Dubiel swoje wystąpienie zaczęła od uhonorowania pani Iwony Byczek – pełnomocnika Burmistrza Miasta Jasła do spraw profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom - za jej zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły i uczniów.

   Następnie pani dyrektor odczytała sukcesy uczniów kończących szkołę, wpisane do Złotej Księgi. Zaczęła jednak od zaszczytu, jakiego dostąpili uczniowie ‘’Dwójki”, to jest zdobycia czterech (wszystkich w tym roku szkolnym) Nagród Bartłomieja z Jasła za wybitne osiągnięcia naukowe. Dodała, że to historyczne osiągnięcie wzmacnia znalezienie się szkoły na I miejscu w województwie pod względem liczby laureatów i finalistów konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W dalszej części uroczystości pani dyrektor E. Dubiel wyczytała nazwiska laureatów konkursów powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.

   Po tym Dyrekcja szkoły wręczyła wyróżniającym się uczniom nagrody, stypendia naukowe i medale najlepszym sportowcom. Rodzicom natomiast – listy gratulacyjne za wspieranie szkoły.

   Zwieńczeniem spotkania był krótki montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VIII d. Podziękowali oni nauczycielom za trud, troskę i pomoc, na którą zawsze mogli liczyć.
   

 Uroczystość pożegnania klas ósmych zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami w klasach i wręczeniem świadectw.

Galeria zdjęć

DSC05735 DSC05744 DSC05799 DSC05793 DSC05787 DSC05782 DSC05779 DSC05776 DSC05769 DSC05764 DSC05762 DSC05758 DSC05757 DSC05754 DSC05753 DSC05752 DSC05750 DSC05749 DSC05738 DSC05733 DSC05728 DSC05725 DSC05721 DSC05718 DSC05716 DSC05715 DSC05712 DSC05710 DSC05708 DSC05704 DSC05703
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności