Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2015-2016

Archiwum


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

klasy VI - otwórz

klasy IV - V - otwórz
"DWÓJKA" NA PRZYSTANKU KWIATOWA

Mnóstwo atrakcji, dużo radości, uśmiechy na twarzach - tak jednym zdaniem można podsumować piknik zorganizowany 14 czerwca przez jasielską "Dwójkę" z okazji Dnia Dziecka i Święta Szkoły na Przystanku Kwiatowa. Był to dzień pełen beztroskiej zabawy i śmiechu.Uczniowie z wielką chęcią prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne, a każdy występ nagradzany był upominkiem. Najmłodsi wzięli udział w konkursie malowania kredą, a miłośnicy wychowania fizycznego rywalizowali ze sobą podczas rozgrywek sportowych. Uczennice z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych wyczarowywały przepiękne fryzury, natomiast panie plastyczki malowały naszym uczniom twarze, zmieniając ich w motyle, kwiaty czy koty . Dzieci miały możliwość obejrzenia wozu strażackiego i karetki pogotowia, a także nauczenia się udzielania pierwszej pomocy. Można było poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach, zjeść lody, watę cukrową i popcorn. Mamy nadzieję, że piknik szkolny na stałe wpisze się w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej nr 2.

fotogaleriaKOLEJNE SUKCESY UCZNIÓW Z PRZYRODY

10 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbył się
VIII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Z Przyrodą na - TY". Wzięli w nim udział uczniowie:Julia Nguyen Van z kl. IV d, Urszula Dudek z kl. IV a, Arkadiusz Jarosz z kl. IV a - pod opieką pani Marty Frydrych oraz, Kinga Hap z kl. V b, Aleksandra Wątor z kl. V b, Martyna Wojtowicz z kl. V c - pod opieką pani Edyty Gogoli.
Wszyscy uczniowie uzyskali tytuł
Laureata.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom


"ŚWIAT DOBROCI SERCE MA''- TO PRZESŁANIE NIESIEMY INNYM

Prawie 60-cio osobowa grupa uczniów z SP2 wystąpiła przed mieszkańcami Jasła w niedzielę na jasielskim Rynku. Wspaniały koncert, na który złożyły się piosenki i układy taneczne, przygotowano jak co roku na finał akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca. Koncert bardzo podobał się widzom, było kolorowo, lirycznie i radośnie.

fotogaleria


OBECNI NA ,,ZLOCIE SZKÓŁ" IM. MARII KONOPNICKIEJ

20 maja 2016 roku, kilka dni przed rocznicą urodzin patronki naszej szkoły, w Szkole Podstawowej nr 3 w Krośnie miał miejsce ,,zlot szkół'' noszących imię Marii Konopnickiej.
Do udziału w tym przedsięwzięciu zostały zaproszone delegacje nauczycieli i uczniów z czternastu szkół podstawowych z naszego regionu. Na zaproszenie odpowiedziało siedem placówek z Podkarpacia i Małopolski. Oprócz naszej szkoły do Krosna przybyły delegacje z Ropy, Wiśniowej, Grudnej Kępskiej, Tyrawy Wołoskiej, Kwiatonowic i pobliskiego Żarnowca.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, naczelnik Wydziału Oświaty Miasta Krosna Grażyna Gregorczyk oraz dyrektor Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu Paweł Bukowski.
Uroczystość rozpoczęła się bardzo podniośle od wprowadzenia sztandarów szkół i odśpiewania "Roty" przez chór szkolny i wszystkich zgromadzonych. Gospodarz uroczystości, dyrektor SP nr 3 w Krośnie, Anna Gaudzińska - Głowa wraz z prowadzącymi spotkanie uczniami klas szóstych, powitała zebranych. W dalszej części spotkania widzowie wysłuchali prezentacji na temat historii szkół i tego jak zachowywane są tradycje konopnicjańskie. Historię i osiągnięcia naszej szkoły w formie kilkunastominutowej prezentacji multimedialnej przedstawił dyrektor Jacek Nawrocki. Następnie uczniowie z SP nr 3 w Krośnie zachwycili wszystkich pięknym programem artystycznym, nawiązującym do tematyki wierszy Marii Konopnickiej.
Obecni na ,,zlocie" dyrektorzy szkół ustalili, że spotkania społeczności szkolnych, którym patronuje Maria Konopnicka, będą odbywały się cyklicznie w kolejnych placówkach.

fotogaleriaMISTRZOWIE ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI POLSKIEJ UCZĄ SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

Uczniowie z klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle od wielu lat licznie uczestniczą w ogólnopolskich konkursach polonistycznych "Z poprawną polszczyzną na co dzień " i "Z ortografią na co dzień". Nadrzędnym celem tych konkursów, jak podają jego organizatorzy jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej. Nasi uczniowie już kilkakrotnie zdobyli w tych konkursach zaszczytny tytuł FINALISTY. Każdy z konkursów ma trzy etapy, dwa odbywają się na terenie szkoły, natomiast trzeci, ostatni w wybranych ośrodkach akademickich na terenie naszego kraju. Konkursy oceniane są na następujących poziomach: klasy I, klasy II, klasy III, klasy IV, klasy V, klasy VI, gimnazjum, liceum i jak mówią organizatorzy na każdym poziomie są tysiące uczestników, a do Finału dochodzą najlepsi.
W tym roku do Finału z "poprawnej polszczyzny" dostała się z naszej szkoły
Julia Bródka z klasy II a, natomiast Szymon Nowosielski z klasy II a i Antoni Fila z klasy II b dostali się do Finału z "ortografii". Na Finał wybraliśmy Kraków. W sali wykładowej Uniwersytetu Pedagogicznego Julia pisała opowiadanie na podstawie kilku ilustracji, natomiast chłopcy pisali dyktando. Dnia 1 czerwca ogłoszono wyniki i okazało się, że nasi chłopcy zostali LAUREATAMI konkursu "Z ortografią na co dzień". Spośród kilku tysięcy uczestników znaleźli się w najlepszej dziesiątce uzyskując tytuł Mistrza Ortografii i Interpunkcji Polskiej.
Jesteśmy dumni z naszych Laureatów, że w tak młodym wieku udało im się zgłębić tajniki bardzo trudnej polskiej ortografii i interpunkcji. Chłopcy pracowali bardzo długo i wytrwale, studiowali słowniki ortograficzne, pisali dziesiątki dyktand w szkole pod kierunkiem swoich nauczycieli: pani Jolanty Terwicz i pani Bożeny Kobylińskiej-Byczek, a w domu pod okiem rodziców, którzy także zaangażowali się w przygotowania naszych Finalistów do ostatniego etapu. Gala Laureatów w siedzibie PAN w Warszawie była dla chłopców, dla ich rodziców oraz nauczycieli ogromnym przeżyciem. Nasi Mistrzowie postanowili pracować dalej, aby swój sukces powtórzyć za rok.
SERDECZNIE GRATULUJEMY FINALISTCE ORAZ LAUREATOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

fotogaleriaZNÓW W GRONIE NAJLEPSZYCH

3 czerwca w auli domu rekolekcyjnego TABOR miał miejsce kolejny finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego "Bądźcie miłosierny, jak Ojciec wasz jest miłosierny". Do tego - trzeciego - etapu zakwalifikowało się 77 uczniów podkarpackich szkól podstawowych, którzy we wcześniejszych etapach wykazali się najlepszą wiedzą i znajomością treści Ewangelii wg św. Łukasza. Wśród finalistów z całej Diecezji Rzeszowskiej był również uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle - Marcin Nawrocki z klasy Vc, który już po raz drugi dotarł do finału diecezjalnego. Po trudnych intelektualnych zmaganiach zajął on ostatecznie 21 miejsce wśród najlepszych biblistów najmłodszego pokolenia naszej Diecezji. Zwycięzcom Konkursu i naszemu reprezentantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu Dobrej Nowiny.ZIELONA SZKOŁA W RABCE

W dniach 30 maja 2016r.- 2 czerwca 2016r. uczniowie z klasy II a i II b przebywali na zielonej szkole w Rabce. Uczniowie byli zakwaterowani w Karabeli-Domu Wczasowym położonym około 4 km od centrum Rabki. W poniedziałek odbyli pieszą wędrówkę na górę Polczakówkę. Wieczorem były zabawy przy muzyce: karaoke i dyskoteka. We wtorek uczestniczyli w Warsztatach magii w Rodzinnym Parku Rozrywki Rabkoland. Po spotkaniu z mistrzem iluzji Rafałem Mulką korzystali z licznych atrakcji Rabkolandu. Po południu odbywały się zajęcia edukacyjne, a późnym wieczorem dzieci pojechały do centrum Rabki, do Parku Zdrojowego oglądać podświetlaną fontannę ze słoniami. W środę zwiedziły Muzeum Górali i Zbójników, a także uczestniczyły w warsztatach malowania drewnianych ozdób i pamiątek. Po południu były zajęcia edukacyjne oraz rozgrywki sportowe. Wieczorem dzieci uczestniczyły w ognisku z okazji Dnia Dziecka. W czwartek przed południem w teatrze Rabcio obejrzały przedstawienie "Jak Matołusz poszedł szukać olbrzyma". Pomimo padającego deszczu spacerem przeszły do Tężni solnych oraz do pobliskich sklepików z pamiątkami. Przed wyjazdem do domu uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątki z pobytu w zielonej szkole.

fotogaleriaINTEGRACYJNE SPOTKANIA


11 maja 2016 w JDK odbyło się spotkanie pod hasłem - XI Integracyjne Spotkania Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Na ten dzień, tancerze czekali z niecierpliwością. Od wczesnych godzin, zarówno panie pracujące w świetlicy jak również pani z biblioteki , służyły pomocą podczas układania fryzur, poprawiania strojów. Dzieci ze świetlicy przy naszej szkole miały wielką przyjemność zatańczyć na deskach odremontowanego JDK, prezentując taniec hiszpański oraz ,,Kazaczok''. Po występach, korzystając ze słonecznej pogody, bez pośpiechu, w pięknych, barwnych strojach, paradując ulicami miasta, inną niż zwykle drogą, wróciliśmy do szkoły.

fotogaleriaWYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY 2016

Uczniowie naszej szkoły zmagali się z matematycznymi zagadkami i łamigłówkami, rywalizując ze swoimi rówieśnikami z całej Polski w
ogólnopolskim konkursie Kangur Matematyczny 2016. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch kategoriach.
W kategorii Maluch brali udział uczniowie klas czwartych, z których najlepszą pozycję w szkole uzyskała
Oliwia Mucha z klasy IV B, przygotowywana przez panią Grażynę Stawarz.
W kategorii Beniamin uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych i tak wyróżnienie wśród klas piątych uzyskali
Filip Pętlak z klasy V D, przygotowywany przez panią Annę Kitę oraz Maria Adamska z klasy V B, pod opieką pani Grażyny Stawarz. Natomiast z klas szóstych wynik bardzo dobry uzyskała Magdalena Pabisz z klasy VI A, która przygotowywała się pod okiem pani Ewy Wachel oraz wyróżniona została uczennica pani Agnieszki Furmanek, z klasy VI C Aleksandra Świstak.
Gratulujemy naszym młodym matematykom.


PCK 10 MAJA 2016

10 maja 2016r w Gimnazjum nr 3 w Jaśle, odbywały się tegoroczne obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Zespół muzyczny ,,Dwójka'' pod kierunkiem p. J. Łąckiego oraz tancerze ze świetlicy przy SP 2 w Jaśle pod kierunkiem p. K. Biernackiej zatańczyli ,,Kazaczoka'', po czym udali się do naszej szkoły aby podczas uroczystego rozdania nagród w konkursie ,,Moje Spotkania z Przyrodą'' zaprezentować się przed gośćmi przybyłymi na tę uroczystość.

fotogaleria
KONKURS ORTOGRAFICZNY "MAŁY MISTRZ ORTOGRAFII MIASTA JASŁA"

Dnia 6 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbył się
międzyszkolny konkurs ortograficzny dla klas III pod hasłem "Mały mistrz ortografii miasta Jasła". Celem konkursu było zwiększanie motywacji do nauki i efektywności kształcenia ortograficznego oraz podnoszenie poziomu sprawności ortograficznej u uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki, wyjaśniali pisownię trudnych wyrazów oraz stosowali poznane reguły ortograficzne w różnorodnych ćwiczeniach. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Oliwia Jastrzębska z klasy III a, Lena Spisak z klasy III b i Karolina Furmanek z klasy III c. Tytuł "Małego mistrza ortografii miasta Jasła" zdobyła Karolina Furmanek z klasy III c. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.


GŁOGÓW MAŁOPOLSKI 4 CZERWCA 2016R


Tego dnia w sobotę o 10 rano wyjechaliśmy z Jasła do Głogowa Małopolskiego na X Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych ,,Roztańczona Wiosna''. W barwnych strojach, na dużej scenie, zaprezentowaliśmy swój taniec ,,Kazaczok''. Mieliśmy również możliwość, zobaczyć popisy innych zespołów liczących nawet po 30 uczestników, które tańczą zawodowo od wielu lat, ćwicząc systematycznie kilka razy w tygodni, po kilka godzin dziennie. Po występie otrzymaliśmy dyplom za udział a w drodze powrotnej, zatrzymaliśmy się w Mc Donalds na posiłek. Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi za bezpłatny przewóz dzieci na tę imprezę.

fotogaleria


TRADYCJE I ZWYCZAJE PODKARPACIA - FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO


6 czerwca 2016r. w Teatrze MASKA w Rzeszowie odbył się finał XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego TRADYCJE I ZWYCZAJE PODKARPACIA… i Ty jesteś cząstką mojej Małej Ojczyzny pod hasłem "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym". Konkurs odbywa się pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Rzeszowa i Pana Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego i jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów Podkarpacia oraz motywowanie młodych pokoleń do poszukiwania źródeł kultury. W tym roku na konkurs nadesłano 630 prac plastycznych z całego województwa podkarpackiego. Cieszymy się, że wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody otrzymały: Aleksandra Borda -Sieczkowska kl. VIa, Milena Gajda kl. Va i Weronika Wojdyła kl. Va. Wyróżnienia: Patrycja Bania kl. Vb, Maria Adamska kl.Vb, Magdalena Pabisz kl. VIa, Oliwia Cieślik kl. IVc i Mateusz Wilk kl. IVc. Wyjazd do Rzeszowa sponsorował Urząd Miasta Jasła. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy im kolejnych sukcesów!

fotogaleriaPIKNIK NA 5

Dnia 2 czerwca 2016r na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul.Piotra Skargi w Jaśle, odbyła się impreza ,,Piknik na piątkę''. W tym roku, w strugach deszczu, tancerze ze świetlicy przy naszej szkole zaprezentowali się w układzie tanecznym do melodii ,,Kazaczok''.fotogaleria


EUROPEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

26 kwietnia 2016 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w Europejskim Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge. The Big Challenge to konkurs ONLINE języka angielskiego, skierowany do uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej oraz uczniów klas 1-3 gimnazjum. Nasi uczniowie znaleźli się wśród bardzo licznego grona rówieśników z 7 krajów europejskich. Łącznie na poziomie klas V i VI w konkursie wzięło udział 220 107 uczniów z Polski, Austrii, Niemiec, Francji, Holandii, Hiszpanii i Szwecji.
Weronika Mazur z kl. VI c - 1 miejsce w szkole oraz 10 w regionie
Anna Pawluś z kl. VI a - 2 miejsce w szkole, 17 w regionie
Igor Nagacz z kl. VI a - 2 miejsce w szkole, 17 w regionie
Katarzyna Bania z kl. VI b - 2 miejsce w szkole, 17 w regionie
Wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy i nagrody niespodzianki. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dodatkowo nagrody książkowe a zdobywczyni I miejsca w szkole, medal oraz wspaniały słownik Oxfordzki. Gratulujemy!


WYNIKI XXI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY


24 maja 2016 r. w kinie Syrena odbyła się uroczysta gala z okazji rozstrzygnięcia XXI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Organizatorem literackich potyczek jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło. Celem konkursu, z roku na rok cieszącego się coraz większą popularnością wśród dzieci i młodzieży, jest promowanie młodych twórców, rozwijanie literackich zainteresowań, inspirowanie do tworzenia własnych utworów. Wyróżnione utwory zostały wydane w pokonkursowym tomiku, co jest dla młodych autorów szczególnie cenną nagrodą.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział prawie 500 uczestników z całego kraju a także z zagranicy, którzy nadesłali ponad 1200 utworów. Tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów, którzy wśród tak licznej konkurencji zdobyli wysokie lokaty i wyróżnienia.
Wśród
laureatów znaleźli się: Maria Adamska z klasy V b za opowiadanie "Liść dębu", Marcin Nawrocki z klasy V c za opowiadanie "Dwie połówki księgi".
Serdecznie gratulujemy naszym młodym literatom i życzymy im kolejnych sukcesów!

zdjęciaKONKURS ZUCH

W dniu 8 marca został przeprowadzony
Ogólnopolski Konkurs Zuch. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Treść sprawdzianów konkursu uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej opracowane w taki sposób, aby uczeń wykonując polecenia rozwiązywał zadania, krzyżówki i rebusy doskonaląc przy tym zdolności grafomotoryczne.
Wyniki konkursu, otrzymane w miesiącu maju, przedstawiają się następująco:
KLASY PIERWSZE
Grawerowany dyplom laureata Syrek Antonina kl. I c
Dyplom laureata: Hałucha Filip kl. I a, Macieik Maria kl. I a, Kluszczyk Emilia kl. I b
Wymienieni uczniowie otrzymają również nagrody książkowe.
Kolejni
laureaci to: Czechowicz Filip kl. Ic, Sokołowski Tymoteusz kl. Ic, Bobula Wiktor kl. Ib, Rozumek Weronika kl. Ic, Kwiatek Magdalena kl. Ic, Wójcik Martyna kl. Ib, Ryba Sandra kl. Ib, Kuznecka Aleksandra kl. Ib, Gankiewicz Nadia kl. Ic, Stachaczyński Igor kl. Ic, Szczerba Szymon kl. Ic, Motyka Jakub kl. I b, Gorczyca Nikola kl. Ic, Stolarz Bartosz kl. Ic, Gorczyca Miłosz kl. Ic, Węgrzyn Oskar kl. Ic, Gorgosz Dominik kl. Ic
KLASY DRUGIE
Dyplom laureata Nowosielski Szymon kl. II a
KLASY TRZECIE
Dyplom laureata Pabisz Dominika kl. III b
Do konkursu uczniów przygotowały panie: Małgorzata Kolanko, Anna Lewiarz, Maria Nawrocka, Mariola Ochałek, Jolanta Terwicz.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom tak wysokich wyników!


MAMO JAKA BYŚ NIE BYŁA, POTRZEBUJĘ CIEBIE TAK…..

,,Moja mama jest wspaniała, chociaż nie jest ideałem, w jej sposobie zachowania, znajdziesz tyle wad co zalet!"
Najlepsze życzenia wraz z przygotowanymi przez siebie upominkami składają kochanym Mamom dzieci ze świetlicy!!!

fotogaleria
PODSUMOWANIE I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU "PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO"

19 maja 2016r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się konkurs piosenki dla uczniów klas I-III pod hasłem "Chrońmy naszą planetę". Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw zmierzających do ochrony środowiska, rozwijanie odpowiedzialności za ziemię oraz wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które odniosły sukces.
III miejsce zajęła Ewelina Hanula z klasy II d za piosenkę "Nowe pokolenie",
wyróżnienie otrzymały: Anna Bąk z klasy II a za piosenkę "Śmieciu, precz!" oraz Paulina Drechny z klasy IIa za piosenkę "Ziemia, wyspa zielona".
Serdecznie gratulujemy!
Uczennice przygotowywali do konkursu: pan Jerzy Łącki, pani Małgorzata Pięta oraz pani Jolanta Terwicz.

fotogaleriaTURNIEJ RECYTATORSKI "O PIÓRO KOSZAŁKA - OPAŁKA"

19 maja odbyła się w naszej szkole czwarta edycja Turnieju Recytatorskiego "O pióro Koszałka - Opałka". Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych przygotowali recytacje fragmentów prozy tematycznie związanych z przyrodą. Konkurs miał piękną oprawę plastyczną. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, natomiast zwycięzca zdobył nagrodę główną - pamiątkową statuetkę.
Najwyższe wyniki zdobyli:
I miejsce:
Karolina Kwiatek z klasy VIb
II miejsce:
Milena Gajda z klasy Va
III miejsce:
Kornelia Mazur z klasy VIb
Wyróżnieni zostali:
iktoria Ignarska (Va), Julia Momot (IVb), Piotr Śmietana (IVb).
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

fotogaleriaFINAŁ KONKURSÓW "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

