Marzec - Czerwiec 2019

NASI MŁODZI AKTORZY

W kwietniu uczniowie klas I-III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Jestem aktorem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle.

Aktorskie zmagania naszych uczniów jury oceniło następująco:

W kategorii recytacja wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Ib Nadia Krauz za wiersz pt.”Mój dzień” (wych. M. Nawrocka).

W kategorii inscenizacja piosenki wyróżnienie otrzymała Olivia Marek z zespołem klasy IIb za piosenkę pt. „Wyruszamy w świat”  (wych. J. Terwicz) oraz zespół klasy Ic  za przedstawienie  piosenki „Wesoła rodzinka”  (wych. M. Ochałek).

W kategorii inscenizacja tekstu literackiego II miejsce otrzymali uczniowie klasy IIIb za  „Baśń o Śnieżce, która chciała zmienić świat”  (wych. A. Bobula i B. Kobylińska-Byczek). III miejsce uczniowie klasy IIa  za inscenizację wiersza „Rzepka” (wych. M. Pięta).

Osobowością sceniczną  konkursu została Weronika Zyzak za rolę królowej oraz Tymoteusz Zięba za rolę krasnala. Uczniów klasy IIIb przygotowywały A. Bobula i B. Kobylińska-Byczek.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy i zachęcamy do gry aktorskiej w przyszłym roku. fotogaleria


KONKURSY ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4 - SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W X Powiatowym Turnieju Wiedzy "1 z 12" nasi gimnazjaliści odnieśli wielki sukces! W ścisłym finale znalazło się pięcioro uczniów klas III gimnazjum - Julia Bara, Aleksandra Marek, Kamil Wyderka i Jakub Zborowski, a Magdalena Pabisz zdobyła zaszczytny tytuł "Jednej z dwunastu"! Więcej o konkursie

* Również XVII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów "ON THE ROLL" zakończyła się szczęśliwie dla naszych uczniów: pięcioro z nich zdobyło wyróżnienia: Aleksandra Świstak, Anna Pawluś, Zuzanna Koszelnik, Agnieszka Maciejczyk i Katarzyna Midura, a dwoje otrzymało tytuł laureata: Jessica Opałka - lauretka I miejsca oraz Zuzanna Gomuła - laureatka II miejsca. Więcej o konkursie

Serdecznie gratulujemy!


SUKCESY ARTYSTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW

* XXVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „ Mieszkam w Beskidach” – w kategorii fotografa -   Konrad Sokołowski z klasy VII b zajął II miejsce.

* Wojewódzki  Konkurs Plastyczny  pt. ,,Na skrzydłach wyobraźni” pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Wójta Gminy Żyraków  Marka Rączki - Grand Prix otrzymała Liliana Tran z klasy VII d.

* W związku z Światowym Dniem Zdrowia organizowany był konkurs na plakat "Talerz Pełen Zdrowia" dla uczniów szkół podstawowych. W kategorii klas I- III Weronika Zyzak zajęła II miejsce, a w kategorii klas IV – VI  Zuzanna Pętlak  zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


FINAŁ XV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ" - 25 kwietnia 2019r. odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ" oraz rozdanie nagród w konkursie "SCIENCE AROUND US". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia oraz podziwiania galerii prac utalentowanych uczestników konkursu plastycznego - link.


"DWÓJKA" Z KOLEJNĄ WIZYTĄ W RUMUNII - uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle odwiedzili swoich przyjaciół w ramach projektu Erasmus+ "Let's be eco-friendly". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji - link


KONKURS "Z NURTEM WISŁOKI - POZNAJMY SIĘ" - KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

15 marca 2019 r. odbyła się czwarta edycja konkursu „Z nurtem Wisłoki – poznajmy się” organizowana przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku. Zgromadziła ona rekordową liczbę uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczniowie drużyn ze szkół powiatu dębickiego i jasielskiego zgłoszonych do rozgrywek, zaskoczyli komisję ogromną inwencją i kreatywnością w przedstawianiu swoich miejscowości.

