Logo SP2 w Jaśle

Nowoczesna pracownia chemiczna

Ocena 0/5

Nowoczesna pracownia chemiczna- główna nagroda w Jasielskiej Lidze Naukowej 2021/2022 – już otwarta!

9 grudnia 2022 r w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle odbyła się uroczystość oficjalnego oddania do użytku nowoczesnej pracowni chemicznej wyposażonej w wyspecjalizowane pomoce dydaktyczne.

Powstała ona dzięki zdobyciu przez uczniów: Filipa Hałuchę, Tymoteusz Turka i Jakuba Reczka głównej nagrody za najlepszy projekt naukowo- badawczy w ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem.

Pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Elżbiety Dubiel opracowali oni projekt pod tytułem „Chcieć- to móc, więc- stop i dość! W jaki sposób pomóc młodym jaślanom wyplątać się z sieci mowy nienawiści i dezinformacji?”

Pracownia została wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające naukę chemii w innowacyjny i dostosowany do wyzwań współczesności sposób. Wartość nagrody to 150 tys. złotych.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta Jasła- pan Ryszard Pabian, jego zastępca – pani Elwira Musiałowicz-Czech, Prezes Zarządu Lotos- pan Jacek Gogola oraz  przedstawiciel Wydziału Oświaty- pan Grzegorz Stanek.

Zebranych powitała dyrektor jasielskiej „Dwójki” – pani Jolanta Myśliwiec. Podkreśliła ona ogromną rolę unikatowej w skali kraju współpracy władz miasta Jasła i fundacji „Lotos” dla rozwoju i wspierania najzdolniejszych uczniów, która   realizowana jest  w ramach projektu „Jasło –Miasto Wiedzy”.

Otwarcie nowej pracowni uświetnił pokaz doświadczeń chemicznych przygotowany przez uzdolnionego ucznia SP 2- Igora Sudykę oraz uczennice klasy 4 ZS nr 3 w Jaśle pod kierunkiem pani Jolanty Łupkowskiej- nauczycielki tej placówki. Udowodnili oni, iż chemia może być pasjonującą i ciekawą przygodą   naukową.

To, że stworzenie nowoczesnej pracowni chemicznej było niezwykle ważną oraz potrzebną inwestycją i przynosi pierwsze owoce potwierdza fakt, iż aż 4 uczniów SP 2 w Jaśle w miniony piątek dowiedziało się o zakwalifikowaniu do II etapu Konkursu Przedmiotowego z Chemii organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy Igorowi Sudyce, Filipowi Hałusze, Maciejowi Pabiszowi z klasy 8b oraz Jakubowi Motyce z klasy 8a!

Galeria zdjęć

IMG_0011 IMG_0014 IMG_0018 IMG_0047 IMG_0078 IMG_0090 IMG_0107 IMG_0122 IMG_0144 IMG_0147
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności