IV POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI LIRYCZNEJ dla uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego "Poetyckie J...K...L"

"Poetyckie J...K...L"

Cele konkursu:

• Upowszechnienie kultury żywego słowa wśród młodzieży.
  • Rozbudzenie zainteresowań poezją wykraczającą poza kanon lektur szkolnych.
  • Przygotowanie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym lokalnych oraz regionalnych środowisk.
  • Uwrażliwienie młodzieży na piękno języka i wartości humanistyczne zawarte w poezji.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Organizatorami konkursu są nauczyciele poloniści Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle.

Turniej odbywa się cyklicznie, a jego głównym założeniem jest popularyzacja poezji wśród młodzieży szkół podstawowych. Formuła konkursu zakłada różnorodność i zmienność tematyki z naciskiem na poezję liryczną.

REGULAMIN KONKURSU

• Warunkiem uczestnictwa w tegorocznym konkursie jest przygotowanie recytacji jednego utworu poetyckiego dowolnego (polskiego lub obcego) autora, którego nazwisko zaczyna się na litery: J, K lub L.
  • Każda szkoła wyłoni w wewnętrznych eliminacjach 3 uczestników, którzy będą ją reprezentować w konkursie finałowym w dniu 8 marca 2019 roku (godz. 900).
  • Zgłoszenia uczestników prosimy dokonać w formie pisemnej, elektronicznej lub telefonicznie do 4 marca 2019 r. na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi ul. Czackiego 2, 38 – 200 Jasło, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 134463674

Udział ucznia w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikowanie niezbędnych danych osobowych związanych z ich przetwarzaniem i udostępnianiem wizerunku.

Karta zgłoszeniowa

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lirycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle

Szkoła:

Adres, telefon :

Imię i nazwisko uczestników :

Autor i tytuł recytowanego utworu

1.

2.

3.

Imię i nazwisko opiekuna :