W dniu 10 maja 2016r. odbył się finał XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. W konkursie plastycznym wzięło udział 96 uczestników. Jury w składzie: artyści plastycy "Plaja" - p. Małgorzata Samborska, p. Bogdan Samborski, p. Jan Kukułka,p. Mariusz Świątek - Kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz p. Anna Brożyna - instruktor plastyki JDK przyznało 20 nagród, 32 wyróżnienia oraz 3 nagrody specjalne. Na konkurs literacki wpłynęło 149 prac. Jury w składzie nauczycieli polonistów z naszej szkoły: p.Teresa Dranka, p.Bożena Dziadzio, p. Ewa Mroczka oraz p. Wiesława Szymczak - przyznało 22 nagrody i 28 wyróżnień. Patronat nad konkursem jak co roku objął Burmistrz Miasta Jasła. Sponsorem nagród był Wydział Ochrony Środowiska i właściciel sieci sklepów MPM. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się także nasi uczniowie. W konkursie plastycznym nagrodę specjalną Jury otrzymała Maria Adamska z kl.Vb. Drugą nagrodę specjalną zdobyła Milena Gajda z kl.Va. Nagrodę otrzymali także: Katarzyna Midura kl. VIa, Marcin Nawrocki kl.Vc i Zofia Adamska kl. IIIa. Wyróżnienia: Kacper Bachórz kl.IVb, Emilia Zawisza kl. IIIb i Anna Maciejczyk kl. IIIa. W konkursie literackim nagrodę otrzymała Dominika Sanocka kl.VIb i Maja Bizon kl.IVa, wyróżnienia: Maria Adamska kl.Vb, Weronika Wesecka kl.Vb i Olga Hombesch IVa i Julia Skiba kl.IVa.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

fotogaleriaMAJÓWKA MISYJNA W KROŚNIE


Już po raz kolejny mali misjonarze z podkarpackich szkół mieli możliwość spotkać się na wielkim pikniku misyjnym, który odbył się 10 maja br. w Krośnie. Jego organizatorkami były jak zwykle Siostry Misjonarki ze Zgromadzenia św. Piotra Klawera, które na co dzień zajmują się działalnością misyjną. Wśród prawie 800 uczestników znaleźli się również uczniowie klas IV - VI naszej szkoły pod opieką p. M. Owczarskiej i p. I. Wójcik. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą w krośnieńskiej Bazylice Mniejszej - czyli w kościele farnym - celebrowaną przez jednego z księży misjonarzy pracujących przez wiele lat w Republice Środkowej Afryki. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli ulicami Krosna na halę sportową, gdzie miała miejsce druga część spotkania. Tam na uczestników spotkania czekało wiele niespodzianek: słodki poczęstunek, przeróżne gry i zabawy, malowanie twarzy, układanie fryzur, nauka tańca i zajęcia w szkole afrykańskiej. Odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Afryka w oczach dziecka". I tu czekało nas zaskoczenie, bo zwyciężczynią okazała się jedna z naszych koleżanek - Kinga Furmanek z klasy VI b, której serdecznie gratulujemy! Wycieczka była wspaniała, bo zakończona lodami w Cukierni "U pani Zofii", a my już czekamy z niecierpliwością na kolejne takie spotkanie z innymi rówieśnikami, którym bliski jest temat pomagania misjonarzom naszego Kościoła.

fotogaleriaKOLEJNE SUKCESY MŁODYCH HISTORYKÓW!!!

W kwietniu został rozstrzygnięty VIII Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych "Dzieje Narodu Polskiego w latach 1772-1914". Możemy być dumni z naszych uczniów gdyż na 6 laureatów - dwoje to uczniowie naszej szkoły. I miejsce i tytuł laureata zdobył uczeń klasy VI c - Jakub Krzyszczuk, laureatką została również uczennica klasy VI a - Klaudia Ząbik. Serdecznie gratulujemy.
10 maja odbył się jubileuszowy XXV Turniej Wiedzy o Jaśle. Niewiele zabrakło do podium w klasyfikacji drużynowej, ale w rankingu szkół ,,Dwójka" znalazła się na czołowym miejscu w powiecie. Dwie drużyny z naszej szkoły wykazały się dużą wiedzą na temat historii Jasła:
IV miejsce zdobyła drużyna w składzie: Klaudia Ząbik - klasa VI a, Magdalena Pabisz - klasa VI a i Aleksandra Borda - Sieczkowska - klasa VI a
V miejsce zdobyła drużyna w składzie: Jakub Krzyszczuk - klasa VI c, Jakub Zborowski - klasa VI c. Serdecznie gratulujemy!!!
Uczniowie przygotowywali się do konkursów pod opieką pani Bożeny Dunaj


VIII POWIATOWY KONKURS Z PRZYRODY W GIMNAZJUM NR 1

Dnia 7 marca 2016r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z przyrody. Ponownie możemy być dumni z naszych uczennic, które zdobyły wysokie miejsca:
Laureatka - Magdalena Pabisz z kl. VIa
Finalistki - Weronika Klimek z kl. VIa, Aleksandra Borda-Sieczkowska z kl. VIa
Opiekun: pani Edyta Gogola.
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY "EKO-MAT"

W Zespole Szkół Miejskich nr 3-Integracyjna Szkoła Podstawowa nr 12 odbył się 16 marca 2016r. konkurs przeznaczony dla uczniów klas 5. Miło jest nam ogłosić, że wyróżnienie zdobyła
Aleksandra Wątor z kl. Vb
Opiekunowie: pani Grażyna Stawarz, pani Edyta Gogola.


MARCIN NAWROCKI LAUREATEM KONKURSU HISTORYCZNEGO "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO W LATACH 1531- 1683. OD OBERTYNA DO WIEDNIA"

Dnia 27 kwietnia 2016 roku w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie odbył się III etap - wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia", zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Podobnie jak w poprzednich latach w konkursie startowali uczniowie z "Dwójki". Tym razem naszą szkołę reprezentował
Marcin Nawrocki, uczeń klasy V c. Marcin na III etapie był jedynym uczestnikiem konkursu z piątych klas. Pytania konkursowe były bardzo trudne i uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą uzbrojenia, obrazów historycznych, tekstów źródłowych i kultury w czasach ostatnich Jagiellonów i królów elekcyjnych, wykraczającą poza podstawę programową.
Po kilku dniach zostały ogłoszone wyniki i okazało się, że Marcin Nawrocki uzyskał 40, czyli 82 % możliwych do zdobycia punktów. Dzięki temu uzyskał
tytuł laureata tego prestiżowego konkursu.
Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły odnoszą takie sukcesy, rozwijają swoje zainteresowania i pasje.


WSPANIAŁA PASSA MŁODYCH SPORTOWCÓW SP 2 NADAL TRWA

Po sukcesach w piłce koszykowej przyszedł czas na piłkę ręczną. W turnieju rejonowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce.
Sukces ten wiąże się z awansem do półfinału wojewódzkiego tych rozgrywek.
Zawody rejonowe odbyły się w dniu 28 kwietnia na obiektach Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie.
W zawodach wzięli udział mistrzowie powiatów ( jasielskiego, strzyżowskiego, krośnieńskiego , miasta Krosna).
Drużyny rywalizowały systemem ,,każdy z każdym" . Czas trwania jednego spotkania wynosił 2x 7,5 minuty.
Wyniki SP 2 :
SP 2 - SP Frysztak 4:2
SP 2 - SP Krosno 10:8
SP2 - SP Posada Górna 7:4
Skład zespołu:
Jakub Ostalecki, Jakub Bugała, Grzegorz Sarnecki, Norbert Przebięda, Kamil Majcher, Dominik Dunaj, Jakub Krzyszczuk, Maurycy Juszczyk, Marcel Fryc, Michał Urban, Michał Biernat.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie się uczniów klas młodszych do Stypendiady Wczesnoszkolnej, pozwolił osiągnąć znaczące wyniki w tegorocznych ogólnopolskich zmaganiach konkursowych.
Miłosz Machowski oraz Karol Kozioł, uczniowie klasy II a, otrzymali Dyplom Orła Matematycznego oraz zdobyli tytuł FINALISTY w Konkursie matematycznym "Plusik".
Również bardzo wysoki wynik w tym konkursie otrzymali:
Anna Bąk, Szymon Nowosielski, Paulina Drechny z klasy II a oraz Szymon Bizon i Bartosz Wojtunik z klasy II b.
Natomiast
Dominika Pachana i Gabriela Waśko z klasy II d oraz Tymoteusz Piątek z klasy II c otrzymali wysoki wynik w Konkursie Czytelniczym.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Bożeny Kobylińskiej-Byczek, pani Aleksandry Laskowskiej-Krupy, pani Małgorzaty Pięty oraz pani Jolanty Terwicz.
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!


