Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2016-2017

Archiwum


ZIELONO - NIEBIESKIE NAGRODY ,,REPORTERA"

Uczniowie naszej szkoły w grudniu wzięli udział w konkursie na oryginalne ozdobienie zimowych rękawiczek. Złożono wiele prac, gdyż talentów artystycznych w ,,Dwójce" nie brakuje. Dzieci otrzymały wspaniałe nagrody - modne podkoszulki, czapeczki, a także materiały plastyczne.
Zdobywcy
nagród: klasa Ia: Bąk Krzysztof, Władyka Wojciech, Gierlicka Maja, Szostak Julia, Krygowski Konrad, Juryś Alex, Grasela Kacper, Jaracz Zuzanna, Szmyd Dorota, Borysewicz Denis, Rozumek Bartosz, Jarecka Katarzyna, Maczuga Milena; klasa IIa: Chmiel Gloria, Macieik Maria, Nowak Mikołaj; klasa IIId: Piekarz Aleksander, Nowak Amelia; klasa IIIa: Drechny Paulina, Bródka Julia, Walowska Paulina, Juryś Dawid, Wojnicki Maciej; klasa IVc: Krok Nikodem, Krok Dominik; klasa IVb Jurkowski Krzysztof.
Zdobywczynie
wyróżnień: klasa IVa: Wiktoria Zawadzka; klasa IVb: Dominika Kędzior, Zuzanna Cisowska.
Dziękujemy firmie ,,Reporter", która sprawiła naszym uczniom sporo radości, widocznej na ich buziach!

fotogaleria"DWÓJKA" NA BIAŁEJ SZKOLE W RYMANOWIE ZDROJU

W dniach 16 - 17 lutego grupa 59 uczniów z klasy II a, II b oraz III d wraz z wychowawczyniami Anną Lewiarz, Mariolą Ochałek, Małgorzatą Pięta oraz Anną Czekańską przebywała na "białej szkole" w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. W czasie pobytu dzieci zwiedzały uzdrowisko, miały okazję spróbować różnego rodzaju wód mineralnych, chodziły na piesze wycieczki, wiele czasu spędziły na świeżym powietrzu, korzystając z uroków zimy. Uczestniczyły w balu przebierańców, konkursie fryzur, popisywały się zdolnościami wokalnymi podczas konkursu karaoke, aktywnie uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, nauczyły się wielu piosenek związanych z Rymanowem. Dzięki wzorowej postawie rodziców, którzy przychylili się do prośby wychowawców, żadne z dzieci nie zabrało ze sobą telefonu komórkowego. Dzięki temu dzieci mogły bez żadnych ograniczeń miło i przyjemnie spędzić czas w swoim gronie, budując właściwe relacje z rówieśnikami. Uczyły się samodzielności, odpowiedzialności, empatii i współpracy.
Większość uczestników "białej szkoły" podniosło swoją samoocenę, uwierzyło we własne możliwości, zdolności i talent dzięki zorganizowanym konkursom i występom. Bal przebierańców i konkurs fryzur wyzwoliły w dzieciach kreatywność, pomysłowość , inwencję twórczą, ponieważ dzieci musiały samodzielnie nie tylko wybrać właściwy strój czy fryzurę, ale odpowiednio je nazwać i zaprezentować kolegom na tzw. "wybiegu" poruszając się w rytm muzyki.
Pobyt w Rymanowie Zdroju był dla dzieci wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.

fotogaleriaHALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

Wspaniale spisali się młodzi piłkarze SP 2 w Halowej Ligi Szkół Podstawowych im. Edwarda Nazgowicza - chłopcy rocznik 2006 i młodsi.
Reprezentanci naszej szkoły wygrali te rozgrywki w sposób bezapelacyjny nie ponosząc ani jednej porażki. Fantastyczna postawa na boisku, zaangażowanie, wola walki jak również wysokie umiejętności czysto piłkarskie pozwoliły na odniesienie 15 zwycięstw i zaledwie 1 remisu. Godnym uwagi jest również fakt niesamowitej formy strzeleckiej naszych piłkarzy, którzy zdobyli aż 93 bramki w 16 spotkaniach (średnio ponad 5 goli na spotkanie) jak również obrony, która okazywała się praktycznie nie do pokonania tracąc zaledwie 5 bramek. Zaangażowanie całego zespołu zostało nagrodzone zdobyciem pucharu dla najlepszego zespołu i uzyskanie tytułu najlepszej halowej drużyny w Jaśle rocznika 2006.
Rywalizacja odbywała się na obiektach MOSiR Jasło i składała się z 6 kolejek w czasie, których 9 drużyn rywalizowało systemem ligowym (mecz i rewanż). Czas rozegrania jednego meczu to 12 minut, a rolę sędziego podczas całych rozgrywek pełnił Pan Daniel Aleksander.
Wyniki spotkań:
SP 2 - SP Nienaszów 4:1 , 0:0
SP 2 - SP 4 4:1, 2:0
SP 2 - SP 12 3:1, 5:0
SP 2 - SP Sieklówka 8:0, 7:0
SP 2 - SP Makowiska 10:0, 8:0
SP 2 - SP Kołaczyce 5:1, 11:0
SP 2 - SP Bieździedza 3:0, 7:1
SP 2 - SP Osobnica 8:0, 8:0
Klasyfikacja końcowa ligi:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle
2. Szkoła Podstawowa w Nienaszowie
3. Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle
4. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle
5. Szkoła Podstawowa w Sieklówce
6. Szkoła Podstawowa nr 1 w Osobnicy
7. Szkoła Podstawowa w Kołaczycach
8. Szkoła Podstawowa w Makowiskach
9. Szkoła Podstawowa w Bieżdziedzy
Skład reprezentacji SP 2:
Fara Wiktor, Praskowicz Bartosz, Dobrowolski Patryk, Podkulski Gabriel, Hudyma Paweł, Sieńkowski Michał, Chmiel Mikołaj, Dziedzic Maciej, Barzyk Oskar, Hendzel Wiktor, Mamroł Wiktor.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek

fotogaleriaWYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ALFIK HUMANISTYCZNY

W grudniu w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny. Jest to konkurs niezwykle popularny wśród uczniów szkół podstawowych, chociaż nie należy do najłatwiejszych. Ogółem uczestniczyło w nim ponad 16, 5 tysiąca dzieci z całej Polski. Również nasi uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych bardzo chętnie wzięli udział w tym polonistycznym współzawodnictwie. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka) a także sztuki i wiedzy ogólnej. Nasza szkoła może poszczycić się niezwykle wysokimi wynikami tegorocznej edycji konkursu, ponieważ aż siedmioro uczniów zostało w nim wyróżnionych. Lista najlepszych prezentuje się następująco:
Klasy czwarte:
Krzysztof Jurkowski z klasy IV b - 23 miejsce w województwie ( 81 %, druga lokata)
Lena Spisak z klasy IV b - 29 miejsce w województwie ( 78 %, trzecia lokata)
Dominika Pabisz z klasy IV b - 32 miejsce w województwie ( 77 %, trzecia lokata)
Klasy piąte:
Anna Pastwa z klasy V c - 11 miejsce w województwie (79%, trzecia lokata)
Klasy szóste:
Kinga Hap z klasy VI b - 10 miejsce w województwie ( 80 %, druga lokata)
Weronika Wesecka z klasy VI b - 13 miejsce w województwie ( 79 %, trzecia lokata)
Martyna Fortuna z klasy VI b - 16 miejsce w województwie (75 %, trzecia lokata)
Opiekę nad uczniami sprawowały polonistki: pani Bożena Dziadzio, pani Teresa Dranka i pani Ewa Mroczka.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. wytrwałości w rozwijaniu polonistycznych pasji!WALENTYNKOWO W ,,DWÓJCE''

,,Walentynki - słodkie święto, każdy z buźką uśmiechniętą, trochę wstydzi się i słowa w drodze gubi ''. Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To był dzień ważny również dla naszych uczniów. Tradycyjna poczta walentynkowa dostarczyła wiele radości zarówno dzieciom jak i pracownikom szkoły. Smakowitym i zdrowym koktajlem owocowym, przygotowanym na świetlicowych zajęciach kulinarnych, dzieci częstowały się podczas przyjęcia. Walentynkowa czerwień ozdobiła w tym dniu nie tylko okna świetlicy, ale też ubrania dzieci. Ostatnim punktem programu, było słuchanie piosenek, tematycznie związanych z tym świętem.
Szkolne walentynki to miła uroczystość, harmonijnie wpisująca się w karnawałowy klimat.

fotogaleriaXXII KONKURS FOTOGRAFICZNY "JASŁO MOJE MIASTO"

W dniu 9 lutego 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury miała miejsce uroczystość podsumowania XXII Konkursu Fotograficznego "Jasło - Moje Miasto". Tematem tej edycji prac fotograficznych był "Widok z okna …". Organizatorem konkursu było tradycyjnie Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Prezesa Polwax S. A. Jasło pana Dominika Tomczyka. Z przyjemnością informujemy, że I miejsce zajęła Oliwia Mularz z klasy VIa, Katarzyna Syrek z klasy IVc zajęła III miejsce oraz wyróżnienie otrzymała Weronika Syrek z klasy VId.
Serdecznie gratulujemy!SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

3 lutego uczniowie klasy IIIa, IIIc i IIc wzięli udział w spotkaniu ze strażakiem zainicjowanym przez wychowawczynię i rodzica z klasy IIIc. Nasz gość zaprezentował dzieciom kilka strojów używanych przez pracowników straży pożarnej w różnorodnych akcjach. Każda akcja wymaga nie tylko odpowiedniego ubioru, ale też użycia innego specjalistycznego sprzętu gaśniczego. Uczniowie mogli również oglądać akcesoria, które są niezbędne podczas pracy w trudnych warunkach. Wysłuchali również relacji z przeprowadzenia niebezpiecznych akcji. Po spotkaniu słuchacze otrzymali materiały edukacyjne, ulotki oraz utwierdzili się w przekonaniu, jak odpowiedzialna, trudna, wymagająca odwagi jest praca tych służb ratowniczych.

fotogaleriaZABAWA CHOINKOWAfotogaleriaCZY TRUDNO ZOSTAĆ FOTOREPORTEREM?

Nauka ma różne formy. Możemy poznawać świat w szkolnej ławie, ale możemy też wyjść poza szkołę i spróbować stworzyć coś, co poszerzy nasze horyzonty. Taką właśnie okazję będą mieli uczniowie klasy Vd , VI a oraz VI d, którzy niebawem ruszą z aparatami fotograficznymi na ulice Jasła, aby poszukiwać śladów zasłużonych mieszkańców naszego miasta.
Wszystko to w ramach projektu z języka polskiego. Młodzi tropiciele lokalnej historii będą robić fotoreportaże o znanych jaślanach. Na razie poznawali na lekcji tajniki fotoreportażu, dzięki uprzejmości pana Tomasz Kasprzyka, artysty fotografika, społecznika i dokumentalisty, który podpowiadał nastolatkom, jak zrobić dobre zdjęcia i jak przedstawić na fotografiach ciekawą historię.
Nasi uczniowie będą poszukiwać informacji o bohaterach swoich fotoreportaży nie tylko w internecie, ale również w miejskiej bibliotece, w muzeum i wśród znawców historii naszego miasta.
Życzymy powodzenia w twórczej pracy!EDUKACJA W KROŚNIEŃSKIM ARTKINIE

Kolejny raz odwiedziliśmy (VIa i VI d) Artkino w Krośnie. Tym razem obejrzeliśmy holenderski film ,,Rabarbar". Tytuł skojarzył nam się z letnią rośliną o kwaśnym smaku, ale okazało się, że nie ma z nią nic wspólnego.
Holenderski reżyser - Mark de Cloe stworzył ciekawą historię dwojga nastolatków, którzy bardzo pragnęli mieć własną rodzinę. Główni bohaterowie filmu - Siem i Vinnie nakręcili dla swoich skłóconych rodziców poradnik udanego związku. Sceny z nagrań bardzo nas rozbawiły. Dzięki dzieciom mama Toska i tato Rik zrozumieli swoje błędy i wrócili do siebie.Tak w filmie jak w życiu najważniejszy jest kompromis.
Film bardzo nam się podobał. Był zabawny, a zarazem wzruszający i romantyczny. Uważamy, że warto obejrzeć ,,Rabarbar", aby zrozumieć, że trzeba walczyć, nie poddawać się oraz dążyć do celu. Zrozumieliśmy również, iż nauka nie musi się odbywać w szkole, bo w kinie też się uczymy. Wiemy, że film zostanie wykorzystany na lekcjach polskiego.

Uczniowie klasy VIaVII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY

W połowie grudnia uczniowie naszej szkoły współzawodniczyli z uczniami z sześciu jasielskich szkół w VII Powiatowym Konkursie Plastyczno - Językowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Jaśle. W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6: Maria Adamska, Patrycja Bania i Michał Burnatowski. Zadanie uczniów polegało na opracowaniu gry planszowej pt. "Edukacyjna wycieczka po Jaśle". Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną kreatywnością i przygotowali bardzo oryginalną trójwymiarową grę planszową z ciekawymi zadaniami, która zapewnia znakomitą zabawę na wiele godzin. Ich wysiłki zostały docenione przez jurorów z SP1 i nagrodzone trzecim miejscem.
Gratulujemy sukcesu.


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ENGLISH HIGH FLIER

30 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego Jersz - English High Flier. W konkursie udział wzięło ponad 8000 uczniów z 358 szkół. W naszym województwie do konkursu przystąpiło 577 uczniów z 26 szkół. Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca. Najlepszymi wynikami mogą poszczycić się uczniowie klasy Va: Arkadiusz Jarosz (3 miejsce w województwie), Olga Hombesch (6 miejsce w województwie) i uczennica klasy Vb Oliwia Mucha (4 miejsce w województwie). Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką pana Piotra Nosala.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.ZIMOWISKO 2017

W ramach ferii zimowych w SP nr 2 w Jaśle w dniach 16.01 - 20.01.2017 r. zorganizowano zimowisko dla 30 dzieci z naszej szkoły. Opiekunami były panie: kierownik - mgr Ilona Wojdyła, wychowawcy- mgr Renata Pankiewicz i mgr Anna Czekańska.
Podczas tygodniowego wypoczynku na dzieci czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była wycieczka do Rzeszowa, gdzie uczniowie spędzili wesoło czas w Centrum Zabaw dla Dzieci "Fantazja" oraz mogli zjeść posiłek w Mc Donaldzie. Kolejną niespodzianką był kulig saniami przez las zorganizowany przez Gospodarstwo Agroturystyczne "Jaś i Małgosia" w Gorajowicach. Dzieci przy wspólnym ognisku mogły posilić się upieczoną kiełbaską, słodkościami i gorącą herbatą. Podczas zimowiska nasi uczniowie korzystali z różnych form wypoczynku: na krytej pływalni, na warsztatach tanecznych, w kinie, w pizzerii i na świeżym powietrzu. Na zakończenie wypoczynku dzieci pożegnały się z wychowawcami otrzymując upominki w postaci słodyczy i saneczek. Wszyscy uczestnicy zimowiska bawili się doskonale, a dowodem na to są zamieszczone zdjęcia.

fotogaleriaSUKCESY NASZYCH MŁODYCH MATEMATYKÓW

15 grudnia 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się XVI Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa dla uczniów szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 49 uczniów klas V - VI z 16 szkół podstawowych powiatu jasielskiego i z Krosna.
Uczniowie naszej szkoły:
Weronika Wojdyła z klasy VI A zajęła III miejsce i uzyskała tytuł laureata, a Filip Pętlak z klasy VI D zdobył wyróżnienie. Doskonaleniem matematycznych zdolności naszych młodych matematyków zajmowała się pani Anna Kita.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES MATEMATYKA - PLUS

7 listopada 2016r. odbył się Konkurs Matematyczny Archimedes, w którym udział wzięło 24 uczniów klas trzecich. Uczniowie mieli do rozwiązania 25 zadań zamkniętych, za które maksymalnie mogli uzyskać 100 punktów.
9 stycznia 2017r. ogłoszono wyniki.
Miano:
-
laureata I stopnia z wyróżnieniem otrzymali uczniowie z maksymalną liczbą 100 punktów: Marek Jaracz, Karol Kozioł, Miłosz Machowski, Szymon Nowosielski - uczniowie klasy III a,
-
laureata I stopnia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 96 punktów: Ksawery Dybaś z kl. IIIa oraz Szymon Bizon i Bartosz Woliński z kl. III b,
-
laureata II stopnia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 92 punkty: Anna Bąk i Paulina Drechny z kl. III a, Zofia Potempa i Oliwia Pusz z kl. III b oraz Gabriela Waśko z kl. III d,
-
laureata III stopnia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 88 punktów: Antoni Baciak, Jakub Burnatowski, Olga Hap z klasy III a, Bartosz Wojtunik - z kl. III b oraz Aleksander Piekarz i Zuzanna Wojtunik z kl.III d,
-
laureata IV stopnia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 84 punkty: Marcel Dzieliński z kl. III a i Dominik Maczuga z kl. III b,
-
laureata V stopnia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali przynajmniej 80 punktów: Antoni Fila, Emilia Pisz i Hubert Rak- uczniowie klasy IIIb.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników !
Do konkursu przygotowywali uczniów wychowawcy klas trzecich: Jolanta Terwicz, Bożena Kobylińska-Byczek oraz Małgorzata Pięta.
Wśród laureatów I stopnia z wyróżnieniem zostaną rozlosowane nagrody główne (Grand prix- SMARTFON). Zostaną również rozlosowane nagrody wśród najlepszych z laureatów (tablet 7, słuchawki z mikrofonem i do wyboru LoVE BEADS lub luneta).
Dodatkowo każdy uczestnik, który uzyskał maksymalną liczbę punktów (100), otrzyma dwa egzemplarze z serii "Kolekcja Lektur": "Nędznicy" i "Odyseja" wraz z płytami DVD.
Lista nagród jest przedstawiona na stronach internetowych www.oxfordplus.pl

fotogaleriaROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU ,,ŚWIĄTECZNE ANIOŁY"

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Uczestniczyło w nim aż 63 uczniów z klas I - VI.
Nagrody za najpiękniejsze anioły zdobyli: Maria Macieik kl.2a, Adrian Rączka kl.2b, Martyna Wójcik kl.2b, Jakub Burnatowski kl.3a, Michał Sieńkowski kl.4b, Dominika Pabisz kl. 4b, Wiktoria Mikuszewska kl.4c, Zofia Adamska kl.4c, Anna Maczuga kl.5a, Krystian Augustyn kl. 5a, Kacper Filus kl.6a, Milena Gajda kl. 6a, Jakub Sieńkowski kl.6a, Maria Adamska kl.6b, Michał Burnatowski kl.6d, Szymon Pajęcki kl.6d.
Wyróżnienia zdobyli: Ignacy Michalski kl.1b, Gabriela Pruś kl.1b, Maciej Pabisz kl.2b, Antoni Cupek kl.2c, Magdalena Ptak kl.2d, Gabriela Mokrzycka kl.2d, Paulina Walowska kl.3a, Julia Cupek kl.3c, Wiktoria Kosiba kl.3c, Wiktor Rączka kl.3c, Kacper Kosiba kl.3c, Patryk Wesołowski kl. 3d, Wiktoria Zawadzka kl.4a, Kewin Szczerba kl.4b, Wiktoria Walowska kl. 4c, Zuzanna Pętlak kl.4c, Urszula Dudek kl.5a, Karolina Świstak kl.5a, Aleksandra Szmigiel kl.5b, Monika Ptak kl.5d, Dominik Nowosielski kl.5d, Natalia Walowska kl.6a, Filip Pętlak kl.6d, Aleksander Pętlak kl.6d.
Uczniowie, którzy wykonali anioły, ale nie zdobyli nagród i wyróżnień, otrzymali dyplomy i drobne ,,nagrody pocieszenia".

