Czerwiec - listopad 2020


KONKURS BIBLIOTECZNY!
 

Zapraszam do udziału w konkursie plastycznym uczniów klas I-III pod tytułem ,,Moja ulubiona książka pod choinkę”. Prace proszę wykonać dowolną techniką, napisać tytuł i autora książki, format A4, podpisane dostarczyć do szkoły lub wysłać na adres biblioteki do dn.21.12. 2020r.  - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.

ZAPRASZAMY


AKCJA SZLACHETNA PACZKA 2020

 ,,Nie liczy się to co posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” - Robert Baden-Powell

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji ,,Szlachetna Paczka”. W tym roku od dnia 24.11 do dnia 10.12.2020 w SP 2 będzie trwać zbiórka dla rodzin potrzebujących naszej pomocy.

Rodzina pilnie potrzebuje :

  •  żywności
  •  środków czystości 
  •  chemii

Wszystkie przyniesione rzeczy składamy przy wejściu do szatni szkolnej, podpisane (imię, nazwisko, klasa). Dary odbierają Panie z obsługi w godzinach od 7:30 do 16:30. 

Osoby prowadzące zbiórkę: opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, uczniowie z sekcji wolontariatu.

Przekazanie Szlachetnej Paczki

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.


BOHATERON

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle bierze udział w Konkursie BOHATERON – włącz historię. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach  powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W poprzednim roku uczniowie naszej szkoły napisali kilkanaście kartek świątecznych do wybranych powstańców. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną formuła konkursu uległa zmianie. Dwie uczennice klasy 7 c – Klaudia Kalita i Oliwia Sanicka przygotowały  album dotyczący Powstania Warszawskiego z ciekawym tekstem i wzbogacony zdjęciami. Album został przekazany powstańcom przez fundację organizującą Konkurs BOHATERON – włącz historię. 


SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ AKCJI "POMOC DLA SCHRONISKA "AZYL U MAJKI" - LINK


MALI ARTYŚCI Z KLASY IIA

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny z okazji 75 urodzin Pippi – „Lato z Pippi’ zorganizowany przez Wydawnictwo Jung-off-ska. Wśród nagrodzonych dzieci znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy 2a. Martyna Wesołowska z mamą Moniką zdobyły nagrodę główną i Karol Michalec z mamą Beatą wyróżnienie. Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.


NOWE KSIĄŻKI POJAWIŁY SIĘ JUŻ W BIBLIOTECE!

Rodzice! Kochani Uczniowie!

Z radością informuję, że właśnie otrzymaliśmy pierwszą partię książek zakupionych w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zamówiliśmy dużo lektur, nowości książkowych oraz audiobooki.