Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2014-2015

Archiwum


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

klasy VI - otwórz

klasy IV - V - otwórzINFORMACJA Wyprawka szkolna 2015/2016
- otwórz


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle autorami najlepszych projektów Jasielskiej Ligi Naukowej
z LOTOSEM

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle znalazła
się na 1. pozycji na liście najlepszych szkół Jasielskiej Ligi Naukowej
z LOTOSEM. Na 7 realizowanych projektów aż 5 zostało nagrodzonych
i wyróżnionych.
W dniu 17VI 2015 r. dyrektor SP2, pan Jacek Nawrocki, odebrał
Puchar Burmistrza Miasta Jasła dla Szkoły wraz z nagrodą pieniężną w wysokości
3000 zł. za szczególne wspieranie projektu Jasielska Liga naukowa z LOTOSEM.
Za najlepszy projekt ligowy roku 2014/2015 uznano: "Żyć uczciwie, czyli jak? Jak jaślanie pojmują uczciwe zachowanie?", opracowany przez
Wiktorię Ignarską, Szymona Opałkę, Michała Witusika, zrealizowany pod kierunkiem mgr Wiesławy Szymczak.
I miejsce w dziedzinie artystycznej zajął projekt "Jak wpisać się w kontynuację tradycji jasielskich pasjonatek rękodzielnictwa?", nad którym pracowali uczniowie:
Wiktoria Rączka, Aleksandra Kaleta, Martina Materniak - opiekunem była mgr Barbara Goleń.
II miejsce w obszarze matematyczno - przyrodniczym otrzymał projekt "Jak mogę pomóc swojemu środowisku na co dzień?" do którego przystąpili uczniowie: Paweł Brączyk, Mateusz Kluszczyk, Marcin Nawrocki, a jego opiekunem była mgr Edyta Gogola.
Wyróżnienie w obszarze humanistycznym, tematycznie związanym z Jasłem, zdobył projekt "Dlaczego św. Antoni jest patronem naszego miasta?" przygoto
wany przez najmłodszych uczniów szkoły: Mateusza Krychtę, Natalię Piętę, Patryka Pisza, pod opieką mgr Marii Nawrockiej.
Wyróżnienie w dziedzinie matematyczno - przyrodniczej zdobył projekt
Katarzyny Midury, Magdaleny Pabisz i Weroniki Klimek: "Jak wykorzystano symetrię w architekturze i sztuce Jasła?", opiekun mgr Ewa Wachel.
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom.
Jest to ogromny sukces, gdyż realizacja zadań projektowych wymagała bogatej wiedzy, umiejętności planowania. kreatywności, pracowitości, wyobraźni. Po raz kolejny ,,Dwójka" udowodniła, że stać ją na bardzo dużo, nauczyciele potrafią znakomicie pracować z uczniami i rozwijać ich zainteresowania.SUKCESY UCZNIÓW SP2 W POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNYM "Z PRZYRODĄ NA TY"

10 czerwca uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w VII Powiatowym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym "Z przyrodą na Ty", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle.
W kategorii klas IV tytuł LAUREATA zdobyli:

- Aleksandra Wątor - kl. IVb
- Martyna Wojtowicz
- kl. IVc
- Mikołaj Michalczyk
- kl. IVa
W kategorii klas V tytuł LAUREATA zdobyła:

- Magdalena Pabisz
- z kl. Va - pod opieką pani mgr Edyty Gogoli.
W kategorii klas V WYRÓŻNIENIE zdobyła:
- Weronika Mazur
z kl. Vc - pod opieką pani mgr Marty Frydrych.


10 MEDALI DLA SP 2 JASŁO

Dnia 12.06.2015r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wzięła udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich w Stropkovie na Słowacji. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z 8 szkół reprezentujących Stropkov, Bardejov, Presov, Svidnik i Jasło.
Reprezentacji z Jasła udało się wywalczyć 1 miejsce drużynowo, 10 medali indywidualnie i kilka wysokich pozycji:

Roksana Ciborowska -
1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy medal
Karolina Furmane
k - 1 srebrny medal
Martyna Fortuna - 1 srebrny medal
Jakub Turek -
1 srebrny medal
Jakub Ostalecki -
1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
Oliwia Czajka
- 12 miejsce
Zuzanna Pętlak
- 10, 12 miejsce
Karolina Michalska
- 7, 9 miejsce,
Monika Maciechowska
- 6, 9 miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

Tegoroczny finał konkursu
"Z poprawną polszczyzną na co dzień" odbył się 22 maja w Krakowie w auli Uniwersytetu Pedagogicznego, gdzie dwójka naszych uczniów zmierzyła się z opowiadaniem na podstawie historyjki obrazkowej. Uczeń klasy IIa - Bartosz Kosiba oraz uczennica klasy IIIa - Aleksandra Pelczar za dotychczasowe sukcesy otrzymali dyplom Finalisty oraz nagrodę książkową.
Do III etapu konkursu uczniów przygotowywały panie: Małgorzata Szwast i Mariola Ochałek. Tytuł Finalisty jest bardzo wysokim osiągnięciem. Gratulujemy i życzymy sukcesów!PIERWSZAKI NA ZIELONEJ SZKOLE

Dnia 1 czerwca 2015 r. uczniowie z klasy Ia i Ib rozpoczęli swoją przygodę na zielonej szkole w Przysietnicy. Dla pierwszoklasistów było to nie lada wezwanie- dwie noce bez rodziców, radzenie sobie w różnych sytuacjach , w których do tej pory pomagała mama, nowe zadania, z którymi trzeba sobie było poradzić. Dzieci mieszkały w Czardworku, dawnym pałacu biskupów przemyskich, który znajduje się w pięknej okolicy bogatej w zieleń, różnobarwne kwiaty, spokój i ciszę. Na nudę nikt jednak nie narzekał. W poniedziałek po spacerze leśnymi szlakami były warsztaty garncarskie, na których każdy ulepił sobie gliniane naczynie i jako pamiątkę z pobytu przywiózł do domu. Wieczorem było ognisko i pieczenie pysznych kiełbasek. We wtorek wszyscy pokonali pięciokilometrową trasę do Starej Wsi do Klasztoru Ojców Jezuitów. Tam oglądaliśmy szopki, pisanki i wiele innych pamiątek przywiezionych przez misjonarzy z różnych zakątków świata. Droga powrotna, czyli kolejne pięć kilometrów poszła znacznie łatwiej i wystarczyło kilka minut regeneracji na rozpoczęcie lekcji i później na gry i zabawy z piłką. Największą atrakcją tego dnia były jednak loty miotłowe z wieży Czardworka na pobliską polanę. Wieczorem natomiast była prawdziwa dyskoteka. Ostatni dzień pobytu to przejażdżka kolejką zwaną Strzałą Południa i przejście ścieżką przyrodniczą składającą się z 14 przystanków, a przy każdym nowe, ciekawe wiadomości z przyrody. Pakowanie poszło sprawnie, niektórzy nie mieliby nic przeciwko temu, aby przedłużyć pobyt na zielonej szkole, było to jednak niemożliwe do realizacji. Wszyscy uczestnicy zielonej szkoły zdali egzamin na szóstkę, a na pamiątkę otrzymali dyplom.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie trwania zielonej szkoły.


fotogaleriaANTONIAŃSKI DAR SERCA
fotorelacja


KONKURS PIOSENKI RELIGIJNEJ "RADOSNY CHRZEŚCIJANIN"

W dniu 10 maja br w ramach Antoniańskiego Daru Serca przy kościele o o. Franciszkanów odbył się konkurs piosenki religijnej "Radosny chrześcijanin". III miejsce w konkursie zdobyła Julia Skiba, uczennica klasy IIIa w piosence "Każdy może być święty". Serdecznie gratulujemy.fotorelacja
DIECEZJALNY FINAŁ KONKURSU BIBLIJNEGO

"Ewangelia św. Marka drogą ucznia Jezusa" - pod takim hasłem odbywał się w tym roku Diecezjalny Konkurs Biblijny organizowany dla uczniów szkół podstawowych przez Diecezjalne Dzieło Biblijne. 29 maja w auli domu rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie na finale Konkursu spotkali się najlepsi - najmłodsi - bibliści z naszej Diecezji. 84 uczniów wybranych zostało spośród 1500 uczniów (w tym 34 uczniów z Dwójki), którzy wzięli udział w etapie szkolnym w szkołach należących do naszej Diecezji. W ostatnim etapie Konkursu musieli oni zmierzyć się z własnym stresem i z niezmiernie trudnym testem z zakresu znajomości jednej z Ewangelii synoptycznych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, którzy wykazali się najlepszą wiedzą na temat Ewangelii św. Marka, a byli to: Marcin Nawrocki z klasy IVc (uzyskał 81 punktów na 100) i Adrian Rachowicz z klasy VId (uzyskał 84 na 100 punktów). Wszyscy finaliści otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy, upominki i gromkie brawa od towarzyszących im rodziców i opiekunów - będące wyrazem podziwu za wysoki poziom wiedzy biblijnej, jaką się wykazali. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród nasi reprezentanci mieli okazję porozmawiać z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Kazimierzem Górnym, który przybył, by pogratulować finalistom i udzielić wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Oprócz wiedzy biblijnej, upominków pozostały im też pamiątkowe zdjęcia z emerytowanym Ojcem Diecezji. Wszystkim finalistom gratulujemy!


,,DWÓJKA" NA KWIATOWEJ - DZIEŃ DZIECKA

W dniu 1 czerwca br. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle obchodzili Święto Szkoły i Dzień Dziecka, które po raz pierwszy w historii tej placówki zorganizowano na miejskich terenach rekreacyjnych "Przystanek Kwiatowa".
Rada Rodziców i nauczyciele przygotowali dla uczniów liczne atrakcje. Doskonale dopisała pogoda - w tym pięknym czerwcowym dniu ponad 350 dzieci mogło korzystać z nadmuchiwanych zamków, zjeżdżalni, trampolin, placów zabaw. Dla dzieci, w dniu ich święta, zorganizowano rozgrywki sportowe, malowanie twarzy, robienie ciekawych fryzur. Uczniowie mogli uczestniczyć w pokazach ratownictwa medycznego, a także obejrzeć i wypróbować sprzęt, jakim dysponuje jasielska straż pożarna, popisać się talentami wokalnymi. Aby umacniać konopnicjańskie tradycje, dla chętnych zorganizowano quiz z nagrodami, na temat historii szkoły i jej patronki.
Dziękujemy Radzie Rodziców za urzeczywistnienie pomysłu organizacji Święta na "Przystanku Kwiatowa". Imprezę, nad którą honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Jasła, można było zorganizować dzięki licznym darczyńcom. Byli to: sklep Kaufland, Biuro Podróży ,,Wakacje.pl" Katarzyna Bugała, Kancelaria Hirundo - Justyna Bunar, Bank BGŻ, Firma Remontowo -Budowlana ,,Budowlaniec" - Jerzy Lechowski, Reporter Young - Grażyna Lechowska, państwo Renata i Grzegorz Piątkowie. Specjalne podziękowania kierujemy również do Powiatowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Zespołu Szkół Usługowo -Spożywczych, Medycznej Szkoły Policealnej oraz Straży Miejskiej.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również uda nam się zapewnić dzieciom moc atrakcji w dniu Ich święta.


fotorelacjaKONKURS POD PATRONATEM ODDZIAŁU REJONOWEGO PCK w JAŚLE

W ramach programu profilaktyki uzależnień nasza szkoła wzięła udział w projekcie realizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Jaśle pod hasłem "STOP DLA ALKOHOLU w NASZEJ SZKOLE". Uczestnikami projektu objęci zostali uczniowie klas VI-ych, tj. ok. 90 uczniów.W ramach I etapu szkolnego projektu, każda klasa odbyła 2 godzinne szkolenie nt. szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie człowieka, które przeprowadził pracownik Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, - pani mgr Donata Gryziec. Wśród uczniów -uczestników projektu, przeprowadzona została anonimowa ankieta na temat spożywania alkoholu.
W podsumowaniu projektu, 18 maja w Oddziale Rejonowym PCK w Jaśle młodzież uczestniczyła w II etapie -rejonowym, tj. konkursie międzyszkolnym w którym rywalizowała ze Szkołą Podstawową nr 10 w Jaśle. W konkursie wzięło udział po 3 uczniów ze szkół, którzy pisali test na temat szkodliwości i właściwości alkoholu oraz podstawowych wiadomości o PCK oraz po 3 uczniów - zdobywców pierwszych miejsc w konkursie szkolnym na najładniejszy plakat o tematyce antyalkoholowej.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci drobnego sprzętu elektronicznego. Do konkursu przygotowała uczniów pani mgr Marta Frydrych - opiekun Szkolnego Koła PCK.
W części testowej:

I miejsce zajęli: Victoria Więcek - kl. VIb oraz Damian Janowski - kl. VIc
III miejsce zajął: Tomasz Jodłowski - kl. VIc
W części plastycznej na najładniejszy plakat:
III miejsce zdobyła - Victoria Więcek - kl. VIb
V miejsce zdobyła - Sandra Gozdecka - kl. VId
VI miejsce zajął - Kevin Pham Van - kl. VIa


KONKURS "ZUCH"

W dniu 12. 03. 2015r. w Szkole Podstawowej nr2 w Jaśle odbył się Konkurs "Zuch" dla uczniów klas I-III mający zakres ogólnopolski, organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianów, których treść dostosowana była do obowiązującej podstawy programowej i uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno- przyrodniczej i matematycznej. Uzyskane wyniki pozwoliły sprawdzić wiedzę i umiejętności naszych najmłodszych uczniów.
Dyplom laureata otrzymali:

Waśko Gabriela
- klasa Id opiekun mgr Małgorzata Pięta.
Furmanek Karolina
- klasa IIc opiekun mgr Anna Bobula
Momot Julia
- klasa IIIb opiekun mgr Anna Lewiarz
Julia Nguyen Van -
klasa IIId opiekun Małgorzata Szetlak


MISTRZOSTWA POLSKI W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA ROLKACH TOMASZÓW LUBELSKI 31.05.2015R.

6 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wzięła udział w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Jeździe Szybkiej na Rolkach, które odbyły się na ulicach Tomaszowa Lubelskiego. W zawodach wzięło udział koło 200 zawodników z 17 klubów całej Polski: z Zakopanego, Warszawy, Dusznik, Kłodzka, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Grodziska Mazowieckiego, Tomaszowa Mazowieckiego, a nawet z Ukrainy.
Na krętej i wymagającej trasie 10km brązowy medal w kategorii 12 lat zdobyła
Roksana Ciborowska.
Na dystansie 2500m świetnie zaprezentowali się debiutanci:
Radek Dybka zajął 5 pozycję, Michał Ostalecki 8, Marco Materniak 10, Jakub Turek 11 i Michał Potempa 13.
Wspaniałą formą wykazał się Trener drużyny
Damian Ciborowski, który zwyciężył w kategorii Masters bijąc rekord życiowy na 21 km - 35 minut i 10 sekund co daje średnią prawie 36 km na godzinę.
Gratulujemy wspaniałych wyników i już teraz zapraszamy na październikową już 3 edycji RUN and ROLL czyli Ogólnopolskich Zawodów w Jeździe Szybkiej na Rolkach i w Biegach Ulicznych.POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU JASIELSKIEGO "ALFABET PRZYRODY".

W dniu 26 maja br. w MDK w Jaśle odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego "ALFABET PRZYRODY". Laureatkami konkursu zostały Oliwia Mucha i Julia Momot, uczennice klasy IIIb. Oliwia zaprezentowała wiersz "Wilczki" Ignacego Krasickiego, a Julia urzekła jury swoją interpretacją utworu Wandy Grodzieńskiej "O ślimaku, co szukał wiosny". Uczennice do konkursu przygotowała mgr Anna Lewiarz. Serdeczne gratulacje!

fotogaleria

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY "PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM".

W dniu 25 maja br. w Teatrze MASKA w Rzeszowie miał swój finał XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Tradycje i zwyczaje Podkarpacia… i ty jesteś cząstką mojej Małej Ojczyzny" pod hasłem "Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym".
Nagrody w konkursie zdobyły:
Aleksandra Kaleta, uczennica klasy VIb, która ozdobiła quillingowymi stokrotkami wielkanocne jajo (opiekun mgr Barbara Goleń), Gabrysia Augustyn z klasy IIIc, za koszyczek wiosennych kwiatów (opiekun mgr Maria Nawrocka), oraz Iga Przybylik, Aleksandra Szmigiel, Aleksandra Forystek i Diana Pasternak uczennice klasy IIIb, które pod opieką mgr Anny Lewiarz wykonały z bibuły i krepiny polne maki, rumianki, szafirki i przebiśniegi. Wielkie gratulacje dla laureatek konkursu, pasjonatek rękodzieła.

fotogaleria
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W JEŹDZIE SZYBKIEJ NA ROLKACH

22 maja 2013r. w Wysowej (woj. małopolskie) odbyły się zawody w jeździe szybkiej na rolkach. W kategoriach szkół podstawowych wystartowali zawodnicy reprezentujący: Gorlice, Tomaszów Mazowiecki, Kraków, Hańczową, Zakopane i Jasło.
Na dystansie 1500m Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowało 6 uczniów, którym udało się wywalczyć dwa medale i wysokie miejsca w czołówce. Najlepsze osiągnięcia:

Roksana Ciborowska
- 1 miejsce
Radosław Dybka
- 3 miejsce
Marco Materniak
- 4 miejsce
Michał Ostalecki
- 5 miejsce
Michał Potempa
- 6 miejsce
Sebastian Szklarski
- 19 miejsce


SUKCES UCZNIÓW W XXIV TURNIEJU WIEDZY O JAŚLE

W maju dwa trzyosobowe zespoły z naszej szkoły uczestniczyły w XXIV Turnieju Wiedzy o Jaśle, którego organizatorem było Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego. W tym roku konkurs miał szczególną oprawę, związaną z obchodami 650 lecia nadania praw miejskich Jasłu. Pytania zostały opracowane przez nauczycieli regionalistów, a dotyczyły historii Jasła od czasów najdawniejszych do współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem obchodów 600 lecia Jasła w 1965 roku. Zajmując II miejsce spory sukces odniósł zespół w składzie: Aleksandra Kaleta, Kamil Kras i Wiktoria Rączka. Opiekunem zespołu był mgr Jacek Nawrocki. Natomiast drugi zespół z naszej szkoły pod opieką mgr Bożeny Dunaj zajął V miejsce (Rafał Pietrusza, Adrian Rachowicz i Michał Sochacki).


MAJÓWKA MISYJNA

W dniu 12 maja wraz z uczestnikami Szkolnego Koła Misyjnego i Caritas wyjechaliśmy do Krosna na Majówkę Misyjną. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas ksiądz misjonarz z Kamerunu. Opowiedział nam o swoich wypadach. Następnie odbyła się Eucharystia. Po Mszy św. odbyło się losowanie nagród, zabawy oraz malowanie twarzy. W czasie loterii ksiądz wylosował numerek, który wygrał nagrodę główną - rower. Niestety, nikt z naszej szkoły nie zdobył nagrody głównej. Mimo to, wycieczka się udała. Wróciliśmy do domów bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń.

fotogaleria
ZAWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH Z OKAZJI 650-LECIA MIASTA JASŁA

W dniu 13.05.2015r. odbyły się zawody w biegach przełajowych upamiętniające nadanie praw miejskich dla Miasta Jasła. Organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle, MOSiR Jasło oraz Klub Sportowy SPEED Jasło.
Dzieci startowały w dwóch kategoriach: indywidualnej 650metrów i drużynowej na 10x 650metrów. Celem było uświadomienie młodzieży z powiatu jasielskiego o historii nadania praw miejskich oraz dobra zabawa na świeżym powietrzu połączona z rywalizacją sportową. Na zawody zgłosiło się prawie stu uczniów i 6 drużyn.
Wyróżnione zostały najlepsze szkoły jak i uczniowie w kategorii indywidualnej. Nagrody wręczali
Burmistrz Jasła Pani Elwira Musiałowicz-Czech, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle Pan Jacek Nawrocki oraz Dyrektor MOSiR Jasło Pan Tadeusz Baniak.
Najszybsza drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle tuż przed Szkołą z Błażkowej, a indywidualnie wśród chłopców zwyciężył Piotr Stasiak z SP Błażkowa, a wśród dziewcząt Roksana Ciborowska z SP 2 Jasło.
Najmłodszą uczestniczką została Wiktoria Zawadzka SP2 Jasło, a uczestnikiem Cyprian Rudko ISP 12.
Cieszymy się, że w Jaśle odbywają się tego rodzaju imprezy, które promują sport i zdrowie, a zarazem jest szansa dowiedzieć się na temat historii własnego miasta.

wyniki sztafetyFINAŁ KONKURSÓW "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"

W dniu 14 maja 2015r. odbył się finał XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i VI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego. W konkursie plastycznym wzięło udział 87 uczestników. Jury w składzie: artyści plastycy "Plaja" - p. Małgorzata Samborska, p. Bogdan Samborski, p. Jan Kukułka,
p. Mariusz Świątek - Kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle oraz p. Ewa Kusiak - instruktor JDK przyznało 21 nagród, 25 wyróżnień oraz 4 nagrody specjalne. Na konkurs literacki wpłynęło 107 prac.
Jury w składzie nauczycieli polonistów z naszej szkoły: p.Teresa Dranka, p.Bożena Dziadzio, p.Ewa Mroczka oraz p. Wiesława Szymczak, przyznało 24 nagrody i 25 wyróżnień. Patronat nad konkursem jak co roku objął Burmistrz Miasta Jasła. Sponsorem nagród był Wydział Ochrony Środowiska i właściciel sieci sklepów MPM.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

fotogaleria"ZIELONA SZKOŁA" UCZNIÓW KLASY IIIa I IIIb W JODŁÓWCE TUCHOWSKIEJ

W dniach od 11-15.05.2015 r. grupa 42 uczniów z klasy IIIa i IIIb przebywała na "zielonej szkole" w miejscowości Jodłówka Tuchowska. Dzieci mieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych, gdzie pod opieką wychowawczyń Marioli Ochałek, Anny Lewiarz i Anny Czekańskiej oraz 5 wychowawców DWD oprócz zajęć dydaktycznych realizowały zajęcia psychoedukacyjne, rekreacyjno-sportowe, kulturalno rozrywkowe i zajęcia wychowawcze.
W czasie pobytu dzieci bardzo dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu, spacerowały po okolicy, odbyły pieszą wycieczkę na Brzankę i do bacówki, podziwiały Park Krajobrazowy Pasma Brzanki, poznały osobliwości przyrodnicze i legendy związane z Jodłówką Tuchowską. Odbyły wycieczkę autokarową do Pilzna - Lipin, gdzie zwiedziły skansen zminiaturyzowanej wsi i bajkowy ogród.
W Zalipiu zapoznały się z historią malowania domów i sprzętów gospodarstwa domowego, zwiedziły Zagrodę Felicji Curyłowej, Dom Malarek, w którym poznały dawne techniki malowania oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali i aktywnie uczestniczyli w zajęciach psychoedukacyjnych z panią psycholog "Poznajmy się lepiej-warsztaty integracyjne" oraz "Nasze emocje. Rozmawiamy o uczuciach. Zabawy relaksacyjne".
Uatrakcyjnieniem pobytu był "Quiz zoologiczny", konkurs plastyczny "Pejzaż Jodłówki Tuchowskiej", konkurs czystości. Została zorganizowana dyskoteka, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek, karaoke, zabawa taneczna z konkursami, zespołowe gry sportowe.
Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, nastąpiła większa integracja grupy, zwiększyła się samodzielność dzieci, które musiały same zadbać nie tylko o własny wygląd, ale również o wygląd pokoju, w którym mieszkały, wzrosło uczucie empatii wobec tych dzieci, które potrzebowały pomocy lub w większym stopniu od innych tęskniły za domem rodzinnym.
Był to fantastycznie spędzony czas pełen nowych wrażeń i doświadczeń, nowych przyjaźni, który na długo pozostanie w pamięci uczestników zielonej szkoły.

fotogaleriaBŁAŻEJ DZIADZIO I KONRAD SMAGACKI LAUREATAMI KONKURSU HISTORYCZNEGO "LOSY ŻOŁNIERZA I DZIEJE ORĘŻA POLSKIEGO".

W kwietniu 2015 roku w Klubie Garnizonowym w Rzeszowie odbył się III etap - wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy", zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwóch uczniów z naszej szkoły:
Błażej Dziadzio i Konrad Smagacki (obaj klasa VI b). Wyniki konkursu przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - Błażej uzyskał 82%, a Konrad 80% możliwych do zdobycia punktów. Dzięki temu zostali oni laureatami tego prestiżowego konkursu, w którym oprócz dużej wiedzy o polskiej wojskowości od X do XVI wieku należało wykazać się znajomością uzbrojenia, obrazów historycznych, tekstów źródłowych i kultury średniowiecznej.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieka mgr Jacka Nawrockiego.DZIEŃ ZIEMI W "DWÓJCE"

Z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia 2015r w naszej szkole odbyły się następujące konkursy przyrodnicze:
konkurs ekologiczny dla klas czwartych pt.
"Na ratunek Ziemi"
konkurs plastyczny pt.
"Ratujmy Ziemię - nasz dom"
konkurs literacki pt.
"O Ziemi Ty droga - Ty Boży zielniku".
Wyniki:

W konkursie drużynowym klas czwartych:
I miejsce - klasa 4 b w składzie: Oliwia Jasińska, Anna Świątek, Michał Ostalecki
II miejsce - klasa 4 c: Martyna Wójtowicz, Przemysław Szwast, Patryk Ząbik
III miejsce - klasa 4 a: Emilka Winiarz, Julia Przybyłowska, Beniamin Gierlicki
IV miejsce - klasa 4 d: Michał Burnatowski, Karol Henzel, Daniel Jarecki
W konkursie plastycznym:
I miejsce - Beniamin Gierlicki kl. 4a
II miejsce - Maksymilian Kosiba kl. 5b
III miejsce - Mateusz Gorczyca kl. 4d
IV miejsce Aleksandra Wątor kl. 4b
V
miejsce Katarzyna Midura kl. 5a
Wyróżnienia otrzymali: Michał Burnatowski kl. 4d, Kacper Augustyn kl.6c, Karol Sieńkowski kl. 6d, Jakub Sieńkowski
kl. 4a.
W konkursie literackim wyróżnienie otrzymały: Justyna Knapik oraz Wiktoria Rączka z kl. 6b.

Gratulujemy!

Konkursy zorganizowały nauczycielki przyrody: Pani Marta Frydrych i Pani Edyta Gogola.
Konkurs dla klas czwartych został zorganizowany i przeprowadzony przez grupę projektową z kl.4c w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem: Pawła Brączyka, Marcina Nawrockiego oraz Mateusza Kluszczyka.

fotogaleria


3 MAJA

Dnia 30 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Żywą lekcję historii i wychowania patriotycznego przygotowaną w formie artystycznej rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Prowadzący w krótkim opowiadaniu zarysowali tło historyczne, na którym rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski, jakim było uchwalenie konstytucji - pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. Ukazano postacie historyczne: król Stanisław August Poniatowski, oraz posłów którzy przypomnieli tekst przysięgi Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. W programie artystycznym nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych. Celem wspomnianej uroczystości było uświadomienie uczniom wagi tego wydarzenia, zapoznanie z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pogłębienie zainteresowań przeszłością naszego kraju. Dziękujemy uczniom klasy IVc, VIc oraz VIa za przygotowanie uroczystości.

fotogaleriaKONKURS WIEDZY O STRATEGICZNYM PARTNERZE JASIELSKIEJ LIGI NAUKOWEJ Z LOTOSEM

Dnia 5 maja w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Konkurs Wiedzy o Grupie Lotos. Organizatorem konkursu jest Miasto Jasło, a jego celem jest promowanie projektu edukacyjnego Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem oraz upowszechnianie wiedzy o społecznej misji Grupy Lotos.
Uczniowie reprezentujący w konkursie naszą szkołę,
Rączka Wiktoria, Smutek Zuzanna i Błasik Wiktor zdobyli wyróżnienie. Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy na temat Grupy Lotos. W kolejnym etapie uczniowie musieli wykonać kilka zadań grupowych i zaprezentować ich rezultaty przed komisją konkursową. W zadaniach tych uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, kreatywnością i umiejętnością prezentacji swojej pracy.
Gratulujemy nagrodzonym uczniom.JESTEM AKTOREM

Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs "Jestem aktorem" odbył się dnia 22 kwietnia 2015 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - III. "Nasi aktorzy", jak co roku zaskoczyli wszystkich oryginalnością, wyobraźnią i inwencją twórczą. Kunszt aktorski, jaki wykazali mali artyści zadziwiał profesjonalizmem i talentem. Uczniowie "dwójki" po raz kolejny odnieśli sukces zdobywając:
- I miejsce w kategorii: Inscenizacja -
Karolina Furmanek, Nadia Czech, Aleksandra Grzebień, Amelia Smoleń, Zuzanna Pętlak, Kamil Nasef, Mikołaj Chmiel, Oskar Barzyk i Hubert Szeląg - dzieci z klasy IIc, za "Inną wersję Kopciuszka";
- I miejsce w kategorii: Recytacja - Julia Momot, uczennica kl. IIIb, za wiersz pt."Pchła Szachrajka";
- nagrodę za osobowość sceniczną -
Julia Skiba, uczennica kl. IIIa.
Zwycięzcom gratulujemy!

fotogaleriaPODSUMOWANIE KONKURSU TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ - DLA MOJEGO JASŁA

W dniu 23 kwietnia 2015 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu twórczości literackiej- Dla mojego Jasła, na którym spotkali się wszyscy jego uczestnicy. Na wstępie dyrektor szkoły, pan Jacek Nawrocki, opowiedział zebranym o uroczystościach, do których przygotowuje się nasze miasto w związku z 650- leciem swojego istnienia. Konkurs odbywał się w ramach przygotowań do tych ważnych wydarzeń. Następnie pani wicedyrektor Bożena Dziadzio przedstawiła wyniki konkursu, w którym wzięło udział ponad 50 uczniów z klas I-III, pisząc wiersze i opowiadania o swoim mieście.
Oto wyniki konkursu:Klasy I
1 miejsce - Emilia Dziok
kl. I c
2 miejsce - Paulina Drechny
kl. I a i Anna Bąk kl. I a
3 miejsce - Lena Juszczyk kl. I b
Wyróżnienia: Wiktoria Jaśki kl. I d, Marianna Myśliwiec kl. I b , Franciszek Nosal kl. I c
Klasy II
Wyróżnienie:
Wiktoria Mikuszewska kl. II c
Klasy III
1 miejsce- Jakub Mroczka
kl. III b i Julia Skiba kl. III a
2 miejsce - Olga Hombesch
kl. III a
3 miejsce- Dominik Maczuga
kl. III a
Wyróżnienia: Gabriela Augustyn
kl. III c, Oliwier Kiełtyka kl. III c


Po zapoznaniu się z wynikami laureaci z przejęciem odczytali swoje utwory. Następnie pani Aleksandra Dacyl- pracownik UM wraz z dyrektorem szkoły wręczyli wszystkim uczestnikom konkursu nagrody. Uroczystość uświetniły występy artystyczne. Jako pierwsze zaprezentowały się uczennice klasy III a, Julia Skiba i Weronika Sepioł w "Piosence drewnianych lalek". Później wszyscy podziwiali przedstawienie "Malinowe zaloty" w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego z klasy II c, a na zakończenie uczennica klasy I a, Ania Bąk, zaśpiewała piosenkę o wiośnie, rozdając przy tym wiosenne kwiaty. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej atmosferze, a wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

fotogaleriaSPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ PREISNER

Dnia 20.04.2015 r. klasa III a uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Joanną Preisner- współautorką książki "Dzieciaki z Krainy Niesnu. Tajemnica strażnika". Spotkanie miało charakter warsztatów kreatywnych. Autorka czytała dzieciom fragmenty swojej książki, zachęcała do tworzenia własnych opowiadań, udzielała rad i bawiła słowem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Bardzo przyjemnie i owocnie spędzili czas. Po spotkaniu mieli okazję zakupić książkę wraz ze specjalną dedykacją autorki.

fotogaleria
SUKCESY W KONKURSIE HISTORYCZNYM

11 marca w Gimnazjum nr 2 w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów klas szóstych "Dzieje narodu polskiego
w latach 1772 - 1914".

Spośród 13 szkół podstawowych biorących udział w konkursie uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca otrzymując tytuły laureatów i finalistów.
Tytuł laureata otrzymał:
Rafał Pietrusza z klasy VIa (I miejsce
w powiecie) oraz
Michał Sochacki z klasy VIc (III miejsce w powiecie).
Finalistami konkursu zostali Adrian Gorgosz z klasy VId oraz Adrian Rachowicz z klasy VId. Uczniów do konkursu przygotowała pani
mgr Bożena Dunaj.
Serdecznie gratulujemy!LAUREATKI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Iga Przybylik i Aleksandra Forystek z klasy IIIb zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wiosna w papierowym ogrodzie -
za co lubimy wiosnę?" zorganizowanego przez Polskie Centrum Origami Oddział
w Rzeszowie. Iga wykonała bukiet żonkili w technice origami przestrzenne z kwadratu,
a Ola koszyczek wielkanocny z tzw. modułu chińskiego. Uczennice do konkursu przygotowała mgr Anna Lewiarz.
Gratulacje!fotogaleria

KONKURS EKO-MAT

W konkursie matematycznym Eko-Mat zorganizowanym przez Gimnazjum
nr 2 w Jaśle nasi uczniowie uzyskali wysokie lokaty
:
II miejsce - Magdalena Pabisz
z klasy Va
wyróżnienie - Jakub Zborowski
z klasy Vc.
Uczniów do konkursu przygotowały panie: E. Wachel, E. Gogola,
A. Furmanek i M. Frydrych.

Gratulujemy.


PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ BURMISTRZA MIASTA JASŁA

31 marca 2015r. w Urzędzie Miasta w Jaśle odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na kartkę wielkanocną Burmistrza Miasta Jasła.
Pan burmistrz Ryszard Pabian oraz pani wiceburmistrz Elwira Musiałowicz-Czech wręczali nagrody laureatom konkursu plastycznego. Spośród 245 prac, biorących udział w konkursie, komisja wyłoniła jednego zwycięzcę i przyznała dziesięć wyróżnień.
Julia Bródka, uczennica klasy Ia, otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy!


fotogaleriaPRACE PRAKTYCZNE ZWIĄZANE ZE ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI UCZNIÓW KLASY IIIb
- fotogaleria


LAUREACI KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO 2014/2015

Justyna Knapik z kl. VIb i Wiktoria Rączka z kl. VIb zostały laureatkami Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Konkurs odbywał się w trzech etapach. W etapie wojewódzkim udział wzięło 73 uczniów z województwa podkarpackiego. Nasze uczennice okazały się najlepszymi polonistkami wśród uczniów jasielskich szkół podstawowych. Motywem przewodnim konkursu były słowa poety Józefa Czechowicza : "Kto czyta, żyje wielokrotnie…" Wysokie kompetencje czytelnicze Justyny i Wiktorii, ich umiejętność interpretacji utworów literackich i redagowania różnorodnych tekstów, a nade wszystko wytrwała i systematyczna praca, zaowocowały tak imponującym osiągnięciem.
Wyżej wymienione uczennice do konkursu przygotowała mgr Teresa Dranka.
Gratulacje!WYNIKI KONKURSU "MATEMATYCZNY SKOK DO GIMNAZJUM"

Uczniowie klas szóstych naszej szkoły pokazali, że są dobrze przygotowani do przejścia do szkół gimnazjalnych. W konkursie "Matematyczny skok do gimnazjum", spośród siedmiu nagrodzonych laureatów, aż trzech uczniów, to uczniowie naszej szkoły. Bartosz Seweryn z klasy VIc zajął 3 miejsce, a Jakub Kalisz z klasy VIb i Adrian Rachowicz z klasy VId uplasowali się na miejscu czwartym. Ponadto dwóch uczniów Kacper Augustyn i Michał Armata z klasy VI C zostali wyróżnieni. Na uroczystym podsumowaniu konkursu w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle uczniowie odebrali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Nasi matematycy przygotowywali się pod okiem Pani Anny Kity oraz Pani Agnieszki Furmanek.LAUREACI KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. HUGONA STEINHAUSA

Uczniowie naszej szkoły Jakub Kalisz z klasy VIb oraz Kacper Augustyn
z klasy VIc zostali laureatami w tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Młodzi matematycy z powiatu jasielskiego rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
W nagrodę Kacper i Jakub pojechali na czterodniową wycieczkę do Wrocławia, gdzie oprócz zwiedzania ciekawych miejsc, mogli również zgłębiać tajniki matematyki.
Chłopcy przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pani Anny Kity.

RELACJA UCZESTNIKA WYCIECZKI "MŁODYCH MATEMATYKÓW'' DO WROCŁAWIA

W dniach 24 -27 marca br. uczestniczyłem w wycieczce do Wrocławia, zorganizowanej przez Gimnazjum nr 1 w Jaśle, w ramach ,,Szkoły Młodych Matematyków". Pojechało na nią 43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Jasła i Krosna, którzy zostali Laureatami XIV Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Do tej wyróżnionej grupy należało dwóch uczniów z ,,Dwójki'': Kacper Augustyn oraz ja, Jakub Kalisz.
24 marca wcześnie rano wyruszyliśmy w podróż mającą trwać 7 godz. Jednak, aż po 7 godzinach dotarliśmy do pierwszego punktu z długiego planu naszej wycieczki. Tym punktem była kopalnia. Mimo, że większość kopalni była zalana i zasypana zwiedzanie trwało ok. 120 min. Kolejną atrakcją był położony na wzniesieniu niedaleko Wałbrzycha zamek ,,Książ'' oraz należąca do terenu zamku palmiarnia. Następnie przyjechaliśmy do bazy noclegowej w Świdnicy.
Drugiego dnia głównie zwiedzaliśmy Świdnicę: Katedrę w Świdnicy, Kościół Pokoju i wiele innych. Potem, przejechaliśmy do drugiej bazy noclegowej we Wrocławiu. Odbyły się tam konkursy oraz wręczenie nagród.
Trzeciego i czwartego dnia zwiedzaliśmy Wrocław: Rynek, Katedrę, wytwórnię filmów fabularnych, Panoramę Racławicką i Halę Stulecia. 27 marca o godz.16:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną spod hotelu, a o 22:10 dotarliśmy do Jasła.
Bardzo podobała mi się ta wycieczka. Mam nadzieję, że za rok znów na nią pojadę.

Jakub Kalisz kl.VIbPAN DAMIAN CIBOROWSKI NAJPOPULARNIEJSZYM TRENEREM 2014 ROKU

Ogromnie ucieszyła nas wiadomość, że Pan Damian Ciborowski, nauczyciel naszej szkoły, został uhonorowany tytułem Najpopularniejszego Trenera Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka 2014 roku.
O laury ubiegało się aż 16 trenerów, reprezentujących 15 dyscyplin sportowych. Pan Ciborowski zajął III miejsce w tegorocznym, VI już plebiscycie, organizowanym przez Burmistrza Miasta Jasła oraz Prezydenta Miasta Krosna, jako trener narciarstwa biegowego i pływania.
Serdecznie gratulujemy Panu Damianowi Ciborowskiemu!


FINALISTA KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z HISTORII

Błażej Dziadzio uczeń kl. VIb został finalistą Konkursu Przedmiotowego z Historii zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W tym roku szkolnym trzeci etap konkursu odbył się 21 lutego w Rzeszowie, wzięło w nim udział 84 uczniów z całego województwa podkarpackiego. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z epoki średniowiecza. Nasz uczeń osiągnął znakomity wynik -zdobywając 81punktów na 100 możliwych.
Do konkursu przygotował ucznia mgr Jacek Nawrocki.
Ogromne gratulacje!

III POWIATOWY KONKURS BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

W dniu 11 marca 2015r. w Gimnazjum nr 4 w Jaśle odbył się III Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie uczestniczyło 7 drużyn ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego.
Uczestnicy wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie z klasy VIb, reprezentanci naszej szkoły zdobyli III miejsce.
Skład drużyny:
Szymon Kolanko, Kamil Kras, Konrad Smagacki.


ZAPROSZENIE DO DWÓJKI

21 marca Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle zorganizowała Dzień Otwarty dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców. Nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami z klas I - VI przygotowali wiele atrakcji dla przyszłych uczniów Dwójki. Były to między innymi: przedstawienie o Czerwonym Kapturku, występy chóru, prezentacje multimedialne, eksperymenty i doświadczenia, matematyczne origami, mikroskopowanie, papieroplastyka.
Ponieważ był to także pierwszy dzień wiosny, nie zabrakło wiosennych akcentów i niespodzianek. Mamy przedszkolaków, w progach szkoły, zostały obdarowane żonkilami. Dzieci z Samorządu Uczniowskiego oprowadzały "małych" gości. Była to znakomita okazja, by poznać przyszłą szkołę przed rozpoczęciem nauki. Można było dosłownie zajrzeć w każdy kąt, obejrzeć sale lekcyjne, świetlicę i stołówkę.
Dzień Otwarty, w którym szkoła pokazuje wszystkim, co ma najlepszego, zorganizowano w SP 2 już po raz czwarty.
A Dwójka ma się czym pochwalić. Dogodnie położona w samym centrum Jasła, z systematycznie unowocześnianymi pracowniami przedmiotowymi, świetnym zespołem nauczycieli, pięknieje i rozwija się. Najważniejsza dla rodziców była jednak oferta edukacyjna i wychowawcza. Przyszli uczniowie mogą liczyć na przyjazny klimat, wysoki poziom nauki, szansę uczestnictwa w konkursach ze wszystkic
h przedmiotów edukacyjnych, liczne kółka zainteresowań, wsparcie
w nauce.
SP 2 w Jaśle niedawno obchodziła 110 rocznicę swego powstania. Znana jest ze swej długiej i bogatej tradycji w wychowywaniu pokoleń. Obecnie otwarta na zmiany, przejęta troską, aby uczniowie jak najlepiej wykorzystywali swoje zdolności i predyspozycje.

fotogaleriaUCZNIOWIE DWÓJKI LAUREATAMI KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z PRZYRODY

Z ogromną dumą informujemy, że Jakub Kalisz i Kamil Kras z klasy VIb zostali laureatami Konkursu Przedmiotowego z Przyrody zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Trzeci etap odbył się 7 marca w Rzeszowie, wzięło w nim udział 80 uczniów z całego województwa podkarpackiego. Wyniki naszych uczniów są imponujące, gdyż Jakub Kalisz zajął III miejsce w województwie uzyskując 45 pkt. na 55 zdobytych przez najlepszego uczestnika konkursu.
Natomiast Kamil Kras uzyskał również bardzo wysoką lokatę, zajmując XII miejsce w województwie.
Do konkursu przygotowała uczniów mgr Marta Frydrych.
Gratulujemy!WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU SCIENCE AROUND US' 2015

12 marca 2015 roku odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego 'SCIENCE AROUND US'. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu opartego na opracowanych wcześniej materiałach z zakresu przyrody w języku angielskim.
Nasi uczniowie zostali laureatami tego konkursu:
miejsce III - Iga Ziemba
kl.VIc
miejsce IV - Kacper Augustyn
kl. VIc
finalista - Michał Armata k
l. VIc
Serdecznie gratulujemy!

WYNIKI XII POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO "English is easy"

4 marca w Gimnazjum nr 2 w Jaśle odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "English is easy" dla uczniów klas szóstych. Z każdej szkoły mogło wziąć udział tylko trzech uczniów. Tym bardziej cieszy fakt, że wszyscy nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki:
III miejsce - Victoria Więcek
kl. VI b
wyróżnienie - Wiktor Błasik
kl. VI b
wyróżnienie - Kacper Augustyn
kl. VI c


FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE BIEGOWYM ZAKOPANE 2015

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle może zaliczyć sezon narciarski do najbardziej udanych. Ostatnie starty do Pucharu Polski w Jakuszycach, Dusznikach i Wiśle zdominowała Roksana Ciborowska, która zdobyła kolejne złoto, srebro i brąz. Natomiast ostatnią imprezą kończącą zmagania biegaczy były Mistrzostwa Polski Szkół w Zakopanem-Kotelnica, gdzie Roksana zdobyła dwa złote, srebrny i brązowy medal i została Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw. Świetnie również zaprezentował się Radosław Dybka, który uplasował się tuż za podium zdobywając miejsca 4, 5 i 6. Na tym jednak nie koniec, ponieważ cała drużyna spisała się bardzo dobrze - Michał Ostalecki zajął 18m, Michał Potempa 20, Jakub Turek 20. Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 2 w klasyfikacji Mistrzostw Polski na 34 szkoły zajęła 10 pozycję. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!!!

fotogaleriaIX POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

10 marca 2015 w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 36 uczniów z 13 szkół podstawowych naszego powiatu. Konkurs sprawdzał znajomość gramatyki i słownictwa oraz wiadomości kulturowe dotyczące Irlandii.
Aż czworo spośród naszych uczniów uplasowało się w pierwszej dziesiątce:

II miejsce - Wiktoria Więcek
kl. VI b
IV miejsce - Kacper Augustyn
kl. VI c
IX miejsce - Michał Armata
kl. VI c
X miejsce - Iga Ziemba
kl. VI c
W przypadku kontynuowania nauki w Gimnazjum nr 1 w Jaśle uczniowie ci będą mieli pierwszeństwo wyboru klasy dwujęzycznej lub klasy z rozszerzonym językiem angielskim.Sukcesy naszych uczniów w konkursie przyrodniczym

5 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Przyrodniczym dla uczniów klas szóstych. Wynikami, które uzyskali możemy się pochwalić, gdyż:
Tytuł LAUREATA zdobyli:

I miejsce - Jakub Kalisz
- z klasy VI b
II miejsce - Michał Armata
- z klasy VI c
IV miejsce - Kacper Augustyn
- z klasy VIc oraz Adrian Gorgosz - z klasy VId
V miejsce - Kamil Kras
- z klasy VI b
Tytuł FINALISTY uzyskali:
VII miejsce - Szymon Kolanko
- z klasy VI b
VIII miejsce - Bartosz Konopka
- z klasy VI b
Do konkursu przygotowała uczniów p. Marta Frydrych.

fotogaleriaOGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIGO "OLIMPUS 2015"

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli imponujące wyniki w olimpiadzie języka angielskiego. Świadczy to o ich znakomitym przygotowaniu i dużych umiejętnościach językowych:
Tytuł LAUREATA uzyskali:

Michał Armata
kl. VI c - 1 miejsce w kraju
Victoria Więcek
kl. VI b - 9 miejsce w kraju
Kacper Augustyn
kl. VI c - 9 miejsce w kraju
Magdalena Pabisz
kl.V b - 7 miejsce w kraju
Aleksandra Świstak
kl.V c - 8 miejsce w kraju
Weronika Mazur
kl. V c - 10 miejsce w kraju
Jakub Zborowski
kl. V c - 10 miejsce w kraju
Mikołaj Michalczyk
kl.IV a - 7 miejsce w kraju
Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele: mgr Barbara Drechny, mgr Ewa Armatys, mgr Łukasz Forystek, mgr Piotr Nosal.

Michał Armata
- zdobywca I lokaty- szlifował umiejętności pod kierunkiem mgr Ewy Armatys.
Gratulujemy.OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z PRZYRODY " OLIMPUS 2015"

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie posiadają dużą wiedzę z przyrody, co potwierdzają świetne wyniki konkursu:
LAUREACI:

Kamil Kras
kl. VIb - 10 miejsce w kraju
Jakub Kalisz
kl.VIb - 10 miejsce w kraju
Aleksandra Wątor
kl.IVb - 8 miejsce w kraju
Uczniów przygotowali: mgr Marta Frydrych, mgr Edyta Gogola
Gratulujemy serdecznie!


SP2 W JAŚLE W ORTOGRAFICZNYCH POTYCZKACH

9 marca br. odbył się Konkurs Ortograficzny o wieczne pióro Burmistrza Miasta Jasła, dla uczniów jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Jego głównym celem było promowanie kultury języka polskiego. Mistrzowie polszczyzny otrzymali nagrody z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana. Na poziomie szkół podstawowych wyłoniono 3 laureatów. Wśród nich, na III miejscu uplasowała się
Klaudia Ząbik z Va. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia. Jedno z nich przypadło Wiktorii Rączce - uczennicy klasy VIb. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem mgr Teresy Dranki.
Gratulujemy wyżej wymienionym uczennicom świetnego pióra."Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

15 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole drugi etap konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień". Wzięli w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich. Do trzeciego etapu zakwalifikowali się: Bartosz Kosiba - z klasy IIa, Aleksandra Pelczar - z klasy IIIa.
Ola i Bartek doskonalą swe umiejętności pod kierunkiem swoich Pań, mgr Marioli Ochałek i mgr Małgorzaty Szwast.
Finał ogólnopolski odbędzie się w Krakowie w drugiej połowie maja.
Gratulujemy sukcesu naszym finalistom!MIEJSKIE IMS W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

W dniu 4 marca na hali sportowej MOSiR w Jaśle rozegrano miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle. Reprezentantki naszej szkoły zakończyły rozgrywki na drugim miejscu uzyskując tym samym awans do zawodów powiatowych.
Skład zespołu:
Bułaś Klaudia, Rak Patrycja, Stój Izabella, Midura Katarzyna, Smagacka Sabina, Misiołek Weronika, Pawluś Anna, Śnieżek Gabriela, Gozdecka Sandra. Trenerem drużyny była pani
mgr Ilona Wojdyła.LAUREACI KONKURSU NOWIN NA NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ 1 KLASĘ NAGRODZENI

Uczniowie klasy Ia otrzymali list gratulacyjny, tableau oraz nagrody za zdobycie wysokiej lokaty w plebiscycie Najsympatyczniejsza 1 klasa od Redakcji Gazety Codziennej Nowiny.
W dniu 26 lutego 2015r. dyrektor szkoły pan mgr Jacek Nawrocki przekazał pierwszakom nagrody.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i oddanie głosów na naszą klasę.
Nagrody sprawiły dzieciom wiele radości.

fotogaleria
DWÓJKA MISTRZEM LIGI!

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle została mistrzem Halowej Ligi Piłki Nożnej Szkół Podstawowych im. Edwarda Nazgowicza chłopcy rocznik 2004 i młodsi sezon 2014/15. W tych rozgrywkach nasza drużyna spisała się znakomicie odnosząc 8 zwycięstw i 2 remisy. W całych rozgrywkach zespół dwójki nie poniósł ani jednej porażki.
Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany:
Mariusz Dybaś, Przemysław Filipak zajął II miejsce w klasyfikacji króla strzelców (20 bramek) oraz II miejsce w klasyfikacji na najlepszego piłkarza ligi.
Skład mistrzowskiej drużyny:
Dybaś Mariusz, Filipak Przemysław, Budziak Mateusz, Czyżowicz Maksymilian, Sokołowski Konrad, Huczko Kacper, Gierlicki Beniamin, Sieńkowski Jakub, Łukaczyński Jakub, Szepieciński Adam. Trener: Podkulski Robert

fotogaleraWYNIKI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO (etap szkolny)

W dniu 24.02.2015 r. został przeprowadzony szkolny etap miejskiego konkursu ,,O pióro Burmistrza Miasta Jasła". W teście wzięło udział 23 uczniów z klas V i VI. Do II etapu konkursu zakwalifikowało się pięcioro uczniów: Wiktoria Rączka (VIb), Katarzyna Midura (Va), Kacper Augustyn (VIc), Klaudia Ząbik (Va), i Adrian Rachowicz (VId). Nasi uczniowie będą rywalizować z uczniami pozostałych szkół jasielskich już
9 marca.
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "ALFIK MATEMATYCZNY"

Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl. VIc Kacper Augustyn jako jedyny w szkole uzyskał dobry wynik w konkursie "Alfik Matematyczny" - zajął 6 m. w województwie i 210 m. w kraju. Opiekunem Kacpra była mgr Anna Kita.
Najlepsze wyniki w szkole uzyskali: wśród klas IV: Mateusz Kluszczyk (IVc) - 42 m. w województwie,
Patryk Ząbik (IVc) - 44 m. w województwie, Filip Pętlak (IVd) - 49 m. w województwie,
- wśród klas V:
Magdalena Pabisz (Va) - 12 m. w województwie, Krzysztof Majewski (Vb) - 23 m. w województwie,
- wśród klas VI:
Jakub Kalisz (VIa) - 16 m. w województwie, Bartosz Seweryn (VIc) - 28 m. w województwie.
Łącznie w konkursie startowało 52 566 uczniów z 1 298 szkół w Polsce. Gratulujemy wysokich wyników w konkursie!
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ NARCIARSTWO BIEGOWE - Ustrzyki Dolne Finał Wojewódzki 17.02.2015r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle wystawiła reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Radosław Dybka, Michał Potempa, Jakub Turek, Michał Ostalecki, Roksana Ciborowska i Oliwia Czajka zajmując na 21 szkół bardzo wysokie 6 miejsce.
Indywidualnie
Roksana Ciborowska zdobyła brązowy medal i razem z chłopcami zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Zakopanem.
FINALIŚCI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Adrian Rachowicz z klasy VId i Jakub Kalisz z klasy VIb zostali finalistami Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Nasi uczniowie okazali się najlepszymi matematykami wśród jasielskich szkół podstawowych.
Konkurs odbywał się w trzech etapach, a w ostatnim (trzecim) etapie wzięło udział 82 uczniów z całego województwa podkarpackiego.
Adrian rozwijał swoje zdolności pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Furmanek,
a Jakub szlifował swój talent pod okiem pani mgr Anny Kity.
Ogromne gratulacje!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,MOJE ŚWIĄTECZNE CIASTKO"

Wyróżnienia w konkursie plastycznym zdobyli: Wiktoria Kosiba - kl. I c, Tymoteusz Piątek - kl. I c, Justyna Knapik - kl. VI b. Uczniowie przygotowali prace pod kierunkiem nauczycieli - mgr Aleksandry Laskowskiej - Krupy i mgr Beaty Banaś. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy od organizatora, firmy Reporter. Zadaniem konkursowym było wykonanie świątecznego ciastka dowolną techniką - a więc uczniowie malowali, wycinali, lepili, a nawet piekli ciasta i ciasteczka.
Dodajmy jeszcze, że w konkursie wzięło udział 15 tysięcy prac z całej Polski.
Tym bardziej gratulujemy uczniom Dwójki!!!
I ,,a" NAJSYMPATYCZNIEJSZĄ KLASĄ

Z ogromną radością informujemy, że klasa I a, której wychowawcą jest mgr Jolanta Terwicz, zajęła piąte miejsce w Plebiscycie Nowin 24 na "Najsympatyczniejszą Pierwszą Klasę". Plebiscyt trwał od 24 X 2014r. do 28 I 2015r. Wyróżniona klasa uzyskała aż 42732 głosy. W nagrodę uczniowie mają zapewniony Dzień Językowy w Szkole Języków Obcych PROMAR.
Takie wyróżnienie pierwszoklasiści z naszej szkoły zdobyli po raz pierwszy. Specjalne podziękowania należą się również Rodzicom, którzy potrafili tak wspaniale się zintegrować i wspomóc swoje dzieci w głosowaniu internetowym. Gratulujemy!
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ALFIK HUMANISTYCZNY

Uczennica klasy IV b, Anna Świątek jako jedyna w szkole zdobyła bardzo dobry wynik w konkursie Alfik Humanistyczny - uzyskała 6 miejsce w województwie i 92 miejsce w kraju. Opiekunem Ani była mgr Ewa Mroczka.
Najlepsze wyniki w szkole uzyskali: - wśród klas IV:
Kinga Hap IV b - 17 m.
w województwie,
Weronika Wesecka IV b - 21 m. w województwie, - wśród klas V: Katarzyna Midura Va- 16 m. w województwie, - wśród klas VI - Olga Spisak - 11 m. w województwie, Adrian Rachowicz VI d - 16 m. w województwie. Łącznie w konkursie startowało 14606 uczniów z 442 szkół w Polsce. Gratulujemy!
EURONET 50/50 Max - sukces naszego ucznia

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w działania w ramach projektu Euronet 50/50 Max. Celem projektu jest ograniczenie zużycia energii w budynkach publicznych poprzez analizę jej wykorzystania i wypracowanie sposobów bardziej efektywnego zarządzania energią. Uczniowie odkrywają przyczyny niewłaściwego wykorzystania energii i sugerują rozwiązania, które umożliwią ograniczenie jej strat. To w efekcie sprzyja promowaniu proekologicznego myślenia i przyniesie oszczędności finansowe.
Końcem zeszłego roku ogłoszono konkurs na gry i zabawy edukacyjne o tematyce ekologicznej. Spośród ponad 200 nadesłanych prac wybrano trzy zwycięskie prace w trzech kategoriach. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły -
Michał Burnatowski z klasy IVd, który zdobył I miejsce w kategorii "krzyżówki, kalambury, gry planszowe". Opracowana przez niego gra nosi tytuł "Sekrety energetyki" i poprzez zabawę promuje sposoby oszczędzania energii elektrycznej. Zachęcamy do gry, a zwycięzcy gratulujemy.

Sekrety energetyki - zasady gry - plik pdf
Sekrety energetyki - gra planszowa - plik pdfPIŁKARZE RĘCZNI SP2 NAJLEPSI W POWIECIE

W dniu 15 stycznia na hali sportowej MOSiR w Jaśle rozegrano powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle. Hala sportowa została udostępniona przez MOSiR Jasło. Reprezentanci naszej szkoły zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu uzyskując tym samym awans do etapu rejonowego.
Skład zespołu:
Balawajder Jakub, Czyżowicz Adam, Wójcik Robert, Pykosz Krystian, Smagacki Konrad, Bugała Jakub, Sarnecki Grzegorz, Majcher Kamil, Zborowski Jakub, Ostalecki Jakub, Szymon Skiba, Dominik Dunaj.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek. Sędzia zawodów: mgr Robert Podkulski

fotogaleria5 MEDALI W PUCHARZE POLSKI DLA NARCIARZY BIEGOWYCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

4 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wzięła udział w zawodach z cyklu Pucharu Polski w Narciarstwie Biegowym pod patronatem Justyny Kowalczyk. Jest to impreza promująca rozwój tej dyscypliny w kraju pod oficjalną nazwą ,,Bieg na Igrzyska" Pierwsze 3 cykle odbyły się w Ustrzykach Dolnych i Tomaszowie Lubelskim i Jakuszycach, w których wzięło udział 478 zawodników.
W dniu 11. 01.2015r.
Roksana Ciborowska sięgnęła po złoty medal, a tydzień później dołożyła do tego jeszcze jeden złoty i srebrny, a 23 stycznia jeszcze brązowy. Świetnie zaprezentował się również Radosław Dybka zajmując 9 i dwa razy 10 miejsce. Należy zaznaczyć doskonałe rezultaty debiutujących, którzy zdobywali wysokie punktowane pozycje: Jakub Turek 29m, Michał Ostalecki 38m.
Gratulujemy wyników.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

27 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Gospodarzami tego wyjątkowego spotkania byli uczniowie klas drugich. Przedstawienie okazało się spektakularnym wydarzeniem. Uczniowie po mistrzowsku wcielili się w postacie ze znanych bajek. Zaprezentowali także wiersze, tańce i piosenki. Występy urzekały bogactwem barwnych strojów i dekoracji, co wywołało wyjątkowy, niepowtarzalny klimat i atmosferę. Kunszt aktorski "Małych Artystów" wywołał zachwyt i zdumienie zacnych gości. Uroczystość okazała się niezapomnianym "spotkaniem pokoleń" tak dla Babć, Dziadków jak i ich wnucząt. Ach! Cóż to było za widowisko…..

fotogaleriaVICTORIA FINALISTKĄ

Victoria Więcek z kl. VI b została finalistką Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (jako jedyna wśród jasielskich szkół podstawowych). Konkurs jest trzyetapowy, w trzecim etapie wzięło udział 79 uczniów z całego województwa podkarpackiego. Victoria doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem mgr Barbary Drechny. Ogromne gratulacje.


starsze wpisy >>

Powrót do treści | Wróć do menu głównego