Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle


Idź do treści

2013-2014


X MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 19 stycznia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Miejskich nr 5 w Sobniowie. Z klasy III c wystąpili: Weronika Chomiszczak, Martyna Dziadzio, Marysia Falger, Adriana Jarecka, Mateusz Kluszczyk, Karolina Michalska, Marcin Nawrocki, Martyna Wójtowicz. Klasę VI a reprezentowały: Kamila Janik, Justyna Wilk
i Karolina Zajdek. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodycze
i niespodzianki.
Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i nagrody.

fotogaleria
"RADOŚĆ WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA"

16 stycznia 2014r. w Zespole Szkół w Szebniach odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Wiwczaryk i Julia Gajecka- uczennice klasy szóstej oraz Michał Witusik - uczeń klasy trzeciej.
Wykonawców oceniało jury biorąc pod uwagę: walory głosowe, muzykalność oraz dobór repertuaru.
W I kategorii wiekowej, wśród dwudziestu uczestników, najlepszy okazał się Michał Witusik, zdobywając ex aequo II miejsce (komisja nie przyznała I miejsca).
Uczniów do występu przygotowali: pan Jerzy Łącki i pani Jolanta Terwicz.
Dziękujemy naszym artystom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy wytrwałości w rozwijaniu talentów.SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W JAŚLE NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH ZAWODACH W NARCIARSTWIE BIEGOWYM KRZYWA-BANICA k/GORLIC 21.12.2013r.

Choć w rozpoczynającym się sezonie narciarskim trudno o śnieg i trasy biegowe to jednak w Krzywej-Banicy, w pięknej, zimowej scenerii odbyły się zawody w narciarstwie biegowym stylem klasycznym.
Wyznaczone trasy przebiegały po urozmaiconym terenie z licznymi podbiegami oraz zjazdami. W zawodach wystartowało ok. 100 zawodników z województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Rangę zawodów podniosła grupa narciarzy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku oraz z sekcji sportowych z Zakopanego, Tarnowa, Głogowa Małopolskiego, Krosna, Jedlicza i Hańczowej. Bardzo dobrze zaprezentowały się Roksana Ciborowska zajmując na 2km w kategorii 11 lat srebrny medal, a Emilia Kazanecka na 3km w kategorii 13 lat brązowy medal.
Gratulujemy!


ORSZAK TRZECH KRÓLI

6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zaprosili naszą Szkołę do wzięcia aktywnego udziału w przygotowaniu tego wydarzenia.W Orszaku wzięło udział prawie 150 uczniów "Dwójki". To oni zebrali się w świąteczne przedpołudnie na podwórku szkolnym w zielonych pelerynkach, dostojnych koronach, z okolicznościowymi plakietkami i śpiewnikami oraz …. z uśmiechem na twarzach. Razem z Dyrekcją Szkoły, grupą nauczycieli i rodzicami utworzyli korowód prowadzony przez betlejemską gwiazdę, który przy kościele oo. Franciszkanów połączył się z pozostałymi uczestnikami Orszaku. Stamtąd - już wszyscy razem - powędrowali za Trzema Królami na jasielski Rynek, gdzie w szopce czekała na wędrowców Święta Rodzina.
To właśnie scenę pokłonu Trzech Króli przed Świętą Rodziną przygotowała nasza Szkoła. W poszczególne role wcielili się uczniowie klas szóstych - Zuzanna Krzyszczuk, Tomasz Miśkowicz i Julia Warchoł. Całość rozpoczął od odczytania słów Ewangelii wg św. Mateusza o tym wydarzeniu pan Łukasz Forystek. Później - zgodnie z tradycją - Trzej Królowie, którzy przyjechali do szopki na pięknych koniach, oddali pokłon przed Dzieciątkiem i złożyli Mu dary. Nastepnie uczestnicy Orszaku i widzowie rozpoczęli wspólne kolędowanie.
Dużą aktywności wykazali się rodzice naszych uczniów, którzy bardzo licznie przybyli na Orszak wraz z całymi rodzinami. Szczególne podziękowania należą się: panu Marcinowi Giebułtowskiemu - który wcielił się w rolę Króla Melchiora, panom Grzegorzowi Dunajowi, Arkadiuszowi Bubie - którzy niosąc betlejemską gwiazdę prowadzili uczniowski Orszak, panu Mariuszowi Świątkowi - który pełnił funkcję Ambasadora Szkoły. Wszystkim Rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.
Jako Szkoła cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, a naszym uczniom pozostały śpiewniki i bardzo miłe wspomnienia.

fotogaleriaBIEG NA IGRZYSKA, CZYLI PUCHAR POLSKI W NARCIARSTWIE BIEGOWYM JAKUSZYCE 3 -5.01.2014r.Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle Roksana Ciborowska wzięła udział w Pucharze Polski w Narciarstwie Biegowym w Jakuszycach, zdobywając wspaniałe wyniki. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników z 36 szkół i klubów z całego kraju.

Roksanie udało się wywalczyć wśród rok starszych koleżanek wysokie
9 i 11 miejsce.JASEŁKA

W czwartek, 19 grudnia, młodzi artyści z klasy VI a, VI c, VI d, IV c, III c wystawili jasełka i śpiewali kolędy. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Ujrzeliśmy na scenie św. Józefa, Maryję, króla Heroda, diabełka, kolędników. Dzieci razem śpiewały kolędy i pastorałki. Przygotowane przez uczniów przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Po zakończeniu części artystycznej pan dyrektor złożył dzieciom i nauczycielom serdeczne życzenia i przypomniał, że przerwa świąteczna trwać będzie do 1 stycznia 2014 r.

fotogaleria

PRZEDŚWIĄTECZNA WYCIECZKA II b

Uczniowie klasy 2 b wybrali się na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - pierwszego i jedynego w Polsce interaktywnego centrum turystyczno-kulturalnego prezentującego temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Z bliska zobaczyli procesy tworzenia, zdobienia i obróbki szkła. Oprócz zwiedzenia ekspozycji najwspanialszych dzieł mistrzów szklanej sztuki, obejrzeli wystawę szklanych arcydzieł Czesława Zubera oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których każdy samodzielnie ozdobił bombkę choinkową i wykonał szklany odlew pieczęci.
Dzięki wycieczce dzieci miały możliwość odkryć jak fascynujący jest świat szkła...


fotogaleria

I MIEJSCA W KONKURSIE ORIGAMI DLA DZIEWCZYNEK Z II b!

Uczniowie klas I-III uczęszczający na zajęcia origami wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Origami "Zima w papierowym ogrodzie - spotkanie przy świątecznej szopce" zorganizowanym przez Polskie Centrum Origami Oddział Rzeszów. Dzieci przedstawiły swoje doświadczenia i przeżycia związane ze świętami, czego wyrazem stały się prace wykonane techniką origami z użyciem płaskich figur kół i kwadratów. Laureatkami konkursu zostały Ola Szmigiel, Patrycja Władyka i Kamila Szydłowska uczennice klasy II b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.KONKURS POWIATOWY EUROPEJSKO - GEOGRAFICZNY

13 grudnia w Gimnazjum nr 2 w Jaśle odbyła się I Edycja Konkursu Powiatowego Europejsko - Geograficznego pt. "My w Europie - cudze chwalicie swego nie znacie" - dla uczniów klas V - VI szkół podstawowych. Drużyna SP 2 w składzie:

- Tomasz Miśkowicz - z kl. VI c
- Konrad Smagadzki - z kl. V b
- Adrian Rachowicz - z kl. V d

pod opieką p. mgr Marty Frydrych zajęła II miejsce. Zagadnienia konkursowe dotyczyły wiadomości o Unii Europejskiej i państwach członkowskich Unii oraz zagadnień z geografii Polski i z ekologii. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przygotowanie prezentacji multimedialnej ciekawego regionu Polski - nasi uczniowie wykonali prezentację dotyczącą subregionu Magurskiego Parku Narodowego. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

WYCIECZKA DO SKANSENU ARCHEOLOGICZNEGO KARPACKA TROJA

11 grudnia uczniowie klas Vd, VIa pod opieką nauczycieli p. Beaty Zając-Łąckiej oraz p. Jerzego Łąckiego uczestniczyli w wycieczce do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja.
Uczniowie z dużą uwagą wysłuchali opowiadań przewodnika na temat historii jednej z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski. Następnie spacerowali po zrekonstruowanej wiosce otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej wczesnego średniowiecza.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach garncarskich podczas których poznali historię wytwórczości ceramicznej, poznali podstawowe technikami lepienia i zdobienia naczyń (ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki wytwarzanej przez grupę pleszowską kultury mierzanowickiej, ludność kultury Otomani-Füzesabony oraz Słowiań). Aktywna forma zajęć pozwoliła uczniom lepiej przyswoić przekazywane informacji historyczne.
Podsumowując, szkolna wycieczka do Karpackiej Troi dostarczyła wszystkim uczniom wielu pozytywnych emocji i nowych doświadczeń, które z pewnością będą zapamiętane przez długi czas.

fotogaleriaNAGRODY W KONKURSIE NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ BURMISTRZA MIASTA JASŁA


W dniu 6 grudnia 2013 roku na płycie jasielskiego rynku gościł Mikołaj. Był jedną z wielu atrakcji audycji Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Wtedy także podano wyniki konkursu na kartkę świąteczną, w którym licznie uczestniczyli uczniowie z jasielskich szkół. Wśród niewielkiej grupy wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Nagrody otrzymali: Patrycja Bania z klasy IIIb, Aleksandra Świstak z klasy IVc i Adam Górka z klasy VIc.
Naszym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotogaleria


"DBAM O MÓJ ŚWIAT - PTAK MÓJ PRZYJACIEL"

25 listopada odbył się przeprowadzony drogą mailową konkurs wiedzy pt. "Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel" zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Konkurs dotyczył ochrony przyrody Beskidu Niskiego w tym powiatu jasielskiego oraz podstawowych zagadnień z ornitologii, ochrony przyrody i ekologii. Wysokie lokaty zajęli uczniowie naszej szkoły:

- I miejsce - Antoni Madej - uczeń kl. V b
- II miejsce - Jakub Świstak - uczeń kl. VI c
- II miejsce - Adam Czyżowicz - uczeń kl. V c ( konkurs plastyczny)

Opiekunem uczniów była p. mgr Marta Frydrych. 10 grudnia uczniowie odebrali nagrody książkowe w MDK.
WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE "LITERATURA I DZIECI - NAJBLIŻSI"

W dniu 5 grudnia 2013 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE KONKURSU "LITERATURA I DZIECI - NAJBLIŻSI". Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy IIIa: Wiktoria Ignarska, w kategorii recytacja oraz Michał Witusik, w kategorii piosenka.
Spośród 33 prezentacji recytacji Wiktoria Ignarska otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy sukcesu!


fotogaleria


MULTITEST 2013 - przyrodniczy

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym MULTITEST 2013.
W konkursie, który odbył się 22 października, wzięło udział 17 uczniów klas V i VI. Wielu z nich uzyskało wysokie wyniki, a wśród nich dyplom i tytuł Laureata zdobyli uczniowie:
- Marek Patrzałek ( 8 miejsce ) - kl. VI a
- Adrian Rachowicz ( 9 miejsce ) - kl. V d

dyplom i tytuł Wyróżnienia zdobyli uczniowie:
- Sylwia Kołodziej ( 11 miejsce ) - kl. VI a
- Zuzanna Krzyszczuk ( 12 miejsce ) - kl. VI c
- Tomasz Miśkowicz ( 12 miejsce ) - kl. VI c
- Michał Więcek ( 13 miejsce ) - kl. VI c
- Maja Cierlak ( 13 miejsce ) - kl. VI c
- Kamila Janik ( 14 miejsce ) - kl. VI a
- Jakub Kalisz ( 15 miejsce ) - kl. V b
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy.
Opiekunami uczniów były p. mgr Barbara Morawska i p. mgr Marta Frydrych.UCZNIOWIE SP2 W URZĘDZIE MIASTA W JAŚLE

Dnia 2 grudnia uczniowie klas IVa,IVb,IVc pod opieką nauczycieli p. Beaty Zając-Łąckiej oraz p. Renaty Zagórskiej udali się do Urzędu Miasta w Jaśle aby zapoznać się z ważną funkcją tego miejsca. W ten sposób realizowali tematy zwarte w programie nauczania historii. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie uczniom działalności urzędu. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie. Uczestników wycieczki powitała pani Agata Koba, która oprowadziła po obiekcie, przybliżając im pracę urzędników i funkcjonowanie urzędu. Uczniowie zwiedzili salę sesyjną, salę Urzędu Stanu Cywilnego i inne pomieszczenia pracowników urzędu.
Po spotkaniu, uczniowie otrzymali foldery oraz słodki upominek.

zdjęcia
6 GRUDNIA - ŚW. MIKOŁAJ Z WIZYTĄ W SP2


Tradycyjnie w tym dniu odwiedził dzieci z naszej szkoły święty Mikołaj wraz z sympatycznymi pomocnikami. Wszyscy zostali obdarowani prezentami, a radość towarzyszyła dzieciom przez cały dzień.fotogaleriaMIKOŁAJKOWE ZAWODY DLA NAJMŁODSZYCH


Nasi najmłodsi bardzo lubią sportową rywalizację. Z okazji mikołajek nauczyciele zorganizowali dla uczniów klas II - III ciekawe konkurencje i zabawy ruchowe, a Rada Rodziców ufundowała słodycze.

fotogaleria

"MIKOŁAJKI" NA SPORTOWO

Dnia 5 grudnia 2013 r. odbył się Mikołajkowy Turniej dla klas IV-VI. Klasy IV rywalizowały miedzy sobą w grach i zabawach sportowych, klasy V w mini piłce nożnej, a klasy VI w mini piłce siatkowej. Gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom
i kibicom. Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.


Wyniki turnieju:


GRY I ZABAWY SPORTOWE
I miejsce - klasa IVc, II miejsce - klasa IVa, III miejsce - klasa IVb

MINI PIŁKA NOŻNA
I miejsce - klasa Vc, II miejsce - klasa Va, III miejsce - klasa Vb, IV miejsce - klasa Vd

MINI SIATKÓWKA
I miejsce - klasa VIc, II miejsce - klasa VIb, III miejsce - klasa VIa, IV miejsce - klasa VId
fotogaleriaSPOTKANIE Z GÓRNIKIEM


Z okazji "Barbórki" dzieci w naszej szkole odwiedził górnik, który opowiedział o swojej pracy i tradycjach związanych z obchodami tego święta.
Uczniowie zobaczyli galowy mundur, szablę, lampę naftową, latarki. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość przymierzenia czapki górniczej, zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

fotogaleria
"ZIELONO MAM W GŁOWIE"

Nasi uczniowie dzielnie "walczyli" w IV Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym "Zielono mam w głowie". Konkurs odbył się 27 listopada 2013r w Zespole Szkół Miejskich nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 1). Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny dwu-osobowe w składzie: Sylwia Kołodziej (VIa) i Marek Patrzałek (VIa) oraz Zuzanna Krzyszczuk (VIc) i Adam Górka (VIc). Drużyna klasy VIc otrzymała IV miejsce, a drużyna klasy VIa wyróżnienie. Gratulujemy uczniom uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów matematyczno-przyrodniczych.


NOMINACJE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERATURA I DZIECI

W dniu 25 listopada 2013 r. odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie eliminacje rejonowe Wojewódzkiego Konkursu LITERATURA I DZIECI.
Komisja jury, oceniająca występy uczniów, brała pod uwagę dobór repertuaru, walory wychowawcze, interpretację, kulturę słowa, technikę wokalną, oprawę muzyczną, prawdziwość wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny.
Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klasy IIIa: Wiktoria Ignarska i Michał Witusik.
Zwycięzcom oraz ich Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Finał Konkursu LITERATURA I DZIECI odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury
w Rzeszowie 5 grudnia 2013 r.

fotogaleria

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY "GÓRA ŚMIECI ZIEMIĘ SZPECI"

Dnia 26.11.2013r. uczniowie klas III wzięli udział w międzyszkolnym konkursie ekologicznym organizowanym przez SP nr 1 w Jaśle. Mateusz Gorczyca z klasy IIId wykonał rzeźbę z surowców wtórnych pod hasłem Szkoła Podstawowa nr 2 o Ziemię dba! Drużynę z naszej szkoły reprezentowali: Beniamin Gierlicki z kl. IIIa, Patrycja Bania z kl. IIIb oraz Mateusz Kluszczyk z kl. IIIc. Uczniowie otrzymali wyróżnienie oraz nagrody. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do konkursu.

fotogaleria

MISTRZOSTWA KROSNA W PŁYWANIU Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W imprezie wzięło udział ponad 200 zawodników reprezentujących 16 szkół i 12 klubów
z województw Podkarpackiego, Małopolskiego, Mazowieckiego i Lubelskiego.
Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowali: Przemysław Musiał, Jakub Ostalecki, Roksana Ciborowska, Zuzanna Krzyszczuk, Emilia Kazanecka, Natalia Sołtys, którzy wywalczyli drużynowo 2 miejsce płynąc w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym, zdobywając również 6 medali indywidualnie.
Medaliści SP2 Jasło:
Przemysław Musiał - 1 złoty 50m dowolny, 1 złoty 50m motylkowy
Roksana Ciborowska - 1 złoty 50m dowolny, 1 złoty 50m grzbietowy,
1 złoty 50m klasyczny
Jakub Ostalecki - 1 brązowy 50m dowolny
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA BIESZCZAD w PŁYWANIU Ustrzyki Dolne

W imprezie wzięło udział prawie 120 zawodników reprezentujących 6 szkół i 8 klubów
z Polski i Ukrainy.
Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowali: Przemysław Musiał i Roksana Ciborowska, którzy wywalczyli indywidualnie 3 medale i 3 miejsce drużynowo.
Wyniki uczniów SP2:
Przemysław Musiał - 1 srebrny - 50m dowolny, Roksana Ciborowska - 1 złoty - 50m dowolny, 1 złoty - 50m grzbietowyKONKURS "LITERATURA I DZIECI"

Dnia 19 listopada w MDK odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu "Literatura i dzieci". Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim aktualnej edycji "NAJBLIŻSI". Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z klas: IIIa i IIIb. Nominację na wyjazd do Rymanowa, gdzie 25 listopada odbędzie się rejonowy etap konkursu otrzymało 2 uczniów z klasy IIIa: Wiktoria Ignarska, która recytowała wiersz Danuty Wawiłow "A jak będę dorosła..." oraz Michał Witusik za wykonanie piosenki "Kiedy babcia była mała". Zwycięzców do konkursu przygotowała pani
J. Terwicz. Uczniowie wyżej wymienionych klas przygotowali także prace plastyczne, które zostały przesłane do Wojewódzkiego Domu Kultury
w Rzeszowie.
Trzymamy mocno kciuki za reprezentantów naszej szkoły!

fotogaleria"PRZYDROŻNE KAPLICZKI W PODKARPACKIM PEJZAŻU"

18 XI 2013r. w JDK odbył się wernisaż wystawy VII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży pod hasłem "Przydrożne kapliczki w podkarpackim pejzażu". Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych dzieci oraz uwrażliwianie na piękno rodzimego krajobrazu i urokliwych, zapomnianych, przydrożnych kapliczek. W galerii JDK podczas uroczystego otwarcia ekspozycji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych młodych artystów znaleźli się także uczeniowie naszej szkoły. W kat. I (kl. I-III) nagrodę otrzymała Maria Adamska z kl. IIIb, w kat. II (kl. IV-VI) nagrody otrzymali Maciej Szpak z kl. VIa, Adam Czyżowicz z kl. Vc (reprezentujący MDK) oraz Weronika Klimek z kl.IVa, która zdobyła wyróżnienie. Istnieje możliwość obejrzenia pokonkursowych prac plastycznych w galerii JDK.
Gratulujemy nagrodzonym uczeniom!

fotogaleriaKONKURS BIBLIOTECZNY "ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

W bibliotece szkolnej 14 listopada 2013 roku został rozstrzygnięty konkurs biblioteczny "Zakładka do książki". Uczniowie z klas I-III wykonali samodzielnie estetyczne i oryginalne zakładki do książek. Autorzy najładniejszych prac otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody pocieszenia i słodycze. Konkurs został zorganizowany przez panią bibliotekarkę Renatę Zagórską. Lista osób nagrodzonych:
IIIa - Katarzyna Płaziak, Natalia Walowska, Emilia Winiarz, Sandro Waligórski, Szymon Filip, Beniamin Gierlicki, Weronika Wojdyła, Jakub Sieńkowski, Mikołaj Michalczyk, Julia Przybyłowska, Kamil Machowicz
IIIb- Maria Adamska
IIIc-Marcin Nawrocki
IIId- Weronika Syrek, Szymon Pajęcki, Jakub Wasilewski
Ia - Zofia Adamska

fotogaleriaZACZAROWANY ŚWIAT WIERSZY JULIANA TUWIMA

13 listopada 2013 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle odbył się konkurs recytatorski wierszy Juliana Tuwima. W konkursie brali udział uczniowie naszej szkoły. Z klasy IIIa - Wiktoria Ignarska, IIIb - Natalia Hendzel, IIb - Piotr Śmietana i Julia Momot. Uczniowie recytowali wiersze "Ptasie radio", "Okulary"
i "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci". Uczennica
Wiktoria Ignarska zdobyła
I miejsce, III miejsce
Julia Momot. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody
i dyplomy. Publiczność oklaskiwała brawami wszystkich uczniów. Wiersze były ciekawie i barwnie zaprezentowane.

fotogaleria


95 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W "DWÓJCE"

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.
Cały naród z wielką radością przyjął tą wspaniałą nowinę. Trud odbudowy państwa spoczął na barkach Józefa Piłsudskiego, wybitnego męża stanu, żołnierza i polityka.
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca to wielkie narodowe święto. Uczniowie z klasy VI d oraz chór szkolny przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Droga do niepodległości". Młodzi artyści przypomnieli najważniejsze momenty walki Polaków o odzyskanie wolnej Ojczyzny a także nazwiska tych, którzy nie szczędzili sił, by Polska stała się na powrót państwem suwerennym.
Piękna dekoracja oraz biało-czerwone kotyliony, zdobiące odświętne stroje występujących podkreślały patriotyczny charakter uroczystości.

fotogaleria
MISTRZ ORTOGRAFII29 października w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyło się regionalne dyktando "Jasielszczyzna zna polszczyznę".
Uczeń klasy Vc,
Kacper Augustyn, zajął pierwsze miejsce
w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy!
WYCIECZKA DO TEATRU

5 listopada uczniowie klas Va, Vb, Vc uczestniczyli w wycieczce do Teatru
im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i obejrzeli sceniczną adaptację znanej powieści dla młodzieży pt. ,,Tajemniczy ogród". Bogata scenografia, kostiumy z poprzedniej epoki, dawne wnętrza i rekwizyty, świetna gra aktorska - to główne zalety spektaklu, dostrzeżone przez młodych widzów. Główny wątek - losy Mary, Colina i Dicka - dostarczył wzruszeń i był okazją do refleksji nad tym jacy jesteśmy.
Edukacja teatralna i przygotowanie uczniów do uczestnictwa w życiu kulturalnym jest ważnym elementem nauki i wychowania w naszej szkole. Dzięki corocznym wyjazdom do teatru uczniowie wzbogacają słownictwo, poznają topografię budynku teatralnego, twórców przedstawienia.

zdjęcia"TO BYŁ WYJĄTKOWY DZIEŃ"- PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW


Dnia 24 października 2013 roku w jasielskiej "Dwójce" odbyła się oczekiwana przez pierwszoklasistów uroczystość pasowania.
W pięknych strojach, krocząc w rytm poloneza, pierwszoklasiści z dumą i radością dokonali otwarcia tak ważnego dla nich wydarzenia.
W barwnej scenerii zaprezentowali bogaty program artystyczny. Doskonale poradzili sobie z zadaniami, specjalnie przygotowanymi przez starsze koleżanki, które grały role "skrzatów". To wielkie dla najmłodszych wydarzenie przebiegało w rodzinnej atmosferze.
Ciekawie zaprojektowana choreografia i rekwizyty wywołały odpowiedni klimat i nastrój. Nie zabrakło też wyjątkowych gości: pana burmistrza Andrzeja Czerneckiego, jego zastępcy Leszka Znamirowskiego, ks. Proboszcza Tadeusza Paszka oraz przewodniczącego Rady Rodziców naszej szkoły - pana Janusza Koniecznego.
Po ślubowaniu i uroczystym pasowaniu przez pana dyrektora Jacka Nawrockiego i panią dyrektor Bożenę Dziadzio uczniowie z wychowawczyniami udali się do klas, gdzie czekały na nich dalsze atrakcyjne niespodzianki.
To był wyjątkowy dzień, pełen niezapomnianych wrażeń i emocji.

fotorelacjaFINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - KOLBUSZOWA

W zawodach Finałowych znaleźli się zwycięzcy 25 Powiatów Województwa Podkarpackiego. Łącznie wystartowało blisko 900 uczestników. Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle jako jedna ze 118 Szkół zaprezentowała się rewelacyjnie.
Roksana Ciborowska zdobyła srebrny medal pokonując w biegu na 500m aż 94 koleżanki. Na tym samym dystansie Iga Ziemba wywalczyła wysokie bo 28 miejsce.
Emilia Kazanecka na dwa razy dłuższym dystansie bo 1000m stanęła na wysokości zadania zdobywając 14-tą pozycję.
Zostaliśmy publicznie wyróżnieni przez Prezesa Szkolnego Związku Sportowego mgr Jacka Bigusa, iż jako Szkoła w tylu różnych dyscyplinach zdobywamy medale Mistrzostw Województwa i nawet w Mistrzostwach Polski, a 42 miejsce w klasyfikacji Szkół na 698 jest wybitnym osiągnięciem.


MEDALE KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ


Z wielką radością pragniemy oznajmić, że aż siedmioro nauczycieli i pracowników SP nr 2 w Jaśle zostało uhonorowanych medalami w nagrodę za wysokie osiągnięcia w pracy zawodowej. Uroczystość wręczenia odznaczeń miała miejsce w Dniu Komisji Edukacji Narodowej:
Złoty Medal za Długoletnią Służbę - Pani Maria Klisiewicz (Kierownik Kuchni), Pani Barbara Morawska
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę - Pani Agnieszka Furmanek,
Pani Ewa Wachel
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę - Pani Monika Owczarska
Medal Komisji Edukacji Narodowej - Pani Krystyna Biernacka,
Pani Anna Lewiarz
Serdecznie gratulujemy!

fotorelacjaPRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE


W minionym tygodniu gościliśmy w naszej szkole grupy przedszkolaków. Przyszli obejrzeć przedstawienia o Czerwonym Kapturku oraz o Solince z krainy Solilandii w wykonaniu uczniów klasy IV b. Za te przedstawienia uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne nagrody na wielu przeglądach teatralnych. Występy spotkały się z bardzo miłym przyjęciem. Przedszkolaki nagrodziły swoich starszych kolegów gromkimi brawami. Oprócz uczniów klasy IV przed naszymi gośćmi zaprezentowali się również w wierszu i piosence uczniowie klasy III a. Spotkania przebiegały w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że przedszkolaki jeszcze nie raz zagoszczą w murach naszej szkoły. Spotkania takie będą odbywać się systematycznie w ramach promocji szkoły.

fotorelacja
WYNIKI KONKURSU "ZIELONE MIASTO PRZYSZŁOŚCI"

Dnia 17 października 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody za udział w II Konkursie Ekologiczno-Plastycznym - Zielone miasto przyszłości. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jasła. Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęto przedstawieniem o tematyce ekologicznej, którego głównym przesłaniem było uświadomienie wszystkim jak ważne i potrzebne naszej Ziemi jest segregowanie śmieci. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka naszych uczniów. II miejsce otrzymała Patrycja Bania - uczennica klasy IIIb, natomiast wyróżnienia otrzymali: Beniamin Gierlicki z klasy IIIa i Maria Adamska z klasy IIIb. Wszystkie nagrodzone
i wyróżnione prace, jak głosiła pani dyrektor Mariola Ślawska będzie można obejrzeć w Urzędzie Miasta Jasła. Naszym młodym artystom serdecznie gratulujemy!

fotorelacja"RANY JULEK, CZYLI ZA CO KOCHAMY JULIANA TUWIMA"

W 2013 roku przypadają dwie rocznice związane z Julianem Tuwimem - sześćdziesięciolecie śmierci poety i stulecie jego debiutu poetyckiego. Z tej okazji zespół teatralny z naszej szkoły przedstawił na Dzień Edukacji Narodowej inscenizację utworów Tuwima.
Uczniowie z klas: V c, V a, IV b, III wystąpili w adaptacji teatralnej utworów: "Lokomotywa", "Rzepka", Ptasie radio".

fotorelacjaBIEGI PRZEŁAJOWE "O ZŁOTY LIŚĆ DĘBU"


W sobotę 28.09.2013r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. B.Goleń już po raz czternasty uczestniczyli w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych "O Złoty Liść Dębu".

Uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce: Roksana Ciborowska - kl. Vc
II miejsce:
Sabina Smagacka - kl. Vd, Sylwia Kołodziej - kl. VIa,
Jakub Bugała - kl. IVc
III miejsce:
Grzegorz Sarnecki - IVc
V miejsce:
Monika Maciechowska - kl. IV c, Filip Kołcz - kl. IVc
VI miejsce:
Marlena Kras - kl. IV c, Szymon Wojtaszek - kl. IVc
VII miejsce:
Eliza Dzielińska - kl. IVc
W zawodach uczestniczył również
Jarosław Fryszkowski z klasy Vd.
Uczestnicy biegu dzielnie rywalizowali ze sobą zachowując zasady fair play.
Gratulujemy wysokich miejsc w zawodach!

fotogaleria"WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE"

We wrześniu ruszyła w naszej szkole akcja Samorządu Uczniowskiego "Wkręć się w pomaganie" - zbiórka nakrętek plastikowych. Nakretki zbieramy i przynosimy do wychowawcy klasy. Dzięki naszej pomocy zostanie sfiansowana terapia i rehabilitacja chorych uczniów z naszej szkoły.


FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKIEJ ATLETYCE - RZESZÓW 1.10.2013r.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle była jedną z 72 szkół Województwa Podkarpackiego, którym udało się zakwalifikować do finałów w Rzeszowie. Na zawodach wystartowało ponad 540 dzieci w 5 konkurencjach. Nasza Reprezentacja rywalizując ze szkołami sportowymi poprawiła rekordy życiowe i dzielnie walczyła o jak najlepsze pozycje. Zostaliśmy najlepszą szkołą z Powiatu Jasielskiego.
Maja Cierlak piłeczka palantowa - 32 metry -- 12 m na 61 zawodniczek
Emilia Kazanecka 600m - czas 2.07.11 -- 19 m na 54 zawodniczki
Roksana Ciborowska 600m - czas 2.09.34 -- 24 m na 54 zawodniczki
Sylwia Kołodziej 60m - czas 9,59 -- 27 m na 66 zawodniczek
Klaudia Chwałek 60m - czas 9,49 -- 21m na 66 zawodniczek


OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE FACIMIECH 22.09. 2013r.


Na zawodach wystartowało ponad 150 zawodników z kilku województw (małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego). W kategorii do 10 lat wśród dziewcząt Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowała
Roksana Ciborowska, która na dystansie 400m zwyciężyła z czasem 1,27,15.

SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY

We wrześniu odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Panem Dyrektorem Szkoły - mgr Jackiem Nawrockim. Reprezentanci Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca: Katarzyna Grandus, zastępca: Anna-Diana Wiwczaryk oraz Emilia Kazanecka, Tomasz Miśkowicz omówili plan pracy Samorządu na rok szkolny 2013/2014 rok.


WYSTĘPY TANECZNE


W środę gościliśmy w szkole tancerzy ze Studia Tańca Podkarpacie przygotowanych przez pana Adama Berkowicza . Swoimi występami zachwycili wszystkich nasi uczniowie: Zuzia Krzyszczuk z klasy VI c, Jakub Krzyszczuk z IVc , a także najmłodsza tancerka z klasy I c - Ola Machowska. Na zakończenie pan Berkowicz zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.

fotorelacjaPUCHAR POLSKI NA ROLKACH 7-22.09.2013r.


Od 7 do 22 września 2013r. w Krakowie, Gorlicach i Facimiechu odbył się zawody z cyklu Pucharu Polski w jeździe szybkiej na rolkach. W kategoriach szkół podstawowych wystartowało łącznie 112 zawodników reprezentujących Warszawę, Kraków, Elbląg, Słomczyn, Duszniki, Tomaszów Lubelski, Skawinę, Zakopane i Jasło. Szkołę Podstawową nr 2 w Jaśle reprezentowała
Roksana Ciborowska, która na dystansie 1500m wywalczyła dwa złote medale i jeden brązowy.PIERWSZY WYSTĘP ZESPOŁU ,,WESOŁE NUTKI"Dziewczynki ze świetlicy uczęszczające na zajęcia koła tanecznego
,,Wesołe Nutki'' uświetniły swoimi występami IV Sportową Olimpiadę dla dzieci w hali MOSiR.

fotorelacja


LAUREACI KAMPANII ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ


W dniu 17.09.2013 r. uczennice naszej szkoły - Wiktoria Rączka (kl. V b) i Julia Gajecka (kl. VIc) otrzymały dyplomy i nagrody za ciekawe prace plastyczne wykonane w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miasta. Wyróżnione w konkursie plastycznym uczennice przygotowała pani Beata Banaś. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się również przedstawiciele innych szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Barbara Goleń - szkolny koordynator projektuBEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY


W dniu 10.09.2013 r. uczniowie klas pierwszych gościli na lekcjach pracowników Policji i pedagoga szkolnego, którzy przeprowadzili pogadanki profilaktyczno-wychowawcze.
Zajęcia miały na celu promować bezpieczeństwo uczniów na drogach. Policjanci podczas ćwiczeń praktycznych uświadamiali uczniom znaczenie bezpiecznego poruszania się po pasach, przypominając każdemu "5 zasad przechodzenia przez jezdnię".
Pierwszoklasiści otrzymali ulotki informujące rodziców i nauczycieli, aby już od pierwszych zajęć w szkole kształtować w dzieciach nawyki, które przyczynią się do tego, że ich droga do szkoły będzie bezpieczna.

fotogaleria
WARSZTATY FILMOWE W MBP

Uczniowie naszej szkoły: Błażej Dziadzio, Jakub Kalisz, Wiktoria Rączka, Damian Janowski, Katarzyna Lechowska, Iga Ziemba w dniach 16-18 IX uczestniczyli w warsztatach filmu animowanego "Mój literacki bohater" Zajęcia prowadzone były przez Anielę Lubieniecką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Uczniowie mieli za zadanie przygotować dekoracje i postacie do wiersza Jana Brzechwy " Na wyspach Bergamutach". Efektem pracy uczniów był zmontowany film o postaci literackiej. Była to świetna nauka przez zabawę.

Obejrzyj film - http://www.youtube.com/watch?v=jV7NlVSWwc4

fotorelacja
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaśle uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny. Uczniowie wesołym gwarem wypełnili mury szkoły, w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami.
Dyrektor szkoły, mgr Jacek Nawrocki, szczególnie ciepło i serdecznie powitał uczniów klas pierwszych, na których czekały uśmiechnięte panie wychowawczynie. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem pierwszoklasiści zostali obdarowani ,,tubami " wypełnionymi upominkami. Odtąd szkolny dzwonek będzie codziennie witał naszych najmłodszych wychowanków. W pierwszym tygodniu dzieci poznają swoją salę, budynek szkoły, nowe koleżanki i kolegów. Wychowawczynie przygotowały wiele zabaw, które dodadzą pierwszakom pewności siebie w nowym, ale przyjaznym otoczeniu.
Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów edukacyjnych, sportowych oraz owocnej nauki!

fotorelacja


Powrót do treści | Wróć do menu głównego