Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Świetlica

Świetlica w naszej szkole jest miejscem przyjaznym, bezpiecznym, w którym dziecko może ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. Wszystkie dzieci wymagające opieki zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach
6.30 do 16.30

Bezpośredni telefon do świetlicy - sala 7
tel.-13-443-60-19

Kadra pedagogiczna świetlicy:

mgr Małgorzata Kaleta,
mgr Renata Pankiewicz,
mgr Małgorzata Szetlak

otwórz

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

Karta przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej - otwórz

Karta przyjęcia dziecka do stołówki szkolnej - otwórz

Oświadczenie rodziców - otwórz

Świetlica usytuowana jest na parterze budynku szkolnego z łatwym dostępem dla dzieci
i rodziców. Dysponujemy salą do zajęć i zabaw, stołówką a także pomieszczeniami w ,,Klubie Dwójki''.
Nasze pomieszczenia urządzone są estetycznie, funkcjonalnie i bezpiecznie. Wyposażone są w niezbędny sprzęt i pomoce do prawidłowego funkcjonowania: tablicę interaktywną, telewizor plazmowy, kino domowe, sprzęt nagłaśniający z mikrofonami bezprzewodowymi, komputery wideo, DVD, duży zestaw gier tematycznych, logicznych, edukacyjnych, grę telewizyjną - PLAYSTATION, klocki, materace, piankową kształtkę rehabilitacyjną, sprzęt sportowy - hulajnogi, zestaw książek i czasopism dla dzieci, pomoce do zajęć plastycznych.

Spędzanie czasu w świetlicy ma sprzyjać wszechstronnemu rozwojowi dzieci, dlatego też prowadzone są następujące zajęcia:

- Artystyczne, (plastyczne, muzyczne, dramatyczne)
- Czytelnicze
- Rozwijające horyzonty umysłowe (testy, łamigłówki , krzyżówki)
- Gry i zabawy ruchowe
- Zajęcia kulinarne
- Zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: (tablica interaktywna , DVD, komputer, gra TV)
- Doskonalące i utrwalające zdobytą wiedze( pomoc nauczycieli w odrabianiu zadań domowych oraz pomoc w pokonywaniu pojawiających się trudności)
- Wycieczki dydaktyczne i rekreacyjne,
- Spotkania z ciekawymi ludźmi
- Konkursy szkolne, międzyszkolne
- Imprezy okolicznościowe

Dzieci uczęszczające do świetlicy traktowane są podmiotowo, mają możliwość wyboru proponowanych zajęć zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, co utrwalone jest na zdjęciach zamieszczonych na stronie internetowej szkoły.

Zajęcia w świetlicy prowadzone są zgodnie z rozkładem:
Poniedziałek - gawędy związane z realizacją tematu tygodnia, opowiadania, wiersze, inscenizacje.
Wtorek - zajęcia plastyczno - techniczne, zmiana dekoracji, urządzanie wystaw.
Środa - zajęcia muzyczno - taneczne.
Czwartek - zajęcia sportowe, wycieczki, spacery, gry terenowe.
Piątek - praca z książką, gry i zabawy, podsumowanie tygodnia.