Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

Jasielska Liga Naukowa z Lotosem

Tutaj zaczyna się sukces!

Zobacz film umieszczony na stronie tvjaslo.pl

ROK SZKOLNY 2017/2018

JAŚLANIE I ŚCIĄGANIE

Uczniowie kl. VI d - Zuzanna Ciureja, Amelia Pawlina i Kamil Jarosz realizują projekt ,,Jaślanie i ściąganie. Jak jaślanie oceniają różne ściąganie?''. Nastolatkowie badali opinie mieszkańców Jasła na temat ściągania w szkole. Prowadzili badania fokusowe za pomocą skryptu, czyli pytań w wersji elektronicznej, przeprowadzali także typowe ankiety oraz wywiady.
Okazało się, że prawie wszyscy jaślanie, niezależnie od wieku, płci i wykształcenia, ściągali, ściągają i ściągać będą. Zdaniem większości ściąganie ułatwia życie, oszczędza czas, pomaga w nauce, a nawet umożliwia awans.
Słowo ,,ściąganie'' kojarzy się głównie z odpisywaniem w szkole, ale oznacza również pobieranie plików na komputer oraz plagiat. W związku z tym uczniowie spotkali się również ze specjalistami - etyczką, kustoszem i sędzią. Pytali o ocenę procederu ściągania w różnych aspektach. Ich opinie były odmienne od zdania ankietowanych jaślan, bo, jak mówi przysłowie ormiańskie, lepiej być niemym niż kłamcą.