ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYDARZENIAMI W BIBLIOTECE

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Biblioteką opiekuje się nauczyciel - bibliotekarz mgr Renata Zagórska

Biblioteka szkolna znajduje się w dwóch budynkach oddzielnie dla uczniów klas 1-3 w starym budynku i dla klas 4- 8 i gimnazjum w budynku głównym.
Posiadamy bogaty dział lektur, literaturę piękną, księgozbiór podręczny ze słownikami, encyklopediami, książkami popularnonaukowymi oraz książki metodyczne dla nauczycieli. Biblioteka oferuje również zbiory czasopism, programy multimedialne i filmy na DVD.

Księgozbiór jest częściowo skomputeryzowany w programie Mol Optivum i na bieżąco uzupełniany.

W bibliotece jest częściowo wolny dostęp do półek dzięki czemu uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Posiadamy także stanowiska komputerowe umożliwiające korzystanie ze zbiorów multimedialnych i internetu.
W ramach propagowania czytelnictwa organizowane są spotkania z okazji:

- Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,
- Pasowania uczniów klas I na czytelników,
- Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia,
- Tygodnia głośnego czytania dzieciom.

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki.

Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.