Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

Rok szkolny 2013/2014


DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Z niekłamaną radością, choć z wypiekami na twarzy, podczas spotkania z okazji ,,Dnia otwartego'' w naszej szkole, dziewczynki zatańczyły, przed swoimi młodszymi kolegami z przedszkola wybrany przez siebie jako ulubiony taniec ,,Rock and roll''. Natomiast popisowym numerem chłopców był taniec do ulubionego hitu ,,Makarena''.

fotogaleria

,,Być kobietą , być kobietą … ''

W tym wyjątkowym dniu, chłopcy ze świetlicy, w szczególny sposób uhonorowali panie: panią dyrektor, panią z biblioteki, panie z kuchni i te, które dbają o czystość w naszej szkole oraz dziewczynki ze świetlicy. Przygotowali niespodziankę, krótką cześć artystyczną i wręczyli kwiaty. Czy wszystkim się podobało?

zdjęcia

,,W miarę jedzenia apetyt rośnie''

Była już: pizza, gofry, kanapki i potrawy pochodzące z kuchni różnych narodów, dzisiaj mamy apetyt na pierogi leniwe, a na deser przygotowaliśmy sałatkę owocową.

zdjęcia
Świetlicowe nowości

UNIJNE POMOCE DYDAKTYCZNE
Dużym zainteresowaniem cieszą się unijne pomoce do zabaw i zajęć dydaktycznych, z których dzieci w świetlicy często korzystają rozwijając swoją wiedzę.

zdjęcia


Po powrocie z ferii zimowych, rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do ,,Walentynkowych niespodzianek''. I tak począwszy od poniedziałku, przygotowano dekoracje walentynkową z nadmuchanych balonów w kształcie serduszek, następnie zorganizowano ,,pocztę walentynkową''.
Dzieci samodzielnie wskazywały swoich ulubieńców, wpisując imię i nazwisko
na czerwonych serduszkach, potem bawiły się między innymi przy piosenkach ,,Czy ten pan i pani są w sobie zakochani'' oraz ,,Serduszko puka w rytmie cza-cza''. Innym razem podczas zajęć kulinarnych świetliczaki serwowały serduszkowce wypieki. Podsumowaniem tygodnia był występ dziewczynek
z zespołu ,,Wesołe Nutki'', które zaprezentowały swoje umiejętności przed chłopcami, (a chłopcy w ramach rewanżu, zadeklarowali przygotować dla dziewczynek część artystyczną na 8 marca!).

zdjęcia


,,BĘDZIE, BĘDZIE ZABAWA, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO …''
Jak mówią słowa znanego hitu, tak działo się podczas karnawałowego, świetlicowego balu maskowego. Na początku tygodnia każdy świetliczak własnoręcznie wykonał dla siebie maskę według własnego uznania, gustu i upodobania.
Był chrust, pączki, konkursy z nagrodami, zabawy z niespodziankami i tańce przy znanych hitach muzycznych.

zdjęciaA święta tuż tuż … świetlicowe rozmaitości

W grudniu podczas zajęć kulinarnych, dzieci z dużym zaangażowaniem i niekłamaną radością własnymi rękami przygotowały racuszki, naleśniki i pierniczki, którymi podzieliły się z koleżankami i kolegami w świetlicy. Smakołyki wykonane własnoręcznie smakowały wybornie! Dziękujemy Pani Bożenie Kobylińskiej - Byczek za ,,smaczne" pomysły.

fotogaleria


Ciekawą lekcją okazało się niezwykłe spotkanie taty Igora z dziećmi w świetlicy, który spędził kilka godzin skręcając stół do piłkarzyków. To niecodzienne wydarzenie było połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc
i poświęcony czas.

fotogaleria

W grudniu najciekawsze jest zawsze ubieranie świetlicowej choinki. Liczymy wszyscy ile jest światełek, ile bombek choinkowych - tych na choince i tych rozbitych na podłodze. Wiemy jednak, że praca uszlachetnia człowieka, a ta wykonana samodzielnie, najbardziej cieszy. Teraz można podziwiać jej efekty w blasku choinkowych światełek, w czasie śpiewania kolęd.

fotogaleria


Wizyta Świętego Mikołaja


6 grudnia 2013r do naszej świetlicy zawitał Święty Mikołaj. W oczekiwaniu na niespodziankę dzieci zaprosiły Mikołaja do tańca z parasolkami i z laseczkami, a także zaśpiewały piosenki. Na zakończenie spotkania dziękując za prezent ,,Stół do gry
w piłkarzyki'' - pożegnały Mikołaja wręczając Mu upominek od wszystkich dzieci.


fotogaleria

"Barbórka"

Z okazji górniczego święta ,,Barbórki'' w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w miesiącu grudniu zawitał do świetlicy górnik.
Opowiedział dzieciom o pracy w kopalni i zaprezentował własny piękny mundur galowy.

fotogaleria


Grudzień w świetlicy

W jednym z ostatnich dni listopada w udekorowanej stosownie do uroczystości sali świetlicowej - odbyła się zabawa andrzejkowa. W programie imprezy była dyskoteka, wróżby, niespodzianki. Wszystkim atrakcjom towarzyszyła wesoła zabawa.

fotogaleria


Przed Świętem Zmarłych

W tygodniu poprzedzającym Święto Zmarłych, dzieci w świetlicy wspólnie ze swoimi paniami - AnnąLewiarz i Joanną Bachórz wykonały piękne wiązanki i wieńce, które złożyły na jasielskim starym cmentarzu. Jak co roku odwiedziły mogiłę Pauliny Wereckiej - emerytowanej kierowniczki naszej szkoły. ,,Światełko pamięci" zapaliły także na grobach poległych Żołnierzy.

fotorelacja
,,A ja mam słońce w kapeluszu…''

Wykorzystując wspaniałą pogodę w październiku uroczystość ,,Pasowania Świetliczaka'' rozpoczęliśmy w tym roku od wspaniałej zabawy w pięknej jesiennej scenerii jasielskiego parku. Następnie na podwórku szkolnym pani Aleksandra Wypasek zorganizowała tor przeszkód. Świetliczaki z klas pierwszych pokazały swoją sprawność, spryt i zręczność, po czym złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowe medale ,,Jestem Świetliczakiem w SP2''. Na zakończenie imprezy pan dyrektor Jacek Nawrocki dokonał uroczystego pasowania.

fotorelacja


Zajęcia świetlicowe

Dużą atrakcją dla dzieci uczęszczających do świetlicy były zajęcia kulinarne. Podczas zajęć pod czujnym okiem p. Bożeny Kobylińskiej-Byczek dzieci smażyły frytki -,,palce lizać''. Po pracy uczyły się dbania o czystość i porządek- chyba każda mama chciałaby mieć takich pomocników. W poniedziałki i środy odbywały się zajęcia czytelnicze, które prowadziła pani Renata Zagórska - szkolny bibliotekarz. Podczas ostatniego spotkania dzieci przedstawiły scenki pt: ,,Otwieramy wrota jesiennego lasu''. Była także okazja do odkrycia tajników mikroskopowania. Podczas zajęć w małych grupach pod okiem pani Edyty Gogoli dzieci mogły zobaczyć przez mikroskop wielkie rzeczy.

fotorelacja

Październik w świetlicy

W październiku dzieci spędzały czas w świetlicy na rozmaitych zajęciach. Nowe zabawki - klocki edukacyjne - pozwoliły na skonstruowanie ciekawych figur i konstrukcji przestrzennych, różowa zastawa stołowa pozwoliła wyczarować dziewczynkom przyjęcie. Zajęcia świetlicowe były również znakomitą okazją do umuzykalniania dzieci. Uwielbiają one śpiewać piosenki, zwłaszcza wtedy, gdy towarzyszy brzmienie orkiestry perkusyjnej. Dzieci zapoznały się z nazwami instrumentów, dźwiękami przez nie wydawanymi. Były to zajęcia ciekawe i mamy nadzieję , że niedługo się powtórzą. Wolny czas po lekcjach najchętniej nasi uczniowie spędzają w ,,Dwójkolandzie''- sali wypełnionej ogromnymi piankowymi klockami. Można tu się wyszaleć i dać upust swojej energii. Dodajmy jeszcze, że dzieci ze świetlicy z okazji Dnia KEN złożyły dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły życzenia, czym udowodniły, że znają i stosują zasady dobrego wychowania. Obejrzyjcie zdjęcia i dowiedzcie się szczegółów…

fotogaleriaWrzesień w świetlicy


Początki w szkole nie muszą być trudne. Dzieci spędzające czas w świetlicy szkolnej zawsze pełne są pomysłów i ochoty do zabawy. Wszyscy mogą przynosić swoje ulubione zabawki i bawić się wśród przyjaciół. Podczas zajęć świetlicowych często wykorzystywany jest sprzęt sportowy.

We wrześniu podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję wykonać pomysłową dekorację okna. Zgromadzone ,,dary jesieni" będą im długo przypominać o pięknie tej pory roku.

fotorelacja


Powrót do treści | Wróć do menu głównego