Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2017-2018

Archiwum


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018




fotogaleria









UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

13 czerwca 2018 w sali 12 odbyła się uroczystość klasowa. Klasa II b przygotowała dla rodziców program artystyczny. Dzieci w barwnej scenerii zaprezentowały bogaty program artystyczny ukazujący efekty całorocznej pracy podczas zajęć koła teatralnego. Wygłoszone przez małych artystów wiersze, zaśpiewane piosenki oraz wystawiony spektakl teatralny pt. "Baśń o krasnoludkach i Janku co w pięknym lesie jagód szukał" wzruszyły do łez dumnych ze swych pociech rodziców. Po występach rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który został uświetniony wspaniałą grą Piotra Lechowskiego, ucznia klasy III Szkoły Muzycznej I stopnia. Zaprezentowane zostały utwory Beethovena i Bacha. Dzieci obdarowały mamusie i tatusiów upominkami. Rodzice w podziękowaniu za piękny występ też przygotowali niespodzianki dla swoich pociech. To był niezwykły, pełen wrażeń i emocji dzień.

fotogaleria



WYCIECZKA DO KRYNICY I KAMIANNEJ

W dniu 7 czerwca 2018 r. klasa I b i II b podziwiała walory krajobrazowe Krynicy i Kamiannej podczas całodniowej wycieczki. Organizatorami wyjazdu były panie Jolanta Terwicz i Anna Bobula. Piękne, malownicze miasto jakim jest Krynica zawsze warto odwiedzić. Krótka podróż kolejką linowo-terenową oraz pełne wrażeń i emocji zjazdy pontonowe na Górze Parkowej zostaną na zawsze w pamięci. Niemałych wrażeń dostarczyła też uczestnikom wycieczki degustacja wód mineralnych i porównywanie smaków. Pyszne lody, wspólne zdjęcia i relaksujący spacer uliczkami urokliwego miasta sprawiły, że najmniejszy szczegół nie umknął uwadze bystrych oczek "milusińskich". Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które zawsze znalazła się wyczerpująca odpowiedź. Kolejną atrakcją był wyjazd do Kamiannej , gdzie dzieci zjadły pyszny obiad, a następnie w towarzystwie pana przewodnika poznawały niezwykły "świat pszczół" zwiedzając muzeum pszczelarstwa.
To był wyjątkowy dzień integrujący obydwa zespoły klasowe. Dzieci nawiązały bardzo pozytywne relacje. W czasie wyjazdu panowała niezwykle przyjazna atmosfera pozwalająca na budowanie więzi i przyjaźni. Warto zgłębiać tajemnice świata przyrody, korzystać z różnych form atrakcji doceniając piękno i bogactwo ojczystej ziemi.

fotogaleria



PIKNIK CZYTELNICZY

6 czerwca 2018 r. klasa II b wzięła udział w Pikniku czytelniczym pod hasłem "Bajkowa Podróż Lokomotywą J. Tuwima" w ramach obchodów
XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Zabawa odbyła się w Glorietce parku miejskiego. W akcji wzięli udział zaproszeni uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z jasielskich przedszkoli. Wstępem do wspólnej zabawy było przeczytanie przez panią Annę Bobulę wraz z innymi zaproszonymi gośćmi "Lokomotywy" J. Tuwima. Po wysłuchaniu wiersza wszystkie dzieci stały się uczestnikami wielu wspaniałych zabaw muzycznych, ruchowych i słownych prowadzonych przez Klaunów Cyrkowych Rupherta i Rico. Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły.


XX EDYCJA ZBIÓRKI ZUŻYTYCH BATERII ZAKOŃCZONA

14 kwietnia odbyło się w budynku Kina Syrena podsumowanie zakończonej 30 kwietnia zbiórki zużytych baterii w roku szkolnym 2017/18. W naszej szkole udział w zbiórce wzięło 40 uczniów z klas I - VII. Największy wkład w zbiórce i udział w ochronie środowiska przyrodniczego mieli uczniowie:
1.
Michał Tutro - kl. V b - 10 000 szt. baterii
2.
Emilia Leśniak - kl. III b - 1 500 szt. baterii
3.
Krzysztof Bąk - kl. II a - 1 320 szt. baterii
Michał Tutro otrzymał także dyplom "Najlepszy z najlepszych" za zebranie w czasie całej akcji największej ilości baterii spośród wszystkich uczestników tegorocznej zbiórki.
Wszyscy uczniowie odebrali z rąk p. burmistrz dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jasła.
Znaczący udział w tegorocznej zbiórce baterii w naszej szkole mieli także uczniowie:
-
Szymon Machowski - z kl. VI a
-
Alan Kozioł - z kl. IV a
-
Patryk Dobrowolski - z kl. V a
-
Piotr Reczek - z kl. IV c
Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu. Dzięki wam nasze środowisko będzie czystsze, bo pamiętajmy, że 1 bateria może zatruć aż 500 litrów wody.
Najwięcej baterii zebrały w tym roku jasielskie przedszkolaki, a razem ze szkołami wszyscy biorący udział w zbiórce zebrali na terenie naszego miasta 4 tony 200 kg baterii.
Opiekunką zbiórki w naszej szkole była p. Marta Frydrych.
GRATULACJE dla ZWYCIĘZCÓW


ODPOCZYNEK UCZNIÓW KLASY III A NA "ZIELONEJ SZKOLE" W RABCE

W dniach od 4.06 - 8.06.2018 r. grupa 23 uczniów z klasy III a przebywała na "zielonej szkole" w miejscowości Rabka. Dzieci mieszkały w Domu Wypoczynkowym "Benia", gdzie pod opieką wychowawczyń Anny Lewiarz i Ilony Wojdyła oprócz zajęć dydaktycznych realizowały zajęcia rekreacyjno-sportowe, edukacyjne i zajęcia wychowawcze.
W czasie pobytu dzieci spacerowały po okolicy, poznały osobliwości przyrodnicze i walory rekreacyjne Rabki. Odbyły wycieczkę autokarową do Zakopanego, gdzie wyjechały kolejką linową na Gubałówkę , skąd podziwiały panoramę Tatr, spacerowały Krupówkami, obejrzały wystrój sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zobaczyły skocznię narciarską. Jechały bryczką konną ulicami Rabki, w "Rabkolandzie" korzystały z zabaw na różnych karuzelach, zwiedziły Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. Odbyły wspólnie z przewodnikiem wycieczkę pieszą na Górę Maciejową. Korzystały z placu zabaw i boiska sportowego przy szkole w Rabce- Ponicach. Dwukrotnie jeździły gokartami w miasteczku ruchu drogowego położonym w Parku Zdrojowym w Rabce, tam też ćwiczyły na urządzeniach fitness usytuowanych wzdłuż alejek spacerowych.
Codziennie były organizowane zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy oraz zawody sportowe. Uatrakcyjnieniem pobytu był konkurs czystości oraz konkurs plastyczny. Została zorganizowana dyskoteka. Zwycięzcom poszczególnych konkursów wręczono nagrody.
W czasie trwania zielonej szkoły dzieci bardzo aktywnie spędzały swój czas, w ciągu 5 dni przeszły pieszo ponad 30 km.
Był to fantastycznie spędzony czas, pełen nowych wrażeń i doświadczeń, nowych przyjaźni, który na długo pozostanie w pamięci uczestników "zielonej szkoły".

fotogaleria



ERASMUS+ W SP2

W dniach 03 - 09 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkół z Turcji i Rumunii. Wymiana odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "Let's be eco-friendly" koordynowanego prze pana Piotra Nosala. Podczas wizyty w Jaśle uczniowie ze szkół partnerskich nocowali u rodzin naszych uczniów i uczestniczyli w zajęciach, których głównym celem było promowanie postaw proekologicznych i pogłębienie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii, recyklingu i zagadnień dotyczących ochrony środowiska.
Podczas pierwszego dnia pobytu w naszym kraju goście odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie samodzielnie wykonali pamiątkowe medaliony i biżuterię ze szkła pochodzącego z recyklingu. Mieli oni również okazję zwiedzić Jasło i okolice oraz poznać historię naszego regionu.
Specjalnie dla partnerów uczestniczących w wymianie nauczyciele naszej szkoły przygotowali poczęstunek, składający się z potraw charakterystycznych dla naszego kraju i regionu. W spotkaniu uczestniczyła pani wiceburmistrz, Elwira Musiałowicz-Czach, która przywitała gości w Jaśle.
Bardzo ważnym momentem była wizyta w elektrowni wodnej w Niedzicy. Uczniowie i nauczyciele poznali budowę i zasadę wytwarzania energii w tego typu elektrowniach. Największym zaskoczeniem dla partnerów był fakt, że zaledwie dwie osoby obsługują nie tylko tą elektrownię, ale i wiele innych wchodzących w skład sieci elektrowni wodnych.
Piękno polskiej natury goście podziwiali podczas wycieczek do Tatrzańskiego Parku Narodowego i spacerów w Magurskim Parku Narodowym. Podczas wizyty w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej poznali gatunki roślin i zwierząt występujące w naszym regionie. Dowiedzieli się również wielu interesujących faktów dotyczących konieczności chronienia gatunków zagrożonych wyginięciem.
Zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Beatę Banaś sprawiły uczniom i nauczycielom wiele radości. Pracując w grupach składających się z uczniów naszej szkoły i szkół partnerskich stworzono trzy obrazy przedstawiające ekologiczne drzewa, które w swych koronach zawarły symbole ekologiczne wraz z podpisami autorów.
Wizyta partnerów ze szkół z Turcji i Rumunii była bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla uczniów i rodziców, którzy przyjęli pod swoje dachy uczniów ze szkół współpracujących w projekcie. Była to dla nich niepowtarzalna okazja nawiązania nowych międzynarodowych przyjaźni.

fotogaleria



SUKCESY HISTORYKÓW

W drugim semestrze odbyło się w naszym powiecie dwa konkursy historyczne. Miło jest nam ogłosić, że w Powiatowym Konkursie Historycznym dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych "Dzieje narodu polskiego w latach 1772 - 1918". Na 9 tytułów laureata 3 przypadły uczniom naszej szkoły.
Zdobyli go:
Kamil Jarosz z klasy VI d, Marcin Nawrocki z klasy VII c oraz Urszula Dudek z klasy VI a.
Ponadto w drugim semestrze odbył się także
XXVII Turniej Wiedzy o Jaśle zorganizowany dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jasła. Głównym organizatorem Turnieju od 1992 roku jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
Tematyka testów tego Turnieju obejmowała bliższe poznanie dziejów Jasła w latach zaboru austriackiego oraz w czasie odradzania się Polski w 1918 roku.
Miło jest nam ogłosić, że nasza szkoła także w tym konkursie stanęła na podium zajmując
2 miejsce.
W skład tej drużyny weszli:
Urszula Dudek z klasy VI a, Krystian Augustyn z klasy VI a oraz Kamil Jarosz z klasy VI d. Gratulujemy sukcesu młodym historykom. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem mgr Bożeny Dunaj.


SUKCESY NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE MATEMATYCZNYM

W Powiatowym Konkursie Matematycznym "Matematyka bankiem praktycznej wiedzy", który odbył się w Tarnowcu uczniowie klas najmłodszych udowodnili swój matematyczny talent. Drugie miejsce zajęła Maria Macieik, uczennica klasy III a - opiekun pani Anna Lewiarz, Julia Szostak z kl. II a - opiekun pani Małgorzata Kolanko, Hubert Waśko z kl. I b - opiekun pani Jolanta Terwicz.
Serdecznie gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.










MISTRZ ORTOGRAFII

Filip Hałucha uczeń klasy III a zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III zorganizowanym przez ZSM nr 2 w Jaśle. Filip potwierdził swoją dociekliwość poznawczą w zakresie świadomego posługiwania się ortografią. Ucznia do konkursu przygotowała Anna Lewiarz.
Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.


NAGRODY SPORTOWE ZA ROK 2017

Nauczyciele SP2:
Robert Podkulski (trener piłki nożnej Jasielskiego Stowarzyszenia Sportowego) oraz Damian Ciborowski (trener narciarstwa biegowego oraz pływania Klubu Sportowego SPEED Jasło) wraz ze swoimi podopiecznymi, uczniami naszej szkoły, zdobyli medale podczas Mistrzostw Polski w Narciarstwie Biegowym. Zdobywcami medali zostali: Radosław, Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Piotr Jarecki oraz za wysokie wyniki w pływaniu Dominik Szumiec.
24 maja 2018 r.
za osiągnięcia sportowe w 2017 r. obydwaj trenerzy oraz ich podopieczni otrzymali nagrody w Jasielskim Domu Kultury z rąk pani Burmistrz Elwiry Musiałowicz-Czech.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


FINAŁ KONKURSÓW "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

W dniu 15 maja 2018r. odbył się finał XIV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i IX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. W konkursie plastycznym wzięło udział 96 uczestników. Jury w składzie: artyści plastycy "Plaja" - p. Małgorzata Samborska, p. Bogdan Samborski, p. Jan Kukułka, p. Mariusz Świątek - Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle przyznało16 nagród, 32 wyróżnienia oraz 4 nagrody specjalne i nagrodę jury. Na konkurs literacki wpłynęło 146 prac z 35 szkół.
Jury w składzie nauczycieli polonistów z naszej szkoły przyznało 17 nagrody i 21 wyróżnień. Patronat nad konkursem jak co roku objął Burmistrz Miasta Jasła. Sponsorem nagród był Wydział Ochrony Środowiska i właściciel sieci sklepów MPM. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie. W konkursie plastycznym nagrodę specjalną Jury otrzymała Emilia Dziok z kl. IV c . Nagrodę otrzymali także: Oliwia Mucha kl. VI b, Marcin Nawrocki kl. VII c. Wyróżnienia: Anna Kowalska kl. VII c, Oliwia Szucio kl. VII a, Maria Adamska kl. VII d, Aleksandra Machowska kl. V a, Kinga Rzońca kl. IV b, Zofia Potempa kl. IVb. W konkursie literackim nagrodę otrzymała Nguyen Van Julia kl. VId a wyróżnienia: Antoni Baciak kl. IVa i Weronika Wesecka kl. VIIb .
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

fotogaleria



NIEZWYKŁA LEKCJA PATRIOTYZMU W MURACH SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr2 odbyły się występy artystyczne uczniów klas I-III prezentujące treści patriotyczne.
Grupa teatralna uczniów kl. II b i III b zaprezentowała baśniowe widowisko uwrażliwiające na piękno naszego kraju. "Baśń o krasnoludkach i Janku co w pięknym lesie jagód szukał" nawiązywała do utworów patronki Marii Konopnickiej, która w szczególny sposób umiała przedstawić piękno ojczystej ziemi. W przedstawieniu wystąpili: Kacper Babiarz, Piotr Lechowski, Krystian Babiarz, Martyna Babiarz, Daria Drążewska, Karol Drążewski, Ignacy Michalski, Gabriela Prus, Iza Raś, Łukasz Stawarz, Karol Zborowski, Szymon Sanicki, Nikodem Wiatr, Tymoteusz Zięba, Natalia Żmijewska i Weronika Zyzak z klasy II b - opiekun p. Anna Bobula, oraz Wiktor Bobula, Sandra Ryba, Milena Śliż, Lena Firak, Julia Knapik i Julia Surmacz z klasy III b - opiekun p. Mariola Ochałek. Oprawę muzyczną przygotował p. Jerzy Łącki. Magdalena Kwiatek z klasy III c - opiekun p. Maria Nawrocka, wygłosiła wiersz K.I Gałczyńskiego " Pieśń o fladze", a Pola Litka zaśpiewała piosenkę "Moja Ojczyzna".
Oliwia Marek, Jakub Brożyna i Patryk Leja z klasy I b - opiekun p. Jolanta Terwicz, wystąpili w inscenizacji piosenki "To nasza Ojczyzna", natomiast Natalia Nowak, Maciej Biroś i Marcelina Potera z klasy I a - opiekun p. Małgorzata Pięta, przedstawili inscenizację "Piosenki o Warszawie" . Zaprezentowane utwory poprzez eksponowanie historii naszego kraju i piękna ojczystej ziemi, miłości i przywiązania do Polski były dla wszystkich niezwykłą lekcją patriotyzmu.


MŁODY MISTRZ ORTOGRAFII

Uczeń klasy IIIa Filip Hałucha został laureatem Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez Leonardo School w Jaśle. Uczestnicy konkursu przez około półtorej godziny pisali bardzo trudne dyktando. Filip okazał się bezkonkurencyjny, zajął I miejsce. W nagrodę otrzymał całoroczny kurs Leo Maniak - efektywne metody nauczania. Serdeczne gratulacje.










,,WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!"

1791 rok, to ważna data w historii Polski, data uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej szkole tradycyjnie świętowano rocznicę tego wydarzenia. Akademię przygotowali uczniowie klasy IVa pod kierunkiem mgr Bożeny Dziadzio, a była to teatralna inscenizacja wydarzeń historycznych, przypominająca rzeczywistość rozbiorową i głównych twórców rzeczonej KONSTYTUCJI. Przed publicznością wystąpili: Ania Bąk, Paulina Drechny, Miłosz Machowski, Antek Baciak, Paweł Bezak, Marcel Dzieliński, Antek Fila, Ksawery Dybaś, Wiktor Mamroł. Ponadto wystąpili uczniowie młodszych klas: Madzia Kwiatek z kl. IIIc przygotowana przez mgr Marię Nawrocką oraz z klasy Ib: Olivia Marek, Jakub Brożyna i Patryk Leja - uczniowie mgr Jolanty Terwicz. Jak zawsze muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny, przygotowany przez mgr. Jerzego Łąckiego. Akademia, jak podkreślają widzowie, zachwyciła kolorami i bogactwem scenografii, a ponadto spełniła ważne cele edukacyjne.

