Grudzień 2018 - Luty 2019

"Z BAŚNIAMI ZA PAN BRAT" - II edycja Konkursu Literacko - Plastycznego za nami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konkursu oraz fotogalerią - link.

W czasie II edycji Konkursu Literacko –Plastycznego „Z baśniami za pan brat” uczniowie klasy 4 a przygotowani przez p. Elżbietę Dubiel zaprezentowali swym gościom- przedszkolakom biorącym udział w konkursie- przedstawienie nawiązujące do tematyki ich zmagań turniejowych. W inscenizacji zatytułowanej „Zamieszanie w krainie baśni” pojawiły się znane dzieciom postacie przybyłe na tę specjalną okazję z krainy wyobraźni. Jaś i Małgosia uciekali przed Babą Jagą , Czerwony Kapturek zostawił złego wilka w lesie, siedmiu Krasnoludków udzielało porad czarownicy, a Król Baj mocą swych czarów naprawiał szkody wyrządzone przez złośliwe Wróżki. Najważniejsze jednak , że wszyscy dobrze się przy tym bawili, a aktorzy z klasy 4a zaprezentowali swe niezwykłe zdolności sceniczne. Na oczach publiczności narodziły się przyszłe gwiazdy szkolnego teatru, stąd z pewnością to nie jest ich ostatni występ!


ŻYWA LEKCJA HISTORII W SP nr 2

W dniu 8 lutego uczniowie naszej szkoły dzięki Bractwu Historycznemu Kerin i przeprowadzonej Lekcji Żywej Historii mogli poznać zwyczaje rycerskie przenosząc się do okresu późnego średniowiecza. Przekonali się jak wyglądała droga wiodąca młodzieńca od pazia do rycerza, dowiedzieli się czym był kodeks rycerski. Słuchając wielu ciekawostek i przymierzając zbroje płytowe i kolcze, mogli wyobrazić sobie walkę rycerzy średniowiecznych podczas turniejów oraz bezpośrednich bitew. Fotogaleria


PROGRAM "JUDO IN SCHOOLS" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE!

Program "Judo in Schools" to wspólna inicjatywa Polskiego Związku Judo, Międzynarodowej Federacji Judo, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem programu jest wprowadzenie większej liczby dzieci w świat judo i propagowanie wartości judo: SZACUNKU, PRZYJAŹNI i ODPORNOŚCI (budowania ducha walki - radzenia sobie ze zwycięstwem i przegraną).

Program "Judo in Schools" polega na prowadzeniu pozalekcyjnych zajęć judo w 16 szkołach podstawowych w Polsce. Z radością informujemy, że nasi uczniowie klas I-III, jako jedyni w województwie, uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez licencjonowanych trenerów judo.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 60 minut. Udział w zajęciach jest dobrowolny i bezpłatny. Uczestnicy otrzymują judogi, a zajęcia prowadzone są na matach treningowych. Program ma charakter długofalowy, stanowi więc doskonałą okazję do rozwijania możliwości psychomotorycznych dzieci, budowania poczucia własnej wartości i poszanowania innych, a także kierowania aktywności dzieci w pozytywny i kontrolowany sposób.


 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W NASZEJ SZKOLE

Do tego wyjątkowego dnia uczniowie klas drugich pod kierunkiem swoich wychowawczyń Małgorzaty Pięty i Jolanty Terwicz długo się przygotowywali. Najpierw wykonali zaproszenia, a potem zadbali szczegółowo o atrakcyjny wspólny występ. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Program artystyczny obfitował w wesołe, liczne piosenki , wzruszające wiersze i śmieszne skecze. Uczniowie klasy II „a” wzbogacili występ inscenizacją „ Rzepka”, a klasa II „b” zmienioną wersją bajki „Czerwony Kapturek”. Program uatrakcyjniła też piosenka połączona z pląsami „pociągu” pomiędzy gośćmi oraz tańce.

Wszyscy uczniowie swoimi występami wyrazili wielką miłość i szacunek dla babć i dziadków oraz podziękowali za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występ, były wzruszenia, a niejednemu z nich zakręciła się w oku łza. Kończąc swój program dzieci odśpiewały gościom uroczyste „STO LAT” oraz wręczyły upominki.

Po występie dyrektor szkoły, Jacek Nawrocki, przyłączył się do życzeń i zaprosił zgromadzonych na słodki poczęstunek razem z występującymi wnukami. fotogaleria


JASEŁKA
 
20 grudnia 2018 r. tuż przed świętami uczniowie klas Va i Vd wraz z chórem zaprosili na wspólne kolędowanie przedstawiając "Jasełka". Następnie, w dniu 10 stycznia 2019 r. w auli budynku Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle uczniowie naszej szkoły przypomnieli słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku o tym wszystkim, co się stało przed wiekami w małym mieście Nazarecie.

FOTOGALERIA