Pierwszoklasiści ślubują...

Dnia 17 października w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Marii Konopnickiej w Jaśle odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość licznie przybyli rodzice pierwszaków oraz zaproszeni goście. Ślubowanie odbyło się w szczególnym czasie, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej akademii uczniowie wierszem i piosenką uczcili to wielkie wydarzenie historyczne. Następnie pomyślnie zdali egzamin pierwszoklasisty oraz ślubowali na sztandar szkoły. Każde dziecko zostało przyjęte do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Po pasowaniu dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do swoich sal na poczęstunek. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

FOTOGALERIA