fotogaleria



DZIEŃ ZIEMI w DWÓJCE

23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klas IV- tych i V -tych, uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Sowy - doskonali łowcy". Zajęcia w bardzo ciekawy sposób prowadził p. Piotr Guzik z firmy ALCEDU - przyroda i edukacja. Z pomocą "Flamy" ( eksponatu płomykówki ) i pacynki
" Asi" ( zabawki - sowy uszatej ) dzieci poznawały wygląd, sekrety z życia sów i ich umiejętności łowcze. Na własnej skórze mogły poczuć miękkość ich piór, pooglądać sowie skrzydła i pazury. Słuchały też sowich odgłosów - tych nagranych i naśladowanych przez prowadzącego zajęcia. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach słuchając "sowich opowieści", niektórzy chwalili się także własnymi doświadczeniami i wiedzą na temat życia tych interesujących ptaków.

fotogaleria




"MAM TALENT"

Uczennice Magdalena Majewska z IV d i Martyna Muzyka z V c najlepsze w konkursie "Mam talent", gdzie wykonały piosenkę w języku angielskim zajmując I miejsce jako duet.












PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "JESTEM AKTOREM"

7 kwietnia w kaplicy franciszkańskiej odbył się Międzyszkolny Konkurs "Jestem Aktorem". Myślą przewodnią tegorocznego konkursu była setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym założeniem konkursowych zmagań było ukazanie w prezentowanych występach artystycznych treści patriotycznych poprzez eksponowanie historii naszego kraju i piękna ojczystej ziemi, miłości i przywiązania do Polski.
Podczas występów jak co roku nie zabrakło licznej grupy najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas I-III. Mali artyści zaprezentowali wiersze, piosenki oraz przedstawienie teatralne. Przedstawiony repertuar wspaniale oddał charakter i klimat idei.
Grupa teatralna uczniów kl. II b i III b zaprezentowała baśniowe widowisko uwrażliwiające na piękno Ojczystej Ziemi. Spektakl poruszył widzów nie tylko wspaniałą grą "artystów", barwnymi dekoracjami czy nastrojową muzyką. Szczególny, wyjątkowy charakter nadały przedstawieniu pięknie zaprezentowane treści patriotyczne, które dzieci z dumą i wyczuciem wygłaszały.
Nie zabrakło też wierszy i piosenek. Uczennica klasy III c
Magdalena Kwiatek po mistrzowsku wyrecytowała patriotyczny wiersz K. I. Gałczyńskiego "Dwie flagi". Madzia po raz kolejny zachwyciła jury i widzów talentem i kreatywnością.
Inscenizację piosenek zaprezentowali najmłodsi "artyści" z klas pierwszych.
Oliwia Marek z klasy I b zaśpiewała piosenkę "To nasza Ojczyzna" podkreślając piękno i bogactwo naszego kraju. Ciekawym akcentem było trafne wykorzystanie w inscenizacji symboli flagi i godła oraz wspólny śpiew z kolegami: Jakubem Brożyną i Patrykiem Leją istotnych słów utworu.
W sentymentalną podróż po Warszawie zabrała oglądających
Natalka Nowak z klasy I a śpiewając piosenkę o Warszawie w towarzystwie warszawskiego malarza- Macieja Birosia i pozującej do portretu syrenki Marcelinki Potery.
Jury doceniło wysoko poziom prezentacji przyznając
I miejsce w kategorii inscenizacja grupie teatralnej z klas II b i III b za "Baśń o krasnoludkach i Janku co w pięknym lesie jagód szukał". W nagrodzonym przedstawieniu wystąpili: Kacper Babiarz, Piotr Lechowski, Krystian Babiarz, Martyna Babiarz, Daria Drążewska, Karol Drążewski, Ignacy Michalski, Gabriela Prus, Iza Ras, Łukasz Stawarz, Karol Zborowski, Szymon Sanicki, Nikodem Wiatr, Tymoteusz Zięba, Natalia Żmijewska i Weronika Zyzak z klasy II b- opiekun p. Anna Bobula oraz Wiktor Bobula, Sandra Ryba, Milena Śliż, Lena Firak, Julia Knapik i Julia Surmacz z klasy III b- opiekun p. Mariola Ochałek. Oprawę muzyczną przygotował p. Jerzy Łącki. W kategorii recytacja I miejsce zdobyła Magdalena Kwiatek z klasy III c -opiekun p. Maria Nawrocka. W kategorii inscenizacja piosenki jury przyznało dwa miejsca . II miejsce trafiło do Oliwii Marek, Jakuba Brożyny i Patryka Lei z klasy I b- opiekun p. Jolanta Terwicz, natomiast III miejsce zdobyli Natalia Nowak, Maciej Biroś i Marcelina Potera z klasy I a- opiekun p. Małgorzata Pięta. Tytuł osobowość sceniczna uzyskała Magdalena Kwiatek z klasy III c i Krystian Babiarz z klasy II b.

fotogaleria



SZKOLNE HITY

Uczennica VI a Julia Skiba w kategori klas VI - VI zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Szkolne Hity".












ERASMUS+ W SP2

W dniach 15 - 21 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle uczestniczyli w wymianie zorganizowanej w ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ - "Let's be eco-friendly". W wyjeździe do miejscowości Trabzon w Turcji uczestniczyło 8 uczniów pod opieką szkolnego koordynatora projektu pana Piotra Nosala, pani Aleksandry Wypasek i pani Gabrieli Kluszczyk. Podczas spotkania uczniowie współpracowali z rówieśnikami z Rumunii i szkoły goszczącej. Przygotowali koszulki z symbolami promującymi postawy pro ekologiczne, posadzili drzewa na nowo budowanym osiedlu, na których zawiesili plakietki ze swoimi imionami. Obserwowali proces wytwarzania metanu ze śmieci i przetwarzania makulatury. Uczestniczyli w warsztatach, których celem było uświadomienie uczniom potrzeby przetwarzanie odpadów i dbania o środowisko naturalne.
Obok zajęć promujących postawy pro ekologiczne uczniowie mieli możliwość poznania kultury tureckiej, obyczajów mieszkańców tego kraju i skosztowania specjałów tureckiej kuchni. Dla wielu z nich zaskakująca była życzliwość i gościnność okazywana im przez mieszkańców tego pięknego kraju. Wielu z nich nawiązało bliskie przyjaźnie i zapowiedziało powrót do Trabzon.

