Świetna zabawa połączona z nauką, czyli warsztaty „Ma –tematyka zaklęta w konarach drzew”

Uczniowie klasy 4 a naszej szkoły 19.10.2018 roku uczestniczyli w arcyciekawych zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach projektu „mPotęga”. Celem warsztatów „Ma-tematyka zaklęta w konarach drzew” jest pokazanie dzieciom zależności oraz roli, jaką odgrywa matematyka w przyrodzie, a przyroda w naszym życiu. Uczniowie w czasie zajęć wykonali  drzewo genealogiczne swojej rodziny, po czym wkroczyli w świat wielkiej matematyki. Obliczyli  m.in. różnicę między poszczególnymi datami urodzin i śmierci  członków swej rodziny oraz ustali,  ile to ich „ rodzinne drzewo”  urosło od  czasu  urodzin najstarszego członka rodu do dnia, kiedy na świat przyszedł najmłodszy jego przedstawiciel. Zajęcia były niezwykle ciekawe, a efekty pracy dzieci udowodniły, że matematyka i przyroda, to nauki  nierozłączne!