Wrzesień - Listopad 2018

UCZNIOWIE KLAS I-III TEŻ ŚWIĘTUJĄ 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W budynku szkoły już od września można było zauważyć odświętny  wystrój korytarzy szkolnych.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zostały wykonane gazetki nawiązujące do hasła „Piękna nasza Polska cała”. Ilustracje przedstawiały „Nasze stolice: Gniezno, Kraków  i Warszawa”,  "Najpiękniejsze pejzaże Polski”, „Najważniejsze wydarzenia  w naszym kraju”, „Wielkich Polaków,” „Mapę Polski ze strojami regionalnymi”, ”Jasło- naszą małą  Ojczyznę” i inne.

 W październiku, nawiązując do obchodów odzyskania przez nasz kraj  niepodległości, odbyły się dwa  spotkania wszystkich uczniów klas II i III. Głównym celem było przeprowadzenie quizu:   „Co wiem o Polsce?”. Chętni uczniowie odpowiadali  na wylosowane  pytania. W niektórych przypadkach  wychowawczynie  uzupełniały  odpowiedzi  wzbogacając  wiedzę dzieci.

Spotkanie to pozwoliło utrwalić  ważne  wiadomości o Polsce naszych najmłodszych uczniów. To była ciekawa lekcja historii. fotogaleria


„ŚPIEWAMY O POLSCE”

W listopadzie uczniowie wszystkich klas młodszych wzięli udział w uroczystym  przeglądzie piosenek  o naszej Ojczyźnie.

Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania hymnu  i  wspólnej recytacji wiersza „Katechizm małego Polaka”. W tym dniu wszyscy uczniowie  wystąpili w  uroczystym stroju z  przypiętym biało-czerwonym kotylionem. Krótką historię o odzyskaniu niepodległości przedstawił dyrektor  szkoły Jacek Nawrocki, a uczennica klasy trzeciej wyrecytowała wiersz pt. „Ojczyzna”. Następnie każda klasa zaśpiewała swoją piosenkę wzbogacając ją małą inscenizacją. To był radosny dzień ,w którym dominowały   biało-czerwone chorągiewki   własnoręcznie wykonane przez uczniów. To też była ciekawa lekcja patriotyzmu. fotogaleria 


DOBRE WYNIKI NASZYCH UCZNIÓW W DYKTANDZIE REGIONALNYM ,,JASIELSZCZYZNA ZNA POLSZCZYZNĘ”

Już po raz 7. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała w dniu 7 XI 2018r. spotkanie pod hasłem ,,Jasielszczyzna zna polszczyznę”. Uczniowie jasielskich szkół i liczne grono dorosłych zmagali się z dyktandem, którego autorką jest, jak co roku, pani Aleksandra Dacyl. Nie mogło w nim zabraknąć nawiązania do obchodzonego w tych dniach wielkiego, narodowego święta. Wśród piszących dyktando byli także uczniowie naszej szkoły, a dwoje z nich zostało laureatami;  III miejsce zajęli: wśród uczniów klas młodszych Anna Bąk z klasy Va, a w kategorii uczniów klas starszych Dawid Pszczoła z klasy III b gimnazjum. Więcej informacji

 


KONCERT "DLA NIEPODLEGŁEJ"

100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny – to data niezwykła i  okazja do świętowania  radosnego, pełną piersią , w gronie znajomych, przyjaciół, rodziny oraz tych wszystkich, którym serce mocniej bije na dźwięk słowa „Polska”.

Dlatego też 8 listopada młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle zaprosiła przedstawicieli władz miasta, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10, rodziców, dziadków i całą społeczność szkolną , aby wspólnie przeżyć tę wyjątkową  rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Więcej informacji, fotogaleria


INFORMACJA

Rada Rodziców zwraca się z uprzejmą prośbą o wpłaty w wysokości: 40 zł na pierwsze dziecko, 30 zł na drugie, (od trzeciego bez opłat).  Wpłat można dokonać u przedstawicieli trójek klasowych lub u wychowawcy klas lub bezpośrednio na konto :

Konto Rady Rodziców: 42 8642 1171 2017 7107 3743 0001

W tytule przelewu proszę wpisać imię nazwisko ucznia oraz klasę.


XVIII JASIELSKI KONKURS MATEMATYCZNY IM. H. STEINHAUSA
odbędzie się 11 grudnia 2018 o godz. 10 00
więcej informacji


  OGÓLNOPOLSKI SUKCES MICHAŁA - UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

Michał Armata- uczeń klasy 3e gimnazjalnej (obecnie absolwent naszej szkoły) został laureatem prestiżowego XXII Ogólnopolskiego Konkursu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2018”. Jego opowiadania z cyklu „Miejsca tuż za horyzontem” zostały wybrane spośród blisko 1300 prac nadesłanych na ten konkurs z całej Polski. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się 19.10.2018 roku i połączona była z warsztatami pisarskimi prowadzonymi przez poetę Tomasza  Jastruna, przewodniczącego jury.

Michałowi serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów na niwie literackiej!