fotogaleria



LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ZUCH

W dniu 1 marca 2018r. odbył się
Ogólnopolski Konkurs ZUCH dla uczniów klas I-III, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z edukacji wczesnoszkolnej.
Laureatami konkursu, którzy zdobyli największą liczbę punktów zostali:
Filip Hałucha z kl. III a - opiekun pani Anna Lewiarz,
Kacper Grasela z kl. II a - opiekun pani Małgorzata Kolanko,
Anna Adamska i Jakub Sowiźrał z kl. I a - opiekun pani Małgorzata Pięta,
Milena Majcher, Jakub Ochałek, Patryk Leja, Michał Drechny oraz Nadia Dobosz z kl. I b - opiekun pani Jolanta Terwicz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy wiele satysfakcji z rozwiązywania zadań konkursowych oraz ze zdobywania nagród i dyplomów.


KLASY SPORTOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

Znając potrzeby rozwojowe uczniów, ich zainteresowania i predyspozycje oraz bazę sportową jaką dysponuje Jasło, Szkoła Podstawowa nr 2 od wielu
lat prowadzi kształcenie w klasach sportowych. Od trzech lat prowadzi je poczynając od najmłodszych roczników, czyli od klas pierwszych, drugich i trzecich. Proces nauczania jest złożony, zwłaszcza w początkowym okresie, kiedy dzieci rozpoczynają naukę szkolną, ale po niedługim czasie widać pierwsze efekty.
Umiejętności zdobyte na zajęciach sportowych mają duży wpływ na ogólny rozwój dzieci. Jak przekonują wychowawcy klasy Ia, IIa, IIIa- ich podopiecznych cechuje ogromna kreatywność, aktywność, pomysłowość, inwencja, jako cechy niezwykle przydatne w nauce szkolnej i w życiu.
Nauczyciele tworzą programy autorskie w dziedzinie
pływania z elementami piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, lekkoatletyki, gimnastyki, narciarstwa biegowego, łyżwiarstwa, rolkarstwa. Całość stanowi doskonałą odmianę formy zabawowej. Naturalne formy ruchu: biegi, skoki, pady, rzuty rozwijają szybkość, zwinność, siłę i wytrzymałość. Ważną cechą tych zalążków dyscyplin sportowych jest odpowiedzialność za siebie i współdziałanie w grupie, samokontrola i zasady fair play.
Głównym celem prowadzenia klas sportowych jest upowszechnianie sportu wśród uczniów naszej szkoły oraz propagowanie sportowego stylu życia. Zajęcia sportowe mają również duży wpływ na rozwój psychiczno-duchowy. Dzieci uczestnicząc w nich mogą w pełni zaspokoić swoje potrzeby w zakresie ambicji, satysfakcji, mobilizacji i spełnienia. Uczniowie doskonalą ogólną sprawność fizyczną, kształtują charakter we współzawodnictwie i rywalizacji, przyjmują postawę współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności. Wymiernym efektem pracy uczniów na tych zajęciach jest sprawdzenie własnych sił i umiejętności w konfrontacji z innymi poprzez uczestnictwo w różnych formach rywalizacji sportowej na szczeblu międzyklasowym oraz w zawodach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich.
Program zajęć stwarza szansę rozwoju uczniom zarówno uzdolnionym sportowo jak i tym słabszym, ponieważ dla takich uczniów wybiera się konkursy o mniejszej randze, motywując ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad sobą.
Dzieci z klas sportowych mają możliwość kształcenia na wyższym poziomie niż ich rówieśnicy, ponieważ mają do czynienia z profesjonalistami w zakresie sportu jak i korzystają ze zwiększonej liczby godzin wychowania fizycznego na etapie wczesnoszkolnym.
Uczniowie klas sportowych po roku kształcenia posiadają następujące umiejętności:
1 klasa:

- poślizgi na piersiach i grzbiecie
- skoki do wody płytkiej
- pływanie z deską na piersiach i grzbiecie
- elementarne pływanie kraulem na piersiach i grzbiecie
2 klasa:
- pływanie kraulem na piersiach i grzbietem
- elementarne pływanie stylem klasycznym
- podstawy poruszania się nogami do stylu motylkowego
- skoki do wody głębokiej
3 klasa:
- pływanie trzema stylami na poziomie elementarnym
- kształtowanie technik poznanych styli
- skoki startowe do styli pływackich
- pływanie w płetwach stylami
4 klasa:
- pływanie trzema stylami na poziomie elementarnym
- kształtowanie technik poznanych styli
- skoki startowe do styli pływackich
- pływanie w płetwach stylami
5 klasa:
- pływanie dystansowe stylem dowolnym
- kształtowanie poznanych technik
- nauka i doskonalenie stylu motylkowego
6 klasa:
- pływanie sportowe
- nawroty kozłowe.
Wszyscy uczniowie klas sportowych już od najmłodszych roczników nabywają umiejętności innych dyscyplin sportowych, których uczą się w szkole:
- skipingi
- skok w dal
- rzut piłeczka palantową
- bieg sprinterski
- bieg narciarski
- jazda na rolkach
- jazda na nartorolkach
- bieg na nartach
- jazda na rowerze
- rytmika i taniec
- podstawy gimnastyki.
Prowadzenie klas sportowych przynosi wspaniałe efekty:
Tylko w przeciągu ostatnich lat na arenie
600-set szkół województwa podkarpackiego Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle zajęła 42-tą pozycję, a rok później 19. (jest to klasyfikacja generalna Szkolnego Związku Sportowego). Uczniowie Dwójki potrafią zdobywać medale od Mistrzostw Województwa aż do rangi Mistrzostw Polski.