LIGA W FOTOREPORTAŻU

We wtorek 26 kwietnia w kinie "Syrena" miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursów: "Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM w fotoreportażu" i "Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM na plakacie".
Uczniowie, którzy przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące promowania Ligi Naukowej zdeklasowali swoich rówieśników z jasielskich szkół i zajęli wszystkie miejsca na podium. Bezkonkurencyjna okazała się prezentacja
Mateusza Kluszczyka (klasa V c), zainspirowana przez p. Edytę Gogolę. Drugie miejsce uzyskała Maria Adamska, a trzecie Anna Świątek (obie klasa V b). Wyróżniona została praca Elizy Dzielińskiej (klasa VI c). Te 3 prace powstały pod opieką p. Moniki Owczarskiej. Ponadto w konkursie wzięli udział Wiktoria Ignarska (klasa V a) - opiekun p. Wiesława Szymczak, Maria Macieik (klasa I a) - opiekun p. Anna Lewiarz, Maricn Nawrocki (klasa V c) opiekun p. Edyta Gogola i Paweł Burnatowski (klasa V d) - opiekun p. Piotr. Nosal. Natomiast w konkursie na plakat wzięły udział: Monika Pajęcka i Antonina Syrek (obie klasa I c) - opiekun p. Maria Nawrocka oraz Julia Zawisza i Klaudia Bułaś (obie klasa VI c) - opiekun p. Beata Banaś.


WARSZTATY DECUPAGE PT."JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ IKONĄ?"

22 kwietnia grupa naszych uczniów z klasy VIB (Dawid Bysko, Karolina Kwiatek, Kornelia Mazur, Angelika Brzyska i Daria Dabrowska) uczestniczyła w warsztatach artystycznych w Gimnazjum nr 1, zorganizowanych w ramach Ligii Naukowej z LOTOSEM. Zajęcia prowadziła pani mgr Barbara Gonera - nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr1. Młodzi artyści mieli okazję zapoznać się z techniką decupage. Tematem przewodnim były ikony. Jest to bardzo ciekawa i inspirująca technika. Na drewnianych podłożach, uczniowie pod kierunkiem prowadzącego nauczyciela wykonali po raz pierwszy w swoim życiu przepiękne ikony. Uczestnicy warsztatów wykazali się wspaniałą wyobrażnią i kreatywnością.

fotogaleriaWOJEWÓDZKI TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ - DĘBOWIEC 2016

Dnia 26 kwietnia w Dębowcu odbył się Wojewódzki Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w którym wystartowały uczennice naszej szkoły. Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki. Dwójka Aleksandra Myśliwiec i Gabriela Augustyn zajęła II miejsce, przegrywają natomiast Amelia Aleksander i Weronika Chomiszczak zajęły VII miejsce. Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem na zawodach była Pani Ilona Wojdyła.

fotogaleriaWIELKI SUKCES Z PRZYRODY!

Tytuł Laureata zdobyły dwie uczennice z klasy VIa: Weronika Klimek oraz Magdalena Pabisz w Konkursie Przedmiotowym z Przyrody organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zwycięsko przeszły etap szkolny, rejonowy i wojewódzki. Pilna i systematyczna praca uczennic pod kierunkiem pani Edyty Gogoli przyniosła olbrzymi sukces. Jesteśmy dumni z naszych uczennic. Gratulacje!!!


KOSZYKARZE SP 2 JASŁO NA V MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE. BEZKONKURENCYJNI W JAŚLE

Zakończył się ,,koszykarski" sezon rozgrywek szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej jak również Jasielskiej Ligi Piłki Koszykowej (pierwsza edycja w historii).

Rozgrywki IMS
Po serii fantastycznych występów nasi młodzi koszykarze na koniec rozgrywek IMS zostali sklasyfikowani na piątym miejscu w województwie (II najlepszy wynik w historii występów naszej szkoły).
Droga do tego sukcesu prowadziła kolejno poprzez turnieje koszykarskie rozgrywane kolejno:w Jaśle, Jedliczu, Krośnie oraz Tarnobrzegu.
1 miejsce w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
1 miejsce w rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
2 miejsce w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej
2 miejsce w turnieju barażowym o awans do Finału Wojewódzkiego

Za pracę jaką drużyna włożyła w czasie treningów, ich zaangażowanie, determinację oraz wynik sportowy jaki osiągnęli należą jej się duże słowa uznania oraz gratulacje.

Rozgrywki Szkolnej Ligi Sportowej
W dniu 27.04.2016 na hali MOSiR w Jaśle odbyła się ostatnia runda rozgrywek w ramach jasielskiej ligi piłki koszykowej.
Po odniesieniu kolejnych dwóch wygranych spotkaniach nad ZSM nr 2 (22:1) oraz SP 1 Jasło (21:3) utrzymali status jedynej niepokonanej drużyny w rozgrywkach. Koszykarze naszej szkoły mogli cieszyć się z w pełni zasłużonego zwycięstwa kończąc ligę z bilansem 10 zwycięstw - 0 porażek.
Końcowa tabela:
1. SP 2 Jasło 10 zwycięstw - 0 porażek 323 pkt zdobyte - 33 stracone
2. ZSM nr 2
3. SP 12
4. SP 6
5. SP 1
Statuetkę dla najlepszego zawodnika rozgrywek otrzymał Jakub Bugała reprezentant SP 2.
Reprezentanci SP 2 w roku szkolnym 2015/16:
Jakub Ostalecki, Jakub Bugała, Kamil Majcher, Norbert Przebięda, Michał Biernat, Dominik Dunaj, Grzegorz Sarnecki, Jakub Krzyszczuk, Michał Urban, Marcel Fryc, Maurycy Juszczyk, Jakub Zborowski.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek
Należy zaznaczyć iż 10 z 12 uczniów na co dzień uczęszcza do klasy sportowej VI c. Pozostała dwójka to reprezentanci klasy VI a.

fotogaleriaŚWIĘTO ZIEMI W DWÓJCE - 2016

22 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, uczniowie klas IV - VI przygotowali prezentację strojów, haseł, scenek ekologicznych i piosenek. W ubiorze dominował kolor zielony, nie tylko wśród uczniów, ale także wśród nauczycieli.
W dalszej części imprezy wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni "słodkimi podarunkami". Klasy, które zaprezentowały się najciekawiej - wg szkolnego uczniowskiego jury- zostały dodatkowo wyróżnione zestawami do kolorowania.
Z okazji Dnia Ziemi w szkole zorganizowany został również
konkurs plastyczny pod hasłem "Dobre rady - nie pal, lecz segreguj odpady". Czas prezentacji poszczególnych klas stał się okazją do wyróżnienia najlepiej wykonanych prac, dlatego piękne nagrody książkowe w obecności dyrektora p. Jacka Nawrockiego wręczył uczniom przedstawiciel UM w Jaśle - p. Jerzy Żygłowicz.
Uczniowskie prezentacje były kolorowe, wesołe, zawierały ciekawe przesłania dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego. Nie tylko uczyły, ale były też okazją do miłej zabawy dla uczniów i nauczycieli.

