Aktualności

Informator o formach pomocy dostępnych na terenie Miasta Jasła dla osób dotkniętych bądź zagrożonych przemocą w rodzinie oraz rodzin i osób będących w kryzysie

AKCJA SZLACHETNA PACZKA 2020

,,Nie liczy się to co posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście” - Robert Baden-Powell

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w akcji ,,Szlachetna Paczka”. W tym roku od dnia 24.11 do dnia 10.12.2020 w SP 2 będzie trwać zbiórka dla rodzin potrzebujących naszej pomocy.

Rodzina pilnie potrzebuje :

•  żywności
  •  środków czystości
  •  chemii

Wszystkie przyniesione rzeczy składamy przy wejściu do szatni szkolnej, podpisane (imię, nazwisko, klasa). Dary odbierają Panie z obsługi w godzinach od 7:30 do 16:30.

Osoby prowadzące zbiórkę: opiekunowie Samorządu Uczniowskiego, uczniowie z sekcji wolontariatu.

Ogłoszenie!

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na recenzję książki ,,Polecam Ci tę książkę''

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8. Celem konkursu jest przygotowanie recenzji dowolnej książki, przy czym sugeruje się, aby  była to pozycja z zakupionych książek (tytuły umieszczone w fotogalerii w zakładce: biblioteka szkolna). Podpisane recenzje należy przesłać do 15.12. 2020r. na adres e-mail biblioteki:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub do swoich nauczycieli języka polskiego.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na opublikowanie nagrodzonych prac na stronie biblioteki szkolnej. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VI i klas VII – VIII.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEJ AKCJI "POMOC DLA SCHRONISKA "AZYL U MAJKI" - LINK

MALI ARTYŚCI Z KLASY IIA

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się ogólnopolski konkurs plastyczny z okazji 75 urodzin Pippi – „Lato z Pippi’ zorganizowany przez Wydawnictwo Jung-off-ska. Wśród nagrodzonych dzieci znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy 2a. Martyna Wesołowska z mamą Moniką zdobyły nagrodę główną i Karol Michalec z mamą Beatą wyróżnienie. Serdecznie gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.

NOWE KSIĄŻKI POJAWIŁY SIĘ JUŻ W BIBLIOTECE!

Rodzice! Kochani Uczniowie!

Z radością informuję, że właśnie otrzymaliśmy pierwszą partię książek zakupionych w ramach projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zamówiliśmy dużo lektur, nowości książkowych oraz audiobooki.