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 2:
6 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe medale podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym
Brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym.
12 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych medali podczas Amatorskich Mistrzostw Polski w pływaniu.
2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale podczas Mistrzostw Polski w Rolkarstwie Szybkim
11miejsce w Finale wojewódzkim w Łyżwiarstwie Szybkim
6miejsce w Finale wojewódzkim w Trójboju lekkoatletycznym
2miejsce w Finale Wojewódzkim w Rzucie Piłeczką Palantową
2miejsce w Finale Wojewódzkim w Biegach Przełąjowych
2miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Koszykówce
1miejsce w Jasielskiej Lidze Piłki Nożnej
1miejsce w Powiatowych Igrzyskach młodzieży Szkolnej w Pice Ręcznej
6 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale w Finale Wojewódzkim w Pływaniu

fotogaleria



SEZON NARCIARSKI DLA ZAWODNIKÓW Z JASŁA KOLEJNY RAZ NA MEDAL

Miasto Jasło oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle już od wielu lat promuje sport, a w ostatnich latach coraz częściej słyszymy o narciarstwie biegowym.
Współpracując ze
Szkołą Podstawową nr 2 w Jaśle, Klubem Sportowym SPEED oraz MOSiR w Jaśle można było wprowadzić na tereny jasielskie tą piękną dyscyplinę sportu.
Na początku mogliśmy się cieszyć z masowości i zainteresowania narciarstwem biegowym ale od kilku sezonów również wspaniałymi wynikami.
Wprowadzając klasy sportowe dyrekcja SP2 Jasło miała na celu usprawnić dzieci i młodzież. Udało się jednak coś więcej, bo przy zaangażowaniu, nauczycieli, rodziców i uczniów stworzyła się prawdziwa drużyna, której pozazdrościć mogą szkoły z całej Polski. Takie konkurencje jak pływanie, gry zespołowe, lekka atletyka, rolkarstwo czy narciarstwo biegowe pozwoliły tchnąć w tę szkołę ducha walki.
Przy ogromnym zaangażowaniu wielu osób, uczniowie zajmują corocznie na ponad 700 szkół Województwa Podkarpackiego miejsca w pierwszej 30-ce. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia Klubu Sportowego SPEED, w którym dzieci również z innych szkół dodatkowo trenują poza lekcjami i mogą korzystać ze sprzętu.
Początek sezonu przyniósł nam wielką dumę ponieważ Alan Ciborowski zakwalifikował się do Reprezentacji Polski Juniorów i na Pucharze Europy w Strbskim Plesie otarł się o medal zdobywając wysoką 5 pozycję.
Punktem kulminacyjnym sportowych poczynań w tym sezonie zawodników z Jasła były Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym Szkolnego Związku Sportowego, które odbyły ię w Białce Tatrzańskiej.
Roksana Ciborowska w biegu stylem klasycznym zdobyła dwa złote medale, Piotr Jarecki wywalczył brązowy medal, a jego kolegom Michałowi Potempie i Radkowi Dybce do medali zabrakło centymetry. Na trasie stanęło blisko 270 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. To wspaniała informacja dla rodziców, nauczycieli ale także powód do dumy dla naszego miasta.

W klasyfikacji drużynowej
Mistrzostw Polski, sztafeta chłopców, w składzie której biegł jeszcze Dominik Szumiec, wywalczyła 5 pozycje w kraju, a dziewcząt w składzie Julia Momot, Aleksandra Szmigiel, Natalia Wróblewska i Patrycja Władyka: 11-tą.
W ostatnich dniach gdy zima jeszcze nie odpuściła zawodnicy walczyli jeszcze w pucharze Podkarpacia w Jedliczu zdobywając 12 medali oraz na Zawodach w Puławach zdobywając pierwsze miejsca w Kategorii Open oraz 6 medali.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle , inwestując w rozwój nie tylko intelektualny ale również fizyczny i duchowy, daje szanse spełniać marzenia w każdej dziedzinie życia. Przygotowuje nowoczesną społeczność jasielską, której będzie coraz bliżej do standardów europejskich, a wsparcie rodziców, instytucji, władz miasta i klubów ułatwi dzieciom i młodzieży jasielskiej wejść z dumą w dorosłe życie.


WITAJ WIOSNO!

Zgodnie z tradycją dzieci wykonały słomianą kukłę marzanny, symbol zimy i uśpionej przyrody. Pierwszego dnia wiosny wesoła gromada, zaniosła ją nad rzekę i wrzuciła symbolicznie garść słomy do wody, żegnając w ten sposób zimę. W drodze powrotnej uczniowie obserwowali rośliny i zwierzęta - szukając zwiastunów wiosny.

fotogaleria








SZCZĘŚCIA, UŚMIECHU, DUŻO RADOŚCI

Tego i wiele innych ciepłych słów życzyli nasi mali mężczyźni 8 marca wszystkim paniom i koleżankom w świetlicy. Do życzeń chłopcy dołączyli symboliczny kwiatek, przygotowane lampiony oraz wspaniale uśmiechy.

fotogaleria








"ENGLISH IS EASY"

21 lutego 2018 roku w w Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle odbyła się piętnasta edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych "English is easy". Konkurs kierowany był do szóstoklasistów. W tym roku szkolnym uczestniczyli w nim uczniowie z 16 szkół z terenu powiatu jasielskiego. Konkurs miał formę pisemną i sprawdzał wiedzę w zakresie słownictwa angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych.
Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowały uczennice Olga Hombesch z klasy 6a, Oliwia Mucha z klasy 6b i Anna Pastwa z klasy 6c. Dziewczynki przygotowywały się do konkursu pod okiem pana Piotra Nosala. Ciężka praca opłacała się. Wszystkie uczennice zajęły czołowe miejsca:
Oliwia Mucha - 2 miejsce i tytuł laureata.
Olga Hombesch - 3 miejsce i tytuł laureata.
Anna Pastwa - 6 miejsce i wyróżnienie.
Serdeczne gratulujemy znakomitych wyników.


NARTY BIEGOWE - KLASA I A

Zimową porą uczniowie klasy sportowej IA, w ramach programu wychowania fizycznego, uczestniczą w zajęciach sportowych o tematyce "narty biegowe" na terenie obiektu MOSiR Jasło. Bieganie na nartach, to nie tylko świetna zabawa i sposób na aktywne spędzanie czasu, ale również trening, który podobnie, jak pływanie -świetnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Klasa IA na nartach biegowych angażuje wszystkie najważniejsze grupy mięśni, nie tylko dolnych, ale i górnych partii ciała, a naprzemienna praca rąk i nóg pozytywnie wpływa na koordynację ruchową. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, iż wykazują duże zaangażowanie, radość i chęć do tego rodzaju aktywności ruchowej.
Aleksandra Wypasek

fotogaleria




"PORTRET MOJEGO KSIĄŻKOWEGO ULUBIEŃCA"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w
konkursie plastycznym pt."Portret mojego książkowego ulubieńca". Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle. Spośród prac przekazanych na konkurs nagrodzone zostały prace naszych uczniów.
Michał Wilk, uczeń klasy I b zajął III miejsce - opiekun pani Jolanta Terwicz, Julia Surmacz, uczennica klasy III b zdobyła wyróżnienie - opiekun pani Mariola Ochałek.
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!


PODSUMOWANIE I POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKOWO-ARTYSTYCZNEGO O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW "ECO STARS"

23 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle odbyła się pierwsza edycja
Powiatowego Konkursu Językowo - Artystycznego dla przedszkolaków o tematyce ekologicznej "ECO STARS". Konkurs polegał na wykonaniu dowolnego utworu w języku angielskim(wiersza lub piosenki) o tematyce ekologicznej.
Uczestnicy mogli dodatkowo przygotować pracę plastyczną, nawiązującą do treści wykonywanego utworu.
Zachęcamy do zapoznaniem się ze sprawozdaniem z podsumowania konkursu.
Wyniki konkursu oraz podsumowanie: ECO STARS
Prace plastyczne można obejrzeć w bibliotece szkolnej przy ul. Czackiego 2

fotogaleria



KONKURS PLASTYCZNY "CZTERY PORY ROKU"

W tegorocznym międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. ZIMA organizowanym w Szkole Podstawowej nr 12 wzięli udział uczniowie I i II klas.
Dzieci miały wykonać dowolną techniką pracę plastyczną poświęconą zimowej tematyce. Młodzi artyści wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym.
Spośród wszystkich prac praca
Ani Adamskiej otrzymała III miejsce. Do szkoły dziewczynka wróciła z dyplomem i atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Ani gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w różnych konkursach.
Małgorzata Pięta

fotogaleria




REKORDOWE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ,,ALFIK HUMANISTYCZNY"

W grudniu 2017r. odbyła się kolejna edycja
ogólnopolskiego konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY. Uczestniczyło w nim 17 149 uczniów z całej Polski. W naszej szkole spośród klas IV-VI wystartowało 53 uczniów, a wyniki ich pracy są znakomite. Na ogromne gratulacje zasłużył przede wszystkim uczeń kl. IV b:
Szymon Bizon, który uzyskał 1. miejsce w Polsce i osiągnął 100% wynik w konkursie. Szymon otrzymał specjalną nagrodę od organizatora, tj. bon upominkowy o wartości 350 zł. do księgarni Gandalf. Mamy nadzieję, że nie raz jeszcze usłyszymy o Szymonie, który znakomicie rozwija swoje humanistyczne zainteresowania.
Pozostałe miejsca przedstawiają się następująco:
klasy IV:
drugą lokatę uzyskali: (powyżej 80%punktów możliwych do zdobycia):
Karol Kozioł IVa, Julia Bródka IVa, Antoni Fila IVa, Szymon Nowosielski IVa, Miłosz Machowski IVa, Dawid Juryś IVa, Jakub Burnatowski IVa, Kinga Rzońca IVb, Zuzanna Gajecka IVb, Bartosz Woliński IVb, Emilia Pisz IVb, Emilia Litka IVb, Marianna Myśliwiec IVb, Dominik Maczuga IVb
trzecią lokatę uzyskali: (powyżej 75% punktów możliwych do zdobycia): Anna Bąk IVa, Amelia Jasion IVb.
KLASY V:
drugą lokatę uzyskał: (powyżej 80%punktów możliwych do zdobycia):
Miłosz Borda - Sieczkowski Vb
trzecią lokatę uzyskała: (powyżej 75% punktów możliwych do zdobycia):
Dominika Pabisz Vb
KLASY VI:
drugą lokatę uzyskali: (powyżej 80%punktów możliwych do zdobycia):
Urszula Dudek VIa, Olga Hombesch VIa, Julia Momot VIb, Anna Pastwa VIc
trzecią lokatę uzyskała: (powyżej 75% punktów możliwych do zdobycia):
Oliwia Mucha VIb
Powyższy konkurs miał formę testową. Zawierał pytania z zakresu gramatyki, literatury i kultury języka polskiego, sztuki oraz wiedzy ogólnej. Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem czytania ze zrozumieniem oraz dużymi umiejętnościami językowymi. Udział w konkursie umożliwił uczniom i nauczycielom porównanie wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół i województw w Polsce.
Wyróżnionych uczniów przygotowały do konkursu polonistki: mgr Bożena Dziadzio, mgr Teresa Dranka, mgr Ewa Mroczka.
Ogromnie cieszy nas sukces naszych wychowanków. Na uznanie i pochwałę zasługuje duża grupa uczniów klas IV. W tym roku zadebiutowali w konkursie i od razu osiągnęli znakomite rezultaty.
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Oby tak dalej!
Bożena Dziadzio


"TEATR MARZEŃ I FANTAZJI"

15 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle odbyły się zajęcia teatralne w ramach ,,Akademii Przedszkolaka".
Gospodarzami tego barwnego wydarzenia były panie: Anna Bobula i Maria Nawrocka.
W urokliwej scenerii wyposażonej w kunsztownie wykonane rekwizyty na teatralnej scenie wystąpili "MALI ARTYŚCI". Dzieci z wielkim zapałem przebierały się w wybrane przez siebie stroje. Prezentując role ulubionych i znanych bohaterów baśni wykorzystały własną pomysłowość i niebywałą inwencję twórczą. Przedszkolaki przygotowały też niespodziankę swoim rodzicom. Przebrani w przepiękne stroje ukryły się za kulisami sceny. Gdy rodzice zostali zaproszeni do sali młodzi artyści wyszli z ukrycia i z postawą mistrza dumnie prezentowali się na teatralnej scenie. Zdumieni rodzice z zachwytem patrzyli na swoje pociechy. ,,Aktorzy" zadawali pytania, a rodzice z radością odgadywali postacie i baśnie prezentowane przez swoich milusińskich.
Na zakończenie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne prezentujące swoje postacie.
BRAWO PRZEDSZKOLAKI ! Spełniajcie swoje marzenia.

fotogaleria



"TEGOROCZNA STYPENDIADA"

Najmłodsi uczniowie jasielskiej dwójki z roku na rok zaskakują coraz ciekawszymi zainteresowaniami, pasjami, często wybitnymi talentami.
Swoje zdolności dzieci z klas I-III chętnie prezentują podczas różnego rodzaju konkursów, w których licznie biorą udział prezentując bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności.
Dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły cieszy się
Ogólnopolski Konkurs - Stypendiada Wczesnoszkolna, podczas którego klasy I-III błyszczą wiedzą z zakresu matematyki, ortografii, czytelnictwa, a wykonane przez nich w ramach konkursu prace plastyczne, zachwycają niezwykłą pomysłowością, inwencja twórczą i nierzadko niebywałym talentem plastycznym.
W tegorocznej Stypendiadzie uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wspaniale poradzili sobie z konkursowymi zadaniami o czym świadczą zdobyte przez nich punkty.
Na szczególne uznanie zasługują uczniowie, którzy mogą poszczycić się najwyższymi lokatami w skali ogólnopolskiej.
W konkursie czytelniczym wyróżnienie i
dyplom finalisty uzyskały uczennice: Natalia Żmijewska (44 punkty i VII miejsce w Polsce) oraz Weronika Zyzak (43 punkty i VIII miejsce w Polsce). Są to uczennice z klasy II b, a pracowały pod kierunkiem pani Anny Bobuli. Michał Brożyna z klasy III d uzyskał 43 punkty zdobywając VIII miejsce w Polsce, do konkursu został przygotowany przez panią Marię Augustyn.
W konkursie ortograficznym
Wiktor Bobula - uczeń klasy III b uzyskał bardzo dużą liczbę punktów (45) zdobywając VI miejsce w Polsce. Ucznia do konkursu przygotowała pani Mariola Ochałek.
Nie zabrakło też finalistów i laureatów konkursu plastycznego.
I miejsce w Polsce i tytuł laureata uzyskała Milena Śliż z klasy III b - opiekun pani Mariola Ochałek.
Wyróżnienie i
tytuł finalisty za zdobycie VIII miejsca w Polsce zdobyły uczennice: Julia Surmacz z klasy III b - opiekun pani Mariola Ochałek oraz Emilia Król z klasy III d - opiekun pani Maria Augustyn. Piękne prace plastyczne wykonali uczniowie klas drugich.
Dyplom laureata uzyskała uczennica klasy II a Maja Gierlicka, która zdobyła III miejsce w Polsce - opiekun pani Małgorzata Kolanko.
Tytuł finalisty zdobyli uczniowie klasy II b: Ignacy Michalski i Gabriela Pruś uzyskując VIII miejsce w Polsce - opiekun pani Anna Bobula.

fotogaleria



NOWOROCZNY START PO ZDROWIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

25 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbyły się zawody sportowe "Noworoczny start po zdrowie dla przedszkolaków". Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z czterech przedszkoli: Przedszkole Miejskie nr 1 pod opieką p. Anny Bal oraz Renaty Piątek, Przedszkole Miejskie nr 11 po opieką p. Ewy Frankiewicz, Bajkowe Prywatne Przedszkole pod opieką p. Magdaleny Kozłowskiej i Alicji Kwilosz, a także Przedszkole Językowo-Artystyczne Chatka Puchatka pod opieką p. Katarzyny Korony i Ewy Mastej. Dziesięcioosobowe reprezentacje przedszkolaków dzielnie walczyły o wygraną. Konkurencje sportowe odbywały się w formie wyścigów rzędów na czas. Na ostateczny wynik składały się łączne czasy poszczególnych, przewidzianych regulaminem, konkurencji. Impreza odbyła się w miłej, sportowej atmosferze, a rywalizacja wyzwoliła wśród uczestników pozytywne emocje. Oprawę artystyczną zawodów stanowił pokaz gimnastyczny uczennic klas gimnazjalnych. Kibicujące przedszkolaki mogły pobawić się w malowanie twarzy, dzięki zaangażowaniu gimnazjalistek.
Wyniki przedszkolnych zmagań:
I - Przedszkole Miejskie nr 11
II - Przedszkole Miejskie nr 1
III - Bajkowe Prywatne Przedszkole
IV - Przedszkole Językowo - Artystyczne Chatka Puchatka

fotogaleria



JASEŁKA "CUDA PRZY ŻŁÓBKU" W WYKONANIU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2

"Powiadają niektórzy ludzie,
że słyszeli gdzieś o cudzie.
Cuda czasem się zdarzają,
ale ich nie zauważają
ludzie w świecie i wy tutaj.
Czy ktoś cudu dzisiaj szuka?
Czy te cuda gdzieś istnieją,
czy są wieczną wciąż nadzieją,
może to tylko marzenia?
A jak z cudem jest istnienia?
Dziś pokażę wam, jak co dzień
cuda czyni Bóg Dobrodziej.
Patrzcie ze mną po cichutku,
co się zdarzy dziś przy żłóbku"
W niedzielę 14 stycznia w naszym kościółku św. Stanisława w Jaśle młodzi artyści klas IV -VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle przygotowali Jasełka " Cuda przy żłóbku". Przygotowane przez uczniów przedstawienie doprowadziło nas do jednej wielkiej rodziny, która przez wspólne kolędowanie czuwała przy Jezusie w żłóbku.

fotogaleria


starsze wpisy








Powrót do treści | Wróć do menu głównego