Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Zespół Taneczny

"WESOŁE NUTKI"

Zespół taneczny ,,Biedronki" - działający przy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle obecnie pod nazwą ,,Wesołe Nutki", liczy w tym roku 18 uczestników -12 dziewczynek i 6 chłopców z klas I - IV.
Zajęcia odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu. Tancerze zyskali popularność w szkole i środowisku lokalnym.

Od 5 marca 2012r. co 2 tygodnie odbywały się w naszej szkole na sali gimnastycznej spotkania muzyczno-taneczne
z 6 latkami pod hasłem ,,AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA".

14 marca 2012r. w święto patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej podczas uroczystej akademii tancerze prezentując stroje krasnoludków zatańczyli do piosenki pt.:,,7 krasnoludków to my, to my, to my" a w barwnych strojach ludowych wykonali taniec do piosenki ,,Dokoluśka", do której to piosenki, autorką słów była Maria Konopnicka.

17 marca 2012r. w sobotę zorganizowano ,,DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW" tancerze zaprezentowali swoje umiejętności
w czterech układach: ,,Odblaski", ,,Dokoluśka", ,,Marynarz", ,,Hiszpański".

zdjęcia

17 maja 2012r. podczas Finału III Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i VIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Moje Spotkania z Przyrodą" zespół ,,Wesołe Nutki" zatańczył w rytm skocznej piosenki ,,Na majówkę".

zdjęcia

18 maja 2012r. w Gimnazjum nr1 obchodzono uroczystość pod hasłem ,,ŚWIATOWY DZIEŃ CZERWONEGO KRZYŻA" podczas której 12 dziewczynek zatańczyło w strojach marynarskich taniec ,,Marynarze" a w drugim tańcu wystąpiło 6 chłopców
i 6 dziewczynek w czarno-czerwonych sukniach hiszpańskich do rytmów piosenki ,,Hiszpania".

zdjęcia

6 czerwca 2012r wystąpiliśmy gościnnie na scenie pod gołym niebem podczas "8 PIKNIKU NA PIĄTKĘ" , którego organizatorami byli: Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Jaśle przy
ul. Piotra Skargi. Zaprezentowaliśmy wszystkie nasze tańce tj. ,,Odblaski" , ,,Dokoluśka", ,,Marynarz", ,,Hiszpański", ,,Ukraiński", ,,Cygański" - owacjom nie było końca.

zdjęcia

12 czerwca 2012r. na hali MOSiR- również na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jaśle, tancerze z naszej świetlicy pokazali swoje umiejętności podczas III Wojewódzkiej Olimpiady Sportowej dla wychowanków Ośrodków Specjalnych z Podkarpacia. Na dużej hali zatańczyli 2 tańce: "Odblaski"
i "Na majówkę".

zdjęcia

16 czerwca w sobotni słoneczny dzień na stadionie Czarni - Jasło, na murawie boiska ,,ORLIK" przed licznie zgromadzoną widownią, z okazji ,,Dnia Dziecka", który zorganizował MDK Jasło, wprawieni w rutynę nasi tancerze ze świetlicy SP2 zabawiali kibiców tańcami ,,Marynarski" i ,,Hiszpański".

zdjęcia

26 czerwca 2012r. w sobotnie popołudnie w ostatnich dniach nauki szkolnej na scenie Jasielskiego Rynku - podczas obchodów ,,Dni Romskich" - nasza młoda grupa taneczna ,,Wesołe Nutki" - przygotowała specjalnie na to wyjątkowe spotkanie 2 tańce w zupełnie innym charakterze . Zatańczyli taniec ,,Cygański" w kolorowych, błyszczących strojach oraz wyjątkowo na życzenie organizatorów w biało - czerwonych strojach i białych kozakach - 8 dziewczynek zaprezentowało taniec ,,Ukraiński".

prowadząca zajęcia taneczne z zespołem:
Krystyna Biernacka