Logo SP2 w Jaśle

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 w Szkole Podstawowej nr 2

Ocena 0/5

7 lutego br. nasza szkoła, jak co roku, włącza się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.
Z tej okazji w szkole odbędzie się szereg aktywności, do udziału w których zachęcamy uczniów.

Przypominamy również prezentację wykonaną w ubiegłym roku przez zespół ligowy Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM w składzie: Filip Hałucha, Jakub Reczek i Tymoteusz Turek, pod opieką pani dyrektor Elżbiety Dubiel:

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Więcej informacji o DBI - link.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności