Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle

,,Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie się uczyć nie da…"

Biblioteką opiekuje się nauczyciel - bibliotekarz
mgr
Renata Zagórska

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Piątek 7.45 - 13.30

Biblioteka szkolna składa się z wypożyczalni i czytelni. Posiadamy bogaty dział lektur, literaturę piękną, księgozbiór podręczny ze słownikami, encyklopediami, książkami popularnonaukowymi oraz książki metodyczne dla nauczycieli i rodziców.
Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur szkolnych oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.
W bibliotece jest wolny dostęp do półek dzięki czemu uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.
W ramach propagowania czytelnictwa organizowane są :
- wystawki tematyczne nowości czytelniczych,
- lekcje z edukacji czytelniczo-medialnej,
- konkursy czytelnicze.
Od lat współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną ; uczniowie biorą udział w organizowanych spotkaniach z autorami, konkursach, wystawach i innych imprezach.
W ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" biblioteka przystąpiła do projektu "Czytające szkoły", aktywnie włączając się w organizowanie rożnych form propagowania czytelnictwa.
W prace biblioteki włączeni są uczniowie Klubu Przyjaciół Książki ,,Dwójkowe Mole Książkowe'', którzy pomagają w przygotowaniu spotkań:
- Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych,
- Pasowania uczniów klas I na czytelników,
- Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci,
- Tygodnia głośnego czytania dzieciom.

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły. Biblioteka jest miejscem, w którym możemy wypożyczyć książki. Wypożyczyć, to znaczy zabrać je do domu, przeczytać i zwrócić do biblioteki.

Kto jest najważniejszy w bibliotece?
Czytelnik - to w bibliotece osoba najważniejsza.