Naszą szkołę reprezentował zespół składający się z uczennic klasy 8d dwujęzycznej. Ich prezentacja Jasła, pt. "Patrzeć na świat przez zielone okulary" spotkała się z uznaniem komisji konkursowej i została nagrodzona wysokim trzecim miejscem.
Oto wierszyk, którym uczennice zakończyły swój występ:

"Jak to dobrze mieszkać w Jaśle
Tu się czujemy świetnie właśnie
Nic nie drażni, nie niepokoi
Szum Wisłoki nerwy koi
Na ekologii doskonale się znamy
Naszego miasta nie zaśmiecamy."

Gratulujemy! 


UCZNIOWIE PRZYWOŁALI WIOSNĘ!

W piątek 29.03 2019r. wszyscy  uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w wiosennym koncercie. Każda klasa pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowała piosenkę tematycznie związaną z wiosną. Na oprawę muzyczną  piosenek złożyły się inscenizacje i  piękne, kolorowe stroje. Były  pierwsze kwiaty zwiastujące wiosnę, ożywione ciepłem motyle, pszczoły biedronki i ptaki. Nie zabrakło też zwierząt leśnych. Występ był wzbogacony tańcami i grą na fletach.

Każdy uczeń  miał okazję być  artystą i widzem. Miły był ten dzień w szkole. Z pewnością  dzieci przywołały w ten sposób ciepłą, słoneczną wiosnę.


OLIMPUSEK W KLASACH I-III

Uczniowie klas I-III naszej szkoły  brali  udział w Ogólnopolskim  Konkursie STYPENDIADA. Tytuł Laureata Orła Plastycznego otrzymała Maja Hendzel kl. Ic (wych. M. Ochałek). II miejsce: Tymoteusz Zięba kl. IIIb (wych. A. Bobula).  Wyróżnienia:  Anna Adamska kl. IIa (wych. M. Pięta),  Zuzanna Bracik, Patryk Leja kl. IIb (wych. J. Terwicz), Julia Szostak kl. IIIa (wych. M. Kolanko),  Gabriela Pruś kl. IIIb (wych. A. Bobula), Zuzanna Wojcieszek kl. Ic (wych. M. Ochałek), Antoni Cypara kl. I a (wych. M. Augustyn).

Gratulujemy wysokich wyników!!


PIERWSZE MIEJSCE MAGDALENY PABISZ ORAZ DRUGIE MIEJSCE DRUŻYNY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE W XVII  POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O ŻYWIENIU! GRATULUJEMY!

Uczniowie naszej szkoły wspaniale spisali się w konkursie dotyczącym stosowania zasad prawidłowego żywienia, organizowanym przez Zespół Szkół nr 3 w Jaśle - więcej informacji


WYNIKI KONKURSU "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ" - LINK 


WYNIKI VI POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO "SCIENCE AROUND US" - LINK


WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH

W marcu odbyły się dwa szkolne konkursy: ortograficzny i matematyczny, w których brali udział uczniowie klas II i III. Ich zadaniem było napisanie dyktanda zawierającego liczne trudności ortograficzne, natomiast w konkursie matematycznym dokonanie obliczeń sprawdzających znajomość czterech działań matematycznych i stosowania kolejności wykonywania działań, a także rozwiązywanie zadań tekstowych złożonych oraz układanie treści zadań.
W konkursie ortograficznym uczniowie mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów. W klasach trzecich udało się napisać bezbłędnie Piotrowi Lechowskiemu z klasy III b, który  tym samym zdobył I miejsce w szkole. II miejsce przypadło uczennicy klasy III a Julii Szostak, która zdobyła 48,5 punktów, natomiast III miejsce  z ilością punktów 48 otrzymały: Natalia Giebułtowska z klasy III a i Natalia Żmijewska z klasy III b. Zwycięstwo szkolne wśród uczniów klas  drugich przypadło klasie II b. Maksymalną ilość punktów ,  a więc I miejsce zdobyli: Patryk Leja i Michał Wilk. II miejsce i tylko pół punktu mniej  zdobył Hubert Zając. Nadia Dobosz zdobyła 49 punktów i III miejsce. Pół punktu do podium zabrakło:  Piotrowi Chomiszczakowi, Dominice Bartuś i Alicji Lejkowskiej z klasy II a, ci uczniowie zdobyli I miejsce w klasie.
W konkursie matematycznym uczniowie klasy III a zdobyli pierwsze  trzy miejsca  w szkole. I miejsce z ilością punktów 46 zdobyli: Kacper Grasela i Natalia Giebułtowska, II miejsce i 45 punktów zdobyli: Julia Szostak i Denis Borysewicz, natomiast Aleks Juryś za 44 punkty uzyskał  III miejsce. Najlepszym z klasy III b okazał się Piotr Lechowski zdobywając 42 punkty i  I miejsce w swojej klasie.  Wielu szkolnych laureatów mamy wśród uczniów klas drugich. I miejsce w szkole zdobyła Ania Adamska z klasy II a, która uzyskała 44 punkty. II miejsce z ilością punktów 42 zdobyli: Jakub Sowiźrał  i Dominika Bartuś  z klasy II a oraz Jakub Ochałek,  Borys Folczyk, Natasza Głogowska  i Hubert Zając z klasy II b. III miejsce przypadło uczniom klasy II b: Lenie Garbacik, Antoniemu Nosalowi, Jakubowi Krajewskiemu i Patrykowi Lei. Uczniowie ci uzyskali po 41 punktów.
Nasz szkolny konkurs wyłonił Mistrzów Ortografii i Mistrzów Matematyki. Życzymy im teraz dalszych sukcesów w konkursach międzyszkolnych, rejonowych i ogólnopolskich.


PODSUMOWANIE XVIII JASIELKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. H. STEINHAUSA

15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbyło się „Spotkanie z matematyką”, w czasie którego dokonano uroczystego podsumowania XVIII Konkursu Mtematycznego im. H. Steinhausa. Więcej informacji, fotogaleria


III MIEJSCE NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY "MEGAMÓZGI"!

 

Sukces naszych uczniów klas III gimnazjum - drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobyła 3 miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "Megamózgi"! Gratulujemy! Więcej informacji


POLUBIĆ CZYTANIE

O tym, że literatura polska posiada uroczego Plastusia, mieszkańca małego piórnika Tosi, dowiedzieli się niedawno wszyscy uczniowie klasy IB. Po lekturze ciekawej opowieści, pt. ,,Plastusiowy pamiętnik”, postanowili zaprosić na lekcję Panią Walerię Ćwik, doktora nauk humanistycznych. Uroczysta lekcja odbyła się w dniu 28 lutego. Pani Waleria Ćwik opowiedziała dzieciom o dzieciństwie pisarki, Marii Kownackiej, o trudnym przedwojennym życiu, początkach i rozwoju jej twórczości, muzeum w Warszawie, które eksponuje zgromadzone po pisarce pamiątki. Zachęciła również do poznania innych książek M. Kownackiej, np. ,,Kajtkowych przygód”, ,,Kukuryku na ręczniku”. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową książkę Marii Kownackiej. Miła atmosfera tej lekcji oraz ważne treści o walorach poznawczych i wychowawczych z pewnością na zawsze zostaną naszym uczniom w pamięci.   fotogaleria


PODSUMOWANIE KONKURSU DLA PRZEDSZKOLAKÓW "ECO STARS" 
4 marca 2019 r. odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Artystyczno-Językowego o tematyce ekologicznej "ECO STARS". Naszą szkołę odwiedziło prawie 40 wykonawców utworów o tematyce ekologicznej wraz z opiekunami, rodzicami i zaproszonymi goścmi. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia - LINK


Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - fotorelacja z uroczystości szkolnej - link.