Logo SP2 w Jaśle
Powróć do: Biblioteka

Wydarzenia w bibliotece

Akcja czytelnicza!!!

,,Podaruj książkę bibliotece''

Uczniu, czytelniku!!!

Jeśli posiadasz w swej domowej biblioteczce przeczytane i niepotrzebne Tobie już książki o różnej tematyce w dobrym stanie, to podaruj je do biblioteki.

Zachęcamy do udziału w akcji!


Pasowanie na czytelników 2023/24r.

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W listopadzie nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów z klasy 1a, 1b , 1c 1d do grona czytelników biblioteki, w asyście szkolnej bibliotekarki -  Renaty Zagórskiej, pani dyrektor Jolanty Myśliwiec, wicedyrektor Elżbiety Dubiel oraz wychowawców  klas.

 Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani dyrektor  encyklopedią dokonała pasowania każdego z nich.

Apel do Rodziców

Korzystając z okazji pragniemy podkreślić, a jednocześnie zaapelować, jak bardzo ważną rzeczą jest czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie bajek i innych utworów literackich przez rodziców i najbliższych. Czytanie na głos stymuluje pamięć, nawiązywana jest bezpośrednia relacja  co w dużym stopniu przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Obcowanie ze słowem pisanym pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, wrażliwości na innych, jest cudowną receptą na nudę, wprowadza w całkiem nowy, pełen wyobraźni świat. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych.

POLECAMY CIEKAWE KSIĄŻKI 

  Polecamy dziś Wam Uczniowie ciekawe książki, które umilą Wam wolny czas.

Czytajmy!

Międzynarodowy Dień postaci z bajki - Fotogaleria

Przerwa na czytanie - Fotogaleria