Wrzesień - październik 2019

PROJEKT "MŁODZIEŻ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ" W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Młodzież i Przedsiębiorczość to projekt edukacyjny Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Miastem Jasłem, w ramach programu edukacji ekonomicznej, w jasielskich szkołach podstawowych. W projekcie uczestniczy 23 uczniów klas VII i VIII z naszej szkoły. Pierwsze spotkanie uczestników projektu odbyło się w auli naszej szkoły, w dniu 2 października 2019 r.  Więcej informacji


Najmłodsi uczniowie w Magurskim Parku Narodowym 

Uczniowie klas  drugich i trzecich wykorzystali piękną, słoneczną pogodę tej jesieni i uczestniczyli  w klasowych wycieczkach do Krempnej. Pobyt rozpoczęli  od zwiedzania bogato wyposażonego  Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. Tam poznali  zwierzęta i rośliny przedstawione w różnych porach roku i film przyrodniczy. Dzięki owoczesnej technologii  mieli okazję słyszeć odgłosy leśnych zwierząt, śpiew ptaków i poczuć zapach niektórych drzew i kwiatów. Bardzo chętnie rozwiązywali  też multimedialne zagadki przyrodnicze. Kolejnym etapem była wędrówka ścieżką przyrodniczą Kiczera wzbogacona objaśnieniami  przewodnika. Wycieczkę każda klasa zakończyła zabawą na polanie i paleniem wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Pobyt w Magurskim Parku Narodowym był  dla wszystkich niezwykłą lekcją przyrody. fotorelacja


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem "Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce''. Święto zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele. Nie zabrakło licznie przybyłych pracowników szkoły, bez których szkoła nie mogłaby istnieć, a także uczniów, bo Dzień Edukacji to także ich święto.
W części oficjalnej głos zabrali pani dyrektor Jolanta Myśliwiec oraz przedstawiciele Rady Rodziców, którzy dziękowali nauczycielom za trud włożony w wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży.
Część artystyczną wypełniły piosenki i wiersze przygotowane m.in. przez uczniów klasy IV b. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali zestaw niezbędnych pomocy, które ochronią szanowne ciała pedagogiczne i pomogą w ich codziennej pracy. A były to m. in.: nauszniki, tuba nagłaśniająca, lupa nauczycielska, worek grochu i zestaw tabletek uspokajających. Uczniowie poprosili również, by nauczyciele zaopatrzyli się dodatkowo w stalowe nerwy, żelazną konsekwencję, miękkie serce, anielską cierpliwość i miły uśmiech. Uznali, że tak wyposażeni mogą spokojnie wyruszyć do szkoły. Na zakończenie wszyscy głośno odśpiewali "Sto lat'' dla swoich pedagogów. Fotorelacja

KONKURS HISTORYCZNY "CHCIELIŚMY TYLKO WOLNEJ POLSKI!" 
 

Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski” adresowanym do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego. Konkurs objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.
Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej, jak również w okresie zniewolenia komunistycznego. Więcej informacji


START JASIELSKIEJ LIGI NAUKOWEJ Z LOTOSEM Znalezione obrazy dla zapytania logo jasielskiej ligi naukowej z lotosem

W ostatnich tygodniach września nauczyciele wraz z uczniami podjęli się realizacji projektów naukowo - badawczych Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM. Celem, który przyświeca tej pracy, jest rozwój i pogłębianie zainteresowań uczniów wybranymi dziedzinami wiedzy, nauka metod badawczych, zbierania i opracowywania danych, wnioskowania oraz prezentowania efektów pracy przed szerszym gremium. Więcej informacji


BOHATERON - włącz historię

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle przystąpiła do projektu BohaterOn – włącz historię w Twojej szkole. Celem projektu jest upowszechnienie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt realizowany jest przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria. Więcej informacji, fotorelacja