fotogaleriaDZIEŃ BABCI I DZIADKAfotogaleria

KONKURS NA KORONĘ UCZESTNIKA ORSZAKU TRZECH KRÓLI

Uroczystość Objawienia Pańskiego i Orszak Trzech Króli przechodzący ulicami naszego miasta stanowiły okazję do zorganizowania wśród uczniów naszej szkoły "Konkursu na koronę uczestnika Orszaku Trzech Króli". Do konkursu zgłoszonych zostało kilkanaście koron, spośród których jury wybrało 3 najciekawsze. Ich twórcy: Konrad Hendzel z kl. V d, Igor Stachaczyński z kl. II c i Igor Hendzel z kl. I a otrzymali nagrody, a wszyscy pozostali uczniowie biorący udział w konkursie - upominki. Wszystkie korony - niezwykle pomysłowe i kolorowe - wyeksponowane zostały na wystawie w szkolnym holu, by podziwiać je mogli wszyscy goście wchodzący do naszej szkoły.

fotogaleria"DWÓJKA" NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI A.D. 2017

"Pokój i dobro" - to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który po raz kolejny przeszedł ulicami Jasła. Mimo przejmującego chłodu i jeszcze bardziej niesprzyjających prognoz pogody, mieszkańcy miasta licznie zgromadzili się przed kościołem oo. franciszkanów, by wspólnie przejść ulicami do szopki znajdującej się na Rynku. Uczniowie jasielskich szkół zaangażowali się w przygotowanie i przedstawienie krótkich scen związanych z nieustanną walką dobra ze złem - zarówno w życiu Świętej Rodziny, jak i w życiu każdego człowieka. Swój wkład mieli również uczniowie naszej "Dwójki", którzy nie przestraszyli się nieprzychylnej pogody i tworząc ''zielony orszak" za Mędrcami podążali do betlejemskiej szopki. Nasi uczniowie rozpoczęli też cały pochód przedstawiając przed drzwiami kościoła oo. franciszkanów barwną scenę nawiązującą do wydarzeń biblijnych sprzed ponad dwóch tysięcy lat i zachęcając do wędrówki za Gwiazdą betlejemską.

fotogaleriaXXV EDYCJA HALOWEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH IM. EDWARDA NAZGOWICZA

10 stycznia 2017 r. w Hali Sportowej MOSiR w Jaśle odbyła się II kolejka XXV edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych im. Edwarda Nazgowicza - dziewczęta 2004 i młodsze. W turniej brały udział zawodniczki 5 Szkół Podstawowych: nasze dziewczęta walczyły ze Szkołą Podstawową z Łężyn, Brzysk, SP4 z Jasła i SP Sieklówka. W klasyfikacji końcowej Ligi nasz zespół w składzie: Gabriela Augustyn, Aleksandra Myśliwiec, Wiktoria Smoleń, Amelia Aleksander, Oliwia Jasińska i Oliwia Mularz zajął IV miejsce. Warto zaznaczyć, że Oliwia Mularz uzyskała tytuł Najlepszej Bramkarki Ligi.
Brawa dla naszych dziewcząt za nieustępliwą walkę!
Opiekun: Aleksandra Wypasek
KONKURS NA POŻEGNANIE JESIENI

Dnia 16 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbył się konkurs "Cztery Pory Roku" poświęcony jesieni. Uczestnicy konkursu prezentowali temat w dwóch kategoriach: w wierszu i piosence. Uczniowie naszej szkoły zdobyli kilka nagród. Antoni Fila z klasy III b zdobył II miejsce za recytację, Anna Bąk z klasy III a - III miejsce za piosenkę i Ewelina Hanula z klasy III d wyróżnienie za piosenkę. Bardzo ładnie zaprezentowali się także uczniowie klasy III c Emilia Dziok i Patryk Betlej, którzy zaprezentowali krótką scenkę. Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Jolanta Terwicz, Bożena Kobylińska-Byczek, Aleksandra Laskowska-Krupa i Małgorzata Pięta.
Gratulujemy!

fotogaleriaIDĄ ŚWIĘTA, ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS!

,,Kto wie czy za rogiem
Nie stoją Anioł z Bogiem
Nie obserwują zdarzeń
I nie spełniają marzeń?
Kto wie?"


Tuż przed świętami hol ,,Dwójki" wypełnił się uroczymi ANIOŁAMI, wykonanymi przez uczniów klas I - VI. Cieszymy się, że szkolny konkurs zyskuje na popularności, uczestniczą w nim dzieci i rodzice, wspólnie spędzając przedświąteczny czas. Prezentujemy prace naszych zdolnych wychowanków - to prawdziwe cudeńka, wykonane z anielską cierpliwością!
Na koniec życzymy
WSZYSTKIM, by spędzili święta w zdrowiu i radosnej atmosferze, a skrzydlate anioły niech przyniosą w Nowym Roku optymizm, mądrość i spokój.
Dyrekcja Szkoły

fotogaleriaW ŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

W ostatnim dniu nauki szkolnej przed świąteczną przerwą uczniowie klas III - VI mieli okazję obejrzeć spektakl zatytułowany "Przy wigilijnym stole", który wprowadził naszą szkolną społeczność w radosny klimat świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy VI a należący do Szkolnego Koła Caritas, z pomocą śpiewających koleżanek Martynki i Paulinki, zaprezentowali przedstawienie opowiadające o wigilijnych przygotowaniach w rodzinie 21 wieku. Przedstawienie było okazją do chwili zadumy nad znaczeniem pewnych symboli i tradycji związanych z Wigilią Bożego Narodzenia oraz zachętą do odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas ten tajemniczy wieczór. Na koniec młodzi aktorzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia, do których przyłączyła się również Dyrekcja szkoły.

fotogaleriaKONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ BURMISTRZA MIASTA JASŁA

Uczennice naszej szkoły Olga Hap z klasy III a i Magdalena Kwiatek z klasy II c zostały wyróżnione w Konkursie na Kartkę Świąteczną Burmistrza Miasta Jasła.
Za pięknie wykonane kartki bożonarodzeniowe otrzymały dyplomy i upominki podczas rozdania nagród w dniu 4 grudnia 2016 r. w parku miejskim.

RECYTOWAŁY Z PASJĄ

Uczniowie SP 2 w Jaśle wzięli udział w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci "Nasze Pasje", zorganizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła hobby, zainteresowań i pasji wśród dzieci. Należało wybrać do recytacji takie utwory, które pouczają, że prawdziwa pasja inspiruje i pomaga żyć.
W eliminacjach rejonowych, które odbyły się w JDK, w dniu 1 grudnia 2016 r.
Martyna Babiarz z klasy I b zdobyła wyróżnienie, za wiersz "Leń" J. Brzechwy. Natomiast Julia Momot z klasy V b uzyskała nominację do finału konkursu za wiersz "Śmierć Izaka Kona" J. Tuwima.
W dniu 8 grudnia 2016 r. Julia uczestniczyła w eliminacjach finałowych konkursu, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie otrzymała
nagrodę jury dziecięcego.
Podczas obu etapów konkursu oceniono dobór repertuaru, walory wychowawcze utworów, interpretację i kulturę słowa.

fotogaleriaŚPIĄCA KRÓLEWNA W TRZECH ODSŁONACH

Przedświąteczny czas w SP2 obfituje w różnego rodzaju wydarzenia.
Jednym z nich było zorganizowanie w dniu 15.12.2016r. przedstawienia pt.
"Śpiąca Królewna w trzech odsłonach". Spektakl licznie obejrzały dzieci z zaprzyjaźnionych jasielskich przedszkoli. Barwne dekoracje, przepiękne stroje oraz nastrojowa muzyka sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie.
Uczniowie klasy IVa i IVc po mistrzowsku odegrali swoje role, a magiczna postać złej wróżki (w którą wcieliła się Nadia Czech) dodała niezwykłego charakteru temu bajkowemu widowisku.

fotogaleria
SZLACHETNA PACZKA W SP2

W dniu 9.12.2016r. Samorząd Uczniowski SP nr 2 w Jaśle wziął udział w akcji "Szlachetnej Paczki". Wybrana rodzina otrzymała bezinteresowną pomoc od uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali paczki z żywnością, środkami chemicznymi i odzieżą.

Wierzymy, że świat jest piękniejszy, gdy potrafimy dostrzec drugiego człowieka.MISKA PEŁNA KARMY

W dniu 9 grudnia 2016r. Samorząd uczniowski odwiedził schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rzeszowie. Wszystkie rzeczy zebrane w naszej szkole zostały przewiezione do tamtejszego schroniska. Pani kierownik opowiadała nam o zwierzętach, które w tragiczny sposób trafiły pod opiekę rzeszowskiego schroniska. Mieliśmy okazję poznać historie zwierzaków oraz pobawić sie z nimi. Wspomnienia z naszego wyjazdu można oglądnąć w zdjęciach umieszczonych poniżej.
Samorząd Uczniowski


fotogaleria


MIKOŁAJ W SP2

fotogaleria

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Grudzień to miesiąc, w którym górnicy obchodzą swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z górnikiem. Nasz gość zaprezentował się w galowym stroju. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska górniczą czapkę oraz szpadę. Górnik opowiedział również o ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Na zakończenie uczniowie otrzymali kolorowanki i słodycze.


fotogaleria
"CZY PIES MOŻE MIEĆ PIESKIE ŻYCIE"?

W dniu 2.12.2016 r. w Urzędzie Miasta w Jaśle odbył się finał V konkursu przyrodniczo-plastycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 7 w Jaśle oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jasła.
Laureatami konkursu zostali Dawid Juryś z kl. IIIa - opiekun p. Renata Pankiewicz i Nadia Czech z kl. IVc, a wyróżnienie otrzymała Lena Spisak z kl. IVb - opiekun p. Beata Banaś.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Jasła i miał na celu zainteresować tematyką bezdomności zwierząt w Polsce.

fotogaleria

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU EKOLOGICZNEGO

8 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Jaśle odbył się XVII międzyszkolny konkurs ekologiczny dla uczniów klas początkowych. Brało w nim udział siedem zespołów ze szkół podstawowych z terenu Jasła i powiatu (nr 1,2,4,6,7,11,12). Zadaniem uczniów było przygotowanie świątecznej ozdoby bożonarodzeniowej z materiałów recyklingowych oraz wykazanie się znajomością zagadnień z zakresu ekologii. Konkurencje odbyły się w kilku rundach. Pierwsza miała na celu umiejscowienie parków narodowych na mapie, druga dotyczyła segregacji śmieci, trzecia sprawdzała umiejętność rozróżniania roślin i zwierząt chronionych w Polsce, dalej uczniowie rozwiązywali Eko-test. W ostatniej rundzie grupy otrzymały Quiz ekologiczny - pytania otwarte. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością zagadnień przyrodniczo-ekologicznych, stąd jury przedstawiciel Urzędu Miasta oraz nauczyciele - opiekunowie przybyłych grup miało trudne zadanie w rozstrzygnięciu konkursu. Spotkanie uświetniły występy zespołu taneczno- muzycznego gospodarzy. Nasi uczniowie z klas III: Michał Szynal - opiekun Aleksandra Laskowska-Krupa, Adam Kozubal - opiekun Jolanta Terwicz oraz Bartosz Wojtunik - opiekun Bożena Kobylińska - Byczek zajęli III miejsce w rankingu tych szkół. Serdecznie im gratulujemy!

fotogaleriaKLASY I -III W OGÓLNOPOLSKIM TEŚCIE ORTOGRAFICZNYM

25 października 2016 r. odbył się Ogólnopolski Test Ortograficzny organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. Z naszej szkoły w konkursie brało udział 16 uczniów z klas I-III, którzy wspaniale zaprezentowali się wśród 2167 kolegów z całej Polski biorących udział w konkursie.
I miejsce oraz Grawerowany dyplom laureata i Nagrodę książkową zdobył uczeń klasy IIIa Szymon Nowosielski.
Dyplom laureata uzyskali: Emilia Dziok i Julia Machlarz z klasy IIIc oraz Miłosz Machowski z klasy IIIa.
Dyplom wyróżnienia uzyskali Filip Hałucha z klasy IIa, Anna Bąk i Paulina Drechny z klasy IIIa oraz Bartosz Woliński z klasy IIIb. Tylko troje uczniów uzyskało w konkursie ilość punktów niewiele niższą od średniej w kraju, natomiast u 13 uczestników wynik był wyższy. Gratulujemy laureatom i wyróżnionym.
Uczniów do testu przygotowywały panie: Jolanta Terwicz, Aleksandra Laskowska-Krupa , Bożena Kobylińska-Byczek i Anna Lewiarz.PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE

Tradycyjnie, jak każdego roku w grudniu naszą szkołę odwiedzają jasielskie przedszkolaki.
W piątek,2 XII 2016 r. zostały dla nich zorganizowane zawody sportowe, w czasie których zdobywały główną nagrodę czapeczkę mikołajkową. Konkurencje tematycznie były związane ze św. Mikołajem i prezentami. Drużyny dzielnie wykonywały zadania, a wychowawczynie i koledzy głośno im kibicowali. Główną nagrodę zdobyła grupa z Przedszkola Miejskiego nr 11 a pozostałe dyplomy i słodkie niespodzianki.
Organizatorkami sportowego spotkania były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Pięta i Anna Lewiarz a sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego Aleksandra Wypasek i Krzysztof Urbanek.

fotogaleriaTURNIEJ RECYTATORSKI "O PIÓRO KOSZAŁKA- OPAŁKA"

Turniej Recytatorski "O pióro koszałka - Opałka" na stałe wpisał się w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej nr 2. 18 listopada odbyła się już piąta jego edycja. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, którzy pasjonują się poezją, lubią recytować wiersze, mają talent oratorski, dobrze czują się na scenie. Młodzi miłośnicy poezji przygotowali recytację wierszy tematycznie związanych z ich pasjami, zainteresowaniami, hobby. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę podczas konkursu "Literatura i dzieci" w Młodzieżowym Domu Kultury. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, natomiast zwycięzca zdobył nagrodę główną- pamiątkową statuetkę. Lista zwycięzców prezentuje się następująco:

I miejsce:
Julia Momot z klasy V b
II miejsce:
Milena Gajda z klasy VI a
III miejsce:
Wiktoria Ignarska z klasy VI a
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

fotogaleriaŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

7 listopada br. uczniowie SP2 pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali uroczysty apel upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas IV - VI.

fotogaleria

SUKCESY UCZNIÓW Z KOŁA PLASTYCZNEGO KL. I-III

Reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 2 w konkursach plastycznych przyniosło sukcesy naszym uczniom.
14 listopada b.r.
Emilia Kluszczyk z kl. II b została laureatem XV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Popłyniemy teraz dalej, gdzie borówek jest kraina…" organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zaczarniu. Uroczystość połączona z wręczeniem nagrody odbyła się w Izbie Patrona w SP 2 w Jaśle, na której honorowym gościem była pani Joanna Modrzejewska- prawnuczka Marii Konopnickiej i dyrektor Muzeum w Żarnowcu - pan Paweł Bukowski.
Dnia 16 listopada podczas konferencji "Rodzina - mądre wychowanie", zorganizowanej w JDK-u przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Miastem Jasłem odbyło się również wręczenie nagród i wernisaż prac nagrodzonych w
konkursie plastycznym. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów, ale wyróżnienie i nagrodę otrzymała Emilia Dziok z kl. III c. Nagrody wręczyli pani burmistrz Elwira Musiałowicz-Czech i komendant jasielskiej policji pan Jacek Krzyżak. Wszystkie wyróżnione prace zostaną umieszczone w kalendarzu jasielskim 2017.
Laureatom gratulujemy!

fotogaleriaPRAWNUCZKA MARII KONOPNICKIEJ W SP 2 W JAŚLE

"Witaj nam Gościu, witaj pożądany…" - tymi słowami, pochodzącymi z wiersza Marii Konopnickiej, powitano w dniu 14. listopada b.r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle, w Izbie Patrona, niezwykłą osobę, panią Joannę Modrzejewską z Łodzi - prawnuczkę autorki "Roty". Towarzyszyli jej: dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu - Paweł Bukowski, kustosz tegoż muzeum - Barbara Bukowska i wiceburmistrz Jasła - Elwira Musiałowicz-Czech.
Uczniów reprezentowała Karolina Furmanek z klasy IV a, która przypomniała, że jasielska "Dwójka" powstała w 1904 roku, a imię Marii Konopnickiej przyjęła w 1923 roku. Natomiast Julia Momot z klasy V b - wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich - wygłosiła wiersz Patronki, pt. "Muchy samochwały." Okolicznościowa dekoracja z motywami kwiatów, kojarząca się z jesienną scenerią, stworzyła odpowiednie tło, dla wystąpienia prawnuczki poetki "pól i lasów."
Reprezentujący społeczność szkolną - uczniowie klasy IV a, zobaczyli osobę skromną, uśmiechniętą, życzliwie odnoszącą się do ludzi. Pani Joanna Modrzejewska przedstawiła zebranym swoje historie rodzinne, związane z Marią Konopnicką. Dotyczyły one szczególnie matki pani Joanny, która w pierwszych latach swego życia, mogła cieszyć się towarzystwem babci - poetki. To dla niej powstał, chyba nigdzie niepublikowany wiersz:
"Mówi niania, że w dąbrowie, chodzą do dnia aniołowie
I gdzie stąpną nóżką bosą, tam zakwita kwiat pod rosą."

Piękno wypowiedzi, poczucie humoru pani Joanny, umiejętność nawiązywania sprzężenia zwrotnego z dziećmi, ośmieliło je do zadawania pytań. Uczniów interesowało na przykład, "jakie utwory swojej prababci pani Joanna lubi najbardziej" i "jakie to jest uczucie, być prawnuczką tak znanej pisarki i poetki." Podzielili się też z przybyłą wrażeniami, po zwiedzeniu, w październiku bieżącego roku, dworku Marii Konopnickiej w Żarnowcu.
Spotkanie zakończyło się dokonaniem wpisów gości do Księgi Pamiątkowej i obejrzeniem przez nich w Izbie Pamięci Patrona, stałej ekspozycji poświęconej "pieśniarce ludu."
Wizyta pani Joanny Modrzejewskiej - prawnuczki Marii Konopnickiej, w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle, była dla uczniów niepowtarzalną lekcją literatury i patriotyzmu. Przybliżyła im też, w sposób niekonwencjonalny, osobę Patronki.

fotogaleria,,BO TO NASZ KRAJ, NASZA OJCZYZNA…''

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, w naszej świetlicy nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych związanych z tematem. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju, przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Taka lekcja patriotyzmu uświadomiła najmłodszym, że również dziś trzeba interesować się historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

fotogaleria
SEKRETY X MUZY, CZYLI FILMOWE PODRÓŻE

Uczniowie klasy VIa i VId biorą udział w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej organizowanym przez Artkino w Krośnie. Artkino należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, które promują kino artystyczne. W ramach tej działalności prowadzone są cykliczne pokazy ciekawych filmów dla dzieci i młodzieży. Dla uczniów klas IV-VI przeznaczono cykl pod hasłem ,, Kino współczesne".
Organizatorzy tego ciekawego programu edukacyjnego piszą na swojej stronie internetowej: ,,Cykl Kino współczesne zaplanowano tak, by prezentować uczniom ważne dla nich zagadnienia w sposób wieloaspektowy. W zestawieniu położono nacisk na to, by wybrane filmy przedstawiały bohaterów, ich zachowania i wartości na przekor stereotypowo przypisywanym im cechom. Proponowane tytuły stanowią znakomity punkt wyjścia do dyskusji na ważne tematy, takie jak porozumienie czy wrażliwość na drugiego człowieka.
W natłoku zdarzeń i wielości otaczających nas informacji młody człowiek pragnie zrozumieć, jak zdefiniować siebie. Wbrew pozorom nie zadowala się uproszczeniami, chce być traktowany poważnie jako pełnoprawny widz, czego często nie doświadcza ze strony komercyjnych, szeroko reklamowanych superprodukcji filmowych. Cykl Kino współczesne został pomyślany w ten sposób, by wymagać od odbiorcy interpretacji, skłaniać do refleksji i pobudzać do zadawania pytań. Jednocześnie proponowane filmy traktują młodego widza jak partnera, któremu nie ułatwia się zadania, nie podpowiada gotowych rozwiązań. Dzięki temu uczniowie odwiedzający kino z uwagą śledzą poczynania bohaterów i wczuwają się w daną sytuację, co zachęca do późniejszej dyskusji i rozważania konsekwencji wyborów rówieśnika ze szklanego ekranu". Wśród propozycji filmowych znalazły się nagradzane obrazy produkcji holenderskiej, szwedzkiej i norweskiej.
Nasi uczniowie obejrzeli we wtorek 4 XI film pt. ,,Wojna na deski", który w ciekawy i nieszablonowy sposób pokazuje problemy młodzieńczych przyjaźni, lojalność, kompromisowe rozwiązywanie konfliktów. Kolejne seanse filmowe zapowiadają się równie ciekawie. Czekamy na następny film.


GRATULUJEMY MISTRZYNI!

Jakie ,,starożytne rupiecie kryje podróżny kuferek prapradziadka i czyj pożółkły medalion krył się w przedpotopowym puzdrze" mogli się dowiedzieć uczestnicy IV Regionalnego Dyktanda ,,Jasielszczyzna zna polszczyznę". Ten wielki sprawdzian ortograficzny zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną pisali młodzi i starsi jaślanie 4 listopada br. Najlepsi z najlepszych rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Bezkonkurencyjna wśród uczestników ze szkół podstawowych okazała się uczennica klasy Vd Julia Nguyen Van - zdobyła I miejsce. Julka nie tylko bezbłędnie pisze, ale również mnóstwo czyta i sama tworzy. Jej pasje procentują. Laureatce gratulujemy i zachęcamy innych do pójścia w jej ślady.


NAGRODZENI NAUCZYCIELE

W związku z Dniem Edukacji Narodowej, zostali nagrodzeni zasłużeni nauczyciele z naszej szkoły.
12 października 2016 roku, podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Ewa Leniart wręczyła odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Srebrny Medal za Wieloletnią Służbę otrzymała pani mgr
Renata Pankiewicz.
14 października odbyło się spotkanie zorganizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty panią Małgorzatę Rauch w Hotelu Nafta Krosno, gdzie Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymała pani mgr
Marta Frydrych, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej została nagrodzona pani mgr Małgorzata Pięta.
Natomiast pani mgr
Ewa Armatys otrzymała w Urzędzie Miejskim w Jaśle Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. GRATULUJEMY


DLA TYCH KTÓRZY ODESZLI…

Tradycyjnie, jak co roku pamiętamy o zapaleniu znicza i złożeniu kwiatów na grobach żołnierzy i pracowników naszej szkoły.
Dzieci własnoręcznie wykonały wiązanki i przyniosły znicze, które złożyły na starym cmentarzu. W poważny nastrój wprowadziły uczniów czytane wiersze, muzyka oraz zajęcia plastyczne tematycznie związane ze Świętem Zmarłych.

fotogaleria
,,KONOPNICKA" U KONOPNICKIEJ

Tradycją naszej szkoły, której patronuje Maria Konopnicka, są wycieczki przedmiotowe do muzeum jej imienia w Żarnowcu. W miniony piątek, uczniowie klasy IVb i IVc, mieli szansę obejrzeć pomieszczenia zabytkowego dworku - daru od narodu polskiego dla autorki ,,Roty", zobaczyć zgromadzone pamiątki, sprzęty, których używała, dary jubileuszowe. W dalszej części wycieczki uczniowie odwiedzili Szkołę Ludową, mieszczącą się również w Żarnowcu, której początki sięgają XIX wieku. Realia szkolne sprzed 100 lat wywarły na wszystkich wrażenie. Najbardziej przypadła dzieciom do gustu lekcja kaligrafii, z użyciem pióra ze stalówką, kałamarza i atramentu. Inne ,,rekwizyty" w postaci worka z grochem, witek wierzbowych, oślej ławki, które na szczęście odeszły już do lamusa, wzbudziły zainteresowanie połączone z niedowierzaniem: czy to rzeczywiście kiedyś tak w szkole bywało? Wycieczka spełniła swój walor edukacyjny i należała do bardzo udanych przedsięwzięć.

fotogaleria,,ON MNIE NAUCZYŁ PIERWSZYCH LITER (…)"

,,On mnie nauczył pierwszych liter (…),
,,On mi pokazał piękno krajobrazów (…),
,,On mnie nauczył wypowiadać słowa (…)." Z.Jerzyna

Wdzięczność nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty wyrazili uczniowie podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 13 października. Wśród gości byli, jak co roku, emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i młodzież. Pod kierunkiem opiekunów uczniowie przygotowali program artystyczny - wesołe piosenki, humorystyczne wierszyki i ciepłe życzenia. Dyrektor Jacek Nawrocki życzył wszystkim dużo zapału i cierpliwości w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Wręczył wielu nauczycielom nagrody za ich osiągnięcia. Emerytowanym pracownikom - Krystynie Czech, Marii Dybaś i Józefowi Betlejowi przyznał honorowy tytuł ,,Przyjaciela Dwójki". Serdeczne słowa podziękowania dla pedagogów przekazał przewodniczący Rady Rodziców p. Burnatowski.

fotogaleriaUROCZYSTOŚĆ PASOWANIA KLAS I

Tegoroczna uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle okazała się wyjątkowym wydarzeniem i wielkim przeżyciem nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale też dla dyrekcji, wychowawców i zaproszonych gości.
Nasi najmłodsi w uroczystych strojach pięknie i odważnie przedstawili program artystyczny. Mali uczniowie urzekli nas zdolnościami aktorsko - muzycznymi, recytacją, tańcem, śpiewem.
Rodzice z dumą i podziwem obserwowali swoje pociechy, które dostojnie prezentowały się podczas ceremonii pasowania jak również wykazały się wiedzą o Ojczyźnie.
Niezapomniany dla pierwszaków dzień uświetnili swoją obecnością: Ksiądz Tadeusz Paszek proboszcz parafii pod wezwaniem św. Stanisława BP, pani Aleksandra Dacyl przedstawicielka Urzędu Miasta w Jaśle.

fotogaleriaNASZ UCZEŃ WŚRÓD LAUREATÓW

Michał Witusik uczeń klasy VIa został nagrodzony w tegorocznym konkursie plastycznym "Pod dobrą opieką" w Ogólnopolskim Programie "Zachowaj Trzeźwy Umysł".
Spośród czterdziestu prac plastyczno-literackich przygotowanych przez naszych uczniów, praca Michała została zauważona przez Komisję Konkursową w Poznaniu.
Wręczenie nagród odbyło się 13 września w Urzędzie Miasta. Z rąk Pani burmistrz E. Musiałowicz-Czech uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Laureaci konkursu mają możliwość uczestniczenia w kolejnym konkursie przedstawiając napisaną recenzję do otrzymanej książki. W późniejszym czasie okaże się, czy włożony wysiłek przyniesie Michałowi następną radość i zadowolenie z siebie.NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY W NASZEJ SZKOLE!!!

"Cuda świata przyrody są tak piękne i wzniosłe, że osiągnięcia ludzkości przyrównywane do nich maleją". Mogli się o tym przekonać uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w pokazie "Skarby Mórz i Oceanów", który odbył się 28 września. Uczniowie przenieśli się na rafę koralową, podziwiali różne eksponaty np.: muszle, rozgwiazdy, kraby, małże, homary, langusty, pąkle, gąbki, a nawet rekiny. Mogli również zobaczyć niezwykłe wyroby z masy perłowej czy bursztynu. Pokaz wszystkim się bardzo podobał.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

fotogaleria
PROGRAM "CUKIERKI"

W dniu 26.09.2016 uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach wychowawczych o tematyce zawartej w programie profilaktycznym "CUKIERKI". Zajęcia przeprowadzone były przez terapeutę z Ośrodka Terapii i Uzależnień w Płocku.
Zajęcia przybliżyły uczniom różne rodzaje zachowań (uległe, agresywne i asertywne). W prezentowanych przez siebie scenkach chętni uczniowie utrwalali asertywne odmawianie na proponowane używki (alkohol, papierosy, narkotyki). Wykazali się dużą aktywnością i wiedzą na prezentowany temat.
Program Profilaktyczny "CUKIERKI" refundowany był przez Urząd Miasta Jasła z środków przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii.

fotogaleria"SPRZĄTANIE ŚWIATA"

Dnia 21 września 2016r SP nr 2 bierze udział w akcji "Sprzątanie świata". Uczniowie klasy Vd i VIc pod opieką pani Marty Frydrych oraz pani Edyty Gogoli udali się na ulice Bohaterów Monte Cassino oraz Szajnochy w Jaśle, aby pozbierać śmieci i uporządkować teren. Apelujemy do wszystkich mieszkańców Jasła - Segregujcie śmieci! Akcję uważamy za udaną!!!

fotogaleriaBEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

Uczniowie klas drugich i trzecich oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji oraz dzielnicowym. Podczas aktywnej pogadanki uczniowie utrwalili swoją wiedzę i umiejętności związane z bezpieczeństwem na drogach, podczas zabaw i właściwym reagowaniu w kontaktach z nieznajomymi.

fotogaleriaSPOTKANIE Z PISARZEM

Wczoraj, czyli 15 września uczniowie klasy IV c wzięli udział w spotkaniu ze sławnym pisarzem, panem Marcinem Pałaszem. Pan Marcin opowiedział o początkach swojej przygody z pisaniem,
o książkach, a także o swoim psie Elfie, który często dostarcza Autorowi ,,materiału pisarskiego".
Spotkanie zorganizowała MBP w Jaśle. Nasi czwartoklasiści wykazali się ogromną aktywnością, z zainteresowaniem rozmawiali z pisarzem, zostali także obdarowani autografami.

fotogaleria

BEZPIECZNIE NA DROGACH

Na początku września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszki Straży Miejskiej. Tematyka spotkania związana była z bezpieczeństwem pieszych na drogach, prawidłowym przejściem przez jezdnię, sygnalizacją świetlną i podstawowymi znakami drogowymi. Uczniowie uzyskali powyższe informacje nie tylko podczas pogadanki, ale również dzięki środkom poglądowym (tablicy interaktywnej). Chętni pierwszoklasiści mogli poćwiczyć właściwe przejście przez pasy. Zajęcia były dla uczniów ciekawym doświadczeniem.
Ich aktywność została nagrodzona przez prelegentki, które podarowały pierwszoklasistom światełka odblaskowe i książeczki-kolorowanki.

fotogaleria"JUŻ WAKACJE SĄ ZA NAMI…"

1 września uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęli nowy rok szklony. Podczas uroczystej akademii dyrektor, pan Jacek Nawrocki, ciepło przywitał wszystkie dzieci oraz pracowników szkoły. Uczniom życzył wysokich wyników w nauce oraz powodzenia w konkursach przedmiotowych. Szczególną uwagę poświęcił pierwszoklasistom, którzy rozpoczynają swą przygodę z nauką w naszej szkole. Najmłodsi wychowankowie zostali obdarowani słodkimi upominkami. Pod opieką pań wychowawczyń udali się do kolorowych, nowoczesnych sal lekcyjnych, w których będą się uczyć przez następne dziesięć miesięcy. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów edukacyjnych oraz wysokich osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych!

fotogaleria
Powrót do treści | Wróć do menu głównego