Konkurs "Moje spotkania z przyrodą"

Regulamin XV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

„MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”

Cele konkursu:

-  rozwijanie zdolności plastycznych dzieci  i młodzieży,

-  wyrażanie nagromadzonych  doświadczeń przyrodniczych  za pomocą ekspresji plastycznej,

-  uwrażliwienie na piękno przyrody,

-  kształcenie wrażliwości estetycznej.

Konkurs plastyczny  przeznaczony jest dla uczniów klas IV -  VII  szkół  podstawowych woj. podkarpackiego.

1. Konkurs plastyczny odbędzie się   28.03.2019 r.  o godz.  9.00auli SP nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. M. Konopnickiej ul. Czackiego 2 w Jaśle.

2. Prace wg własnego pomysłu mogą być wykonane dowolną  techniką (trwałą), na kartkach formatu A - 3  lub  A – 4 (blok techniczny).

3. Podczas 3 godzin od 9.00 do 12.00, uczestnicy konkursu  realizują temat zgodny z hasłem konkursu.

4. Uczestnicy konkursu przynoszą  własne materiały.

5. Zgłoszenie imiennej  listy uczestników po 4  reprezentantów szkoły, (placówki, w których jest po 3  oddziały każdego rocznika mogą zgłosić po 6  reprezentantów) do 20.03.2019 r. w sekretariacie SP nr 2

6. Oceny prac dokona jury złożone z artystów plastyków  i nauczycieli.

7. Przy ocenie prac jury zwróci uwagę na:

- tematykę prac zgodną z hasłem  konkursu,

- stopień trudności w doborze techniki plastycznej,

-  warsztat pracy – swoboda posługiwania  się wybranymi technikami,

-  estetykę wykonania.

8. Lista nagrodzonych uczniów zostanie   umieszczona na  stronie internetowej SP nr2 (www.sp2jaslo.pl).

9. Autorzy najpiękniejszych prac  w  każdej kategorii wiekowej   otrzymają nagrody  i wyróżnienia.

10. Uroczyste wręczenie nagród  laureatom konkursu    nastąpi podczas  finału    konkursu, który odbędzie się w dniu  25 kwietnia 2019 roku  o godz. 13.30 w SP nr 2 w Jaśle.

11. Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na  dostosowanie  się do niniejszego Regulaminu.

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z PRZEKAZANIEM PRAW AUTORSKICH ORAZ WYRAŻENIEM ZGODY AUTORA PRACY NA JEJ PUBLICZNĄ PREZENTACJĘ   ORAZ  WYKORZYSTANIEM W DOWOLNY SPOSÓB PRZEZ ORGANIZATORÓW KONKURSU Z ZACHOWANIEM PRZEPISÓW RODO.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Organizatorzy: mgr Beata Banaś i mgr Renata Pankiewicz