fotogaleriaDZIEŃ ZIEMI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

Dnia 22 kwietnia w murach Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zazieleniło się jak na wiosennej łące. Uczniowie, a nawet większość pracowników szkoły postarali się o to, aby mieć na sobie coś zielonego. Był to pierwszy sposób na włączenie się w obchody Dnia Ziemi. O godzinie 9.30 rozpoczął się Festiwal Piosenki Ekologicznej dla uczniów klas I-III. Prezentacjom klas przyglądało się jury w składzie: pani Elżbieta Krzysiak- dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle, pan Jerzy Żygłowicz- reprezentant Urzędu Miasta oraz pan Jerzy Łącki - nauczyciel muzyki. Podczas drugiej części festiwalu, która rozpoczęła się o 10.30 zaszczyciła nas obecnością pani burmistrz Elwira Musiałowicz-Czech.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem prezentowali przygotowane piosenki o tematyce ekologicznej. Popisywali się przy tym umiejętnościami wokalnymi, a także aktorskimi. Przekazywali śpiewem, ruchem, a często strojem i rekwizytami bardzo ważne przesłania, pokazywali także, że wiedzą dużo o tym jak dbać o naszą planetę. Podsumowując występy pani burmistrz zwróciła uwagę na to, że właśnie od dzieci, które tak pięknie się prezentowały zależy przyszłość naszej Ziemi. Festiwal miał charakter konkursu. Jury oceniało wykonanie piosenki, a także przygotowane stroje. Wśród klas pierwszych zwyciężyły klasa I c prezentując piosenkę "Eko-skrzat" oraz klasa I b za piosenkę " Leśne duszki". Ponadto klasa I c zdobyła także dyplom za najciekawsze stroje. Wśród klas drugich pierwsze miejsce zdobyły klasy II a za piosenkę "Śmieciu, precz" i klasa II b za piosenkę "Świat woła o pomoc". Dyplom za najciekawsze stroje otrzymała klasa II c. Wśród klas trzecich zwyciężyła klasa III c za piosenkę "Poważna sprawa" oraz za przygotowanie najciekawszych strojów i dekoracji.
Klasy otrzymały nagrody - sprzęt sportowy, ufundowany przez Urząd Miasta Jasła oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez organizatorów, którymi były panie: Jolanta Terwicz, Mariola Ochałek i Bożena Kobylińska-Byczek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanych występów.

fotogaleria"JESTEM AKTOREM"

Dnia 19 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs "Jestem aktorem" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III, którzy zaprezentowali się w kategoriach: inscenizacja, recytacja, inscenizacja piosenki. Jury doceniło występy naszych uczniów przyznając im następujące miejsca i wyróżnienia:
- I miejsce w kategorii inscenizacja zespół z klasy III c:
Karolina Furmanek, Nadia Czech, Kamil Nosef, Amelia Smoleń, Amelia Wójtowicz, Aleksandra Grzebień, Zuzanna Pętlak, Wiktoria Walowska, Wiktoria Zawadzka, Martyna Muzyka, Oliwia Szostak, Hubert Szeląg, Bartłomiej Woś, Oskar Barzyk, Mikołaj Chmiel, Kacper Smutek za spektakl "Królewna Śnieżka w trzech odsłonach"
- III miejsce w kategorii recytacja
Antoni Fila z klasy II b za wiersz "O Felku, który nigdy nie kładł niczego na swoje miejsce"
- wyróżnienia w kategorii inscenizacja piosenki
Sandra Ryba z zespołem klasa I b za piosenkę "Róża i jeż" oraz Anna Bąk i Olga Opałka z klasy II a za piosenkę "Kaczka Dziwaczka".
Nagrodę za osobowość sceniczną otrzymała
Nadia Czech - klasa III c.
Zwycięzcom gratulujemy!

fotogaleria,,NA CYGANSKA NUTĘ''

8.04.2016r w budynku ,,Ekonomika'' podczas spotkania ,,Powitanie Wiosny Na Cygańską Nutę", tancerze ze świetlicy w wielobarwnych strojach oraz uczniowie starszych klas z naszej szkoły, tańczyli i śpiewali do rytmów melodii cygańskich. Następnie przedstawili program artystyczny dla młodszych kolegów z przedszkoli oraz specjalnych gości obecnych na tej uroczystości.

fotogaleria
IX WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ SPECJALNYCH

22.03.2016 r. w MDK w Jaśle, odbył się IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Szkół Specjalnych, podczas którego, zespół taneczny ze świetlicy przy naszej szkole, zaprezentował dwa tańce.

fotogaleria


PIŁKARZE DWÓJKI NA PIĄTKĘ W FINALE WOJEWÓDZKIM O PUCHAR TYMBARKU!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle w dniu 08.04.2016 w Stalowej Woli wystąpiła w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Tymbarku zajmując bardzo dobre 5 miejsce w stawce 24 najlepszych drużyn wyłonionych w gminnych i powiatowych eliminacjach. W fazie grupowej drużyna naszej szkoły spisała się rewelacyjnie odnosząc 3 zwycięstwa i zajęła I miejsce awansując do 1/4:
SP 2 Jasło - UKS Wilczki Lesko 3:0 vo
SP 2 Jasło - UKS Dynów 6: 4 (Sieńkowski, Rak, Podkulski, Barzyk, Mamroł, Hendzel)
SP 2 Jasło - SP Chmielnik 10:0 (Sieńkowski 6, Mamroł 2, Barzyk, Hendzel)
W wyniku losowania w ćwierćfinale spotkaliśmy się z drużyną Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, która okazała się najlepszym zespołem całego turnieju. Po bardzo zaciętej i heroicznej walce ulegliśmy drużynie gospodarzy 3:5 zajmując ostatecznie 5 miejsce w finale wojewódzkim.
SP 2 Jasło - AP Stalowa Wola 3: 5 (Sieńkowski 2, Mamroł)
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, upominki od firmy Tymbark a także korzystali z bufetu przygotowanego przez organizatorów.
Skład:
Miłosz Borda-Sieczkowski, Mikołaj Chmiel, Oskar Barzyk, Michał Sieńkowski, Gabriel Podkulski, Kacper Walczyk, Hubert Szeląg, Hubert Rak, Wiktor Hendzel, Wiktor Mamroł.
Trener: Robert Podkulski
Gratulacje dla całej drużyny za wspaniałą postawę i niesamowitą walkę na boiskach w Stalowej Woli!!!


PRZYGODA W KURATORYJNYM PRZEDMIOTOWYM KONKURSIE Z JĘZYKA POLSKIEGO

"Tam, gdzie przygoda
Chodź ze mną…"
A. Osiecka

Powyższe słowa stały się motywem przewodnim tego prestiżowego, trzyetapowego konkursu, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle ma w nim następujące osiągnięcia:
Magdalena Pabisz z klasy VI a - laureatka - opiekun mgr Teresa Dranka
Kinga Furmanek z klasy VI b - finalistka - opiekun mgr Bożena Dziadzio
Kuratoryjny Przedmiotowy Konkurs z Języka Polskiego jest dla uczniów przygodą "na tropie słów". W bieżącym roku dodatkowo uczestnicy mogli przeżywać przygody, wraz z młodymi detektywami - bohaterami literatury młodzieżowej i filmu. Musieli wykazać się umiejętnością redagowania tekstów twórczych, np. wywiadu i informacji prasowej. Przydała się też znajomość zagadnień z nauki o języku, a ponadto selekcjonowanie źródeł informacji.
Gratulujemy Magdzie i Kindze tak znaczących osiągnięć!


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIGO "OLIMPUS 2016"


Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli imponujące wyniki w olimpiadzie języka angielskiego. Świadczy to o ich znakomitym przygotowaniu i dużych umiejętnościach językowych:
Tytuł
LAUREATA uzyskali:
Mikołaj Michalczyk kl.V a - 1 miejsce w kraju
Beniamin Gierlicki kl.V a - 2 miejsce w kraju
Weronika Wojdyła kl.Va - 5 miejsce w kraju
Michał Burnatowski kl. V d - 7 miejsce w kraju
Arkadiusz Jarosz kl. IV a - 8 miejsce w kraju
Anna Pastwa kl. IV c - 10 miejsce w kraju
Mateusz Kluszczyk kl. V c - 10 miejsce w kraju
Aleksandra Świstak kl.VI c - 10 miejsce w kraju
Anna Pawluś kl. VI a - 10 miejsce w kraju
Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: mgr Ewa Armatys, mgr Barbara Drechny, mgr Piotr Nosal.
Mikołaj Michalczyk z kl. V a - zdobywca I lokaty- szlifował umiejętności pod kierunkiem mgr Ewy Armatys.
Gratulujemy.


LEKCJA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ WŚRÓD UCZNIÓW KLAS I

W dniu 21 marca wszyscy uczniowie klas I naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach udzielania pierwszej pomocy, którą przeprowadził dla nich pan Rafał Polak. Dzieci miały okazję obejrzeć stetoskop, posłuchać bicia serca, poćwiczyć, w jaki sposób sprawdzić, czy dana osoba oddycha i jest przytomna, jak wezwać do niej karetkę pogotowia i jakich informacji należy udzielić. Zapoznały się ze sposobem udzielenia pomocy osobie, która się zakrztusi. Mogły wykonać na fantomie masaż serca, zobaczyć jak działa defibrylator. Pan Polak w bardzo ciekawy, zabawny i przystępny sposób przekazał wiedzę ze swojego doświadczenia zawodowego i w prosty sposób zaimpikował ja uczniom klas młodszych. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z dużym zainteresowaniem, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i zgłaszały do ćwiczeń.
Udzielenie pierwszej pomocy to bardzo ważna i potrzebna umiejętność, która niejednokrotnie może uratować komuś życie.

fotogaleriaII MIEJSCE PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE KOSZYKOWEJ

Po zwycięstwie w finale rejonowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców dającym awans do następnej rundy rozgrywek, drużyna naszej SP 2 wzięła udział w półfinale wojewódzkim, który odbył się 01.04.2016r. w Krośnie. W zawodach wzięły udział cztery zespoły: SP 2 Jasło, SP 7 Krosno, SP 1 Brzozów, SP 1 Sanok. Zwycięzca rozgrywek awansował bezpośrednio do finału wojewódzkiego, natomiast drugie miejsce dawało przepustkę do gry w turnieju barażowym.
Drużyna SP 2 ostatecznie uplasowała się na
II miejscu ulegając jedynie zespołowi z Brzozowa. Młodzi koszykarze spisali się fantastycznie i choć ostatecznie nie wygrali turnieju to należą im się ogromne słowa uznania i wielkie brawa.
Należy podkreślić iż jest to jeden z najlepszych wyników w historii występów naszej szkoły w tych rozgrywkach.
Zajęcie drugiego miejsca pozwala na udział w turnieju barażowym, co jest równoznaczne z tym iż koszykarze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jaśle zostaną sklasyfikowani ostatecznie w najlepszej szóstce w całym województwie.
Wyniki półfinału:
SP 2 - SP Krosno 22:13 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)
SP 2 - SP Brzozów 15:21
SP 2 - SP Sanok 28:17
Skład zespołu:
Jakub Bugała, Jakub Ostalecki, Jakub Krzyszczuk, Michał Biernat, Norbert Przebięda, Marcel Fryc, Michał Urban, Dominik Dunaj, Maurycy Juszczyk, Grzegorz Sarnecki.
Trener: Krzysztof Urbanek
Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę, zaangażowanie oraz osiągnięte wyniki.

fotogaleria"MIESZKAM W BESKIDACH" KONKURS PLASTYCZNY

Aleksandra Wątor kl.VB, Magdalena Pabisz kl.VIA i Julia Szmigiel kl.VIA zostały wyróżnione w XXIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w Beskidach". Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi na piękno krajobrazu beskidzkiego oraz rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych.
Gratulujemy!

KONKURS WIEDZY O JASIELSKIEJ LIDZE NAUKOWEJ Z LOTOSEM

Dnia 18 marca 2016 r. odbył się Konkurs wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM. Brało w nim udział 14 drużyn z jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów. W tym prestiżowym konkursie zwycięstwo odnieśli uczniowie z naszej szkoły: Aleksandra Borda - Sieczkowska (klasa VI a), Jakub Krzyszczuk (klasa VI c) i Michał Urban (klasa VI c). Reprezentanci SP nr 2 wykazali się w tym roku imponującą wiedzą o Grupie LOTOS i Jasielskiej Lidze Naukowej. Nagrody dla najlepszych drużyn wręczyła Burmistrz Miasta Jasła Elwira Musiałowicz - Czech.
Konkurs wiedzy o Jasielskiej Lidze Naukowej z LOTOSEM - zorganizowany już po raz trzeci - jest wydarzeniem promującym i upowszechniającym Jasielską Ligę Naukową z LOTOSEM - projekt edukacyjny dla uczniów szkół i przedszkoli, jaki Miasto Jasło od 2013 r. realizuje we współpracy z Grupą LOTOS. Współzawodnictwo konkursowe obejmowało rozwiązanie testu przez każdego uczestnika quizu oraz czterech zadań praktycznych, które członkowie 3-osobowych reprezentacji mieli wspólnie wykonać. O wyniku decydowała suma punktów uzyskanych indywidualnie i zespołowo. I właśnie dzięki dobrej pracy zespołowej nasi uczniowie osiągnęli ten sukces.

fotogaleriaREJONOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ

W dniu 17 marca na hali sportowej w Jedliczu odbyły się rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej chłopców.
Jako najlepsza drużyna z powiatu jasielskiego to właśnie drużyna SP 2 wzięła udział w tych rozgrywkach. W zawodach wzięły udział również drużyny z Krosna , Jedlicza oraz Strzyżowa (mistrzowie w swoich powiatach). W czasie zawodów rozegrano łącznie 6 spotkań (system każdy z każdym). Po zakończeniu rywalizacji na parkiecie wyłoniono dwie najlepsze drużyny , które uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego.
Młodzi adepci basketu z naszej szkoły spisali się w tym dniu rewelacyjnie odnosząc komplet zwycięstw. Pozwoliło to oczywiście na zdobycie pierwszego miejsca i dalszy udział w rozgrywkach.
Wyniki spotkań SP 2 rozgrywek:
SP 2 - Strzyżów 32:14
SP 2 - Krosno 22:13
SP 2 - Jedlicze 34:8
Półfinał wojewódzki odbędzie się w terminie kwietniowym .
Skład zespołu:
Jakub Bugała, Jakub Ostalecki, Jakub Krzyszczuk, Kamil Majcher, Michał Biernat, Norbert Przebięda, Marcel Fryc, Michał Urban, Dominik Dunaj, Maurycy Juszczyk, Grzegorz Sarnecki.
Trener: Krzysztof Urbanek
Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę, zaangażowanie oraz osiągnięte wyniki.


MUZYCZNY UPOMINEK DLA WAS

Uczniowie z Dwójki wraz ze swoimi nauczycielami zapraszają do obejrzenia teledysku, który zostanie wyemitowany w TV Jasło już 24 marca br. (czwartek). Przedsięwzięcie zostało zrealizowane we współpracy z Urzędem Miasta: autorem scenariusza i obrazu jest pan Piotr Juryś, a dźwięk zrealizowano w studio nagrań JDK, dzięki zaangażowaniu pana Wojciecha Nowickiego.
W nagraniu uczestniczył Burmistrz Jasła, pan Ryszard Pabian.
Obejrzyj teledysk: http://tvjaslo.pl/MP4/20160326-01.php

fotogaleriaSUKCESY W KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z MATEMATYKI 2015/2016

Magdalena Pabisz z kl.VIa została laureatką, a Jakub Zborowski z kl.VIc finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Konkurs odbywał się w trzech etapach. W etapie wojewódzkim udział wzięło 99 uczniów z województwa podkarpackiego. Wytrwała i systematyczna praca naszych młodych matematyków przyniosła imponujące osiągnięcia.
Uczniów przygotowywały Panie Ewa Wachel i Agnieszka Furmanek.
Serdecznie gratulujemy!


SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

W ramach popularyzacji plastycznej twórczości dziecięcej uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego zwiedzili nową galerię sztuki w JDK. Obejrzeli pokonkursową wystawę prac dziecięcych "Moja przygoda z JDK-iem" oraz galerię obrazów olejnych "Wiśniowa pachnąca malarstwem". Obcowanie ze sztuką było inspiracją do rozwijania wrażliwości dziecięcej i zachętą do prezentacji własnych umiejętności w konkursach plastycznych.


fotogaleria


RAZ DO ROKU JEST TAKI DZIEŃ…..

Dnia 8 marca wszystkie kobiety małe i duże w naszej szkole mogły poczuć się bardzo wyjątkowo. Pięknie udekorowana wykonanymi przez dzieci kwiatami sala wprowadzała uroczysty nastrój. W ramach zajęć kulinarnych dzieci upiekły i ozdobiły słodkie muffinki. Następnie chłopcy złożyli życzenia i wręczyli przygotowane babeczki paniom pracującym w szkole. Te miłe gesty wywołały uśmiech na twarzach wszystkich kobiet.

fotogaleria
LIGA KOSZYKÓWKI

W dniu 3 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaśle odbyła się III runda rozgrywek w ramach międzyszkolnej ligi piłki koszykowej. W zawodach wzięły udział: Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 6, ZSM nr 2. W czasie zawodów rozegrano łącznie 6 spotkań (system każdy z każdym), a wyniki zostały dopisane do klasyfikacji łącznej ligi.
Koszykarze Sp 2 po raz kolejny okazali się bezkonkurencyjni odnosząc w zawodach komplet zwycięstw i pozostają jedynym zespołem, który w lidze nie zaznał ,,smaku" porażki.
Wyniki spotkań SP 2 rozgrywek:
SP 2 - ZSM nr 2 14:2
SP 2 - SP 12 31:8
SP 2 - SP 6 38:2
Po III kolejach tabela całej ligi prezentuje się następująco:
1. SP 2 8 zwycięstw - 0 porażek 275 pkt zdobyte - 29 straconych!!
2. ZSM nr 2
3. SP 12
4. SP 1
5. SP 6
Turniej finałowy odbędzie się w terminie kwietniowym na hali MOSiR w Jaśle.
Skład zespołu:
Jakub Bugała, Jakub Ostalecki, Jakub Krzyszczuk, Kamil Majcher, Michał Biernat, Norbert Przebięda, Marcel Fryc, Michał Urban, Dominik Dunaj.
Trener: Krzysztof Urbanek
Gratulacje dla wszystkich zawodników za osiągnięte wyniki. Tak trzymać!

fotogaleriaWYNIKI II ETAPU OGÓLNOPOLSKICH KONKURSÓW " Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ" I "Z ORTOGRAFIĄ NA CO DZIEŃ"

W styczniu 2016 roku odbył się w naszej szkole II etap ogólnopolskich konkursów
"Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z ortografią na co dzień". W pierwszym z nich uczestniczyło 24 reprezentantów z klas drugich i 5 z klas trzecich. Uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Ośmiu uczniów z klas drugich i dwoje z klas trzech zdobyło po 26 punktów, a więc tylko 2 punkty brakło każdemu z nich do finału. Wynik 28 punktów i Tytuł Finalisty uzyskała uczennica klasy IIa Julia Bródka.
W konkursie "Z ortografią na co dzień" brało udział 16 uczniów z klas drugich i 4 z klas trzecich. 26 punktów zdobył 1 uczeń z klasy drugiej i 1 uczeń z klasy III. Wynik 28 punktów i
Tytuł Finalisty uzyskało z ortografii 2 uczniów: Szymon Nowosielski z klasy IIa i Antoni Fila z klasy IIb.
Wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Finale, który odbędzie się w Krakowie.


NAGRODZENI W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ALFIK MATEMATYCZNY.

W listopadzie 45 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI brało udział w
Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział blisko 62 tys. uczniów z 1425 szkół. Organizatorzy konkursu wyróżnili naszych uczniów. Są to:
Patryk Ząbik uczeń kl. Vc - wynik bardzo dobry
Filip Pętlak uczeń kl, Vd, - wynik dobry
Magdalena Pabisz uczennica kl. VIa - wynik dobry
Jakub Zborowski uczeń kl. VIc -wynik dobry
Krystian Augustyn uczeń kl. IVc - najlepszy wynik w szkole wśród uczniów klas czwartych
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


DWÓJKA NA PODIUM!

I miejsce w III Powiatowym Konkursie Europejsko-Geograficznym "My w Europie - Cudze chwalicie, swego nie znacie" zdobyły uczennice z klasy VIa Aleksandra Borda-Sieczkowska, Weronika Klimek, Magdalena Pabisz. Trzyosobowa drużyna przygotowała i przedstawiła jury samodzielnie wykonaną prezentację multimedialną o Krakowie oraz wykazała się bogatą wiedzą, odpowiadając na pytania w quizie na czas. Gratulujemy!
Uczennice otrzymały nagrody, za które serdecznie dziękujemy.

fotogaleria

"MATEMATYCZNY SKOK DO GIMNAZJUM"

Uczniowie naszej szkoły dnia 10 lutego 2016r po raz dwunasty brali udział w
Powiatowym Konkursie "Matematyczny skok do gimnazjum" organizowanym przez Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Jasła. Uczniowie zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, które sprawdzały ich wiedzę, umiejętności, odporność na stres.
W konkursie brało udział 6 uczniów naszej szkoły i 5 z nich zostało wyróżnionych przez organizatorów. Są to:
Pabisz Magdalena (kl. VIa) -IV miejsce
Majewski Krzysztof (kl. VIb) - V miejsce
Bugała Jakub (kl. VIc) - V miejsce
Midura Katarzyna (kl. VIa) - wyróżnienie
Ostalecki Jakub (kl. VIc) - wyróżnienie
Cieszymy się z tak wysokich wyników i gratulujemy!starsze wpisy >>


Powrót do treści | Wróć do menu głównego