Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2013-2014

Archiwum


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

fotorelacja klasy VI

prezentacja na zakończenie klas VI - otwórz

fotorelacja klasy IV - V
MAMY BARDZO WYSOKIE WYNIKI SPRAWDZIANU KLAS VI !!!

W tym roku postawiliśmy na naukę! Przyniosło to dobre rezultaty, gdyż podnieśliśmy wyniki w Sprawdzianie klas VI,
z czego się ogromnie cieszymy!
W Sprawdzianie uczestniczyło 98 uczniów. Średni wynik szkoły to
28,4 punktów (na 40 możliwych). Jest wyższy niż

wynik gminy - 27,4
wynik powiatu - 26,0
wynik województwa - 26,3.


Czworo uczniów uzyskało w Sprawdzianie 40 punktów. Są to - Sylwia Kołodziej (VI a), Zuzanna Krzyszczuk (VI c), Marek Patrzałek (VI a), 39 punktów uzyskała Justyna Wilk (VI a).
Podajemy również średnie wyniki poszczególnych klas :

Klasa VI a - 26,7 pkt.
Klasa VI b - 25,8 pkt.
Klasa VI c - 31,4 pkt.
Klasa VI d - 29,5 pkt.

GRATULUJEMY NASZYM SZÓSTOKLASISTOM!!!


WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA JANA WĄTROBY W NASZEJ SZKOLE

16 czerwca do naszej szkoły zawitał szczególny gość - Ksiądz Biskup Jan Wątroba - ordynariusz i ojciec naszej Diecezji. Uczniowie przywitali Go pieśnią: "Bądź pozdrowiony gościu nasz" i przedstawili fragmenty programu przygotowanego na kanonizację Wielkiego Polaka - teraz już świętego Jana Pawła II. Nie zabrakło również kolorowego i barwnego tańca - krakowiaka, wykonanego przez najmłodszych uczniów. Ksiądz Biskup tak był wzruszony, że poprosił o bis. W czasie uroczystości dyrektor naszej szkoły, pan Jacek Nawrocki przybliżył wizerunek i osiągnięcia naszej placówki. Na zakończenie Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże i udzielił pasterskiego błogosławieństwa całej szkolnej społeczności, spotkał się z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

fotogaleria
NAJLEPSZA SZKOLNA BIBLISTKA

"Duch Święty w życiu pierwotnego Kościoła w Dziejach Apostolskich" - pod takim hasłem przeprowadzony był w tym roku Diecezjalny Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs przeprowadzony w dwóch etapach wyłonił 64 uczniów z terenu całej Diecezji Rzeszowskiej, którzy zakwalifikowali się do finału Konkursu. Odbył się on 13 czerwca 2014 r. w auli domu rekolekcyjnego "Tabor" w Rzeszowie i wzięło w nim udział troje uczniów z naszej Szkoły: Paulina Jacek (kl. VId), Adrian Gorgosz i Adrian Rachowicz (obaj z kl. Vd). Po ocenieniu bardzo trudnych testów konkursowych organizatorzy ogłosili nazwiska uczniów posiadających najlepszą wiedzę biblijną w naszej Diecezji. Najlepszą okazała się uczennica naszej "Dwójki" - Paulina Jacek, która w Konkursie brała udział już po raz trzeci. Wszyscy uczestnicy finału nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i upominkami, zaś zwyciężczyni - otrzymała zestaw albumów
o tematyce religijnej.
Wszystkim finalistom gratulujemy!

fotogaleria

UCZEŃ KLASY VIa MAREK PATRZAŁEK LAUREATEM KONKURSU "MŁODY MATEMATYK"

Marek Patrzałek brał udział we wszystkich konkursach matematycznych organizowanych w roku szkolnym 2013/2014. W każdym z konkursów uzyskał tytuł laureata. Ostatnim konkursem w którym brał udział był XII Rzeszowski Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkół Podstawowych "Młody Matematyk" organizowany przez Podkarpackie Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
W Konkursie brało udział 162 uczniów województwa podkarpackiego. Wyłoniono 17 laureatów, wśród nich jest nasz uczeń Marek Patrzałek, który dnia 14 czerwca 2014 roku w Rzeszowie w MDK na osiedlu Baranówka odebrał nagrodę od organizatorów Konkursu. Na uroczystość przybył wraz z Rodzicami i nauczycielem matematyki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Gimnazjum.

fotogaleria

"SERCA PEŁNE MIŁOŚCI" - DWÓJKA W ANTONIAŃSKIM DARZE

10 czerwca w JDK wystąpili uczniowie naszej szkoły w koncercie charytatywnym "Antoniański Dar". Znakomicie przygotowane występy artystyczne obejrzeli prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także licznie przybyli rodzice, dziadkowie i opiekunowie.
Zebraną w szkole kwotę pieniężną w całości przekazano na rzecz jasielskiego szpitala. To dar serca uczniów (wraz z rodzicami) i nauczycieli Dwójki.fotogaleria

TURNIEJ RECYTATORSKI "O PIÓRO KOSZAŁKA-OPAŁKA"

Dnia 28 maja w naszej szkole odbył się już po raz drugi Turniej Recytatorski
"O pióro Koszałka-Opałka". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas czwartych i piątych, którzy pasjonują się poezją, lubią recytować wiersze,
mają talent oratorski., dobrze czują się na scenie. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników: do recytatorskiego współzawodnictwa zgłosiło się aż czterdziestu jeden uczniów. Wszyscy otrzymali drobne upominki, natomiast zwycięzca zdobył pamiątkową statuetkę.

Jury oceniło występy następująco:
I miejsce Katarzyna Lechowska, II miejsce Karolina Kwiatek, III miejsce Nadia Laifi,
IV miejsce Iga Ziemba, V miejsce Cyprian Mazur, VI miejsce Victoria Więcek.
Wyróżnienia otrzymali:
Emilia Wiśniowicz, Karol Sieńkowski, Katarzyna Midura, Kinga Furmanek, Justyna Knapik, Natalia Gunia, Dominika Sanocka, Natalia Miziołyk, Izabela Stój, Kornelia Mazur.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

fotogaleriaŚWIETLICOWY PIKNIK CZERWCOWY

W piątek 6.06.2014r. od samego rana, przygotowywaliśmy się do wyjścia na Ogródek Jordanowski. Wykorzystując wspaniałą, słoneczną pogodę wybraliśmy się na ,,ŚWIETLICOWY PIKNIK''. Przygotowania zaczęliśmy od robienia kanapek, nauki składania koca, gromadzenia sprzętu sportowego. Zabawy wymyślaliśmy wspólnie, konkurencje sportowe i konkursy dostarczyły wiele radości ale i zmęczenia. Byli i tacy, którzy usiłowali odnaleźć szczęście - szukając czterolistnej koniczyny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

fotogaleria


PIKNIK NA PIĄTKĘ

Dnia 5.06.2014 r w czwartek, w godzinach popołudniowych, na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Jaśle, dziewczynki ze szkolnego zespołu tanecznego ,,Wesołe Nutki'' zaprezentowały swój nowy repertuar w barwnych strojach, w tańcu hiszpańskim, z parasolkami i z laskami. Po występach atrakcyjnie spędzając czas, bawiąc się wspólnie z rówieśnikami, oglądały prezentacje taneczne gospodarzy i przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek. Do zobaczenia za rok.

fotogaleriaKONCERT DLA JANA PAWŁA II

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II uczniowie i nauczyciele naszej szkoły (we współpracy z jasielskimi szkołami i przedszkolami) przygotowali koncert muzyczny dla mieszkańców Jasła. Było to wspaniałe widowisko - połączenie śpiewu, tańca, ruchu światła, zaprezentowane w Jasielskim Domu Kultury, które przybliżyło sylwetkę Papieża Polaka i nadało radosny klimat obchodzonej uroczystości. Koncert obejrzeli również przedstawiciele władz kościelnych i samorządowych, między innymi ksiądz dziekan Zbigniew Irzyk, burmistrz Jasła pan Andrzej Czernecki, senator RP pani Alicja Zając, dyrektor JDK pani Helena Gołębiowska. Koncert przygotowali nauczyciele naszej szkoły, Beata Banaś, Aleksandra Wypasek, Ilona Wojdyła, Krystyna Biernacka, Łukasz Forystek, Iwona Wójcik, Monika Owczarska, a całość zaaranżował Jerzy Łącki. Znakomite występy były udziałem uczniów klas I - V.

fotogaleria17 MEDALI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE PODCZAS MISTRZOSTW JASŁA W PŁYWANIU

3 czerwca 2014r. odbyły się Mistrzostwa Jasła w pływaniu. Impreza ta została zorganizowana dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jaśle, Klubowi Sportowemu SPEED Jasło i Urzędowi Miasta w Jaśle.
W zawodach wzięło udział 157 zawodników z 8 miejscowości i zaprzyjaźnionego Stropkowa na Słowacji z czego ze Szkoły Podstawowej nr 2 aż 41 uczniów.
Najmłodsi zawodnicy mieli 6 lat, a najstarszy 52. Rywalizowano w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym. Atrakcją zawodów była sztafeta drużynowa szkół podstawowych 4x 25m stylem dowolnym, w której nasi uczniowie zdobyli 2 miejsce, tuż za szkoła ze Słowacji. Uczestniczyło w niej aż 8 szkół w tym dwie z Jasła.
Medale zdobyli: Karolina Furmanek: brązowy, Igor Błażowski: srebrny, Igor Nagacz: srebrny i brązowy, Adriana Jarecka: złoty, Maja Bizon: srebrny i srebrny, Roksana Ciborowska: złoty, złoty, Joanna Frączek: srebrny, Iga Ziemba: brązowy, Przemysław Musiał: złoty, złoty, Kamil Gucwa: srebrny, Karolina Jajko: brązowy, Jakub Ostalecki: brązowy.


WARSZTATY PLASTYCZNO -TECHNICZNE

Dnia 27.05.2014r w godzinach przedpołudniowych w jasielskim parku, odbył się plener malarsko - techniczny ,,Poznajmy się''. Organizatorem spotkania był Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Jaśle. Głównym założeniem było wykonanie pracy na temat ,,W krainie bajek''. Pod okiem opiekunów, dzieci ze świetlicy wraz z grupą kolegów z klas IIIa, IIIb, podczas upalnej pogody pracując w pocie czoła, wykorzystując surowce wtórne, wykonały zamek Królowej Śniegu. Uczestnicy otrzymali słodkości i pamiątkowe dyplomy.
Dziękujemy za zaproszenie i możliwość poznania nowych koleżanek i kolegów - do zobaczenia za rok.

fotogaleria
ŚWIĘTO SZKOŁY

W Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle w dniu 23 maja 2014 r., już po raz 29. uroczyście obchodzono Święto Szkoły. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia pt. "W ojczystych progach z Marią Konopnicką". W czasie uroczystości dyrektor, pan Jacek Nawrocki przypomniał historię tego święta - wiąże się ono z urodzinami Patronki i nadaniem szkole sztandaru, w 1986 roku. Ponadto dyrektor nagrodził uczniów, którzy wyróżnili się w konkursach. Uczniowie klasy V b wygłosili natomiast wiersze Marii Konopnickiej o tematyce patriotycznej. Przez cały program artystyczny przewijał się motyw domu, rozumianego jako schronienie, jako rodzina, jako mała ojczyzna, wreszcie - jako kraj. Przy okazji młodzi aktorzy przybliżyli zebranym dawny zwyczaj powitania wiosny, już dziś zapomniany, chodzenie z maikiem. "Kujawiaczek" - taniec w wykonaniu najmłodszych dzieci, w efektywny sposób uzupełnił przesłanie programu artystycznego. W dniu Święta Szkoły wyjątkową atrakcją dla uczniów był pokaz o tematyce historycznej, zaprezentowany przez grupę rekonstrukcyjną. W sposób upoglądowiony zaprezentowano zebranym tematykę rycerską. Była to niezapomniana lekcja historii.

fotogaleriaVI KONKURS RECYTATORSKI "ALFABET PRZYRODY"

20 maja 2014 r. w MDK odbył się VI Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego "Alfabet przyrody", zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Wzięli w nim udział następujący uczniowie klas:
Gabriela Forystek Ia, Michał Tutro Ib, Karolina Furmanek Ic, Iga Przybylik Ib, Julia Momot IIb, Patrycja Władyka IIb, Piotr Śmietana IIb, Oliwia Plakut IIc, Emilia Winiarz IIIa, Weronika Wojdyła IIa, Wiktoria Ignarska IIIa, Anna Świątek IIIb, Patrycja Bania IIIb, Weronika Syrek IIId.
Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytując wiersze o tematyce przyrodniczej.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.
Julia Momot - nagroda
Wiktoria Ignarska - nagroda
Gabriela Forystek - wyróżnienie
Patrycja Bania - wyróżnienie
Do konkursu uczniów przygotowywali wychowawcy: M. Szwast, M. Kolanko, A. Bobula, A. Lewiarz, M. Nawrocka,
J. Terwicz, B. Kobylińska- Byczek, M. Agustyn.

fotogaleria
VI POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY "Z PRZYRODĄ NA TY"

23 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbył się VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny "Z przyrodą
na Ty" dla uczniów klas IV i V.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie wyniki zdobywając
w kategorii klas V:
- Jakub Kalisz - tytuł Laureata
- Kamil Kras - tytuł Laureata
- Antoni Madej - Wyróżnienie, pod opieką p. Marty Frydrych
w kategorii klas IV:
- Jakub Zborowski - tytuł Laureata
- Weronika Mazur - Wyróżnienie, pod opieką p. Marty Frydrych
- Magdalena Pabisz - tytuł Laureata, pod opieka p. Edyty Gogoli.KOLEJNE SUKCESY GITAROWE RAFAŁA PIETRUSZY

Uczeń klasy Va Rafał Pietrusza uczący się w Szkole muzycznej I stopnia w Jaśle zdobył na III Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym pod nazwą "Młodzi czarodzieje gitary" II nagrodę w najstarszej grupie wiekowej. Konkurs odbył się pod koniec kwietnia. Kilka dni póżniej 9 maja Rafał wziął udział w V Spotkaniach Gitarowych w Gorlicach, gdzie zdobył dyplom w Randze Medalu Złotego. Kolejny sukces osiągnął Rafał uczestnicząc w VI Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Lublinie, który odbywał się w dniach 10 -11 maja. Rafał wystąpił tam w II grupie wiekowej i zajął II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy Rafałowi kolejnych sukcesów.FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ"

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w konkursach "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i "Z poprawną ortografią na co dzień".
Do trzeciego etapu, a więc do finału zakwalifikowały się cztery uczennice, uzyskując tym samym tytuł Finalisty. Trzeci etap dla uczestników z naszego regionu odbył się 17 maja w Krakowie, gdzie w auli Uniwersytetu Pedagogicznego trzy nasze finalistki z "poprawnej polszczyzny": Emilia Winiarz z klasy IIIa oraz Anna Świątek i Weronika Wesecka z klasy IIIb pisały opowiadanie
na podstawie historyjki obrazkowej. Za dotychczasowy sukces otrzymały dyplom Finalisty oraz nagrodę książkową.
Finalistką z "poprawnej orografii" została Julia Nguyen Van - uczennica klasy IId.
Wyniki finałów zostaną ogłoszone 1 czerwca, a najlepsi otrzymają tytuł Laureata. Trzymamy kciuki, aby wśród nich znalazły się uczennice z naszej szkoły, chociaż tytuł Finalisty jest już bardzo wysokim osiągnięciem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Do tegorocznego konkursu nasze finalistki przygotowywały panie: Bożena Kobylińska-Byczek, Jolanta Terwicz
i Małgorzata Szetlak.

fotogaleria
FINAŁ XIX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY

Dnia 13 maja 2014 roku w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
Prace autorów oceniało jury w składzie: Aleksandra Dacyl (polonistka), Mariusz Kalandyk (poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny "Kwartalnika Edukacyjnego"), Grzegorz Kociuba (poeta, krytyk literacki, polonista) oraz Jan Tulik (poeta, prozaik, dramaturg, eseista).
Jurorzy zwrócili uwagę na fakt, że prace konkursowe przepełniała naturalność, prawdziwość oraz zachowanie własnej wrażliwości.
W kategorii proza I miejsce zajął Michał Witusik - uczeń klasy IIIa naszej szkoły, za opowiadanie pod tytułem "Michał, nie jedz śniegu!".
Nagrody i dyplomy laureatom wręczyli Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, Zastępca Burmistrza Leszek Znamirowski, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jasła Elżbieta Bernal oraz Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro.
Galę zakończył koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Anny Brody i Iwony Sojki. Gratulujemy Michałowi oraz jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów w twórczości literackiej.

fotogaleria
II MIEJSCE W ZAWODACH O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA JASŁA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

15 maja w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbyły się zawody o puchar Burmistrza Miasta Jasła w mini piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 4 zespoły tj: SP 2 Jasło, SP 4 Jasło, SP Osobnica oraz gospodarz SP 1 Jasło. Po wyrównanej rywalizacji, zaciętych meczach nasza szkoła zajęła II miejsce. Szkołę reprezentowały: Klaudia Gniadek, Klaudia Chwałek, Zuzanna Krzyszczuk, Emilia Kazanecka, Karolina Zajdek, Maja Cierlak, Weronika Misiołek, Klaudia Bułaś. Opiekunem drużyny była mgr Ilona Wojdyła.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


UCZNIOWIE NA MEDAL! - LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIE

Oto nazwiska olimpijczyków, w roku szkolnym 2013/2014:

Konkurs z Matematyki:
Marek Patrzałek z kl. VI a - laureat
Aleksandra Nowosielska z kl. VI b - finalistka
Konkurs z Historii:
Paweł Nawrocki z kl. VI a - finalista
Konkurs z Języka Angielskiego:
Radosław Chudy z kl. VI c - laureat


Wśród konkursów najwyższą rangę mają konkursy przedmiotowe, organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tytuł laureata danego konkursu przedmiotowego otrzymywali uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 80% punktów możliwych do osiągnięcia. Pozostałym uczestnikom etapu wojewódzkiego przyznawano tytuł finalisty.
Solidarna praca z uczniami jest podstawą założeń programowych Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Dyrekcja i nauczyciele organizują proces kształcenia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, przygotowując ich do udziału w konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych. Wychowankowie szkoły mogą poszerzać swoje wiadomości i umiejętności, uczestnicząc po lekcjach w zajęciach kół zainteresowań. Sprzyja to samokształceniu.
W efekcie uczniowie SP 2 w Jaśle są aktywnymi uczestnikami różnorodnych konkursów szczebla powiatowego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego i międzynarodowego.
Osiągnięcia konkursowe są powodem dumy dla szkoły i bardzo ważnym osobistym sukcesem uczniów, a także pracujących z nimi nauczycielami.


"SZKOLNE HITY"

29 kwietnia 2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyły się XIV Muzyczne Prezentacje Uczniów Szkół Podstawowych Powiatu Jasielskiego. Uczestnicy prezentowali piosenkę w języku polskim o dowolnej tematyce. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas II i III. Młodych wokalistów oceniała komisja artystyczna, która przyznała II miejsce Michałowi Witusikowi z klasy IIIa. Wyróżnienia otrzymały: Julia Skiba kl. IIa, Katarzyna Płaziak kl. IIIa, Natalia Hendzel kl. IIIb. Nagrodzonych uczniów do konkursu przygotowywały panie: Jolanta Terwicz, Bożena Kobylińska-Byczek i Mariola Ochałek.

fotogaleria


SUKCESY W VI POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM

6 marca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas VI Szkół Podstawowych w którym III m i tytuł Laureata zdobyła - Zuzanna Krzyszczuk, uczennica kl. VIc (opiekun p. Marta Frydrych), IX m i Wyróżnienie zdobył - Marek Patrzałek, uczeń kl.VId (opiekun p. Barbara Morawska).


"EKO - MAT''

Wysokimi osiągnięciami mogą pochwalić się uczniowie naszej szkoły w dziedzinie wiedzy matematyczno - przyrodniczej. W powiatowym konkursie matematyczno - przyrodniczym "EKO - MAT'', organizowanym przez Zespół Szkół Miejskich nr 3 zdobyli:
w kategorii klas piątych:
- Adrian Rachowicz kl. Vd - I miejsce
- Jakub Kalisz kl. Vb - II miejsce
- Kacper Augustyn kl. Vc - III miejsce
- Konrad Smagacki kl. Vb - V miejsce
- Bartosz Seweryn kl. Vc - wyróżnienie
pod opieką Marty Frydrych, Anny Kity, Agnieszki Furmanek
w kategorii klas czwartych:
- Magdalena Pabisz kl. IV a - V miejsce opiekun Edyta Gogola i Ewa Wachel
- Aleksandra Świstak kl. IV c - wyróżnienie op. Marta Frydrych i Agnieszka Furmanek.MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O GRUPIE LOTOS


Dnia 15 kwietnia 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Grupie Lotos. Odbył się on w budynku Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Spośród wielu drużyn, zarówno ze szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, nasza szkoła zajęła wysokie trzecie miejsce. Na pytanie "Jak trudny był konkurs?", odpowiadali: "Nie było łatwo ale udało się".
Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Krzyszczuk, Justyna Wilk i Radosław Chudy.
4 MEDALE DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W JAŚLE

Sztafeta dziewcząt 6x25m stylem dowolnym w składzie: Roksana Ciborowska, Joanna Frączek, Natalia Sołtys, Natasza Błażowska, Zuzanna Krzyszczuk i Emilia Kazanecka zajęła 2 pozycję z czasem 1.49.45 w Półfinale Wojewódzkim w pływaniu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Sztafeta chłopców w składzie: Przemysław Musiał, Kamil Gucwa, Sebastian Szewczyk, Jakub Ostalecki, Radosław Chudy i Konrad Smagacki zdobyła 3 miejsce z czasem 1.46.11.
Najlepsze miejsca zajęli: Roksana Ciborowska - 1 miejsce, Przemysław Musiał - 2 miejsce, Zuzanna Krzyszczuk - 4 miejsce, Joanna Frączek - 4 miejsce, Jakub Ostalecki - 4 miejsce, Kamil Gucwa - 6 miejsce, Emilia Kazanecka - 7 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

VI KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY MARII KONOPNICKIEJ

W piątek 11 kwietnia 2014 r. odbył się w naszej szkole VI już Konkurs Recytatorski wierszy Marii Konopnickiej dla sześciolatków i uczniów klas pierwszych z naszego miasta. W konkursie prezentowało swoje umiejętności aktorskie 17 uczestników z przedszkoli i 12 ze szkół podstawowych. Występy oceniały panie: Barbara Bukowska - kustosz Muzeum M. Konopnickiej w Żarnowcu, Elżbieta Krzysiak - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Agnieszka Kuczała - nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury. Młodzi artyści z niezwykłym przejęciem stawali przed licznie zgromadzoną publicznością
i najpiękniej jak umieli recytowali dobrze nam znane utwory naszej patronki.
W uroczysty i jednocześnie niepowtarzalny nastrój konkursu, wprowadzili naszych miłych gości uczniowie klasy IVb przygotowani do występu przez panią Annę Bobulę, prezentując krótkie scenki teatralne, a także grupa taneczna dzieci ze świetlicy przygotowana przez panią Krystynę Biernacką.
Poziom tegorocznego konkursu jury oceniło wysoko przyznając uczestnikom nagrody i wyróżnienia.

Lista nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu


fotogaleria
SPOTKANIE AUTORSKIE Z IRENĄ BECLĄ, CZYLI JMiK W AKCJI

Uczniowie klasy Vc Iga Ziemba, Michał Armata i Kacper Augustyn (JMiK) zorganizowali spotkanie autorskie z panią Ireną Beclą. Autorka wierszy i monografii o Zespole Szkół Rolniczych w Trzcinicy bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości i pracy w szkole. Czytała również własne wiersze. Dowcipna i trochę liryczna opowieść poetki bardzo podobała się uczniom.
Spotkanie z panią Ireną poprzedziły występy przygotowane specjalnie dla autorki: Kasia Lechowska z Vc recytowała wiersze poetki, Rafał Pietrusza z Va zagrał utwór gitarowy, a Michał Armata z Vc wygłosił wiersz własnego autorstwa.


fotogaleria
KONKURS O ZDROWIU

Dnia 9 kwietnia 2014r. uczniowie z klasy IIIc Karolina Giebułtowska i Mateusz Kluszczyk oraz uczeń z klasy IIId Michał Burnatowski wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem DOBRE ZDROWIE TO SZCZĘŚLIWE ŻYCIE. Konkurs organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbył się w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle. Uczniowie zaprezentowali skecz o tematyce zdrowotnej pt. "Wilk u dentysty", wykazywali się swoją wiedzą o zdrowiu w teście, konkurencjach plastycznych oraz sportowych. Za zajęcie III miejsca drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, grę edukacyjną, piłkę oraz drobne upominki. Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie i nagrody.

fotorelacja
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "JESTEM AKTOREM"

8 kwietnia 2014 r. uczniowie klas: Ic, IIb, IIIa i IIIb wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Jestem aktorem", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle. Dzieci prezentowały swoje umiejętności aktorskie w kategorii recytacja, inscenizacja oraz inscenizacja piosenki. Poziom prezentacji był bardzo wysoki.
Konkursowe zmagania oceniała komisja w składzie: Elżbieta Krzysiak - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3, Małgorzata Piotrowska - wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oraz Katarzyna Zwolińska - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jury oceniając prezentacje brało pod uwagę: dobór repertuaru, opracowanie reżyserskie, umiejętności aktorskie oraz ogólny wyraz sceniczny.
Spośród uczniów naszej szkoły największe uznanie zdobyli:
w kategorii recytacja I miejsce: Wiktoria Ignarska kl. IIIa - "Zakochana żaba", Tadeusz Śliwiak
Wyróżnienie: Julia Momot kl. IIb - "Kaczuszka Pogaduszka", Jan Kazimierz Siwek
w kategorii inscenizacja I miejsce: zespół kl. Ic: Karolina Furmanek, Wiktoria Walowska, Amelia Wójtowicz, Nadia Czech, Zuzanna Pętlak, Kacper Smutek - "Królewna Maruda", Zofia Kaliska
w kategorii inscenizacja piosenki II miejsce: Michał Witusik z zespołem kl. IIIa: Wiktoria Borcz, Wiktoria Ignarska, Mikołaj Michalczyk, Szymon Opałka, Katarzyna Płaziak, Sandro Waligórski - "Moja klasa IIIa", słowa i muzyka Marek Wal.
Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Anna Bobula, Bożena Kobylińska-Byczek, Anna Lewiarz i Jolanta Terwicz.
Uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie a laureatom serdecznie gratulujemy!

fotogaleria
RADOSŁAW CHUDY - LAUREAT PRZEDMIOTOWEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO - ORGANIZATOR KURATORIUM OŚWIATY W RZESZOWIEW bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu konkursach języka angielskiego. Laureatem tegorocznego, Przedmiotowego Konkursu Języka Angielskiego został uczeń naszej szkoły, Radosław Chudy z klasy VIc.

Gratulujemy!
LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OLIMPUS 2014" - ORGANIZATOR EDU WARSZAWA


W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego OLIMPUS 2014 uczestniczyło 40 uczniów naszej szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w bieżącym roku szkolnym wielu uczniów uzyskało tytuł Laureata.
Na poziomie klas IV: Anna Pawluś kl IVa, Jakub Zborowski IVc,
klas V: Kacper Augustyn kl. Vc, Michał Armata kl.Vc i Jakub Kalisz kl. Vb,
klas VI: Radosław Chudy kl.VIc - 1miejsce w kraju, Tomasz Miskowicz
kl. VIc i Katarzyna Grandus kl. VIc.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

NAJMŁODSI LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO "OLIMPUSEK 2014" - ORGANIZATOR EDU WARSZAWAPo raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym, uczniowie klas trzecich wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego. Dwóch uczniów z klasy IIIa uzyskało tytuł laureata. Są to: Mikołaj Michalczyk i Beniamin Gierlicki.
Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych latach.
DZIEŃ OTWARTY

29 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Jaśle odbył się już po raz trzeci Dzień Otwarty. To dobra tradycja, która pozwala na zaprezentowanie pracy szkoły szerszemu gronu mieszkańców Jasła. Uczniowie ,,Dwójki" z dumą zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne.więcej...A GDZIE TA TREMA?

Podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Szkół Specjalnych w MDK w Jaśle, tancerki ze Szkolnego Zespołu Tanecznego ,,Wesołe Nutki'', miały swój premierowy występ. Zaprezentowały taniec z parasolkami, z laskami oraz ,,Rock and roll''. Tancerki otrzymały napój i słodki poczęstunek oraz prezent-niespodziankę.fotogaleriaMUZYCZNY POKAZ Z PERU

W marcu nasza szkoła gościła zespół "Perumarka", który zaprezentował muzykę andyjską. Kolorowe stroje i tradycyjne instrumenty przeniosły dzieci do Peru. Atrakcją koncertu była nauka hiszpańskich słów oraz udział dzieci w muzykowaniu. Ten niecodzienny występ pozostanie na długo w pamięci szkolnej publiczności.

fotogaleria

ZAWODY PIŁKI KOSZYKOWEJ

Dnia 21 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Zawodach Piłki Koszykowej na szczeblu rejonowym. W turnieju wzięły udział reprezentacje szkół ze Strzyżowa, Krosna oraz reprezentacja gospodarzy, czyli Rymanowa. Nasza szkoła uzyskała następujące wyniki w meczach: Krosno : Jasło 21 : 9, Rymanów : Jasło 23 : 19, Strzyżów : Jasło 21 : 48.
Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła III miejsce w rezultacie końcowym.
Reprezentowali nas: Balawajder Rafał, Gajda Piotr, Miśkowicz Tomasz, Mucha Kacper, Musiał Przemysław, Nguyen Quang Wiktor, Ryznar Jakub, Szewczyk Sebastian, Więcek Michał, Wojtas Kamil.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek


KONKURS BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 20 marca trzyosobowa drużyna z klasy Vb w składzie: Błażej Dziadzio, Szymon Kolanko i Kamil Kras zdobyła III miejsce w II Konkursie z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zorganizowanym przez Gimnazjum nr 4 w Jaśle. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
,,WSPANIAŁE CHWILE Z MAŁYM KSIĘCIEM''


13 marca wyjechaliśmy do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl ,,Mały książę". W wyprawie brało udział 92 uczniów z klas III,IV,V,VI.
Inscenizacja opowiadała o chłopcu, który opuścił swoją planetę w poszukiwaniu przyjaciela. Książę zostawił ukochaną różę i wędrował po planetach zamieszkanych przez różnych dziwaków:
- Króla bez poddanych,
- Bankiera bez pieniędzy,
- Próżnego bez wielbicieli,
- Geografa bez odkryć,
- Pijaka,
- Latarnika.
W końcu książę trafił na Ziemię, gdzie zyskał przyjaciela.
Po spektaklu, który podobał się nam wszystkim, zwiedziliśmy małą scenę tarnowskiego teatru.


Uczniowie klasy Vc

fotogaleria,,PAKT Z TIMEM TALAREM''

We wtorek 18 marca pojechaliśmy na wycieczkę do Rzeszowa.
Zwiedziliśmy oddział telewizji regionalnej, archiwum telewizyjne, studio nagrań
a potem w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej obejrzeliśmy spektakl ,,Tim Talar albo sprzedany śmiech". Główny bohater - nasz rówieśnik Tim Talar zawarł pakt z diabłem, bo wolał bogactwo niż szczęście. Po wielu perypetiach przekonał się, że ważniejsza jest radość z życia niż majątek. Odzyskał śmiech, a my śmialiśmy się razem z nim, bo spektakl był ciekawy i nowocześnie zrealizowany.
Na koniec zwiedzaliśmy teatr. Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udano. Oba wyjazdy zorganizowała nasza wychowawczyni W. Szymczak.


Uczniowie klasy Vc

fotogaleria
POWIATOWE ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Dnia 12 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle odbyły
się Powiatowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W turnieju,
w którym wystartowało 7 drużyn, uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce.
Szkołę Podstawową nr 2 reprezentowali: Barzyk Jakub, Gajada Piotr, Górka Adam, Kielar Gabriel, Musiał Przemysław, Pakuła Michał, Pykosz Krystian, Ryznar Jakub, Więcek Michał, Wojtas Kamil, Wolski Maciej.
Opiekun: mgr Ilona Wojdyła


LAUREACI KONKURSU IM. HUGONA STEINHAUSA


4 grudnia 2013 roku w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się XIII Jasielski Konkurs Matematyczny im. H. Steinhausa dla uczniów szkół podstawowych.
W konkursie brało udział 53 uczniów klas V - VI z szkół podstawowych powiatu jasielskiego i z Krosna. Z naszej szkoły w konkursie brało udział 8 uczniów.
Uczniowie rozwiązywali 4 zadania punktowane od 0 - 6. Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja, która również oceniała prace uczniów według wspólnie opracowanych kryteriów. Prace były kodowane.
Cieszymy się bardzo, że wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły: Adam Górka (kl. VIc I miejsce), Marek Patrzałek ( kl. VIa IV miejsce) i wyróżnienia otrzymali: Radosław Chudy (VIc), Sylwia Kołodziej (VIa), Kacper Mucha (VIc), Aleksandra Nowosielska (VIb).
Laureat I miejsca Adam Górka wspólnie z kolegą ze SP nr 4 przedstawili prezentację pt. "Mnożenie inaczej"
na konferencji matematycznej podsumowującej Konkurs. Konferencja odbyła się 7 marca 2013 roku w I LO w Jaśle. W nagrodę nasi laureaci: Adam Górka i Marek Patrzałek oraz pierwszy z wyróżnionych Radek Chudy jadą
na czterodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie w dniach 18.03.2013 - 21.03.2013. Pozostali wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe.
Uczniom i ich Rodzicom gratulujemy.

zdjęciaOGÓLNOPOLSKIE FINAŁY IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE BIEGOWYM ZAKOPANE - KOTELNICA

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym okazały się bardzo owocne dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Cała drużyna spisała się bardzo dobrze. Roksana Ciborowska zajęła 9 pozycję, Radek Dybka 19, Emilka Kazanecka 28. Ze względu na wysoką rangę zawodów uczniowie ci zdobyli bardzo ważne punkty dla swojej szkoły. Mamy tylko nadzieję, że przyszła zima będzie ostrzejsza, aby przygotowania do sezonu były bardziej dogodne.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
ZWYCIĘSTWO NASZEJ DRUŻYNY W PIŁCE KOSZYKOWEJ


Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej Chłopców. Zawody odbyły się 27 lutego w Szkole Podstawowej w Święcanach.
Naszą szkołę reprezentowali: Balawajder Jakub, Gajada Piotr, Górka Adam, Kozioł Kacper, Miśkowicz Tomasz, Mucha Kacper, Musiał Przemysław, Nguyen Quang Wiktor, Szewczyk Sebastian, Więcek Michał, Wojtas Kamil.
Trener: mgr Krzysztof Urbanek

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS - CZTERY PORY ROKU


W dniu 19 lutego 2014r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 odbył się międzyszkolny konkurs poświęcony zimie. Konkurs odbywał się na trzech poziomach. Klasy pierwsze prezentowały swoje umiejętności wykonując prace plastyczne, klasy drugie recytowały wiersze, natomiast klasy trzecie uczestniczyły w konkursie wiedzy. Tematem wszystkich konkurencji była zima. W konkursie plastycznym uczeń naszej szkoły Nikodem Krok z klasy I otrzymał wyróżnienie, a za recytację uczennica klasy II Julia Momot zdobyła I miejsce. Opiekunami naszych nagrodzonych są panie: Małgorzata Szwast i Anna Lewiarz.

fotogaleria

TOMASZ MIŚKOWICZ - MISTRZ POLSZCZYZNY

18 lutego 2014 roku w Gimnazjum nr 4 w Jaśle odbył się XXVII Powiatowy Konkurs o tytuł Mistrza Polszczyzny. Celem tego konkursu było pogłębienie znajomości zasad polskiej ortografii i interpunkcji oraz doskonalenie umiejętności stosowania tych zasad, a także rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym jako składnikiem dziedzictwa kulturowego.
Konkurs sprawdził wiedzę umiejętności z zakresu ortografii, frazeologii, fleksji, poprawnej budowy zdań i semantyki.
Nasi uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle w składzie: Tomasz Miśkowicz kl. VIc, Zuzanna Krzyszczuk kl. VIc, Sylwia Kołodziej kl. VIa spisali się "na medal".
Tomasz Miśkowicz zajął I miejsce i uzyskał tytuł Mistrza Polszczyzny, Zuzanna Krzyszczuk zajęła V miejsce, a Sylwia Kołodziej wyróżnienie.
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych osiągnięć na polu poprawnej i pięknej polszczyzny.

Opiekun - nauczyciel j. polskiego Marta Baran


W KARNAWAŁOWYCH RYTMACH

5 lutego w naszej szkole dzieci z klas I - III miały okazję dobrze bawić się podczas zabawy choinkowej. W sali gimnastycznej zabawę poprowadziła pani Katarzyna Przepiórka-Caputa , instruktorka zumby, a w salach Rodzice zapewnili dzieciom słodkie co nieco, napoje i ciepły poczęstunek.fotogaleriaPUCHAR POLSKI W NARCIARSTWIE BIEGOWYM TOMASZÓW LUBELSKI 7-8.02.2014r.


Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle wzięli udział w Pucharze Polski w Narciarstwie Biegowym. W imprezie wzięło udział 364 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Roksana Ciborowska z klasy Vc wśród rówieśniczek była 3, co dało jej pozycję w kategorii do 12 lat. Niespodzianką był debiut Radosława Dybki, który w swoim roczniku był 5, a z dwa lata starszymi rywalami 25.starsze artykuły >>


Powrót do treści | Wróć do menu głównego