Marzec - Czerwiec 2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

,,Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
Drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze”
Julian Przyboś

19 czerwca jako pierwsi odebrali swoje świadectwa najmłodsi uczniowie z klas I – VII. Następnie o godz. 15 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas VIII. Tegoroczni absolwenci ośmioklasowej szkoły po raz ostatni spotkali się z wychowawcami, a najlepsi uczniowie odebrali świadectwa i nagrody książkowe z rąk dyrektora szkoły, Pana Jacka Nawrockiego.

Rok 2019 zapisze się też szczególnie w dziejach polskiego szkolnictwa ze względu na reformę edukacji ,,wygaszającą” gimnazja. To teraz ostatni rocznik gimnazjalistów opuścił na zawsze mury swojej szkoły. Zakończyło też swoje istnienie Gimnazjum nr 1, pozostawiając po sobie chlubną i bogatą przeszłość. Absolwenci i nauczyciele podziękowali za niestrudzoną pracę pedagogiczną Panu Kazimierzowi Mikrutowi, zasłużonemu dyrektorowi Gimnazjum nr 1, wychowawcy i sprzymierzeńcowi młodzieży. Uroczystość uświetnił swą obecnością burmistrz Jasła, Pan Ryszard Pabian. Następnie uczniowie z dumą odebrali świadectwa, pożegnali wychowawców, po raz ostatni zasiedli w swoich szkolnych ławkach.

Niech zamieszczone fotografie zatrzymają choć na chwilę, tak nieuchronnie upływający czas - fotorelacja


PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W RZESZOWIE - uczniowie klas gimnazjalnych otrzymali z rąk Kuratora Oświaty statuetki i dyplomy. Gratulujemy wspaniałych wyników! Więcej informacji, fotogaleria - link


KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE JĘZYKOWYM

29 maja 2019 roku odbyła  się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA organizowanego przez Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Uczeń naszej szkoły Bartosz Polak z klasy 3b został laureatem I miejsca, a Agnieszka Maciejczyk z klasy 3d zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy!


KLASY I-III SPORTOWO I WESOŁO KOŃCZĄ ROK SZKOLNY

W ostatnim tygodniu nauki wszyscy uczniowie młodszych klas brali udział w integracyjnych zabawach sportowych. Dzieci miały okazję wesoło spędzić czas z rówieśnikami równoległych klas. Były zabawy z balonami , piłkami, obręczami, pomarańczami i chochlami kuchennymi. Najtrudniejszym zadaniem okazało się przejście wyznaczoną trasą „wężem” złożonym z ośmiu uczniów.

Nie było współzawodnictwa ,punktacji ani dyplomów za wykonaną zabawę. Było natomiast dużo śmiechu, krzyku i radości.

Sportowo i w dobrym humorze uczniowie oczekują na wakacje. fotogaleria                                                     M.Pięta


AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS "JASŁO DLA SYRII - MAJ 2019" - Zebraliśmy 2320.65 zł!

A teraz po kolei. Na wakacjach były robione serca z masy solnej; w ciągu roku malowane przez uczniów. Rozprowadzanie serc odbyło się po wcześniejszym ogłoszeniu takiej treści:
"Akcja SKC SP2 Jasło dla Syrii - maj 2019r. Wojna trwa 8 lat. Prosimy o wpłacanie wolnych datków – za czerwone serduszka, bo w ten symboliczny sposób chcemy obdarzyć dzieci z Syrii miłością i pomocą. Dodane do nich szare wstążki przypominają, jakie smutne jest życie tych dzieci. Włącz się:)"

Akcja trwała w dniach od 14-31.05.2019r. W tym czasie uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas proponowali dołączenie się do akcji wszystkich Rodziców, Nauczycieli oraz innych Pracowników SP2 oraz uczniów.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze wpłacone na konto Caritas Polska rozpoczną akcję - projekt SZKOŁA-SZKOLE, która ma mieć swój początek we wrześniu 2019 r.

FOTOGALERIA                                                                                             Alina Konieczny


WSPANIAŁE WYNIKI UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ PODKARPACKIEGO KURATORA OŚWIATY!

Uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum zdobyli aż 20 tytułów laureata oraz 31 tytułów finalisty Konkursów Przedmiotowych org. przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty! Gratulujemy!

Lista laureatów i finalistów


UCZENNICA SP2 NAJLEPSZA W POWIECIE!

Uczennica klasy 5a, Anna Bąk, zdobyła pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Culture Quiz". To już siódma edycja konkursu, który co roku organizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle. W konkursie biorą udział uczniowie z różnych szkół w powiecie jasielskim. W tej edycji tematem przewodnim konkursu była Nowa Zelandia. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat historii, geografii i kultury tego pięknego kraju. Dzięki ciężkiej pracy udało się Ani wywalczyć najwyższe miejsce na podium.
Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych podobnych osiągnięć.  


PODSUMOWANIE KONKURSÓW SZKOLNYCH, POWIATOWYCH I OGOLNOPOLSKICH - więcej informacji

GOŚCIE Z RUMUNII I TURCJI Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE