Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2016-2017

Archiwum


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017Klasy I - III - otwórz

Klasy IV - VI - otwórz
LIGOWICZE NA PODIUM!

W miniony czwartek poznaliśmy zwycięskie drużyny ligowe realizujące projekty Ligi Naukowej z Lotosem. Oto wyniki:
I miejsce
Projekt: ,,Jak promować lokalnych artystów sceny muzycznej Jasła?"
Skład zespołu:
Zuzanna Bara, Mateusz Ochała, Oliwia Plakut - klasa Vc,
Opiekun: Pani
Aleksandra Wypasek.
II miejsce - zajęły dwa projekty:
,,Jakie działania należy podjąć, aby przygotować interesujące przedstawienie teatralne?
Skład zespołu:
Martyna Babiarz, Izabela Raś, Weronika Zyzak - kl Ib,
Opiekun: Pani
Anna Bobula.
,,Jak w naszym regionie wykorzystywane są odnawialne źródła energii?"
Skład zespołu:
Miłosz Borda-Sieczkowski, Anna Opałka, Dominika Pabisz - kl. IVb,
Opiekun: Pani
Anna Kita.
Uczniowie zwycięskich projektów otrzymali cenne nagrody od organizatorów. Zachęcamy naszych uczniów do realizacji projektów w przyszłym roku.

fotogaleriaSPORTOWE LAURY!

Miło nam ogłosić, że w tym roku Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle znalazła się na
26 pozycji w klasyfikacji generalnej Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego na 632 sklasyfikowane szkoły podstawowe. Jest to najwyższa pozycja wśród szkół z powiatu jasielskiego.
Na te wyniki złożyła się wspaniała forma i wysokie wyniki w zawodach sportowych naszych uczniów. Nie byłoby tej pozycji bez dobrego szkolenia sportowego, szczególnie w klasach sportowych:
IVa, Vb oraz zaangażowania uczniów klas VIa, VIb, VIc i VId.
Gratulacje należą się uczniom startującym przez cały rok w zawodach sportowych oraz ich wspaniałym nauczycielom, a byli to: P. Damian Ciborowski, P. R. Podkulski, P. K. Urbanek, P. I. Wojdyła, P. A. Wypasek.


ANTONIAŃSKI DAR SERCAfotogaleria

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W INTERNETOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM


17 i 23 maja odbył się II - etapowy POWIATOWY INTERNETOWY KONKURS WIEDZY - "PTAK - MÓJ RZYJACIEL" o przyrodzie Beskidu Niskiego, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Nasi uczniowie uzyskali w konkursie następujące lokaty:
-
Patrycja Władyka - kl. Vb - II miejsce (opiekun M. Frydrych)
-
Aleksandra Wątor - kl. VIc - wyróżnienie (opiekun E. Gogola)
-
Julia Momot - kl. Vb - nagroda za udział (opiekun M. Frydrych)

PODSUMOWANIE KONKURSU - "ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII"

19 maja w Jasielskim Domu Kultury podsumowano
IX edycję konkursu "Zbiórka zużytych baterii" w roku szkolnym 2016/17 i rozdano nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu - Urząd Miasta w Jaśle. Szczególnym zaangażowaniem w zbiórce baterii w naszej szkole a zarazem dbałości o czyste środowisko wykazali się uczniowie:
-
Michał Tutro - z kl. IVb, Krzysztof Bąk - z kl. Ia i Zuzanna Bara - z kl. Vc


WYNIKI OLIMPIADY WIEDZY MATEMATYCZNEJ DLA UCZNIÓW KLAS III
ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS - otwórz


SUKCESY W KONKURSIE PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNYM

9 czerwca uczniowie SP nr 2 brali udział w IX POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNYM "Z PRZYRODĄ NA TY" - zorganizowanym przez SP nr 4 w Jaśle. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
Tytuł Laureata uzyskali: Urszula Dudek - kl. Va, Julia Nguyen Van - kl. Vd, Arkadiusz Jarosz - kl. Va, Miłosz Borda-Sieczkowski - kl. IVb
Tytuł Finalisty uzyskali: Zuzanna Pętlak - kl. IVa, Anna Opałka - kl. IVb
Opiekunem uczniów była p. Marta Frydrych.MISTRZYNI ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI POLSKIEJ

Anna Bąk, uczennica klasy IIIa, brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z ortografią na co dzień". Uzyskała tytuł Mistrzyni Ortografii i Interpunkcji Polskiej. Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy i drugi odbywał się w naszej szkole, a trzeci w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W ramach pierwszego etapu uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania testowe, natomiast kolejne etapy polegały na napisaniu dyktanda. Ania znakomicie poradziła sobie na każdym etapie konkursu, zostając Laureatką 1. miejsca. Treść tegorocznego dyktanda oraz nazwisko Ani zostały zamieszczone w książce pt. "Tak napisali najlepsi. Prace Laureatek i Laureatów Finały Ogólnopolskie 2017". W jury zasiadali: nauczyciele języka polskiego, politycy, aktorzy oraz dziennikarze, między innymi pan Jerzy Petersburski- znany pianista, kompozytor, prezenter telewizyjny i satyryk.
Uroczystość rozdania nagród odbyła się 22 maja 2017 r. podczas
Gali Laureatów w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Ania otrzymała dyplom Laureatki 1. miejsca, nagrodę książkową z dedykacjami członków komisji konkursowej, między innymi Jerzego Petersburskiego oraz nagrodę rzeczową- Smart Watch. Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała wychowawczyni klasy trzeciej Jolanta Terwicz. Dzięki wsparciu i pomocy ze strony Rodziców Ania odnosi liczne sukcesy w konkursach polonistycznych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fotogaleriaSZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "GOTOWANIE NA WESOŁO"

W dniu 25 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Szkolnym Konkursie Fotograficznym" Gotowanie na wesoło" organizowanym przez jedną z grup z klasy IV c Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem w ramach projektu realizowanego w naszej szkole. Miło jest nam oznajmić, że wyłoniono zwycięzców i tak
I miejsce Monika Pajęcka - klasa IIc, II miejsce Szymon Madejczyk - klasa IIId, III miejsce Weronika Syrek - klasa VId.
Wyróżnienia zdobyli:
Aleksander Nagacz - klasa IIIa, Maksymilian Budziak - klasa IIIa oraz Julia Hendzel - klasa Vd.
Serdecznie gratulujemy!!!

fotogaleriaKONKURS WIEDZY O MAJORZE HENRYKU DOBRZAŃSKIM - "HUBALU"

W dniu 29maja odbył się kolejny konkurs historyczny w którym nasza szkoła została wyróżniona. Był to
KONKURS WIEDZY O MAJORZE HENRYKU DOBRZAŃSKIM - "HUBALU" organizowany z okazji 120-tej rocznicy Jego urodzin. W konkursie tym trzeba było wykazać się dużą wiedzą na temat życia majora, jak również wiedzą na temat czasów w których przyszło mu żyć. Miło jest nam oznajmić, iż wyróżnienie w tym konkursie zdobyła uczennica klasy V a Urszula Dudek. Gratulujemy serdecznie sukcesu.


UCZNIOWIE KLASY III A I III B NA ZIELONEJ SZKOLE W ZAKOPANEM

W dniach od 29.05.2017r. do 1.06.2017r. uczniowie z klasy III a i III b przebywali na zielonej szkole w Zakopanem. Zakwaterowani byli w Willi Józef na Harendzie. Przez cały czas trwania zielonej szkoły dopisywała piękna pogoda i dobry humor. Atrakcji na zielonej szkole nie brakowało. Na początek uczniowie wyjechali kolejką na Gubałówkę, przeszli spacerem na Polanę Szymoszkową, podziwiali panoramę Tatr. Niezapomniane wrażenia dała przejażdżka na zjeżdżalni grawitacyjnej. Bardzo udane było ognisko połączone z pieczeniem kiełbasy. Uczniowie uczestniczyli także w blisko dwugodzinnej lekcji w Muzeum Tatrzańskim, która poświęcona była florze i faunie Tatr, a także tradycjom góralskim. Miło spędzili czas na Placu zabaw w Parku Miejskim, zwiedzili także Fabrykę Cukierków na Krupówkach. Dużą atrakcją był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew i oglądanie progu, z którego skoczkowie narciarscy oddawali medalowe skoki, a prawdziwa dyskoteka organizowana przez pana Jacka Burnatowskiego była dla wszystkich wspaniałą zabawą. Ciekawym wydarzeniem była dwunastokilometrowa wyprawa z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej i nawet deszcz, który nas dopadł 10 minut przed dojściem do autokaru był wspaniałą przygodą. W czasie trwania zielonej szkoły odbywały się także zajęcia edukacyjne, zawody sportowe prowadzone przez pana Roberta Podkulskiego i liczne konkursy z nagrodami. Nie było czasu na nudę, wręcz zabrakło go na obejrzenie wszystkich zaplanowanych miejsc. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorkami wyjazdu były wychowawczynie klas : pani Jolanta Terwicz i Bożena Kobylińska-Byczek. Cenną pomoc okazali rodzice: p. Małgorzata Dybaś, p. Dorota Kozioł, p. Monika Kozioł, p. Marek Machowski i p. Jacek Burnatowski z klasy III a oraz p. B. Fila, p. K. Kosińska, p. E. Zawada i p. I. Mucha z klasy III b, którzy z zaangażowaniem wspierali wszelkie działania kadry pedagogicznej. To był bardzo udany wyjazd , który na długo zostanie w pamięci jego uczestników.

fotogaleriaWYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ZUCH ORGANIZOWANEGO PRZEZ CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ


2 marca 2017 roku 23 uczniów z klas I-III brało udział w
konkursie Zuch z języka angielskiego. Konkurs sprawdzał znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów angielskich. Laureatem został Filip Hałucha, uczeń klasy II a, a do konkursu przygotowała go pani Barbara Drechny. W konkursie uczestniczyło ponad 5 tysięcy uczniów z całej Polski.
3 marca ponad osiemdziesięciu uczniów z klas młodszych brało udział w konkursie Zuch, który polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego w zależności od klasy. Treść sprawdzianów była dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.
Spośród uczniów klas pierwszych
Julia Szostak z klasy Ia zdobyła maksymalną liczbę punktów i uzyskała Dyplom laureata i Nagrodę książkową. Laureatami z klasy Ia zostali ponadto: Lena Dziobek, Krzysztof Bąk, Natalia Giebułtowska i Kacper Grasela. Do konkursu przygotowała ich pani Małgorzata Kolanko. Z klasy Ib Dyplom laureata otrzymali: Krystian Babiarz, Natalia Żmijewska, Karol Zborowski, Weronika Zyzak, Martyna Babiarz, Ignacy Michalski, Tymoteusz Zięba i Sergiusz Nowosielski. Do konkursu przygotowała uczniów pani Anna Bobula. Ogółem w konkursie brało udział 1435 uczniów klas I z całej Polski.
Spośród uczniów klas drugich maksymalną liczbę punktów oraz
Dyplom laureata i Nagrodę książkową otrzymał Filip Hałucha z klasy IIa. Taką samą nagrodę zdobyła z tej samej klasy Maria Macieik. Uczniów do konkursu przygotowała pani Anna Lewiarz. Emilia Kluszczyk i Julia Wróbel z klasy IIb otrzymały Dyplom laureata, a do konkursu zostały przygotowane przez panią Mariolę Ochałek. W konkursie ogółem brało udział 4282 uczniów klas II z całej Polski.
Spośród uczniów klas trzecich
Dyplom Laureata otrzymali: Szymon Nowosielski, Amelia Madejczyk, Anna Bąk i Paulina Drechny - uczniowie klasy IIIa przygotowani do konkursu przez panią Jolantę Terwicz. Uczniowie klasy IIIb - Bartosz Woliński i Bartosz Wojtunik otrzymali Dyplom laureata, a do konkursu zostali przygotowani przez panią Bożenę Kobylińską-Byczek. Z klasy IIIc Dyplom laureata otrzymali przygotowani przez panią Aleksandrę Laskowską-Krupę Emilia Dziok i Julia Machlarz. Z klasy IIId Dyplom laureata otrzymała Gabriela Waśko, a do konkursu została przygotowana przez panią Małgorzatę Piętę. W konkursie brało udział 4183 uczniów klas III z całej Polski.
Gratulujemy naszym uczniom wysokich osiągnięć!


DZIEŃ DZIECKA NA PRZYSTANKU KWIATOWA

Pierwszy czerwca, czyli Dzień Dziecka, upłynął nam pod znakiem dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Tradycją już stał się piknik dla wszystkich naszych uczniów zorganizowany na Przystanku Kwiatowa, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczennice z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych tworzyły piękne, bajeczne fryzury, panie plastyczki malowały twarze dzieci, zmieniając je w kwiaty, kotki, motyle i potwory. Uczniowie mogli zaprezentować talenty wokalne i taneczne, a za każdy występ otrzymywali miłe upominki. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali zawody , podczas których rywalizowali ze sobą nasi młodzi sportowcy. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, mogły zobaczyć wóz strażacki i karetkę pogotowia. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach dzieciaków są najlepszym dowodem na to, że piknik szkolny to dobry pomysł miłe spędzenie Dnia Dziecka.

fotogaleriaFINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO DIECEZJI RZESZOWSKAIEJ PT " IDŹCIE I GŁOŚCIE"

Tegoroczny Konkurs Biblijny zorganizowany został przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tradycyjnie składał się z trzech etapów.
Finał konkursu miał miejsce 26 maja w auli Domu Diecezjalnego "Tabor". Do trzeciego etapu zakwalifikowało się 73 uczniów podkarpackich szkół podstawowych, którzy we wcześniejszych etapach wykazali się najlepszą wiedzą i znajomością treści Ewangelii według św. Marka. Wśród
finalistów znalazła się również uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle - Kinga Hap z klasy VI. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Po trudnych zmaganiach Kinga zdobyła wyróżnienie - zajmując 9 miejsce wśród najlepszych biblistów najmłodszego pokolenia naszej Diecezji.
Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali nagrodzeni gadżetami elektronicznymi oraz książkami. Dyplomy i nagrody laureaci i finaliści otrzymali z rąk Ks. Bp Kazimierza Górnego oraz Wicekuratora Oświaty w Rzeszowie pana Stanisława Fundakowskiego.
Zwycięzcą konkursu i naszej reprezentantce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu Dobrej Nowiny.


POWIATOWY KONKURS "MATEMATYKA BANKIEM PRAKTYCZNEJ WIEDZY"


12 maja 2017r. w ZSP w Tarnowcu odbyła się uroczystość ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w pierwszym Powiatowym Konkursie "Matematyka bankiem praktycznej wiedzy".
Uczniowie Gimnazjum w Tarnowcu przedstawili praktyczne zastosowanie matematyki oraz zaprezentowali rozwiązanie ciekawych zadań. Następnie dyrektor szkoły mgr Urszula Boratyn wręczyła podziękowania patronom konkursu i wręczyła nagrody uczniom.
Z 69 uczestników konkursu dziesięciu uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych.
Laureatami I edycji Powiatowego Konkursu zostali:
I miejsce:
Giebułtowska Natalia kl. I a, Nowosielski Szymon kl. III a
II miejsce:
Hałucha Filip kl. II a, Dybaś Jeremi kl. IV a, Ząbik Patryk kl. VI c
III miejsce:
Michalski Ignacy kl. I b, Augustyn Krystian kl. V a
wyróżnienia:
Waśko Gabriela kl. III d, Krok Dominik kl. IV c, Jurkowski Patryk kl.VI d.

fotogaleria"DWÓJKA" WSPIERA ROZWÓJ TALENTÓW SWOICH UCZNIÓW


16 maja 2017r.w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych "Alfabet Przyrody" promujący treści przyrodnicze i ekologiczne.
Uczennice naszej szkoły prezentowały się w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci z klas I-III recytowały wiersze, natomiast ich starsze koleżanki z klas IV-VI fragment prozy o tej tematyce.
Dziewczynki wykazały się prawdziwym kunsztem recytatorskim i wszystkie zajęły bardzo wysokie lokaty:
I miejsce - Magdalena Kwiatek z klasy II c,
III miejsce- Martyna Babiarz z klasy I b,
Wyróżnienie: Julia Momot z klasy V b, Wiktoria Ignarska z klasy VI a.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów.

fotogaleria,,ANTONIAŃSKI DAR SERCA" DWÓJKA - PRZEDSZKOLAKOM

Wspaniałym koncertem połączonym z przedstawieniem teatralnym zainaugurowana została coroczna szlachetna akcja ,,Antoniański Dar Serca". Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zaprosili grupy przedszkolne, aby pokazać tegoroczny spektakl teatralny, zatytułowany ,,Baśń o kocie w butach i uczciwym Janku". Przygotowali go uczniowie klasy Ib, pod kierunkiem swojej Wychowawczyni, Anny Bobuli, a byli to: Martyna Babiarz, Weronika Zyzek, Izabela Raś, Ignacy Michalski, Natalia Żmijewska, Gabriela Pruś, Nikodem Wiatr, Daria Drążewska, Karol Drążewski, Krystian Babiarz, Wiktor Bobula (IIb).
Uznanie zgromadzonej publiczności, zdobyły przede wszystkim dzieci -mistrzowsko kreujące swoje role oraz wspaniałe dekoracje. Ponadto aplauz zgromadzonych otrzymała
Martynka Babiarz - odtwórczyni tytułowego kota. Pogodny nastrój wprowadziły piosenki, w wykonaniu uczniów klas III - VI: Urszuli Dudek, Nadii Czech, Martyny Muzyki, Karoliny Świstak, Kingi Rzońcy, Eweliny Hanuli, przygotowanych przez Jerzego Łąckiego (który był również autorem aranżacji do spektaklu teatralnego).
Uroczystość uświetnili swą obecnością:
O. Paweł Sroka, Proboszcz Parafii OO Franciszkanów, Pani Elwira Musiałowicz - Czech, Burmistrz Miasta Jasła, Pan Janusz Szewczyk, dyrektor JDK, który udostępnił SP2 salę widowiskową JDK. Przedstawienie obejrzało około 280 przedszkolaków z miejskich placówek: Przedszkoli nr 1, 3, 10, 11, Przedszkola Kubusiowego, Smyk oraz Bajkowego Prywatnego Przedszkola.
Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani chlebem, zgodnie z mottem tegorocznej akcji ,,Nie tylko dzielimy się chlebem, ale słowem, piosenką, tańcem - dzielimy się w potrzebie".
W oprawę koncertu zaangażowani byli również uczniowie klasy
IIa i IVc, a wspomagali ich nauczyciele: Beata Banaś, Ilona Wojdyła, Renata Pankiewicz, Bożena Dunaj.
Na drugą część koncertu w ramach ,,Antoniańskiego Daru Serca" zapraszamy w dniu 11 czerwca, na jasielski Rynek.

fotogaleriaTAŃCZYLIŚMY DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Na jasielskim rynku 18 maja zgromadziło się blisko 1000 osób, które tańcem i śpiewem oddały cześć naszemu papieżowi. Wśród nich byliśmy i my najmłodsi uczniowie ze świetlicy z klas II-III oraz klasy IVB i VC pod opieką pani Renaty Pankiewicz, Beaty Banaś i pana Jerzego Łąckiego. Jasielska Grupa Teatralna "Pod skrzydłami Anioła" działająca przy Zespole Szkół nr 4 - Ekonomik podjęła tę inicjatywę po raz drugi.
"Był to największy FISHMOB w Polsce"- powiedziała siostra Karina Pawłowska inicjatorka i opiekunka zespołu.

fotogaleriaSUKCESY NASZYCH HISTORYKÓW

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się
XXVI Turniej Wiedzy o Jaśle zorganizowany dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Jasła. Głównym organizatorem Turnieju od 1992 roku jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.
W Turnieju uczestniczyło ogółem 18 szkół reprezentowanych przez 72 uczniów, w tym 8 szkół podstawowych - 10 trzyosobowych drużyn. Tematyka testów tego Turnieju obejmowała bliższe poznanie dziejów Jasła w latach
1867-1938 oraz postaci jaślan związanych z wojskowością w oparciu o materiały z pozycji książkowych wydanych przez SMJiRJ autorstwa Wiesława Hapa i Zdzisława Świstaka, pt. "Jaślanie znani i nieznani" oraz Felicji Jałosińskiej pt. "Kalendarium dziejów Jasła od zarania do 2000 roku". Miło jest nam ogłosić, że nasza szkoła także w tym konkursie stanęła na podium zajmując
3 miejsce. W skład tej drużyny weszli: Krystian Augustyn z klasy V a, Kamil Jarosz z klasy V d oraz Marcin Nawrocki z klasy VI c. Drugą drużynę reprezentowali: Mariusz Dybaś z klasy VI b, Antoni Jarosz z klasy V d oraz Szymon Opałka z klasy VI a. Gratulujemy sukcesu młodym historykom.


WYCIECZKA DO ZATORU KLAS CZWARTYCH


fotogaleria
WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

W dniu 17 maja 2017 roku uczniowie klas III wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Mały mistrz ortografii miasta Jasła", organizowanym przez Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle. Zadania konkursowe obejmowały: zastosowanie poznanych reguł ortograficznych w różnorodnych ćwiczeniach, wyjaśnianie pisowni za pomocą przytoczenia zasady ortograficznej lub odpowiedniej formy gramatycznej oraz rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i zagadek.
III miejsce zajęła uczennica klasy III a Anna Bąk. Gratulujemy!WYSTĘPY ARTYSTYCZNE UCZNIÓW SP2 Z OKAZJI DNI PCK


fotogaleriaWARSZTATY Z JOANNĄ PREISNER W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W JAŚLE

11 maja 2017r. uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle uczestniczyl w warsztatach, zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zajęcia prowadziła Joanna Preisner, autorka książki pt.: "Dzieciaki z Krainy Niesnu''.
Dzieci wysłuchały fragmentów książki, wzięły udział w kreatywnych zabawach rozwijając swoje umiejętności językowe i wyobraźnię. Rozwiązywały zagadki, z kaczką Kwasią odpowiadali na pytania z różnych dziedzin wiedzy i poznały fantastyczną Krainę Niesnu, gdzie wszystko jest możliwe.
Młodzi czytelnicy mogli rozwinąć wyobraźnię i stworzyć własną magiczną krainę, w której domy są z czekolady, mieszkają w nich szczęśliwi ludzie, a piękne kwiaty ogrzewa żelkowe słońce.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały autografy od pisarki, a pamiątkowe zdjęcie będzie przypominało im czarodziejską krainę.

fotogaleriaWYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2017


Uczniowie naszej szkoły zmagali się z matematycznymi zagadkami i łamigłówkami, rywalizując ze swoimi rówieśnikami z całej Polski w
Ogólnopolskim Konkursie Kangur Matematyczny 2017. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach.
W kategorii Maluch brali udział uczniowie klas czwartych, z których najlepszą pozycję w szkole uzyskał
Jeremi Dybaś z IV A, przygotowywany przez panią Ewę Wachel.
W kategorii Beniamin uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych i tak wśród klas piątych najlepszy wynik uzyskał
Krystian Augustyn z klasy V A, uczeń pani Agnieszki Furmanek. Natomiast z klas szóstych wyróżnienie uzyskali Filip Pętlak z klasy VI D oraz Aleksandra Wątor uczennica klasy VI B. Uczniowie ci byli przygotowywani do konkursu przez panie Anną Kitę oraz Grażynę Stawarz.
Gratulujemy naszym młodym matematykom.


FINALIŚCI PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU Z JĘZYKA POLSKIEGO


Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie należą do najważniejszych i najbardziej prestiżowych. Z przyjemnością informujemy, że aż czworo naszych uczniów uzyskało tytuł
finalisty w Przedmiotowym Konkursie z Języka Polskiego. Są to: Maria Adamska z kl. VI b, Marcin Nawrocki z kl. VI c, Weronika Wesecka z kl. VI b oraz Martyna Wójtowicz z kl. VI c. Uczniowie osiągnęli tak piękny wynik dzięki talentowi i wytrwałej, systematycznej pracy. Finaliści przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Ewy Mroczki. Składamy naszym młodym polonistom serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


FINAŁ KONKURSÓW "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

W dniu 9 maja 2017 r. odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i VIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. W konkursie plastycznym wzięło udział 87 uczestników. Jury w składzie: artyści plastycy ze Stowarzyszenia "Plaja" - p. Małgorzata Samborska, p. Bogdan Samborski, p. Jan Kukułka i p. Mariusz Świątek - Kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle przyznało 15 nagród, 17 wyróżnień oraz 4 nagrody specjalne i jedną nagrodę jury. Na konkurs literacki wpłynęło 141 prac.
Jury w składzie nauczycieli polonistów z naszej szkoły: p.Teresa Dranka, p.Bożena Dziadzio, p. Ewa Mroczka oraz p. Wiesława Szymczak- przyznało 29 nagród i 21 wyróżnień oraz jedną nagrodę specjalną. Patronat nad konkursem jak co roku objął Burmistrz Miasta Jasła. Sponsorem nagród był Wydział Ochrony Środowiska i właściciel sieci sklepów MPM. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie. W konkursie plastycznym nagrodę specjalną otrzymała
Oliwia Mucha z kl.Vb . Nagrodę otrzymali także: Maria Adamska kl.VIb, Aleksandra Machowska kl. IV a, Zuzanna Kozik kl. IVc, Olga Hap kl. IIIa i Dawid Juryś kl. IIIa. Wyróżnienia: Patrycja Bania kl. VIb, Kacper Bachórz kl. Vb i Emilia Dziok kl.IIIc . W konkursie literackim nagrodę otrzymała Olga Hombesch kl.Va i wyróżnienie Milena Gajda kl. VIa. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

fotogaleria"ZIELONA SZKOŁA" UCZNIÓW KLASY II A W DWD W JODŁÓWCE TUCHOWSKIEJ

W dniach od 2.05 -5.05.2017 r. grupa 24 uczniów z klasy II a przebywała na "zielonej szkole" w miejscowości Jodłówka Tuchowska. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie Anna Lewiarz i Anna Czekańska oraz 4 wychowawców z Domu Wczasów Dziecięcych.
W czasie pobytu dzieci spacerowały po okolicy, poznały osobliwości przyrodnicze i legendy związane z Jodłówką Tuchowską. Odbyły wycieczkę autokarową do Ciężkowic, gdzie zwiedziły Muzeum Przyrodnicze , wzięły udział w wyprawie interaktywnym batyskafem, w którym odbyły podróż po dnie rzeki Białej. W rezerwacie przyrody Skamieniałe Miasto poznały legendy o rycerzu i czarownicy. Codziennie były organizowane zajęcia dydaktyczne, gry i zabawy oraz zawody sportowe, ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni, zabawy z pomponami, kreatywne zabawy klockami lego, tańce integracyjne i tańce w kręgu, warsztaty integracyjne - Poznajmy się lepiej.
Uatrakcyjnieniem pobytu był konkurs czystości, pokaz mody, konkurs fryzur oraz konkurs plastyczny. Została zorganizowana dyskoteka, karaoke, zawody sportowe.
Zwycięzcom poszczególnych konkursów wręczono dyplomy i nagrody, zaś wszyscy uczestnicy zielonej szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy, płyty DVD ze zdjęciami oraz upominki- dziewczynki gry zręcznościowe i skakanki, a chłopcy piłki nożne.
Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, nastąpiła większa integracja grupy, zwiększyła się samodzielność dzieci, które musiały same zadbać nie tylko o własny wygląd, ale również o wygląd pokoju , w którym mieszkały, wzrosło uczucie empatii wobec tych dzieci , które potrzebowały większej uwagi czy pomocy ze strony rówieśników lub w większym stopniu od innych tęskniły za domem rodzinnym.
Był to fantastycznie spędzony czas, pełen nowych wrażeń i doświadczeń, nowych przyjaźni, który na długo pozostanie w pamięci uczestników "zielonej szkoły".

fotogaleriaAKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów, w połączeniu z prezentacją multimedialną, był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych z tym związanych. Część artystyczna przypomniała okoliczności, w jakich postępowi posłowie wraz z królem zdecydowali o pierwszej w Europie ustawie zasadniczej.
Ponadto uczniowie przypomnieli znaczenie Flagi - jako jednego z symboli Polski z okazji Święta Flagi - 2 maja.
Serdeczne podziękowania dla uczniów, którzy przygotowali tą uroczystość.

fotogaleriaMAJÓWKA MISYJNA 2017


9 maja po raz kolejny w krośnieńskiej hali sportowej na ul. Bursaki odbyła się organizowana przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera "Majówka Misyjna". Jej uczestnicy swoje spotkanie rozpoczęli od Mszy świętej sprawowanej w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w intencji dzieła misyjnego i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach świata. Każdy z ponad 1200 uczestników modlił się za jednego konkretnego misjonarza, którego imię i nazwisko otrzymał na kolorowej szarfie. Po uroczystej Eucharystii kolorowy pochód małych misjonarzy przeszedł ulicami Krosna do hali sportowej - a tam na uczestników majówki czekało już całe mnóstwo niespodzianek i atrakcji. Był kapłan i siostry zakonne, którzy przez kilka lat pracowali na misjach wśród mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka oraz ich przyjaciel, którzy tam mieszkają, były zabawy sportowe, tańce pochodzące z krajów misyjnych, szkoła misyjna, loteria fantowa, kącik robienia fryzur i makijażu oraz sklepik z wyrobami wykonanymi przez mieszkańców Cabo Verde. Cała hala ozdobiona była kolorowymi pracami nadesłanymi przez dzieci ze szkół całego Podkarpacia na konkurs "Praca polskich misjonarzy", które przedstawiały różne strony pracy polskich misjonarzy. Na zakończenie ogłoszone zostały wyniki konkursu , a autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali ciekawe nagrody - również takie, które przygotowane zostały przez mieszkańców Cabo Verde. W konkursie wzięli udział także uczniowie z jasielskiej Dwójki, a Natalia Walowska z klasy VI a zdobyła I miejsce w kategorii literackiej za opowiadanie "Mój przyjaciel - misjonarz".

fotogaleriaZ WIZYTĄ W SZKOLE MEDYCZNEJ W JAŚLE


W dniu 20 kwietnia 2017 roku klasa III a odwiedziła Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Szkoła ta mieści się w zabytkowym pałacu Sroczyńskich.
Uczniów wraz z wychowawczynią Jolantą Terwicz serdecznie powitała pani dyrektor Barbara Józefowicz i zaprosiła do zwiedzenia szkoły.
Najpierw uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie pani Małgorzata Rolak zapoznała uczniów z historią pałacyku w Gorajowicach i jej dawnymi mieszkańcami. Dzieci bardzo zainteresowały stare zdjęcia i ryciny. Następnie uczniowie udali się do pracowni Technologii Postaci Leku, gdzie pod nadzorem nauczyciela na podstawie recepty lekarskiej wykonywali maść oraz poznawali codzienną pracę w aptece, a także rolę farmaceuty w ochronie zdrowia. Później odwiedzili pracownię, w której młodzież uczy się w zawodzie technik sterylizacji medycznej, gdzie pod nadzorem nauczyciela poznawali narzędzia chirurgiczne oraz sposób ich przygotowywania do zabiegów chirurgicznych.
Dzieci uczestniczyły również w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Zajęcia w Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle przeprowadzili państwo Ewelina i Mariusz Bezakowie.
Ostatnią atrakcją tego dnia było spotkanie z sokolnikiem oraz jego podopiecznymi w przyszpitalnym parku. Tam każdy z uczniów miał okazję zobaczyć z bliska drapieżne ptaki oraz trzymać na ręku sokoła. To był udany dzień, pełen wrażeń.

fotogaleriaKONKURS TALENTÓW

26 kwietnia 2017 r w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Jaśle po raz pierwszy odbył się konkurs talentów. Jego celem jest rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo oraz promowanie młodych talentów. I myśmy tam byli, a naszą szkołę reprezentowali Martyna Muzyka z kl. IV z piosenką "Oj dana, dana", Łukasz Pilut uczeń kl. VI, zagrał "Odę do radości", Magdalena Majewska z kl. III zarecytowała wiersz "Leń", a Fabian Ropel uczen z V kl umilił czas tańcząc "Szakirę". I miejsce uzyskała nasza uczennica Martyna Muzyka. Wszyscy uczestnicy biorący udział otrzymali dyplomy, liczne prezenty, nie zabrakło też miłej zabawy. Gratulujemy wszystkim małym artystom!

fotogaleria

MARCIN NAWROCKI LAUREATEM KONKURSU HISTORYCZNEGO " LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1768 - 1864. OD KONFEDERACJI BARSKIEJ DO POWSTANIA STYCZNIOWEGO"

Dnia 30 marca 2017 roku w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie odbył się III etap - wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ""Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą", zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Nasza szkoła już po raz 12 uczestniczyła w tym konkursie. Natomiast po raz drugi w tym turnieju startował
Marcin Nawrocki, uczeń klasy VI c. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą uzbrojenia, obrazów historycznych, tekstów źródłowych i kultury w czasach powstań narodowych, znacznie wykraczającą poza podstawę programową.
Po kilku dniach zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że Marcin uzyskał 43 punkty, czyli 82 % możliwych do zdobycia punktów. Dzięki temu uzyskał po
raz drugi tytuł laureata tego prestiżowego konkursu.


"MATEMATYCZNY SKOK W PRZYSZŁOŚĆ"

W Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się, dnia 8 marca 2017 roku, konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Była to kontynuacja konkursu
"Matematyczny skok do gimnazjum", który w tym roku został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła.
W konkursie wzięło udział 40 uczniów z naszego powiatu, którzy zmagali się z matematycznymi zagadkami i problemami. Trzej uczniowie z naszej szkoły zajęli
trzecie miejsce uzyskując taką samą liczbę punktów.
Gratulacje składamy
Patrykowi Jurkowskiemu i Filipowi Pętlakowi z klasy VI D oraz Patrykowi Ząbikowi z klasy VI C - laureatom tego konkursu.
Uczniów przygotowywały do konkursu panie Anna Kita i Ewa Wachel.
GRATULUJEMY


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "MATEMATYCZNY AS"


26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs "Matematyczny As" dla uczniów klas III szkół podstawowych. Każda szkoła miała możliwość zgłoszenia dwóch uczniów z oddziału. Uczniowie pisali test wyboru, składający się z dwudziestu zadań.
Laureatem I miejsca w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu "Matematyczny As" został Miłosz Machowski, uczeń klasy IIIa. Dzięki swojej solidnej, wytrwałej i systematycznej pracy pod kierunkiem pani Jolanty Terwicz odniósł wielki sukces.
Serdecznie gratulujemy Miłoszowi wspaniałego wyniku!

fotogaleriaPOLONISTYCZNA OLIMPIADA KULTURY JĘZYKA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

Miło nam poinformować, że
Maria Adamska z klasy VI b uzyskała 3 miejsce i została laureatką Polonistycznej Olimpiady Kultury Języka dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jest to konkurs o zasięgu powiatowym organizowany przez Zespół Szkół Miejskich nr 3. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było napisanie testu sprawdzającego umiejętność poprawnego stosowania norm językowych w codziennych sytuacjach komunikacyjnych,poprawne komunikowanie się w mowie i piśmie, a także wykazanie się znajomością zasad korzystania z funkcjonujących powszechnie poradników językowych. Serdecznie gratulujemy Marysi uzyskania świetnego wyniku!


KURATORYJNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z PRZYRODY 2016/2017

Martyna Wójtowicz z kl. VIc została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Przyrody organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Dzięki swojej systematycznej pracy pod kierunkiem pani Edyty Gogoli zwycięsko przeszła przez 3 etapy konkursu i osiągnęła wielki sukces! Gratulujemy!!!


DZIEŃ ZIEMI W DWÓJCE

Dnia 26 kwietnia 2017r. z okazji Dnia Ziemi, po raz pierwszy w Festiwalu Piosenki Ekologicznej, oprócz klas I - III, brali udział uczniowie klas IV-VI. Tego dnia odbyły się dwa konkursy:
1. Prezentacja piosenek o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.
2. "Najzieleńsza klasa" - konkurs na najciekawiej przebraną klasę.
W
piosence ekologicznej wyróżnieni zostali uczniowie z klas: 4c, 5d, 6a. Natomiast "Najzieleńszymi klasami" okazały się: 4b, 5c, 6c.
Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia dla naszej planety i potrzebę jej ochrony, co zawarte było w treściach prezentowanych piosenek i haseł ekologicznych. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym festiwalu otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jasła, za które serdecznie dziękujemy!

klasy I - III fotogaleria


klasy IV - VI fotogaleriaFINALISTKA KONKURSU O JANIE PAWLE II

10 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbył się finał konkursu "Jan Paweł II - przyjaciel młodych". Była to już 12 edycja tego konkursu, który adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w powiecie jasielskim. Jego celem jest propagowanie wśród młodych ludzi osoby Wielkiego Polaka oraz Jego nauczania i twórczości literackiej. O niezwykłym znaczeniu Jana Pawła II, który zawsze chciał być blisko młodych i dla młodych przypomniał jeden z jurorów konkursu - prezes Civitas Christiana pan Jerzy Sołtys , który witając wszystkich uczestników powiedział: "Każdy potrzebuje przyjaciela. Życzę, aby Jan Paweł II był dla was najlepszym przyjacielem - dziś i na zawsze."
Wśród
finalistów znalazła się uczennica klasy VI a Milena Gajda, której praca zajęła III miejsce w kategorii plastycznej uczniów szkół podstawowych. Plakat przygotowany przez Milenę odpowiadał na pytanie konkursowe "Czego nauczył nas Jan Paweł II?" i nawiązywał do wezwań Papieża o modlitwę różańcową.


SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Urszula Dudek uczennica kl. V a została LAUREATKĄ Ogólnopolskiej Olimpiady Przyrodniczej OLIMPUS w roku szkolnym 2016/17, zajmując 15 lokatę w kraju. Opiekunem uczennicy była pani Marta Frydrych.

FINALISTKI OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH

Gratulujemy wysokiego wyniku w Ogólnopolskich Konkursach:
"Z poprawną polszczyzną na co dzień"- Annie Bąk i Julii Bródce- uczennicom klasy III a oraz Marii Macieik- uczennicy klasy II a;
"Z ortografią na co dzień"- Annie Bąk- uczennicy klasy III a.
Uczennice do konkursów przygotowywały panie: Anna Lewiarz i Jolanta Terwicz.

fotogaleria

Życzenia pełnych radości,

wiary i nadziei Świąt Wielkanocnych z nutą wiosennego optymizmu

składa
społeczność SP2
fotogaleria

zapraszamy do obejrzenia filmu - otwórzRECYTOWAŁY POEZJĘ LIRYCZNĄ

22 marca br. Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lirycznej.
Była to już XIV edycja tegoż konkursu. W bieżącym roku uczestnicy przygotowywali do eliminacji utwory pisarzy, których nazwiska zaczynają się na litery: "d", "e" i "f". Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z 8 szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Jury przyznało I, II i III miejsce, a oprócz tego wyróżniono 5 uczniów. Wśród
wyróżnionych znalazły się 2 uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Były to: Wiktoria Ignarska z kl. VI a, za wiersz Fredry - "Wieczerza z gwoździa" i Julia Momot z kl. V b, za wiersz J. Ficowskiego - "Dom, w którym śmieszy". Wyróżnionym uczniom wręczono nagrody książkowe.
Należy sądzić, że udział uczniów w tym konkursie, uwrażliwi ich na piękno języka i wartości humanistyczne, zawarte w poezji.

fotogaleriaMIĘDZYSZKOLNY KONKURS "JESTEM AKTOREM"

Gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy w Międzyszkolnym Konkursie "Jestem Aktorem" osiągnęli tak znaczące sukcesy.
W kategorii inscenizacji
I miejsce zdobyła grupa teatralna, która zaprezentowała bajkowy spektakl "O kocie w butach i uczciwym Franku". W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy I b: Martyna Babiarz, Krystian Babiarz, Daria Drążewska, Karol Drążewski, Ignacy Michalski, Izabela Raś, Weronika Zyzak, Gabriela Pruś, Nikodem Wiatr i Natalia Żmijewska. Z klasy II b wystąpił uczeń Wiktor Bobula. Tytuł "osobowość sceniczna" zdobyła Martyna Babiarz z klasy I b, która po mistrzowsku wcieliła się w rolę kota w butach. Opiekunem grupy teatralnej jest pani Anna Bobula.
I miejsce w kategorii recytacja zdobyła uczennica klasy II c Magdalena Kwiatek wykazując niezwykły talent recytatorski podczas prezentacji wiersza "Zuchwały strzyżyk". Recytacja Madzi zachwyciła nie tylko widzów, ale też jury, która nadała naszej uczennicy tytuł "osobowość sceniczna". Magdalenę Kwiatek do prezentacji konkursowych przygotowała pani Maria Nawrocka. Julia Wróbel z klasy II b ciekawie zinterpretowała wiersz Jana Brzechwy "Na straganie" zyskując duże uznanie i zachwyt publiczności. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Mariola Ochałek. W kategorii inscenizacja piosenki pięknie zaprezentowały się klasy II b i III a. Klasa II b barwnie przedstawiła piosenkę "Na trzy czwarte". Wyjątkowym wokalem pochwaliła się Sandra Ryba śpiewając na tle pięknie i rytmicznie tańczącego zespołu w składzie: Aleksandra Kuznecka, Maciej Pabisz, Wiktor Michalski, Julia Surmacz, Lena Firak, Wiktor Bobula, Milena Ślisz, Jakub Motyka. Inscenizację opracowała i przygotowała pani Mariola Ochałek. Piękną oprawą i niezwykłym profesjonalizmem urzekała też inscenizacja piosenki "Kropelki", którą zaprezentowali uczniowie klasy III a: Paulina Drechny, Anna Bąk, Jakub Burnatowski, Olga Opałka i Julia Bródka. Program artystyczny opracowała i przygotowała pani Jolanta Terwicz.

fotogaleriaMOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄfotogaleria


WIZYTA W BIBLIOTECE

W dniu 24 marca uczniowie klasy II b uczestniczyli w zajęciach "Wiersze na dłoni" zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z wybranymi utworami znanych poetów: D. Wawiłow, N. Usenko, D. Gellner, M. Rusinka oraz A. Frączek. Podczas zajęć uczniowie układali wiersze, a następnie zapisywali je na samodzielnie wykonanych kartkach-dłoniach. Wszystkie wierszyki były bardzo ciekawe, czasem zabawne, nawiązywały do tematów bliskich dzieciom. Na zakończenie uczniowie odwiedzili wypożyczalnię książek dla dzieci i młodzieży.
To były bardzo interesujące zajęcia.

fotogaleria
KURATORYJNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI 2016/2017

Patryk Ząbik z klasy VIc został finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Wytrwała i systematyczna praca pomogła uczniowi przejść przez trzy etapy konkursu i osiągnąć sukces.
Gratulujemy i liczymy na kolejne wyróżnienia w dziedzinie matematyki.
Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem Ewy Wachel.


WYNIKI IX POWIATOWEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Miło jest nam ogłosić, że
laureatką konkursu została Aleksandra Wątor z kl. VIb.
Wyróżnieni:
Marysia Adamska - kl. VIb, Karolina Giebułtowska -kl.VIc, Martyna Wójtowicz - kl. VIc, Filip Pętlak - kl. VId, Weronika Wesecka - kl. VIb, Paweł Brączyk - kl. VIc, Mateusz Kluszczyk kl. VIc, Patrycja Bania - kl. VIb.
Uczniów przygotowywała do konkursu pani Edyta Gogola.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


SUKCESY NASZYCH MŁODYCH ANGLISTÓW

W sobotę 8 kwietnia br. Gimnazjum nr 1 nagrodziło uczniów, którzy wyróżnili się swoją wiedzą w powiatowych konkursach. Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszej "Dwójki":
- w
XI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego tytuł laureata uzyskał Mateusz Kluszczyk z kl. VIc.
- w
IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego SCIENCE AROUND US finalistką została Karolina Jajko z kl. VIc.
W tym samym konkursie wyróżnienie uzyskali:
Arkadiusz Jarosz, Oliwia Mucha i Olga Hombesch z kl. Vb.
Opiekunowie: Barbara Drechny i Piotr Nosal.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!


SZKOLNE REKOLEKCJE


Okres Wielkiego Postu to czas ćwiczeń duchowych, które pomagają przygotować się do lepszego i głębszego przeżywania radości Zmartwychwstania Pańskiego. Również nasi uczniowie mieli taką możliwość uczestnicząc w zorganizowanych w parafii św. Stanisława szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w dniach 29-31 marca 2017 r. Niezwykle ciekawe rekolekcje prowadził ks. Krzysztof Kałamaszek - wikariusz jednej z jasielskich parafii, który swoje nauczanie oparł na 4 prawach życia duchowego. Uczniowie usłyszeli więc po raz kolejny, że Bóg kocha każdego człowieka, chociaż ten jest słaby i grzeszny, że Jezus jest naszym Zbawicielem i jedyną Drogą do nieba.
W ramach rekolekcji uczniowie mieli również zajęcia plastyczne, na sali gimnastycznej obejrzeli spektakl profilaktyczny zaprezentowany przez grupę teatralną z Krakowa, a w ostatnim dniu w kinie obejrzeli filmy "Ozzy" i "Alpejska przygoda".

fotogaleriaWYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA"


Uczniowie klas drugich i trzecich z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie "Stypendiada Wczesnoszkolna". Wyniki konkursu, które otrzymaliśmy w marcu, przedstawiają się następująco:
Klasy 2:
Konkurs czytelniczy:
Filip Hałucha kl. IIa - wyróżnienie
Maria Macieik kl. IIa - wyróżnienie
Wiktor Bobula kl. IIb - wyróżnienie
Konkurs ortograficzny:
Filip Hałucha kl. IIa - wyróżnienie
Konkurs matematyczny:
Filip Hałucha kl. IIa - wyróżnienie
Emilia Kluszczyk kl. IIb - wyróżnienie
Konkurs plastyczny:
Maja Wójtowicz kl. IIa - I miejsce
Emilia Król kl. IId - wyróżnienie
Karolina Mroczka kl. IIa - wyróżnienie
Klasy 3:
Konkurs czytelniczy:
Antoni Baciak kl. IIIa - wyróżnienie
Szymon Madejczyk kl. IIId - wyróżnienie
Konkurs plastyczny:
Gabriela Mucha kl. IIIb - 3 miejsce
Kamil Koczoń kl. IIIc - wyróżnienie
Gro uczniów uzyskało dużą liczbę punktów powyżej średniej krajowej.
Nauczyciele przygotowujący uczniów: Anna Lewiarz, Mariola Ochałek, Maria Augustyn, Jolanta Terwicz, Bożena Kobylińska-Byczek, Aleksandra Laskowska-Krupa, Małgorzata Pięta.

fotogaleriaDZIEŃ OTWARTY W DWÓJCE

W sobotę 25 marca Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi otworzyła swoje drzwi przed rodzicami i ich dziećmi, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę.
W marcu br. zgodnie z kierunkiem reformy oświaty
Szkoła Podstawowa nr 2 została przekształcona w ośmioletnią szkołę podstawową z włączonymi oddziałami wygaszanego Gimnazjum nr 1. Od września nauka będzie się odbywać w dwóch budynkach: klasy I - VI w budynku SP2, a klasy VII oraz II i III gimnazjum - w budynku Gimnazjum nr 1. W klasach siódmych utworzone zostaną oddziały dwujęzyczne.
Nauka dzieci z klas I będzie się odbywać w komfortowych warunkach, w pięknych, odnowionych salach lekcyjnych o wysokim standardzie (tablice interaktywne, laptopy, projektory). Klasy sportowe będą mogły korzystać z największej w mieście sali sportowej mieszczącej się w budynku obecnego gimnazjum. Dzieci otrzymają bezpłatne podręczniki. Nauczyciele opracowali już odpowiedni program adaptacyjny, który pozwoli we wrześniu na integrację grup klasowych.
Wśród klas I planuje się utworzenie jednego oddziału sportowego, a w pozostałych dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, aby jak najlepiej przygotować dzieci do życia we współczesnym świecie.
Podczas Dnia Otwartego dyrektor szkoły, pan Jacek Nawrocki, zaprezentował ofertę edukacyjną, bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć edukacyjnych, przedmiotowe i sportowe osiągnięcia uczniów.
Dla małych i dużych gości przygotowano krótki program artystyczny, przybliżający codzienne zajęcia uczniów Dwójki. Podczas zwiedzania szkoły na przyszłych pierwszoklasistów czekało wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w mini zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, plastycznych, matematycznych i przyrodniczych. Pod opieką uczniów starszych klas i nauczycieli miały okazję zostać małymi odkrywcami i wykonywać samodzielne doświadczenia. Przedszkolaki korzystały z tablicy interaktywnej podczas zajęć z języka angielskiego. Goście mogli zwiedzić świetlicę oraz obejrzeć szkolną stołówkę serwującą domowe, zdrowe obiady. Dla rodziców Dzień Otwarty był okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcami świetlicy, pedagogiem szkolnym. Zwiedzanie Dwójki zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

fotogaleriaWYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU O TYTUŁ MISTRZA POLSZCZYZNY

21 lutego w ramach obchodów
Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się Powiatowy Konkurs o Tytuł Mistrza Polszczyzny. Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości językowej młodego pokolenia oraz propagowanie postawy dbałości o piękny, poprawny język polski nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Do polonistycznej rywalizacji przystąpili uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych, którzy musieli poradzić sobie z trudnymi zadaniami: napisać bezbłędnie niełatwe dyktando oraz rozwiązać test .Przedstawicielki naszej szkoły osiągnęły w konkursie następujące wyniki:
Weronika Wesecka z klasy VI b- III miejsce,
Maria Adamska z klasy VI b- VI miejsce,
Kinga Hap z klasy VI b - wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, życzymy im dalszych sukcesów i rozwijania polonistycznych pasji!


JAKUB WASILEWSKI DRUGI W KONKURSIE WIEDZY POŻARNICZEJ


W dniu 20 marca 2017 roku w Jasielskim Domu Kultury odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta Jasła. Organizowany od kilku lat turniej przyczynia się do popularyzowania wśród dzieci i młodzieży szkolnej zagadnień związanych z pożarnictwem.
Turniej składał się z części pisemnej (test) i ustnej. Wiedza uczestników oceniana była przez komisję, którą stanowili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Zarządu Powiatowego oraz Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaśle.
W konkursie naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b
Jakub Wasilewski.
Miło nam poinformować, że Jakub dzięki swojej bardzo dużej wiedzy w obszarze konkursowym uzyskał znakomite
drugie miejsce wśród uczniów szkół podstawowych.
Gratulujemy Jakubowi sukcesu.


LAUREATKA XV POWIATOWEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie miała miejsce uroczystość podsumowania XV Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej - Skołyszyn 2017r. Tematem tegorocznej edycji było hasło "Cztery pory roku". Uczestnicy konkursu wykonując prace mogli doskonalić umiejętności plastyczne i wyobraźnię artystyczną, wyćwiczyć sprawne posługiwanie się nowoczesną techniką informatyczną.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły
Emilia Winiarz zdobyła I miejsce i uzyskała tytuł laureata.
Gratulujemy naszej uczennicy!

nagrodzona pracaWITAMY WIOSNĘ

,,Wkrótce zimy już nie będzie, przyjdzie wiosna, oczywiście - jej zwiastuny widać wszędzie: pierwsze trawy, kwiaty, liście. Ustroimy kukłę, pannę Marzaneczkę, poniesiemy ją ze śpiewem nad rzeczkę. Poniesiemy ją ze śpiewem ku wodzie, taki zwyczaj, kiedy zima odchodzi''.

fotogaleria

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO!


21 marca 2017 r. w naszej szkole z okazji 1 Dnia Wiosny, odbyły się rozgrywki sportowe dla uczniów klas IV-VI. Klasy czarte rywalizowały w Turnieju Mini Piłki Nożnej, piąte w Turnieju Kwadranta, a szóste w Turnieju Mini Piłki Siatkowej.
Rozgrywki przebiegały w przyjaznej i pełnej dopingu atmosferze z zachowaniem zasad Fair Play.
Klasy zostały nagrodzone dyplomami i słodyczami.
Oto wyniki w poszczególnych konkerncjach:
Turniej Mini Piłki Nożnej
I miejsce - klasa IVa (zespół 2)
II miejsce - klasa IVa (zespół 1)
III miejsce - klasa IVb
IV miejsce - klasa IVc
Turniej Kwadranta
I miejsce - klasa Va
II miejsce - klasa Vb
III miejsce - klasa Vd
IV miejsce - klasa Vc
Turnij Mini Piłki Siatkowej
I miejsce- klasa VId
II miejsce - klasa VIb
III miejsce - klasa VIa
IV miejsce - klasa VIc
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju!

fotogaleriaNARCIARZE Z SP2 JASŁO ZNÓW ZWYCIĘŻAJĄ!!!

Na uwagę zasługuje start w Ustrzykach Dolnych w
Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie biegowym. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła po raz pierwszy pełny zespół dziewcząt w składzie (Patrycja Władyka, Julia Momot, Aleksandra Szmigiel i Natalia Wróblewska), które zajęły wysokie punktowane 7 miejsce i tak jak chłopcy zdobyły kwalifikację do Finałów Krajowych, które odbyły się w Białce Tatrzańskiej, gdzie na trasach biegowych Kotelnicy ścigało się 320 najlepszych zawodników z całego kraju - i tu sensacja!
Najpierw
złoto dla Radosława Dybki, 8 miejsce dla Michała Potempy, 13 miejsce zdobył Ostalecki Michał i 19 Jakub Turek.
Najwięcej emocji przyniosła konkurencja drużynowa 4x2km - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobywa
złoty medal w sztafecie!!! - tego jeszcze nie było…
Dziewczęta na inaugurację Mistrzostw zajęły 13 pozycję, a w klasyfikacji punktowej wraz z chłopcami na 45 ekip wysokie 7 miejsce.
Są to najwyższe osiągnięcia w historii Szkoły - Mamy
Mistrza Polski indywidualnie i Mistrza Polski w drużynie!!!
Gratulacje!!!

fotogaleriastarsze wpisyPowrót do treści | Wróć do menu głównego