KONCERT "DLA NIEPODLEGŁEJ"

„Koncert dla Niepodległej”

100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny – to data niezwykła i  okazja do świętowania radosnego, pełną piersią, w gronie znajomych, przyjaciół, rodziny oraz tych wszystkich, którym serce mocniej bije na dźwięk słowa „Polska”.

Dlatego też 8 listopada młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle zaprosiła przedstawicieli władz miasta, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10, rodziców, dziadków i całą społeczność szkolną , aby wspólnie przeżyć tę wyjątkową  rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Spróbowaliśmy inaczej niż zwykle przyjrzeć się historii Polski i jej dziejom. Biorąc sobie do serca słowa Oskara Kolberga „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Edyty Szczepanik –Halerz, Elżbiety Dubiel, Jolanty Myśliwiec przygotowali pieśni i piosenki, w których  odbiły się  losy polskiego żołnierza i polskiego narodu.

W koncercie „Dla Niepodległej”  zaprezentowano 12 utworów, których treść obejmowała najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Na tle pięknych dekoracji przygotowanych przez panią Barbarę Gonerę soliści oraz zespół wykonywali pieśni, którym towarzyszyły krótkie historie ich powstania oraz słowa poezji przypomniane przez uczniów klasy III G gimnazjum.

Radosne twarze zgromadzonych, uśmiechy i chwile wzruszeń – to wymowne znaki tego, że przygotowany przez młodych ludzi wielopokoleniowy koncert był najlepszym sposobem na uczczenie tej wyjątkowej listopadowej rocznicy.

 

Organizatorzy koncertu

Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle