Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2014-2015


XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Uczennica klasy IIIa Julia Skiba zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek o zasięgu powiatowym, otrzymując dyplom i nagrodę. Konkurs odbył się 15 stycznia w Zespole Szkół w Szebniach. Jego celem było kultywowanie polskich tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie debiutu scenicznego dzieciom uzdolnionym muzycznie. Do konkursu przygotowała uczennicę mgr Mariola Ochałek. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów!

fotogaleria
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ


W dniu 23 stycznia br. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Wszystkie szopki były przepiękne! Jury miało ogromny problem z wyborem i nagrodzeniem najciekawszych projektów. Oto wyniki:
Nagrody: Bartosz Praskowicz - kl. II a, Zuzanna Pętlak - kl. II c, Iwo Wiliński - kl. III a, Wioletta Pruś - kl. III c, Zofia Adamska - kl. II a i Maria Adamska - kl. IV b, Maksymilian Kosiba - kl. V b, Jakub Sieńkowski - kl. IV a i Karol Sieńkowski - kl. VI d
Wyróżnienia: Julia Cupek - kl. I c, Wiktoria Kosiba - kl. I c, Franciszek Nosal - kl. I c, Tymoteusz Piątek - kl. I c, Krzysztof Wota - kl. I d, Urszula Dudek - kl. III a, Krystian Augustyn - kl. III a i Kacper Augustyn - kl. VI c, Oliwia Jasińska - kl. IV b, Mateusz Rokitowski - kl. IV b, Mateusz Gorczyca - kl. IV d, Weronika Klimek, Klaudia Ząbik, Patryk Ząbik - kl. V a, Justyna Knapik - kl. VI b, Joanna Frączek, Oliwia Czajka, Katarzyna Lechowska - kl.VIc
Dziękujemy Rodzicom- Pani Jolancie Dziok, Pani Barbarze Majewskiej, Pani Agnieszce Rączce oraz Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w ocenie szopek i rozstrzygnięcie konkursu.

fotogaleriaZABAWA CHOINKOWA


W dniu 21 stycznia br. odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom za włączenie się w przygotowania, a Radzie Rodziców za zapewnienie oprawy muzycznej.

Zabawa choinkowa klasy I - III - zdjęcia


klasy IV - VI - zdjęciaSPEKTAKLE PROFILAKTYCZNE


W dniu 12.01.2015r. w JDK aktorzy Wrocławskiego Teatru Profilaktycznego Alert przedstawili spektakle edukacyjne:
- "Dzieci w sieci" dla uczniów klas IV-VI
- "Dorotka po drugiej stronie tęczy" dla uczniów klas II-III.

"DZIECI W SIECI"

Treści poruszone w przedstawieniu "Dzieci w sieci" nawiązywały do niewłaściwego i nieprzemyślanego korzystania z Internetu. Aktorzy zaprezentowali problemowe zachowania młodych ludzi w wirtualnym świecie
i konsekwencje ich postępowania w świecie realnym. Przekaz był bardzo interesujący, ponieważ poruszał aktualne problemy współczesnych użytkowników sieci internetowych. Bohaterowie spektaklu w pouczający sposób uświadomili widzom zagrożenia, jakie mogą spotkać nieświadomych użytkowników Internetu. Doświadczenia bohaterów i związane z nimi złe uczucia na pewno wpłyną w przyszłości na właściwe korzystanie z sieci i pozytywne zachowania na portalach społecznościowych.

"DOROTKA PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY"

Uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym " Dorotka po drugiej stronie tęczy". Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół. Wszyscy zapewnie odczytali przesłanie spektaklu, że miłość
i przyjaźń potrafią przezwyciężyć wszelkie przeszkody. Trzeba też ufać we własne możliwości i szukać w sobie dobra. Ważnym przesłaniem była także konieczność dbania o przyrodę. Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałą grę aktorów, barwną dekorację, sceny pełne humoru oraz rytmiczne i wesołe piosenki. Spektakl bardzo się podobał
i spotkał się z dużym aplauzem. Zapewne widzowie zapamiętają go na długo.


ORSZAK TRZECH KRÓLI - fotorelacja


NAGRODA BURMISTRZA MIASTA JASŁA DLA NAUCZYCIELI SP2

Serdecznie gratulujemy Pani
Agnieszce Furmanek oraz Pani Ewie Mroczce za zdobycie nagrody i wyróżnienia w konkursie dla nauczycieli "Jasło Miasto Wiedzy - podniesienie jakości edukacji oraz poszerzenie efektów kształcenia i doskonalenia poprzez realizację zintegrowanego planu reformującego".


I SZKOLNY KONKURS SZOPEK

Bardzo dziękujemy wszystkim ,,Dwójkowiczom" za tak liczny udział w konkursie na szopkę bożonarodzeniową.
Nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania! Tym bardziej cieszą nas imponujące wyniki Waszej pracy.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy szopek w holu szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po przerwie świątecznej.

fotogaleria


"WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU ANIŻELI W BRANIU"

Dz 20,35
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wielkie serce, za włączenie się w akcję
"Szlachetna Paczka"

Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-804-423484), chciał przekazać kilka słów od siebie.
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Pani Anna czekała na nas w progu swojego domu, dzieci natomiast siedziały w pokoju. Jednak gdy nas zobaczyły z pięknie zapakowanymi pudełkami, zaczęły radośnie krzyczeć i szybko rozpakowywać prezenty. Na początku chłopcy rozpakowali paczki ze środkami czystości oraz z żywnością. Widać jednak było, że poszukują kartonu z upominkami. Pani Anna wraz z teściową oglądały wszystkie produkty, w oczach starszej kobiety widać było łzy szczęścia. Po długich poszukiwaniach bliźniacy znaleźli karton, w którym znajdowały się prezenty dla Basi. Zaczęli radośnie zasypywać ją oraz mamę ubraniami, aż wreszcie dokopali się do własnych prezentów. Pawłowi najbardziej spodobała się niebieska kurtka, Łukasz z kolei ubrał sobie czapkę z daszkiem, o której marzył. Maciek zainteresowany był najbardziej klockami. Wśród okrzyków radości, usłyszeliśmy cichutkie słowa Basi skierowane do mamy :"zobacz mam teraz podobne kolczyki jak ma moja koleżanka z ławki, tylko że ładniejsze". Dzieci bardzo ucieszyły się również z gier oraz książek.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Drodzy Darczyńcy, dziękuję wam z całego serca za wasz trud, poświęcenie, zaangażowanie. Dziękuję pracownikom szkoły, rodzicom oraz wszystkim uczniom. Paczka, którą przygotowaliście, była wyjątkowym prezentem dla rodziny, którą dotknęło tak wielkie nieszczęście jak strata ojca, męża i syna. Dzięki Wam na twarzach dzieci, pani Ani i jej teściów pojawił się szczery uśmiech. Mam nadzieję, że dobro które okazaliście, powróci do Was.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
"Zdrowych spokojnych Świąt Bożego Narodzenie i szczęśliwego Nowego Roku, dziękujemy z całego serca za wszystko."

fotorelacja

Samorząd UczniowskiPROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle uczestniczy w projekcie: "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkoły poprzez wdrażanie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli" w obszarze: "Metody i techniki nauczania".


"MAŁY RATOWNIK - TO JA"

W dniu 10 grudnia 2014r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem ćwiczeń na fantomie było opanowanie podstawowych umiejętności ratujących życie.

fotogaleria
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY "ZIELONO MAM W GŁOWIE"

W Gimnazjum nr 4 w Jaśle, w dniu 3 grudnia odbył się V Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy "Zielono mam w głowie". W konkursie uczestniczyły dwuosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowały dwie drużyny dwuosobowe, zajmując w konkursie:
II miejsce - uczniowie J
akub Kalisz z kl. VIb i Kacper Augustyn z kl. VIc,
wyróżnienie - uczniowie
Bartosz Seweryn z kl. VIc i Antoni Madej z kl. VIb.


KULTURALNA DWÓJKA


Prawie stu pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły odwiedziło Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, aby obejrzeć spektakl "Alicja w krainie czarów". Dzieci
z klas czwartych i szóstych miały możliwość podziwiać sceniczną adaptację utworu reprezentującego klasykę literatury dziecięcej. Twórcy przedstawienia wyczarowali na scenie niezwykły świat absurdu, który zasiedlili między innymi: zwariowany Marcowy Zając, Szalony Kapelusznik, rozkoszny, ziewający Suseł
i oczywiście tytułowa Alicja. Oprócz nich po scenie grasowali inni dziwacy - gadające karty, udziec barani i okrutna Czerwona Królowa. Spektakl wyróżniał się ciekawą scenografią i oprawą muzyczną oraz przepięknymi kostiumami. Senne wizje Alicji pokazano w sposób pobudzający wyobraźnię. Dziecięcy widzowie mogli poczuć magię teatru i rozwinąć swoje kompetencje odbiorców sztuki. Wyprawa do teatru była bardzo udana.

Wiesława Szymczak

fotogaleriaMIKOŁAJKI NIESTANDARDOWO

Dnia 8 grudnia 2014r. nasza klasa VI c pojechała do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Po dotarciu do celu zaczęliśmy podziwiać wystrój tego miejsca. W gablotach były piękne figurki, a pod ścianą duże szklane serce. Po krótkiej chwili oczekiwania zaczęło się zwiedzanie. Przewodnik w pierwszej kolejności zaprosił nas na mały pokaz tworzenia szklanej róży. W międzyczasie opowiadał o procesie topienia i stygnięcia szkła.
Następnie dwie sympatyczne panie poprowadziły warsztaty. Każdy uczestnik mógł własnoręcznie wykonać bombkę na choinkę. Potem zrobiliśmy medale, które otrzymaliśmy jako nagrody za udane warsztaty. Drugą częścią zwiedzania było oglądanie pięknego malowidła 3D, które znajdowało się na podłodze. Jest to jedno z niewielu takiego typu dzieł w Polsce.
Następnie odwiedziliśmy malarkę oraz panią zajmującą się witrażami, która opowiedziała,
z czego je się wykonuje oraz jakich narzędzi się do tego używa. Był tam również grawer tworzący przepiękne obrazy na szklanych przedmiotach. Przewodnik zaprosił nas później do kina na film o historii hutnictwa szkła na naszym terenie. Seans był interesujący i wszystkich zaciekawił.
Bardzo nam się podobał sklep, w którym można kupić rożne przedmioty, od małych szklanych zwierzątek po duże lampy i wielkie wazony. Mikołajkową pamiątką tej wyprawy były nasze własne bombki na choinkę.
Katarzyna Lechowska VIc

fotogaleria


MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJKIEM

6 grudnia klasa IIc wraz z panią wychowawczynią, Anną Bobulą uczestniczyła
w ciekawych zajęciach czytelniczych w MBP "Mikołajki z Mikołajkiem", powiązanych tematycznie z głównym bohaterem serii książek dla dzieci
o popularnym i lubianym Mikołajku.
Dziękujemy paniom z MBP za zaproszenie.

fotogaleriaWIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W piątek 5 grudnia odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Oczekiwany gość wraz z pomocnikami - aniołkami i diabełkiem - dobrym i grzecznym dzieciom wręczał prezenty. Z wielką radością, ale i bijącym sercem odbieraliśmy od Mikołaja podarunki, a otrzymane prezenty bardzo się podobały. Mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy.

fotogaleria

KONKURS O BŁ. EDMUNDZIE BOJANOWSKIM

W 200 rocznicę urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego pragnąc oddać hołd wielkiemu synowi całego narodu polskiego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim pt: "Litania do bł. Edmunda Bojanowskiego". W kategorii literackiej wzięło udział czterech uczniów, plastycznej czterech.
Konkurs został rozstrzygnięty 13 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Tuchowie W kategorii plastycznej I miejsce zajęła uczennica kl VId
Sandra Gozdecka i otrzymała dyplom i upominki.
Laureatce i uczestnikom konkursu gratulujemy!
KONKURS PLASTYCZNY "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI" ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III "Zakładka do książki" zorganizowany był przez jasielską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Przeprowadzony został w związku z Rokiem Czytelnika oraz związany był z jubileuszem 650-lecia w służbie książki.
Celem konkursu było rozwijanie u najmłodszych zainteresowań czytelniczych, zaszczepienie w nich szacunku dla książki oraz rozwój umiejętności manualnych i twórczej inwencji dziecka.
Prace oceniała komisja w składzie: Jolanta Rozpara (nauczyciel plastyk z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Jaśle), Izabela Tomaszewska (bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z siedzibą w Szebniach) oraz Beata Szczepanik (nauczyciel bibliotekarz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle). Jury brało pod uwagę estetykę, technikę, pomysł, kolorystykę i samodzielność wykonania zakładek. W konkursie wzięło udział 47 uczniów.
Reprezentantka naszej szkoły -
Olga Hombesch z klasy IIIa- zajęła III miejsce. Laureatkami zostały: Anna Bąk i Olga Opałka z klasy Ia oraz Iga Przybylik z klasy IIIb. Uczennice otrzymały dyplomy i upominki.

fotogaleriaPRZEDSZKOLAKI I PIERWSZAKI ZDOBYWAŁY CZAPECZKĘ MIKOŁAJOWĄ

3 i 4 grudnia 2014r.w naszej szkole, tuż przed wizytą św. Mikołaja, odbyły się zawody sportowe. Wzięły w nich udział starszaki z 4 jasielskich przedszkoli, a następnego dnia przedstawiciele klas pierwszych naszej szkoły. Głównym celem zawodów była wesoła zabawa o zdobycie mikołajowej czapeczki. Aby ją otrzymać dzieci musiały pokonać różne konkurencje, m. in. biegi w mikołajowych spodniach, przenoszenie i rozdawanie prezentów, rzuty woreczkami do kosza. Biorącym udział młodym sportowcom dzielnie kibicowali koledzy i koleżanki wraz z wychowawczyniami. Zawodnicy doskonale się bawili, wykazali sprawność fizyczną, dobry humor i postawę prawdziwego sportowca. Najwięcej punktów uzyskały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 a wśród pierwszaków klasa Ib i oni otrzymali główną nagrodę mikołajową czapeczkę. Wszystkich zawodników obdarowano pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Zawody wprowadziły w szkole przedświąteczny nastrój.
Zabawy przygotowały nauczycielki klas I-III: Małgorzata Pięta i Anna Lewiarz, a konkurencje oceniały nauczycielki wychowania fizycznego: Ilona Wojdyła, Aleksandra Wypasek, Irena Szerląg i Łukasz Forystek.

fotogaleria - przedszkolaki
fotogaleria - klasy I


PROFILAKTYKA RÓWIEŚNICZA

W dniu 27.11.2014r. uczniowie klas IV-V uczestniczyli w zajęciach z profilaktyki rówieśniczej na temat: "Chcę Ci dać, to co najlepsze…" zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Przemyślu.
Młodzi liderzy w bardzo atrakcyjny i interesujący sposób prezentowali uczniom swoje umiejętności społeczne, sprawnościowe i wokalne. Swoimi pasjami zamierzali "zarazić" innych do efektywnego spędzania wolnego czasu. Chcieli przekazać zgromadzonym, aby tak jak oni byli wolni od różnych używek (narkotyków, dopalaczy, tytoniu i alkoholu). Uczniowie żegnali młodych liderów wielkim aplauzem uzyskując na pamiątkę ich wizytówki i autografy.

fotogaleria
KONKURSY PLASTYCZNE Z OKAZJI 110 - LECIA ,,DWÓJKI"

,,Moja szkoła i ja", ,,Moja szkoła - pocztówka" - to tytuły konkursów plastycznych zorganizowanych z myślą o naszych uczniach, którzy lubią rysować i malować. Na obydwa konkursy wpłynęło bardzo dużo prac, a ich oceny dokonały panie: Beata Banaś, Renata Pankiewicz i Jolanta Dziok (Mama Emilii z kl. Ic oraz przedstawicielka Rady Rodziców). Uczniowie prezentowali najczęściej przepiękną, zabytkową fasadę szkoły, prawdziwą architektoniczną ,,perełkę" Jasła. Prócz tego prace zawierały wizerunek patronki, mówiły o szkolnych przyjaźniach, zainteresowaniach, swojej klasie. Nagrody dla dzieci - pamiątkowe kubki z wizerunkiem szkoły - ufundowała Rada Rodziców i bank PEKAO S.A, za co serdecznie dziękujemy.
Nagrodzeni: Wiktor Rączka Ic, Tymoteusz Piątek Ic, Wiktor Hendzel Ib, Oliwia Sułyk Ia, Wiktoria Kosiba Ic, Jeremi Dybaś IIa, Michał Tutro IIb, Dominika Pabisz IIb, Katarzyna Syrek IIa, Patrycja Buba IIc, Karol Nosek IIIb, Natalia Lejkowska IIIa, Julia Nuguen Van IIId, Olga Hombesch IIIa, Iwo Wiliński IIIa, Sandra Gozdecka VId, Victoria Więcek VIb, Weronika Syrek IVd, Wiktoria Rączka VIb, Agata Wilusz VIb, Maria Adamska VIb, Oliwia Tutaj VIa, Antoni Madej VIb, Natalia Cholewiak VIa, Natalia Miziołyk Vb, Kamil Kras VIb, Kinga Furmanek Vb, Kornelia Mazur Vb, Aleksandra Kaleta VIb, Gabriela Augustyn IVd.
Wyróżnieni: Anna Bąk Ia, Zofia Potempa Ia, Marek Jaracz Ia, Paulina Drechny Ia, Karol Kozioł Ia, Zofia Adamska IIa, Michał Sieńkowski IIb, Laura Jarecka IId, Miłosz Borda - Sieczkowski IIb, Patryk Zając IIb, Marcin Kluska IIIc, Mateusz Gotfryd IIIa, Kamila Szydłowska IIIb, Natalia Jaworska IIIa, Julia Momot IIIb, Adrian Rachowicz VId, Jakub Turek IVb, Martina Materniak VIb, Radek Kamiński VIa, Julia Tabasz VIb, Kevin Pham Van VIa, Aleksandra Borda- Sieczkowska Va, Konrad Smagacki VIb, Sabina Jaracz Vb, Aleksandra Wątor IVb.

fotogaleriaPIŁKARKI SP 2 WYGRYWAJĄ ZAWODY POWIATOWE ,,Z PODWÓRKA NA STADION"

W dniu 27 listopada na hali sportowej MOSiR w Jaśle rozegrano turniej piłki nożnej dziewcząt w ramach powiatowych eliminacji ,,Z podwórka na stadion" (O puchar Tymbark).
Dziewczęta startują w kategorii U -12. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: SP2 Jasło, SP1 Jasło, SP Łężyny.
Końcowe wyniki:
1.SP2 Jasło - awans do finału wojewódzkiego
2.SP Łężyny
3.SP1 Jasło
Skład zespołu:
Patrycja Rak, Klaudia Bułaś, Magdalena Orzechowska, Weronika Misiołek, Julia Zawisza, Aleksandra Świstak, Eliza Dzielińska, Aleksandra Borda- Sieczkowska, Magdalena Pabisz
Opiekun: mgr Krzysztof Urbanek


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT

W dniu 24 listopada na hali sportowej MOSiR w Jaśle rozegrano miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle.
Drużyna chłopców wygrywając rywalizację uzyskała awans do zawodów powiatowych. Natomiast dziewczęta zakończyły swój udział na drugiej pozycji.
Skład zespołu dziewcząt:
Bułaś Klaudia, Ciborowska Roksana, Cisowska Kamila, Frączek Joanna, Misiołek Weronika, Mularz Oliwia, Pawluś Anna, Smagacka Sabina, Stój Izabela, Śnieżek Gabriela, Witusik Olga, Zawisza Julia
Trener: mgr Aleksandra Wypasek

Skład zespołu chłopców:
Balawajder Jakub, Czyżowicz Adam, Wójcik Robert, Pykosz Krystian, Smagacki Konrad, Seweryn Bartosz, Bugała Jakub, Sarnecki Grzegorz, Majcher Kamil, Zborowski Jakub, Ostalecki Jakub
Sędziowie: Robert Podkulski, Grzegorz Janusz


ZUCHOWE ANDRZEJKI

W dniu 20.11.2014r. Gromada Zuchowa "Roześmiane Buzie" uczestniczyła
w zabawie andrzejkowej organizowanej w Szkole Integracyjnej w Jaśle. Cztery środowiska zuchowe (ze szkół: Integracyjnej, z Sobniowa, Zarzecza i SP nr 2
w Jaśle) ciekawie spędziły ten wyjątkowy czwartkowy wieczór, pląsając przy muzyce, podczas różnych konkursów, wróżb, poczęstunku i wspólnych zdjęć.


fotogaleria


TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY

W dniu 26 listopada 2014 r. dla uczczenia 110-lecia istnienia naszej szkoły zorganizowane zostały przez nauczycieli wychowani fizycznego Zawody Sprawnościowe. W turnieju wzięły udział klasy IV, V i VI. Uczniowie uczestniczyli w zawodach sprawnościowych z zakresu piłki siatkowej, koszykowej, nożnej, skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowego oraz zwisu na drążku.
Najsprawniejsi uczniowie klas IV:
Hap Kinga IVb 26 pkt, Dybka Radosław IVb 42 pkt, Potempa Michał IVb 42 pkt
Najsprawniejsi uczniowie klas V:
Pawluś Anna Va 35 pkt, Bugała Jakub Vc 47 pkt
Najsprawniejsi uczniowie klas VI:
Ciborowska Roksana VIc 49 pkt, Czyżowicz Adam VIc 49 pkt
Klasyfikacja generalna klas IV: klasa IVb - 227 pkt, klasa IVc -195 pkt, klasa IVd - 147 pkt, klasa IVa - 96 pkt
Klasyfikacja generalna klas V: klasa Vc -264 pkt, klasa Vb -231 pkt, klasa Va -230 pkt
Klasyfikacja generalna klas VI: klasa VIc - 328 pkt, klasa VIa - 282 pkt, klasa VIb - 272 pkt, klasa VId - 256 pkt
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników.

fotogaleria"DWÓJKOWI" RECYTATORZY

W dniu 21 listopada br. w Rymanowskim Domu Kultury odbył się konkurs recytatorski pt "Czasem słońce, czasem deszcz" - Literatura i Dzieci.
Z naszej szkoły, w wyniku eliminacji w MDK, wytypowano następujących uczniów: Ninę Czekańską z klasy Vb, Dominikę Sanocką z klasy Vb, Wiktorię Ignarską z klasy IVa, Katarzynę Lechowską z klasy VIc.
Właśnie te uczennice pięknie sie zaprezentowały uzyskując wyróżnienia
i nominację do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
Oto wyniki:
Nina Czekańska - wiersz Hanny Niewiadomskiej pt."Zakochane parasole" -uzyskała nominacje do konkursu wojewódzkiego.
Wiktoria Ignarska - wiersz Czesława Miłosza "Na dzień dobry" - wyróżnienie.
Katarzyna Lechowska - wiersz Wisławy Szymborskiej "Allegro ma non troppo" - wyróżnienie.
Kryteria były dość rygorystyczne, ale pięknie spisaliśmy się.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a Ninie Czekańskiej dalszych sukcesów.


TURNIEJ RECYTATORSKI "O PIÓRO KOSZAŁKA - OPAŁKA"

21 listopada odbyła się w naszej szkole trzecia edycja Turnieju Recytatorskiego "O pióro Koszałka - Opałka". W tym roku konkurs miał szczególny charakter, gdyż zorganizowany został okazji 110- lecia powstania Szkoły Podstawowej
nr 2. Uczniowie klas czwartych i piątych przygotowali recytację wierszy patronki naszej szkoły, Marii Konopnickiej. Konkurs miał piękną oprawę plastyczną. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki, natomiast zwycięzca zdobył nagrodę główną - pamiątkową statuetkę.
Najwyższe wyniki zdobyły:
I miejsce:
Karolina Kwiatek z klasy Vb
II miejsce:
Kornelia Mazur z klasy Vb
III miejsce:
Natalia Miziołyk z klasy Vb
Wyróżnieni zostali: Weronika Chomiszczak z klasy IVc, Kinga Hap z klasy IVb, Anna Pawluś z klasy Vb, Jakub Tęcza
z klasy IVc, Weronika Wesecka z klasy IVb.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

fotogaleriaPOKAZ I SZKOLENIE W ZAKRESIE PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 20 listopada 2014r. w klasie Ia odbyło się szkolenie i zajęcia pokazowe, mające na celu naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadziły uczennice Medyczno - Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle pod opieką pana Mariusza Bezaka.
Pierwszoklasiści bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zdobyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, mając na uwadze ratowanie życia ludzkiego.

fotogaleria

KLASY MŁODSZE Z WIZYTĄ W TEATRZE I W MUZEUM

Dnia 12 listopada 2014 r. uczniowie z klas: Ia, Ib, IIa i IIIa uczestniczyli w wycieczce do Gorlic. Najważniejszym punktem programu było oglądanie przedstawienia w Gorlickim Centrum Kultury. Sztukę na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" przedstawiał Teatr Współczesny z Krakowa. Prezentowane przedstawienie było bardzo uwspółcześnioną wersją tej lubianej i dobrze znanej baśni duńskiego pisarza i młodym widzom bardzo przypadło do gustu. Podobało się szczególnie pierwszoklasistom, dla których wyjazd do Gorlic był pierwszą szkolną wycieczką. W drodze powrotnej nie można było pominąć Biecza. Po krótkim spacerze przez Rynek dzieci zwiedziły bieckie Muzeum i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

fotogaleriaKONKURS PLASTYCZNY "LEGIONY TO…."

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt: "Legiony to żołnierska nuta…" Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o roli legionów Piłsudzkiego w odzyskaniu niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz umiejętności plastycznych. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta w Jaśle oraz Jasielski Dom Kultury. Konkurs miał dwa etapy: szkolny i międzyszkolny. W pierwszym etapie I miejsce zdobyła Kinga Furmanek kl.Vb, II miejsce Kornelia Mazur kl. Vb i III miejsce Maksymilian Kosiba kl.Vb. Nagrodzone prace wzięły udział w etapie międzyszkolnym. Na konkurs zorganizowany z okazji Święta Niepodległości wpłynęło łącznie 34 prace z jasielskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
Uroczyste wręczenie nagród wraz z otwarciem wystawy odbyło się 12 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury.

fotogaleriaSPOTKANIE AUTORSKIE Z JOANNĄ OLECH

18 listopada uczniowie klasy IV b mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu - spotkaniu ze znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży, panią Joanną Olech. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pracowała w popularnym kiedyś czasopiśmie dla młodzieży "Świat Młodych", jest ilustratorką i krytykiem literackim. Największą sławę przyniosły jej jednak książki dla dzieci, zwłaszcza bestsellerowa "Dynastia Miziołków".
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka czytała fragmenty swoich najbardziej znanych książek, opowiadała o początkach swojej kariery, zachęcała uczniów do pisania własnych utworów. Dzieci miały okazję wziąć udział w minikonkursach przygotowanych przez autorkę.
Na zakończenie spotkania pani Joanna Olech rozdała wszystkim uczestnikom autografy a miłośnicy jej pisarstwa mogli zakupić swoje ulubione książki.

fotogaleriaBIAŁO - CZERWONA "DWÓJKA"

Pytasz się co to Polska?
Co to Polska?
To niebieskie niezapominajki w stawie
To woda stojąca na łąkach
Kiedy nagle zaszumi las
Mowę sosny, gdy zrozumiesz
To jest Polska?
Gdy zobaczysz gdzieś topole
Królujące ponad polem
To jest Polska!
Co to jest Polska
Ujrzysz biały krzyż wycięty
Hełm, a pod nim piasek święty
To jest Polska!
By uczcić Święto Niepodległości społeczność uczniowska przygotowała program słowno - muzyczny pt: Pytasz się co to Polska?
Odświętnie ubrani uczniowie przystrojeni biało - czerwonymi kotylionami, recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali pieśni legionowe. Młodzi Polacy stwierdzili, że być Polakiem, to przede wszystkim mieć honor i zawsze marzyć o wolnej Polsce. Z dumą podkreślali, że są Polakami, a o wolność, którą posiadają, muszą dbać codziennie.
Pieśń "Rota" M. Konopnickiej wprowadziła nastrój radości, dumy narodowej i wzniosłości. Była to piękna lekcja patriotyzmu, dająca chwilę zadumy i refleksji.
Pieśń "Rozkwitają pąki białych róż" zakończyła uroczystą akademię w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle.

fotogaleria"JASŁO, MALOWANE KOLORAMI"

7 XI 2014r. w JDK odbył się wernisaż wystawy VIII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Jasło, malowane kolorami". Celem konkursu było pokazanie naszego miasta oczami dziecka w związku z przyszłoroczną 650 rocznicą nadania praw miejskich Jasłu. W galerii JDK podczas uroczystego otwarcia ekspozycji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych młodych artystów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. W kat. I (kl. I-III) nagrodę otrzymała Patrycja Buba z kl. IIc. Wyróżnienia otrzymali Anna Maczuga z klasy IIIa oraz Maksymilian Kosiba z klasy Vb. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na pokonkursowej wystawie w Galerii JDK. Gratulujemy nagrodzonym uczniom!

fotogaleriaPAMIĘTNY DZIEŃ, PAMIĘTNE CHWILE… 110 - LECIE SP NR 2 W JAŚLE

29 października 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle obchodziła uroczystą rocznicę 110-lecia swego powstania.
Tio niezwykłe i doniosłe wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Św. Stanisława, której przewodniczył ks. biskup Kazimierz Górny. Wygłosił okolicznościową homilię, w której przybliżył postać patronującej szkole od roku 1923, Marii Konopnickiej oraz przypomniał ideały, którymi się kierowała w swoim życiu.

więcej...

DYKTANDO W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

4 listopada 2014r uczniowie: Weronika Wesecka - kl.4b, Kinga Furmanek - kl.5b, Wiktoria Rączka - kl.6b, Kacper Augustyn i Michał Armata - kl.6c uczestniczyli w III dyktandzie ,,Jasielszczyzna zna polszczyznę'' zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Był to sprawdzian z wiedzy o języku polskim i dobra zabawa. W przerwie uczestnicy wysłuchali wykładu dziennikarza radiowej ,,Trójki" Dariusza Bugalskiego na temat sztuki rozmowy.


ZWYCIĘZCY TURNIEJU SZACHOWEGO W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 30.10.2014r. Szkolna Drużyna Szachowa w składzie: Sandra Gozdecka kl.VId, Jakub Kalisz kl.VI b, Konrad Smagacki kl.VIb, Krystian Pykosz kl.VI b zajęła pierwsze miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej odbywających się w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
Zwycięzcy będą reprezentować szkołę na szczeblu rejonowym w Krośnie 14.11.2014r.

fotogaleria


ABY UCZYĆ SIĘ ŚWIĘTOŚCI?

16 października to rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolska
i liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi. Ten właśnie dzień nasi katecheci wybrali na "dzień dla duszy". Dla grupy uczniów z SP-2 był to bowiem niezwykły dzień pielgrzymowania do stóp Matki Bożej w Tuchowie i do rodzinnych miejsc bł. Karoliny Kózkówny - patronki Diecezji Rzeszowskiej.
Nasze pielgrzymowanie zaczęło się od modlitwy w autobusie, którą poprowadził nasz duchowy opiekun, czyli ks. Marek Mijal i od pierwszego "lizaczka luzem" - ale to rozumieją tylko wtajemniczeni. Pierwszym punktem całej wyprawy było Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Tam uczestniczyliśmy w Mszy świętej, którą ks. Marek sprawował w intencji pielgrzymów i całej szkoły. Po niej wysłuchaliśmy niezwykle ciekawej opowieści pana kustosza o życiu i męczeństwie bł. Karoliny. Skupienie niektórych było tak wielkie, że "odpłynęli" przebywając w tym świętym miejscu.
Na koniec naszego pobytu w Sanktuarium każdy z nas miał możliwość modlitwy przy relikwiach niezwykłej Błogosławionej, które złożone są pod mensą ołtarzową i prosić w ważnych dla siebie sprawach.
Potem pojechaliśmy do Wał Rudy, gdzie zwiedziliśmy dom bł. Karoliny i przeszliśmy jej "drogą męczeństwa", która wiodła przez mokradła w pobliskim lesie. W miejscu, gdzie 100 lat temu została zabita i gdzie znaleziono jej umęczone ciało zatrzymaliśmy się na chwilę zadumy i modlitwy. Na koniec była jeszcze chwila pod gruszą, która pamięta bł. Karolinę i niestety… trzeba było jechać dalej.
Kolejnym punktem programu była… pizza w Tuchowie. A później krótka pielgrzymka piesza do Sanktuarium Matki Bożej. Tam pani przewodniczka opowiedziała nam historię sanktuarium i samego cudownego obrazu, przed którym mogliśmy się przez chwilę pomodlić w swoich prywatnych intencjach. Następnie poszliśmy do muzeum misyjnego, gdzie obejrzeliśmy mnóstwo eksponatów pochodzących z krajów, w których pracują Księża Redemptoryści.
Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też przepiękną kolorową szopkę, którą wyremontował i montował osobiście jeden
z Księży mieszkających w klasztorze.
A potem pozostała tylko droga powrotna do Jasła, która - niestety zdecydowanie za szybko nam minęła. W takiej atmosferze moglibyśmy jechać o wiele dalej… Na koniec dodamy tylko, że przez cały dzień towarzyszyło nam ciepłe jesienne słoneczko, które radośnie świeciło nad naszymi niesfornymi głowami. Jak powiedziała pani katechetka:
na pewno miał w tym swoją zasługę święty Jan Paweł II, do którego modliła się prosząc o pogodę.
Nasze jesienne pielgrzymowanie bez wątpienia pomogło nam zatrzymać się na chwilę nad różnymi sposobami zdobywania świętości. Najpierw bł. Karolina, która do świętości doszła przez codzienne życie prostej wiejskiej dziewczyny. Której serce zawsze było otwarte na Pana Boga i drugiego człowieka. Która oddała swoje życie w obronie czystości. I Maryja - którą Bóg wybrał, a Ona przez swoje TAK wypowiadane Bogu każdego dnia potwierdzała swoją świętość. Obie są nadal dla każdego z nas niewątpliwym wzorem zdobywania świętości w codziennym życiu, do którego powołuje nas Pan Bóg.

fotogaleriaPASOWANIE NA UCZNIA W ,,DWÓJCE"

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów, to jedna z tych chwil, które na długo zapisują się w pamięci dzieci i ich rodziców. Taki wyjątkowy dzień w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle miał miejsce 14 października. Uczniowie bardzo sumiennie przygotowywali się do pasowania. Poznawali swoją szkołę, kolegów, nauczycieli i innych pracowników, uczyli się wspólnie i zgodnie bawić się i pracować. Pierwsze tygodnie pobytu pierwszaków w " Dwójce" były czasem jak najlepiej wykorzystanym. Dzieci nauczyły się współpracy, nawiązały pierwsze serdeczne przyjaźnie, a na szkolnych korytarzach już nikt nie płacze. Na uroczystości ślubowania udowodniły swoim rodzicom i wszystkim zebranym gościom, że zasługują na przyjęcie do grona uczniów.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, z panem burmistrzem Andrzejem Czerneckim na czele.
Rozpoczynając uroczystość ślubowania, uczniowie w rytm poloneza z filmu "Pan Tadeusz" weszli do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Gości i uczniów przywitał dyrektor szkoły, pan Jacek Nawrocki. Wyraził nadzieję,
że pierwszoklasiści będą godnie reprezentować szkołę i czuć się w niej tak dobrze jak w domu. Słów otuchy dodała również koleżanka z szóstej klasy, zapewniając o gotowości niesienia pomocy w każdej trudnej sytuacji.
Następnie zaczęły się popisy klas pierwszych. Uczniowie recytowali wiersze o szkole, o nauce i o dobrym wychowaniu. Nie zabrakło akcentów patriotycznych. Szczególnie ważny był dla nich wiersz "Kto ty jesteś- Polak mały", pięknie odśpiewali hymn państwowy. Z dużą swobodą i radością zaprezentowali także inne piosenki, za każdym razem pokazując jak wiele się już nauczyli. Samo ślubowanie było dla nich dużym przeżyciem, podobnie jak pasowanie
na ucznia ogromnym ołówkiem. Dla dzieci bardzo ważna była obecność Rodziców, którzy licznie zgromadzili się,
by towarzyszyć swoim pociechom w tak ważnym dla nich dniu. Przygotowali dla dzieci niespodzianki w klasach. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania, szkolną legitymację oraz mundurek szkolny.
Święto upłynęło w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów
i ich Rodziców.

fotogaleriaJAZDA SZYBKA NA ROLKACH I NARTOROLKACH ORAZ BIEGI ULICZNE - II RUN AND ROL JASŁO 2014

Na starcie stanęło około 250 zawodników, w tym 112 rolkarzy i 141 biegaczy. Gościliśmy zawodników z Krakowa, Katowic, Chrzanowa, Skawiny, Sanoka, Gorlic, Krosna, Krościenka, Brzostku, Nienaszowa, Jedlicza, Pisza i wielu pobliskich miejscowości.
Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowało 24 uczniów. Najlepsi z nich zdobyli wysokie pozycje i medale:
rolki 1500m: Radosław Dybka 1m, Roksana Ciborowska 1m, Grzegorz Sarnecki 3m, Marco Materniak 3m, Katarzyna Lechowska 3m, Michał Ostalecki 4m, Olga Witusik 4m, Jakub Turek 5m, Jakub Łukaczyński 6m, Rafał Pietrusza 6m, Jakub Ostalecki 7m, Michał Witusik 8m, Oliwia Czajka 8m, Klaudia Pawłowska 9m, Julia Kwilosz 10m
bieg na 500m: Michał Potempa 2m, Jakub Bugała 3m, Iga Ziemba 6m.


"O ZŁOTY LIŚĆ DĘBU"

Uczennica klasy VIc
Roksana Ciborowska zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt na dystansie 300metrów
w XV edycji Powiatowych Biegów Przełajowych "O Złoty Liść Dębu".


FESTIWAL POEZJI I PROZY W MBP

W dniach 25 - 26.09.2014 uczniowie z klasy 5a: Klaudia Szynal, Weronika Klimek, Katarzyna Midura oraz 5c: Jakub Krzyszczuk, Jakub Zborowski, Weronika Mazur uczestniczyli w warsztatach książki obrazkowej w ramach Festiwalu Poezji i Prozy organizowanej przez MBP w Jaśle. Uczniowie zapoznali się ze zjawiskiem optycznym oraz terminami takimi jak: negatyw czy pozytyw. Podczas wspólnej pracy warsztatowej dzieci budowały proste projektory, wykonywały widokówki i portrety z wykorzystaniem camera lucida. Dużym zaskoczeniem dla dzieci było zastosowanie naturalnych pigmentów roślinnych, które pod wpływem światła pozwalały na tworzenie fotografii. Warsztaty prowadził animator kultury
i artedukator Paweł Kula ze Szczecina.


BEZPIECZNE PRZEJŚCIE

W drugim tygodniu września na przejściu obok szkoły uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli i pracowników Policji utrwalali w praktyce 5 zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Funkcjonariusze Policji rozmawiali
z pierwszoklasistami o profilaktyce właściwych zachowań i bezpieczeństwie na drogach.

fotogaleriaZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

W ramach projektu "Zachowaj Trzeźwy Umysł" w konkursie literackim "Mój wolny czas" uczennica klasy VIb
Izabela Stój otrzymała z rąk zastępcy Burmistrza p. L. Znamirowskiego dyplom i nagrodę. Nagrodzona w interesujący sposób opisała spędzanie wolnego czasu uwzględniając w nim rodzinę, przyjaciół, sport, swoje zainteresowania i pasje.


POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH TRZCINICA 3.10.2014

W zawodach wzięło udział 9 szkół podstawowych z naszego powiatu rywalizując na dystansie 500 i 1000m.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zdobyła 4 kwalifikacje do Mistrzostw Województwa w Kolbuszowej:
Roksana Ciborowska 1m -1000m - awans
Radosław Dybka 1m - 500m - awans
Michał Potempa 4m -500m - awans
Jakub Turek 6m 500m - awans
Uczniowie, którzy zajęli punktowane miejsca na 500m:
Kinga Hap, Michał Ostalecki, Mariusz Dybaś, Jakub Łukaczyński, Aleksander Tomaszewski, Marco Materniak.


FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE RZESZÓW 30.09.2014

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle była jedną z 70 szkół Województwa Podkarpackiego, którym udało się zakwalifikować do finałów w Rzeszowie. Na zawodach wystartowało ponad 500 zawodników w 5 konkurencjach.
Wyniki uczniów SP2 Jasło:
Adam Czyżowicz piłeczka palantowa - 45 metrów - 12 m na 61 zawodników
Roksana Ciborowska 600m - czas 2.03.64 - 15 m, a wśród 11 latek 2m
Michał Armata 60m - czas 8.98 - 12 m na 68 zawodników
Grzegorz Sarnecki 1000m - czas 3.49,49 - 21m na 66 zawodników
Radosław Dybka 1000m - 3.53.64 - 6m wśród 10 latków
Michał Potempa 1000m - 3.53.98 - 7m wśród 100 latków
Jakub Turek 1000m - 4.11.29 - 10m wśród 10 latków


PIKNIK EKOLOGICZNY

Dnia 26.09.2014r. uczniowie klasy IVc wzięli udział w "Pikniku ekologicznym" organizowanym przez Urząd Miasta w Jaśle pod hasłem "Czyste środowisko - czyste Jasło" w ramach ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Piknik promował selektywną zbiórkę odpadów oraz ochronę powietrza przed zanieczyszczeniami. Uczniowie zaprezentowali scenkę ekologiczną według opowiadania M. Strzałkowskiej pt. "A fe" oraz piosenkę "Duszki leśne".
Za udział i zaangażowanie otrzymali książki za które dziękujemy organizatorom.

fotogaleria

LITERACKIE SPOTKANIE


Uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Melanią Kapelusz, zorganizowanym 23 września 2014 roku przez MBP w Jaśle. Pisarka opowiedziała dzieciom o sobie, rozmawiała z nimi na interesujące ich tematy oraz przeczytała kilka fragmentów ze swoich opowiadań. Uczniowie mieli również możliwość kupienia książki z dedykacją i autografem autorki. Było to wyjątkowe, bardzo ciekawe spotkanie.

fotogaleria


II MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 1 października odbył się Półfinał Wojewódzki V Edycji Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w piłce nożnej. Zawody odbyły się w Pustkowie
a naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z rocznika 2003 (kategoria dziewczęta młodsze).
Dziewczęta do samego końca walczyły o awans do Finału Wojewódzkiego (tylko 1 miejsce w turnieju premiowane było startem w finale).
Ostatecznie dziewczęta zdobyły bardzo wysokie drugie miejsce. Awans uzyskała reprezentacja SP 2 z Kolbuszowej.
Powyższy wynik oznacza iż Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaśle w V Edycji Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska została sklasyfikowana ex aequo na 5 miejscu w Województwie.
Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn: UKS Pustków, UKS ,,Olimp" SP 9 Dębica, SP Gnojnica Dolna,SP 2 Kolbuszowa,
SP 2 Jasło.
Skład naszej drużyny:
Bułaś Klaudia, Rak Patrycja, Zawisza Julia, Pawluś Anna, Misiołek Weronika, Świstak Aleksandra, Ciskowska Kamila, Orzechowska Magdalena, Kras Marlena, Dzielińska Eliza.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek


LEKCJA PRZYRODY W MAGURSKIM PARKU NARODOWYM

Dnia 19.09.2014r. klasy IIIb i IVc poznały florę i faunę Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Brały udział w zajęciach na temat życia i zwyczajów orła bialika, oglądały ciekawy film na temat powstania parku oraz przeszły ścieżką przyrodniczą Kiczera im. Prof. Jana Rafińskiego. Na koniec odbyło się ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.

fotogaleria

REMONT SZKOŁY

W czasie ostatnich wakacji zostały przeprowadzone w szkole najpilniejsze remonty. Zostały wyremontowane szatnie i sanitariaty przy sali gimnastycznej. Położono w nich nowe płytki i ozdobne tynki, zamontowano nowe drzwi oraz wydzielono szatnię dla chłopców.
Z innych remontów należy wspomnieć o modernizacji instalacji elektrycznej na parterze, malowaniu świetlicy, stołówki.
Aby poprawić warunki nauki zostały zakupione komputery do jednej z pracowni komputerowych. Należy wspomnieć, że z pieniędzy zebranych przez Radę Rodziców na potrzeby szkoły zakupiono krzesełka i ławki do jednej z sal lekcyjnych oraz krzesła obrotowe do sali komputerowej.

fotogaleriaTURNIEJ O PUCHAR DONALDA TUSKA

Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt uzyskała awans do Półfinału Wojewódzkiego turnieju o Puchar Donalda Tuska.
Drużyna startuje w kategorii ,,dziewczęta młodsze" (V klasa i młodsze)
i do tej pory wygrała dwa etapy eliminacji.
Droga naszej drużyny do Półfinału:
Eliminacje gminne: SP 2 Jasło - SP 4 Jasło 1:1, SP 2 Jasło - SP 1 Jasło 6:0
Eliminacje wojewódzkie: SP 2 Jasło - UKS "Olimp" SP 9 Dębica 4:0
Skład drużyny: Bułaś Klaudia, Rak Patrycja, Pawluś Anna, Cisowska Kamila, Zawisza Julia, Świstak Aleksandra, Dzielińska Eliza, Kras Marlena, Orzechowska Magdalena, Misiołek Weronika.
Opiekun: mgr Krzysztof Urbanek
Warto odnotować fakt iż siedem zawodniczek uczęszcza na co dzień do klasy sportowej V C. Pozostałe trzy to reprezentantki V A.

fotogaleriaSTYPENDIA NAUKOWE DLA ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY

Corocznie najzdolniejsi uczniowie z jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów otrzymują stypendia za wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia jednokierunkowe.
5 września 2014 roku 10 absolwentów naszej szkoły otrzymało takie stypendia z rąk Burmistrza Andrzeja Czerneckiego.
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali:
Jakub Świstak, Michał Więcek, Adam Górka, Zuzanna Krzyszczuk, Julia Kołcz, Małgorzata Bugała, Justyna Wilk, Sylwia Kołodziej.
S
typendia jednokierunkowe za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymali:
Radosław Chudy (laureat konkursu przedmiotowego z j. angielskiego) i Marek Patrzałek (laureat konkursu przedmiotowego z matematyki).
Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i zachęcamy uczniów klas IV - VI do wytrwałej pracy, aby powtórzyli osiągnięcia swoich poprzedników.

fotogaleria


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Naukę czas zacząć…
1 września 2014 r. tradycyjnie uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle rozpoczęli nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści spotkali się ze swoimi wychowawczyniami. Wszyscy otrzymali bezpłatny podręcznik ,,Nasz Elementarz" i upominki od Rady Rodziców, by poczuli się miło i dobrze w szkole, w której spędzą kilka przyszłych lat. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele władz miasta, burmistrz, pan Andrzej Czernecki oraz wiceburmistrz, pan Leszek Znamirowski. W słowach skierowanych do nauczycieli burmistrz Jasła wyraził nadzieję, że szkoła zapewni dobrą edukację swoim uczniom, a szczególnie otoczy opieką dzieci sześcioletnie, rozpoczynające swą ,,przygodę ze szkołą".
Na dzieci czekały odnowione sale szkolne i nowe szatnie przy sali gimnastycznej.
Życzymy wszystkim naszym uczniom licznych sukcesów w nauce, rozwijania swych pasji i nawiązania przyjaźni, które zostaną na ,,całe życie".

fotogaleria

Powrót do treści | Wróć do menu głównego